Czwartek, 25 Lipca 2024  Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba

Aktualności

 • Aplikuj o stypendium pomostowe na I rok studiów
  Aplikuj o stypendium pomostowe na I rok studiów

  Maturzyści ze wsi i małych miejscowości mogą aplikować o stypendium pomostowe w wysokości 10 tys. złotych na I rok studiów. Rekrutacja trwa do 20 sierpnia!

  więcej
 • Rozpoczął się remont kościoła w Jędrysku w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków
  Rozpoczął się remont kościoła w Jędrysku w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

  W bieżącym tygodniu rozpoczęły się prace konserwatorskie budynku kościola pw. św. Józefa w Kaletach Jędrysku. W ramach tego przedsięwzięcia wykonany zostanie kompleksowy remoncie bryły kościoła obejmujący m.in.:

  więcej
 • Realizacja uchwały antysmogowej dla śląskiego
  Realizacja uchwały antysmogowej dla śląskiego

  Mieszkańcy Kalet wymienili już ponad 700 „kopciuchów”. To korzyść dla poprawy powietrza, którym oddychamy i dla naszego zdrowia. Ale także obowiązek wprowadzony przez Sejmik Województwa Śląskiego tzw. uchwałą antysmogową, o której wszyscy powinniśmy pamiętać.

  więcej
 • To już 9 lat funkcjonowania kaletańskiego dziennego Domu Senior+
  To już 9 lat funkcjonowania kaletańskiego dziennego Domu Senior+

  Dzienny Dom Senior + w Kaletach działa już od 9 lat. 23 grudnia 2015 r. odbyło się uroczyste otwarcie Dziennego Domu Seniora. Powstał z myślą o Seniorach naszego miasta, którzy potrzebują codziennej bliskości i kontaktu z drugim człowiekiem. Skierowanie do domu następuje na wniosek osoby zainteresowanej lub jej przedstawiciela prawnego.

  więcej
 • Zaproszenie na wycieczkę jednodniową z Leśną Krainą Górnego Śląska
  Zaproszenie na wycieczkę jednodniową z Leśną Krainą Górnego Śląska

  Stowarzyszenie LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” serdecznie zaprasza na jednodniową wycieczkę żeglarską nad Dzierżno Małe, która odbędzie się w dniu 30.07.2024 r. (wtorek). Koszt:16 zł, start spod Domu Kultury w Koszęcinie 30.07 o godz. 8.30. Liczba uczestników ograniczona (40 osób). Szczegółowe informacje, regulamin, program wycieczki oraz formularz rezerwacji dostępne na stronie LGD.

  więcej
 • Mój Prąd 6.0 wystartuje we wrześniu na nowych zasadach
  Mój Prąd 6.0 wystartuje we wrześniu na nowych zasadach

  Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie nabór wniosków w szóstej edycji programu „Mój Prąd” rozpocznie się 2 września 2024 r. Prosumenci będą mogli uzyskać z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) do 28 tys. zł dofinansowania na mikroinstalację fotowoltaiczną, magazyn energii elektrycznej i magazyn ciepła.

  źródło: https://www.gov.pl/

  więcej
 • Trwają remonty 8 dróg gminnych
  Trwają remonty 8 dróg gminnych

  Miasto Kalety realizuje projekt pn. „Poprawa jakości dróg na terenie Miasta Kalety” na który pozyskało dofinansowanie w kwocie 4.911.169,54 zł. w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Inwestycja zakłada remont aż 8 dróg gminnych (ul. Wiejska, Powstańców, Zapolskiej, Piaskowa, Szkolna, Rymera, Lema i Jaworowa). Większość z nich jest już na ukończeniu. Obecnie trwa budowa ulic Rymera i Lema. Wykonawcą prac jest firma P.U.H. DOMAX Arkadiusza Mika z Boronowa. Całość inwestycji zakończyć się ma do 30 listopada 2024 r.

  więcej
 • Przypominamy o trwającej w naszym mieście akcji pn. Powitalna wyprawka miejska dla niemowlaka
  Przypominamy o trwającej w naszym mieście akcji pn. Powitalna wyprawka miejska dla niemowlaka

  Przypominamy wszystkim szczęśliwym rodzicom nowonarodzonych pociech, że od tego roku, nasze miasto prowadzi Akcję pn. “Powitalna wyprawka miejska dla niemowlaka”, która skierowana jest do wszystkich nowo narodzonych i zameldowanych na terenie Miasta Kalety dzieci. Upominek ten jest symbolicznym powitaniem dziecka w społeczności Kalet.

  więcej
 • Statystyka punktu Konsultacyjno-Informacyjnego programu Czyste Powietrze
  Statystyka punktu Konsultacyjno-Informacyjnego programu Czyste Powietrze

  Informujemy, że od początku funkcjonowania punktu konsultacyjno-informacyjnego Czyste Powietrze w naszym mieście tj. 16.07.2019 r. nieustannie rośnie zainteresowanie wyżej wymienionym programem. Dofinansowanie na wymianę nieefektywnego źródła ciepła i termomodernizację budynku wg. stanu na dzień 30.06.2024 r. otrzymało już 675 mieszkańców miasta na łączną kwotę 7 594 214,69 zł.

  Przypominamy, że w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach (I piętro, biuro 11), funkcjonuje punkt konsultacyjny Czyste Powietrze, gdzie nasi mieszkańcy mogą uzyskać pomoc w pozyskaniu dofinansowania.

  więcej
 • Mieszkańcy Kalet wezmą udział w finałach Ultimate Ninja Athlete Association w USA
  Mieszkańcy Kalet wezmą udział w finałach Ultimate Ninja Athlete Association w USA

  Dwóch mieszkańców naszego miasta, Agata Gozdek i Franciszek Świder, będzie reprezentować Polskę na finałach Ultimate Ninja Athlete Association (UNAA) w USA, które rozpoczną się 24 lipca br. Obaj są zawodnikami klubu sportowego Spartan Team Kalety. To nie tylko wielkie wyróżnienie dla naszego miasta, ale również dowód na to, że ciężka praca i zaangażowanie mogą przynieść wspaniałe rezultaty.

  więcej
 • Festyn parafialny w Drutarni
  Festyn parafialny w Drutarni

  Proboszcz parafii p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Drutarni zaprasza mieszkańców miasta na tradycyjny festyn parafialny, który odbędzie się w sobotę, 20 lipca br. Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Radio Piekary o planach inwestycyjnych budowy kanalizacji sanitarnej w Zielonej
  Radio Piekary o planach inwestycyjnych budowy kanalizacji sanitarnej w Zielonej

  Zachęcamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wypowiada się na temat planów inwestycyjnych budowy kanalizacji sanitarnej w Zielonej.

 • Centrum Kalet już wkrótce zyska nowe oblicze
  Centrum Kalet już wkrótce zyska nowe oblicze

  Zbliżamy się powoli do końca przebudowy centrum naszego miasta. W ramach tego przedsięwzięcia powstała przestrzeń publiczna z nowymi ciągami komunikacyjnymi, oświetleniem, elementami małej architektury, a także licznymi nasadzeniami krzewów i drzew. Obecnie trwają prace nad uruchomieniem głównej atrakcji tej przestrzeni – elementu wodnego.

  więcej
 • Spółka Słoneczna Energia Kalety odnotowuje dobre wyniki w produkcji zielonej energii
  Spółka Słoneczna Energia Kalety odnotowuje dobre wyniki w produkcji zielonej energii

  Jak wynika ze sprawozdań przekazanych do Urzędu Regulacji Energetyki przygotowanych przez Pana Eugeniusza Ptaka, Prezesa Spółki Słoneczna Energia Kalety, instalacja fotowoltaiczna zlokalizowana na terenie przy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach za I półrocze 2024 roku łącznie wyprodukowała 110,733 MWh.

  więcej
 • Radio Piekary o grupie zakupowej energii elektrycznej Kalety
  Radio Piekary o grupie zakupowej energii elektrycznej Kalety

  Zachęcamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym Burmistrz Miasta Kalety omawia grupowy zakup energii elektrycznej w ramach grupy zakupowej Kalety i korzyści płynące ze wdrożenia takiej procedury.