Poniedziałek, 08 Sierpnia 2022  Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika

Aktualności

 • Zapraszamy na Festyn na Placu Zjednoczenia
  Zapraszamy na Festyn na Placu Zjednoczenia

  Już w najbliższy piątek, 12 sierpnia 2022 r., serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców na Festyn na Placu Zjednoczenia w Jędrysku. W programie m.in. koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Kalet, spektakl taneczny w ramach projektu polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży, koncert zespołu "Wesoła Biesiada", zabawa taneczna, a także gry, animacje i aktywności dla najmłodszych. Szczegóły na plakacie! Zapraszamy!

  więcej
 • Zaproszenie do udziału w konsultacjach
  Zaproszenie do udziału w konsultacjach

  W związku opracowaniem projektu dokumentu pn.Program Rozwoju Tras Rowerowych na obszarze gmin powiatu tarnogórskiego na lata 2022-2030, zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konsultacjach. Zapraszamy do zapoznania się z projektem dokumentu.

  więcej
 • Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach dotycząca nowego okresu zasiłkowego i świadczeniowego - 2022/2023
  Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach dotycząca nowego okresu zasiłkowego i świadczeniowego - 2022/2023

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje, że od dnia 01 sierpnia br. są wydawane i przyjmowane wnioski o ustalenie prawa do: zasiłku rodzinnego i dodatków do tego zasiłku, specjalnego zasiłku opiekuńczego oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego – na nowy okres świadczeniowy 2022/2023. Szczegółowe informacje można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaletach - Dział Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego (parter budynku UM) lub pod nr tel. (34) 3527-656.

 • Weekend na dwóch kółkach
  Weekend na dwóch kółkach

  Miłośników dwóch kółek zapraszamy na rowerowe przejażdżki po Leśnym Zakątka Śląska. Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia naszych stanic rowerowych, a także ścieżki dydaktycznej z pomnikiem przyrody – Cisem Donnersmarcka. Wspaniałe warunki dla wycieczek rowerowych jakie dają lokalne, niezliczone dukty leśne pozwolą aktywnie i zdrowo spędzić weekend.

  więcej
 • W Kaletach powstała nowa stanica rowerowa
  W Kaletach powstała nowa stanica rowerowa

  Dzisiaj, 4 sierpnia 2022 r., odbył się odbiór techniczny prac związanych z budową kolejnej stanicy rowerowej w naszym mieście. Tym razem miejsce odpoczynku dla rowerzystów powstało w rekreacyjnej dzielnicy Kalet – Zielonej, nieopodal „Garbatego Mostu”.

  więcej
 • W Ichtioparku odbędzie się konferencja ekologiczna z zakresu edukacji o grzybach
  W Ichtioparku odbędzie się konferencja ekologiczna z zakresu edukacji o grzybach

  26 sierpnia br. o godzinie 11.00, na terenie parku tematycznego Ichtiopark w Kaletach odbędzie się plenerowa konferencja ekologiczna o tematyce mykologicznej, która będzie dedykowana grupie senioralnej z terenu naszego miasta. Wydarzenie realizowane jest z udziałem środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

  więcej
 • Gdzie szukać pomocy?
  Gdzie szukać pomocy?

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje o numerach telefonów, pod którymi osoby dotknięte problemem przemocy ze strony najbliższych, mogą uzyskać pomoc i wsparcie.

  więcej
 • Pierwszy miesiąc funkcjonowania kaletańskiego Centrum Informacji Turystycznej już za nami
  Pierwszy miesiąc funkcjonowania kaletańskiego Centrum Informacji Turystycznej już za nami

  Sezon turystyczny w pełni. Wakacje trwają, pogoda dopisuje, wszystko to sprzyja rodzinnym wyprawom rowerowym. A gdzie najlepiej wypocząć jak nie w otoczeniu przyrody. I tego w naszym mieście nie brakuje. Niezliczone kilometry kaletańskich duktów leśnych, zbiorniki wodne w Zielonej, park tematyczny, pasieka edukacyjna, ścieżki przyrodniczo-dydaktyczne przyciągają turystów z aglomeracji śląskiej jak magnes.

  więcej
 • Kolejna inwestycja w poprawę jakości powietrza realizowana jest w Miotku
  Kolejna inwestycja w poprawę jakości powietrza realizowana jest w Miotku

  W budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach – Miotku aktualnie prowadzona jest inwestycja, która jako kolejna w naszym mieście ma na celu poprawę jakości powietrza. Chodzi o montaż dwóch pomp ciepła o mocy 50 kW każda dla potrzeb grzewczych tego budynku.

  więcej
 • Ekospotkanie z mieszkańcami Kalet
  Ekospotkanie z mieszkańcami Kalet

  W miniony piątek tj.: 29.07.2022 r., korzystając z błękitnego nieba, na Małym Rynku w Kaletach mieszkańcy miasta mieli możliwość spotkania się z pracownikiem punktu konsultacyjnego Czyste Powietrze oraz gminnym Ekodoradcą. Podczas wydarzenia mieszkańcy mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji obejmujących w głównej mierze możliwe formy dofinansowania do wymiany nieefektywnych źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków.

  więcej
 • Kolejny projekt z udziałem polsko - ukraińskiej młodzieży poświęcony sztuce teatralnej i tanecznej zrealizowany zostanie w Kaletach
  Kolejny projekt z udziałem polsko - ukraińskiej młodzieży poświęcony sztuce teatralnej i tanecznej zrealizowany zostanie w Kaletach

  Fundacja Społeczno-Kulturalna „Gloria Cultura” po raz kolejny zrealizuje w Kaletach projekt kulturalny poświęconym sztuce tanecznej i teatralnej, którego uczestnikami będzie młodzież ukraińska i polska pasjonująca się teatrem i tańcem oraz działalnością społecznikowską. Partnerem Fundacji „Gloria Cultura” jest Wzorcowy Teatr Współczesnej Choreografii "Phoenix” z Zaporoża na Ukrainie.

  więcej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - lipiec 2022
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - lipiec 2022

  Szanowni Państwo, prezentujemy lipcowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • Trwa milionowa inwestycja w poprawę jakości powietrza
  Trwa milionowa inwestycja w poprawę jakości powietrza

  Od 2020 roku realizowane są kolejne etapy prac przy termomodernizacji budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach. Jak można zauważyć na poniższych zdjęciach, budynek przy ulicy Rogowskiego w niczym już nie przypomina tego emisyjnego obiektu, który jeszcze niedawno potrafiło zanieczyścić powietrze w dużej części Jędryska.

  więcej
 • Weź udział w konsultacjach dot. nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023 – 2027
  Weź udział w konsultacjach dot. nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023 – 2027

  Lokalna Grupa Działania Leśna Kraina Górnego Ślaska serdecznie zaprasza przedstawicieli wszystkich sektorów: społecznego, gospodarczego i publicznego, na spotkania konsultacyjne, które zostaną poświęcone analizie potrzeb rozwojowych i potencjału obszaru, a także celów strategii, w tym wymiernych celów końcowych dotyczących rezultatów oraz odnośnych planowanych działań. Spotkanie w Kaletach odbedzie się 22 sierpnia 2022, o godz. 16.00, w siedzibie Miejskiego Domu Kultury. Prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa na formularzu on-line. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
 • Spotkanie z mieszkańcami w terenie
  Spotkanie z mieszkańcami w terenie

  Wakacje, piękna pogoda i błękitne niebo warto wyruszyć z domu i udać się na mały rynek. 29.07.2022 r. proponujemy odwiedzić Centrum Informacji Turystycznej, w którym będzie można również spotkać się z pracownikami urzędu tj.: eko-doradcą oraz pracownikiem punktu Czyste Powietrze. Zapraszamy wszystkich mieszkańców w godzinach od 11:00 do 14:00. Na starszych uczestników będzie czekał szereg informacji dotyczących możliwych form wsparcia finansowego, natomiast na najmłodszych wiele zabaw o charakterze ekologicznym. Serdecznie zapraszamy!

  więcej