Czwartek, 18 Lipca 2024  Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona

Aktualności

 • Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku
  Rozstrzygnięto konkurs na dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku

  We wtorek, 25 czerwca br. odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku. W wyniku konkursu wyłoniono dyrektora placówki w osobie Pani Bożeny Dziuk, która obejmie obowiązki 1 września 2024 r. i będzie je pełnić do 31 sierpnia 2029 r. Pani dyrektor gratulujemy oraz życzymy satysfakcji z osiągnięć w pracy zawodowej, a także wytrwałości w kontynuacji podejmowanych wyzwań oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 • Spotkanie grupy zakupowej energii elektrycznej
  Spotkanie grupy zakupowej energii elektrycznej

  W dniu 8.07.2024 r. w sali sesyjnej w Kaletach miało miejsce spotkanie Grupy Zakupowej Kalety, skupiającej 16 gmin: Boronów, Ciasna, Dąbrowa Zielona, Dobrodzień, Herby, Kalety, Kochanowice, Kolonowskie, Konopiska, Koszęcin, Krupski Młyn, Pawonków, Przyrów, Tworóg, Woźniki oraz Zębowice. Tegoroczny przetarg na zakup energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia przestrzeni publicznej i obiektów Gmin skupionych w Grupie Zakupowej Kalety i ich jednostek organizacyjnych na rok 2025 wygrały następujące firmy: 

  więcej
 • Rowerem po kaletańskich duktach leśnych
  Rowerem po kaletańskich duktach leśnych

  Jak zwykle miłośników dwóch kółek zapraszamy w weekend na rowerowe przejażdżki po Leśnym Zakątku Śląska. Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia ścieżki dydaktycznej z pomnikiem przyrody – Cisem Donnersmarcka jaka znajduje się nieopodal stanicy rowerowej w Jędrysku.

  więcej
 • Hala sportowa w naszym mieście już nabiera kształtów
  Hala sportowa w naszym mieście już nabiera kształtów

  Na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach trwa budowa hali sportowej. Obecnie prowadzone są roboty związane z wykonaniem konstrukcji nośnej obiektu, który już na tym etapie prezentuje się imponująco.

  więcej
 • W lipcu siłownia przy KS Unia Kalety będzie nieczynna
  W lipcu siłownia przy KS Unia Kalety będzie nieczynna

  Informujemy, że od 8 do 26 lipca 2024 r. siłownia w nowym pawilonie sportowym przy ul. Fabrycznej będzie nieczynna z powodu sezonu urlopowego. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Zapraszamy na wędkowanie do Ichtioparku
  Zapraszamy na wędkowanie do Ichtioparku

  Od piątku, 5 lipca 2024 r., zapraszamy na otwarcie sezonu wędkarskiego w kaletańskim Ichtioparku. Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w sezonie wakacyjnym będzie czynna w piątki, soboty i niedziele w godzinach od 15.00 do 20.00. ZOBACZ CENNIK
  Na miejscu możliwość otrzymania przynęty do łowienia oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów wędkarskich. Zachęcamy do odwiedzania Ichtioparku!

  więcej
 • Kolejkowo - rowerowo do Zabrza
  Kolejkowo - rowerowo do Zabrza

  W niedzielę, 30 czerwca, odbyła się ostatnia przed wakacyjną przerwą wycieczka rowerowa w ramach programu "Kalety- ale jazda!". Tym razem celem niespełna 20-osobowej grupy cyklistów był obiekt Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu - Sztolnia Królowa Luiza.

  więcej
 • Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie oraz mediacje
  Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie oraz mediacje

  Stpwarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez Powiat Tarnogórski, w ramach którego prowadzona jest bezpłatnie pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie oraz mediacje. Celem projektu jest zapewnienie rownego dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi.

  więcej
 • Miejsce Odpoczynku Rowerzystów w Zielonej już gotowe
  Miejsce Odpoczynku Rowerzystów w Zielonej już gotowe

  U zbiegu ulic Ofiar Katynia i Wierzbowej, powstało właśnie Miejsce Odpoczynku Rowerzystów. Tym samym, nasza najbardziej rekreacyjna dzielnica miasta wzbogaciła się o nową infrastrukturę turystyczną. W miejscu tak zwanego MOR-u zamontowana została wolnostojąca wiata wraz z elementami małej architektury takimi jak ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Nie zabrakło również samoobsługowej stacji naprawczej dla rowerów, która jest niezbędnym elementem infrastruktury rowerowej.

  więcej
 • Postanowienie o zwołaniu IV sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Postanowienie o zwołaniu IV sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że 9 lipca 2024 r., (wtorek) o godz. 13.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się IV sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  PROJEKTY UCHWAŁ

  więcej
 • Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety - czerwiec 2024
  Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety - czerwiec 2024

   Szanowni Państwo, prezentujemy czerwcowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • Miasto Kalety wśród uczestników ogólnopolskiego projektu Nordic Walking Senior
  Miasto Kalety wśród uczestników ogólnopolskiego projektu Nordic Walking Senior

  Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking jest organizatorem ogólnopolskiego projektu pn. „Nordic Walking SENIOR”, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. To ogólnopolski program upowszechniania prawidłowej techniki Nordic Walking dla Seniorów. Zajęcia będą prowadzone od lipca do listopada br.

  więcej
 • Kalety? Ale jazda! W niedzielę wyruszamy na wycieczkę rowerowo-kolejkową
  Kalety? Ale jazda! W niedzielę wyruszamy na wycieczkę rowerowo-kolejkową

  W niedzielę, 30 czerwca, w ramach programu "Kalety. Ale jazda", rusza wycieczka rowerowo-kolejkowa do Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Zapisanym uczestnikom przypominamy - zbiórka przy Urzędzie Miejskim o godzinie 9.00, następnie przejazd do Miasteczka Śląskiego i przesiadka na wąskotorówkę.

  więcej
 • Program Dobry Start – wsparcie dla uczniów
  Program Dobry Start – wsparcie dla uczniów

  Od 1 lipca 2024 r. rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy w ramach programu Dobry Start. Wniosek o 300 zł na wyprawkę szkolną dziecka można złożyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej mZUS, PUE ZUS, portalu Emp@tia lub przez bankowość elektroniczną. Nabór wniosków potrwa do 30 listopada.

  więcej
 • Zajęcia w ramach poradnictwa zawodowego
  Zajęcia w ramach poradnictwa zawodowego

  Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach zaprasza do zapoznania się z wykazem zajęć grupowych z zakresu poradnictwa zawodowego na III kwartał 2024 rok. Harmonogram zajęć poniżej.

  więcej