Czwartek, 29 Lutego 2024  Imieniny: Lecha, Lutoslawa

Aktualności

 • Wkrótce przekazanie nowego obiektu infrastruktury sportowej dla Małapanew Kuczów
  Wkrótce przekazanie nowego obiektu infrastruktury sportowej dla Małapanew Kuczów

  Trwają ostatnie szlify związane z zakończeniem remontu, który od września ubiegłego roku prowadzono w budynku klubowym przy ul. Paderewskiego w Kaletach – Kuczowie. Wykonawca zgłosił zakończenie swoich działań i aktualnie trwają procedury odbiorowe. W ramach prac wyremontowane zostały kompleksowo wszystkie pomieszczenia klubowe wraz z wymianą instalacji elektrycznych, wentylacyjnych, wodnych, sanitarnych oraz centralnego ogrzewania wraz z wymianą źródła ciepła.

  więcej
 • Skład Miejskiej Komisji Wyborczej w Kaletach do przeprowadzenia wyborów samorządowych zarządzonych na dzień 7.04.2024 r.
  Skład Miejskiej Komisji Wyborczej w Kaletach do przeprowadzenia wyborów samorządowych zarządzonych na dzień 7.04.2024 r.

  Podajemy do publicznej wiadomości skład Miejskiej Komisji Wyborczej w Kaletach powołanej Postanowieniem nr 358/2024 Komisarza Wyborczego w Katowicach II  z dnia 27 lutego 2024 r. w sprawie powołania terytorialnych komisji wyborczych w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r.

  więcej
 • Radio Piekary o II etapie przebudowy centrum naszego miasta
  Radio Piekary o II etapie przebudowy centrum naszego miasta

  Zachęcamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wypowiada się na temat zadania inwestycyjnego polegającego na II etapie przebudowy centrum Kalet. Całość zadania ma zakończyć się w październiku 2024 r. Realizacja tego projektu sfinansowana zostanie z dotacji w ramach rządowego programu inwestycji strategicznych Polski Ład oraz budżetu Miasta Kalety. 

 • Odbiór odpadów wielkogabarytowych
  Odbiór odpadów wielkogabarytowych

  Urząd Miejski w Kaletach informuje, że w dniach od 6 do 20 marca br. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio sprzed posesji w zabudowie jednorodzinnej, zaś w zabudowie wielorodzinnej zbiórka nastąpi sprzed boksów śmietnikowych. Zbiórkę przeprowadzi Firma PZOM STRACH SP Z O.O. SP. K z siedzibą w Konopiskach.

  więcej
 • Podpisano umowę na remont ośmiu dróg w naszym mieście
  Podpisano umowę na remont ośmiu dróg w naszym mieście

  Dziś, 26 lutego 2024 r. podpisano umowę z wykonawcą na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na budowie dróg na terenie naszego miasta. W ramach tej inwestycji wybudowanych zostanie aż osiem dróg gminnych - ul. Wiejska, Powstańców, Zapolskiej, Piaskowa, Szkolna, Rymera, Lema i Jaworowa. Zadanie ma zostać zakończone w listopadzie tego roku.

  więcej
 • Radio Piekary o Dniach Otwartych nowego budynku Klubu Sportowego Unia Kalety
  Radio Piekary o Dniach Otwartych nowego budynku Klubu Sportowego Unia Kalety

  Zachęcamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia zaprasza na Dni Otwarte nowego budynku Klubu Sportowego Unia Kalety, które odbędą się 16-17 marca br. Poza okazją do zwiedzenia pomieszczeń całego obiektu, zaplanowano wiele atrakcji na ten weekend.

 • Ogłoszono przetarg na budowę hali sportowej w naszym mieście
  Ogłoszono przetarg na budowę hali sportowej w naszym mieście

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia ogłasza przetarg na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach. Inwestycja obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, zadaszenia o konstrukcji stalowej oraz murowanego zaplecza sanitarno-szatniowego. Jednocześnie obiekt wyposażony zostanie w mobilne strzelnice laserowe (wirtualne), trybuny i ławki.

  więcej
 • Kalety? Ale jazda! - zachęcamy do udziału w aktywnościach
  Kalety? Ale jazda! - zachęcamy do udziału w aktywnościach

  Poniżej przedstawiamy zaktualizowany harmonogram zajęć w ramach projektu “Kalety? Ale jazda!”. Przygotowanych zostało wiele ciekawych zajęć dla wszystkich grup wiekowych. Serdecznie zachęcamy naszych mieszkańców do udziału w aktywnościach! Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

  więcej
 • Trwa wymiana oświetlenia na ulicy 1 Maja w Kaletach
  Trwa wymiana oświetlenia na ulicy 1 Maja w Kaletach

  Na wniosek Miasta Kalety, firma Tauron Nowe Technologie S.A. rozpoczęła wymianę oświetlenia na całej długości ul. 1 Maja w naszym mieście. Łącznie wymienione zostaną 22 lampy.

  więcej
 • Radio Piekary o nowej inwestycji remontu dróg w Kaletach
  Radio Piekary o nowej inwestycji remontu dróg w Kaletach

  Zachęcamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wypowiada się na temat nowej inwestycji Miasta Kalety polegającej na remoncie 8 dróg gminnych (ul. Wiejska, Powstańców, Zapolskiej, Piaskowa, Szkolna, Rymera, Lema i Jaworowa). Całość zadania ma zakończyć się do 30 listopada 2024 r. Środki na realizację tej inwestycji Miasto Kalety pozyskało z programu inwestycji Strategocznych Polski Ład.

 • Droga Krzyżowa z Chórem Sonata
  Droga Krzyżowa z Chórem Sonata

  Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu kaletańskiego chóru "Sonata" pod dyrekcją p. Iwony Skop. Koncert odbędzie się w piątek, 1 marca 2024 r., o godzinie 17.30 w kościele parafialnym pw. św. Józefa w Jędrysku.

  więcej
 • Radio Piekary o zbliżającym się otwarciu sezonu rowerowego w Kaletach
  Radio Piekary o zbliżającym się otwarciu sezonu rowerowego w Kaletach

  Zachęcamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wypowiada się na temat zbliżających się w naszym mieście wydarzeń o tematyce rowerowej. Już wkrótce kolejna edycja “Rajzowania po kalyckich stanicach” i “Kalyckich szutrów”. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału! Szczegóły wkrótce.

 • Umowa na drugi etap przebudowy centrum Kalet podpisana
  Umowa na drugi etap przebudowy centrum Kalet podpisana

  Dziś, 22 lutego 2024 r., podpisana została umowa z wykonawcą na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie centrum Kalet. Inwestycja ta to kontynuacja przedsięwzięcia zakończonego w ubiegłym roku. Realizacja tego projektu sfinansowana zostanie z dotacji w ramach rządowego programu inwestycji strategicznych Polski Ład oraz budżetu Miasta Kalety. 

  więcej