Środa, 31 Maja 2023  Imieniny: Anieli, Petroneli

Aktualności

 • W Kaletach odbył się piknik ekologiczny z zakresu odnawialnych źródeł energii
  W Kaletach odbył się piknik ekologiczny z zakresu odnawialnych źródeł energii

  W sobotę, 27 maja 2023 r., w ramach obchodów XXIII Dni Kalet, na terenie stadionu miejskiego odbył się OZE KALETY PIKNIK. Na organizację tego wydarzenia Miasto Kalety pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości 93.770,00 zł.

  więcej
 • Od czerwca zapraszamy do zwiedzania kaletańskiej pasieki edukacyjnej
  Od czerwca zapraszamy do zwiedzania kaletańskiej pasieki edukacyjnej

  Pasieka edukacyjna w Ichtioparku przygotowuje się do otwarcia nowego sezonu turystycznego. Do uli wprowadzona została już rodzina pszczela, która w okresie letnim ponownie zasiedli teren naszej pasieki. Na miejscu każdy na żywo znów będzie mógł podejrzeć pracę pszczelej rodziny dzięki specjalnemu szklanemu ulowi.

  więcej
 • Zapraszamy na Militarny Dzień Dziecka
  Zapraszamy na Militarny Dzień Dziecka

  LKS Małapanew Kuczów, 5 Pułk Chemiczny Tarnowskie Góry oraz współorganizator Miasto Kalety serdecznie zapraszają na Militarny Dzień Dziecka, który odbędzie się 1 czerwca 2023 r. od godziny 16.00 na terenie boiska sportowego w Kuczowie. W programie m.in. pokazy sprzętu wojskowego oraz rozgrywki sportowe. Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • XXIII DNI KALET już za nami
  XXIII DNI KALET już za nami

  W miniony weekend, od 26 do 28 maja 2023 r., odbywały się coroczne Dni naszego Miasta, które tak jak się spodziewaliśmy, również i w tym roku przyciągnęły sporo nie tylko naszych mieszkańców, ale również gości z miast sąsiednich. W piątek tradycyjnie królował rock&roll. O godzinie 20.00 odbył się X plenerowy Maraton Rock&Roll Swing Show Kalety, w którym wzięło udział 15. par tanecznych z całej Polski. Tancerzom przygrywał zespół The Fireballs.

  więcej
 • Piknik z okazji Dnia Dziecka
  Piknik z okazji Dnia Dziecka

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, Miejski Dom Kultury w Kaletach, Szkoły Podstawowe nr 1 i 2 w Kaletach, Ochotnicza Straż Pożarna w Kaletach oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej TPD w Kaletach zapraszają 1 czerwca 2023 r. na piknik z okazji Dnia Dziecka.

  więcej
 • Ogłoszenie o naborze w ramach programu priorytetowego Ciepłe Mieszkanie
  Ogłoszenie o naborze w ramach programu priorytetowego Ciepłe Mieszkanie

  Miasto Kalety ogłasza, że z dniem 29.05.2023 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego "Ciepłe Mieszkanie" dla osób fizycznych zwanych -„Beneficjentem końcowym”, które posiadają tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym położonym na terenie Gminy Kalety oraz spełniających kryteria dochodowe dla poszczególnych poziomów dofinansowania.

  więcej
 • Bezpiecznie rowerem nad zbiorniki wodne w Zielonej – ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Ofiar Katynia
  Bezpiecznie rowerem nad zbiorniki wodne w Zielonej – ruszyła budowa ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Ofiar Katynia

  Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach rozpoczął prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Ofiar Katynia w Kaletach. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe "LARIX" z Lublińca. W ramach tego zadania zostanie przebudowany kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 908 (ul. Tarnogórska), aż do ulicy Wierzbowej.

  więcej
 • Ślimak kwiatowy znów zawitał przed budynek kaletańskiego magistratu
  Ślimak kwiatowy znów zawitał przed budynek kaletańskiego magistratu

  Przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Kaletach ustawiony znów został, na kolejny sezon letni, nasz kaletański ślimak kwiatowy. Symbol ten przypomina mieszkańcom oraz turystom o przynależności Kalet do międzynarodowej sieci miasteczek Cittaslow. Zagospodarowane zostały również klomby miejskie przed magistratem, a już niedługo kwiatami obsadzone zostaną rabaty i kompozycje na terenie całego miasta. Kolorowe, kwiatowe aranżacje będą ozdobą naszej miejscowości aż do późnej jesieni.

  więcej
 • AKTUALIZACJA. Laboratorium ULKA zagości w naszym mieście w późniejszym terminie
  AKTUALIZACJA. Laboratorium ULKA zagości w naszym mieście w późniejszym terminie

  Z informacji jaką przed chwilą otrzymaliśmy z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego, ze względu na dzisiejsze niekorzystne warunki meteorologiczne i prognozowane silne podmuchy wiatru, przeprowadzenie w Kaletach pomiarów napowietrznym laboratorium ULKA będzie niestety niemożliwe. Planowane przeprowadzenie pomiarów jakości powietrza w naszym mieście wstępnie przesunięte zostało na dzień 1 czerwca 2023 r. Jest to jednak uzależnione od warunków atmosferycznych, jakie będą panowały w tym dniu. W przyszłym tygodniu będziemy informować o aktualności tego wydarzenia.

  więcej
 • Orkiestra na Dużym Rowerze przejedzie przez centrum Kalet
  Orkiestra na Dużym Rowerze przejedzie przez centrum Kalet

  W sobotę, około godziny 10.00, przez centrum naszego miasta przejedzie, wspominana już wcześniej, Orkiestra na Dużym Rowerze. Muzycy połączą grę na instrumentach z jednoczesną jazdą na sześcioosobowym rowerze! To niecodzienne widowisko będzie przedsmakiem ich wieczornego koncertu na dużej scenie podczas Dni Kalet. Zapraszamy mieszkańców na ten niezwykły pokaz muzyczny!

  więcej
 • Ogłoszenie o zamówieniu na Remont obiektu wielofunkcyjnego Moje Boisko Orlik 2012 w Kaletach
  Ogłoszenie o zamówieniu na Remont obiektu wielofunkcyjnego Moje Boisko Orlik 2012 w Kaletach

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza postępowanie o udzielenie zamówienia na remont obiektu wielofunkcyjnego Moje Boisko Orlik 2012 w Kaletach. Zadanie dofinansowane jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponenetem jest Minister Sportu i Turystyki, w ramach programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” – edycja 2022. Postępowanie przeprowadzane jest elektronicznie przy użyciu platformy zakupowej e-Zamówienia pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f4db82da-fa44-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

  więcej
 • Radio Piekary o projekcie montażu OZE w budynkach mieszkalnych
  Radio Piekary o projekcie montażu OZE w budynkach mieszkalnych

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt. Dzieje się w Kaletach. W materiale tym wypowiedź na temat aplikowania przez Miasto Kalety o grant z Programu Operacyjnego Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027 na montaż odnawialnych źródeł energii w budynkach mieszkalnych.

  więcej
 • Poszukiwane marki lokalne
  Poszukiwane marki lokalne

  Widząc jak dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy "Stwórzmy Razem Markę Lokalną" oraz "Marka Lokalna na BIS",  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska na stałe wprowadziła certyfikowanie produktów i usług znakiem MARKA LOKALNA. Do udziału w certyfikowaniu mogą przystąpić osoby indywidualne, amatorzy, profesjonaliści, grupy formalne i nieformalne oraz podmioty prowadzące działalność gospodarczą lub wytwarzające produkty na terenie Stowarzyszenia LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska".

   

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.03.2023 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 4,7%;
  – Województwo Śląskie 3,9%;
  – Kraj 5,4%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.04.2023 r. było 197 bezrobotnych, w tym 119 kobiet. 15 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 8 kobiet.

  więcej
 • Kolejne dofinansowanie WFOŚiGW na oznakowanie nowej ścieżki dydaktycznej w naszym mieście
  Kolejne dofinansowanie WFOŚiGW na oznakowanie nowej ścieżki dydaktycznej w naszym mieście

  Dotację w wysokości 17.600 zł. przyznał naszemu miastu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na oznakowanie ścieżki edukacyjnej pn. ”Przyrodnicze skarby pradawnych kaletańskich lasów”. Nowa trasa dydaktyczna zlokalizowana została przy Stanicy Garbaty Mostek w Zielonej. Na ścieżce powstanie sześć przystanków tematycznych w formie ciekawych tablic edukacyjnych oraz drewniana makieta kuźnicy – jako przykład pradawnej manufaktury wykorzystującej skarby przyrody ówczesnych kaletańskich lasów.

  więcej