Poniedziałek, 27 Maja 2024  Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Aktualności

 • Zapraszamy na rajd rowerowy po Leśnym zakątku Śląska
  Zapraszamy na rajd rowerowy po Leśnym zakątku Śląska

  Bytomski Turystyczny Klub Kolarski „Catena” oraz Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia serdecznie zapraszają na rajd kolarski po Leśnym Zakątku Śląska, który odbędzie się 15 czerwca 2024 r. Obowiązkowe zgłoszenie uczestnictwa do dnia 12 czerwca br. Dla uczestników rajdu przewidziano wiele atrakcji i niespodzianek. Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Postanowienie o zwołaniu III sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Postanowienie o zwołaniu III sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że 7 czerwca 2024 r., (piątek) o godz. 12.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się III sesja Rady Miejskiej w Kaletach – sesja absolutoryjna. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  ZOBACZ PROJEKTY UCHWAŁ

  więcej
 • Zapraszamy do EKOSTREFY podczas XXIV Dni Kalet
  Zapraszamy do EKOSTREFY podczas XXIV Dni Kalet

  Już w najbliższy weekend, podczas XXIV Dni Kalet, zapraszamy naszych mieszkańców do Ekostrefy. Oprócz stoiska ekodoradztwa, przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych m.in. warsztaty edukacyjne z nagrodami oraz wiele ciekawych gier, zabaw i quizów. Szczegóły na plakacie!

  więcej
 • Informacja o składach Obwodowych Komisji Wyborczych w Kaletach do przeprowadzenia wyborów do Parlamentu Europejskiego
  Informacja o składach Obwodowych Komisji Wyborczych w Kaletach do przeprowadzenia wyborów do Parlamentu Europejskiego

  Postanowienie nr 1683/2024 Komisarza Wyborczego w Katowicach II z dnia 20 maja 2024 r. w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych w mieście Kalety w celu przeprowadzenia wyborów do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r.

  więcej
 • Odbiór ścieżki pieszo-rowerowej w Zielonej
  Odbiór ścieżki pieszo-rowerowej w Zielonej

  W poniedziałek, 20 maja 2024 r. odbył się odbiór końcowy prac związanych z budową ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Ofiar Katynia w Kaletach. W ramach zadania przebudowano kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 908 (ul. Tarnogórska), aż do ul. Wierzbowej. Na odcinku tym powstał ciąg pieszo-rowerowy z nawierzchni bitumicznej, a także przebudowano jezdnię wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Inwestycja współfinansowana była przez Powiat Tarnogórski oraz Miasto Kalety.

  więcej
 • Relacja z IV kalyckich szutrów
  Relacja z IV kalyckich szutrów

  W minioną niedzielę, 19 maja 2024 r., na stadion miejski w Kaletach zjechało 320 kolarzy, aby rozpocząć wielkie ściganie. Tak jak w latach ubiegłych zawodnicy zmagali się na dwóch dystansach, dłuższym z trasą ok. 85 km i krótszym ok. 45 km. Wyścig przebiegał głównie po terenach leśnych, ale i drogach publicznych.

  więcej
 • Kaletańska pasieka zaprasza od czerwca
  Kaletańska pasieka zaprasza od czerwca

  Pasieka edukacyjna w Ichtioparku przygotowuje się do otwarcia nowego sezonu turystycznego. Do uli wprowadzona została już rodzina pszczela, która w okresie letnim ponownie zasiedli teren naszej pasieki.

  więcej
 • Radio Piekary o XXIV Dniach Kalet
  Radio Piekary o XXIV Dniach Kalet

  Zachęcamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym wypowiedź dyrektora Miejskiego Domu Kultury na temat XXIV Dni Kalet, jakie odbędą się w naszym mieście już w najbliższy weekend 24-26 maja 2024 r.

 • Utrudnienia w ruchu drogowym
  Utrudnienia w ruchu drogowym

  Informujemy, że w związku z organizacją IV Kalyckich Szutrów mogą wystąpić utrudnienia w ruchu ulicznym w dn. 19.05.2024 (niedziela) między godziną 10:00 – 15:30. W godz. 10:00 – 10:20 oraz 11:00 – 11:20 planowany jest start zawodników ze stadionu Klubu Sportowego Unia Kalety (ul. Fabryczna 25, 42-660 Kalety) w kierunku ul. Brzechwy. W czasie przejazdu zadowników wyłączone z ruchu będą ul. Fabryczna (od wyjazdu ze stadionu) oraz ul. Powstańców

  więcej
 • Uwaga Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych
  Uwaga Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych

  Urząd Miejski w Kaletach przypomina o wynikającym z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi obowiązku uiszczenia II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Termin płatności upływa z dniem 31 maja br.

  więcej
 • Zapraszamy na wycieczkę rowerową
  Zapraszamy na wycieczkę rowerową

  Miasto Kalety zaprasza na niedzielną wycieczkę rowerową. Tym razem celem wypadu na dwóch kółkach będzie Piłka. Zbiórka pod Urzędem Miejskim o godzinie 14.00 W razie niesprzyjających warunków pogodowych wycieczka może się nie odbyć. Kontakt z organizatorem: 509 684 704 (tylko telefoniczny– nie sms).

 • Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w punktach sprzedaży
  Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od dziś, 17 maja br., w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. materiały dotyczące miejskich inwestycji, informacje na temat nadchodzących "Dni Kalet", artykuły sportowe, nowy rozkład jazdy GTV Bus uwzględniający kursy sobotnie, sprawozdanie z I sesji Rady Miejskiej. Zachęcamy do zakupu i lektury

 • Radio Piekary o ogólnopolskich zawodach wędkarskich dla dzieci i młodzieży w Ichtioparku
  Radio Piekary o ogólnopolskich zawodach wędkarskich dla dzieci i młodzieży w Ichtioparku

  Zachęcamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym zapowiedź ogólnopolskich zawodów wędkarskich dla dzieci i młodzieży, jakie będą miały miejsce 1-2 czerwca br. na terenie parku tematycznego Ichtiopark.

 • Sprawozdanie z II sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Sprawozdanie z II sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  W środę, 15 maja 2024 r., w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się, zwołana w trybie nadzwyczajnym, II sesja Rady Miejskiej w Kaletach, przewodniczyła jej Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 14 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
 • Przetarg na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Łokietka w Kaletach
  Przetarg na zbycie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Łokietka w Kaletach

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza III publiczny przetarg ustny nieograniczony na zbycie prawa użytkowania wieczystego dwóch nieruchomości przy ulicy Łokietka w Kaletach. Przetargi odbędą się w dniu 20 czerwca 2024 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego. Wadium należy wpłacić do dnia 14 czerwca 2024 r.

  więcej