Poniedziałek, 27 Maja 2024  Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Comenius Regio

 • Prezentacja podsumowująca projekt Arts, music and dance in a teenagers life

  Zobacz prezentację multimedialną podsumowującą projekt Arts, music and dance in a teenagers life – Comenius REGIO

  Zobacz prezentację

 • Utwory muzyczne nagrane w ramach projektu Comenius Regio

  W ramach realizacji poszczególnych działań projektu Arts, music and dance in a teenagers life, była organizacja warsztatów wokalnych. Efekty pracy z instruktorami zarejestrowane zostały na płycie cd z muzyką – produkt końcowy projektu. Poniżej utwory muzyczne uczestników warsztatów wokalnych.

  1. Brzydcy
  2. Cyt Cyt
  3. I’m like a bird
  4. Karliku Karliku
  5. Miasteczko cud
  6. Szła dzieweczka do laseczka
  7. Wielkie świętowanie
  8. Wstawaj szkoda dnia
  9. Zachodzi słoneczko
  10. Piosenka księżycowa

   

   

  więcej
 • VIDEOKLIP z tańcami w ramach projektu Arts, music and dance in a teenagers life – Comenius REGIO

  więcej
 • Warsztaty tańca nowoczensego w ramach projektu Arts, music and dance in a teenagers life – Comenius REGIO

  W warsztatach z tańca współczesnego brało udział 20 dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zajęcia odbywały się w MDK Kalety a prezentacja poznanych i wyuczonych układów na scenie w ośrodku kultury i scenach plenerowych w trakcie organizowanych przedsięwzięć kulturalnych . Poprzez zabawy i układy taneczne do różnorodnej muzyki dzieci wykształciły orientację w przestrzeni, wyobraźnię, inteligencję twórczą i kreatywność. Podczas zajęć i występów na scenie uczestnicy nabyli odwagę i pewności siebie, a także zdolność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Warsztaty Tańca współczesnego we wczesnym wieku dały dzieciom umiejętności, które w późniejszych latach rozwoju będą wspierać i stymulować ich zmysły a przez to rozwijać ich wrodzone talenty.

  więcej
 • Seminaria w ramach projektu Arts, music and dance in a teenagers life – Comenius REGIO

  W trakcie realizacji projektu w ramach Programu Uczenie sie przez całe życie Comenius Regio zorganizowano konferencje i seminaria w Zespole Szkół w Kaletach. W ramach tych spotkań odbyły się pogadanki z uczniami klas II i III na takie tematy jak: „ Jak postrzegam Polaków i Czechów?”, „ Jak rozwijać swoje zdolności we współczesnym świecie?”, oraz „ Co inspiruje młodych ludzi?”. Prowadzili je nauczyciele i dyrektor zaangażowani w realizację projektu Comenius Regio. Konkluzje, uwagi, spostrzeżenia i wnioski zostały wykorzystane podczas spotkań z partnerami z Republiki Czeskiej.

  więcej
 • Sprawozdanie z warsztatów wokalnych – Grupa wokalna Mi na ludowo

  W warsztatach wokalnych uczestniczyli członkowie Grupy wokalnej Mi na ludowo oraz osoby, które wykazywały chęć pracy z zespołem i nauki śpiewania. Warsztaty te realizowane były w ramach projektu Arts, music and dance in a teenagers life – Comenius REGIO.

  więcej
 • Warsztaty regionalne w ramach projektu Arts, music and dance in a teenagers life, Program Comeniu REGIO

  W Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbyły się warsztaty dla mażoretek. W warsztatach wzięły udział dziewczyny, które należą do młodszej grupy mażoretek INEZ. Podczas warsztatów dziewczyny doskonaliły pracę z batonem oraz twirlling. Twirlling jest to praca z batonem, która polega na posługiwaniu się nim wokół ciała, np. rzuty wokół łokcia, brzucha, ręki, nogi, szyi. Dziewczyny doskonaliły również rzuty batonem takie jak: rzut prosty, płaski, wysoki z obrotem.

  więcej
 • Warsztaty taneczne w ramach projektu Arts, music and dance in a teenagers life, Program Comeniu REGIO

  Wychowankowie Miejskiego Domu Kultury w Kaletach pod opieką Dyrektora: Mariana Lsieckiego oraz młodzież z ościennych miast, brali udział w pierwszej edycji Warsztatów Tanecznych Rock &Rolla. Zajęcia poprowadził trener Tadeusz Tarnowski, wielokrotny laureat finału Ogólnoświatowego Konkursu im. Billa Haley`a w Warszawie oraz zdobywca pucharów i wyróżnienia w turniejach, zawodach m. in. w Mysłowicach, Sosnowcu, Zawierciu itd.

  więcej
 • Raport postępu realizacji projektu Arts, music and dance in a teenager s life

  Od miesiąca września 2013 roku rozpoczęła się realizacja projektu Arts, music and dance in a teenager s life, który finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Uczenie się przez całe życie Comenius Regio. W projekcie biorą udział Partnerzy z miasta Vitkov: Urząd Miasta Vitkov, Zakladni Szkoła Vitkov, Stredisko volneho casu Vitkov, oraz z miasta Kalety Urząd Miejski w Kaletach, Miejski Dom Kultury w Kaletach oraz Zespół Szkół w Kaletach. W ramach realizacji projektu dotychczas odbyły się w miesiącu wrześniu 2013 r. spotkanie inauguracyjne, w trakcie którego omówiono poszczególne etapy realizacji projektu.

  więcej
 • Spotkanie w Kaletach inaugurujące projekt Arts, music and dance in a teenager ´ s life w ramach programu Comenius Regio

  We wrześniu 2013 roku odbyło się pierwsze inauguracyjne spotkanie związane z realizacja projektu pn. Arts, music and dance in a teenager ´ s life realizowanego w ramach programu Uczenie się przez całe życie Comeniu REGIO. W spotkaniu ze strony partnera Czeskiego udział wzięli: Starosta Miasta Vitkov Pavel Smolka, Dyrektor Szkoły Blanka Vanova, koordynator Projektu Ingrid Adamusowa, Martyna Bryjova oraz Sharka Medunova. Z ramienia Koordynatora projektu Miasta Kalety w spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki, Dyrektor Zespołu Szkół w Kaletach Krzysztof Lisiecki, Dyrektor PSP nr 1 w Kaletach Dorota Mańczak, Koordynator projektu przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Kaletach Marek Parys.

  więcej
 • Arts music and dance in a teenager life

  Od miesiące sierpnia Publiczne Gimnazjum w Kaletach jest jednym z partnerów, obok Urzędu Miejskiego w Kaletach w roli koordynatora oraz Miejskiego Domu Kultury, w projekcie Comenius Regio, w ramach którego współpracować będziemy z czeskim Vitkovem. Celem akcji Comenius Regio jest wzmacnianie europejskiego wymiaru edukacji poprzez współpracę między regionalnymi władzami oświatowymi w Europie.

  więcej