Wtorek, 28 Marca 2023  Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Aktualności

 • Nabór do projektu pilotażowego „SMARTOPIEKA PREMIUM” Usługi opiekuńcze 60+
  Nabór do projektu pilotażowego „SMARTOPIEKA PREMIUM” Usługi opiekuńcze 60+

  Stowarzyszenie LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” w Koszęcinie zawarło umowę ze Stowarzyszeniem Współpracy Regionalnej z siedzibą w Katowicach w zakresie współpracy przy realizacji Projektu pn.: „SMARTOPIEKA PREMIUM” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

  więcej
 • Kaletańska biblioteka zaprasza Czytelników
  Kaletańska biblioteka zaprasza Czytelników

  Miejska Biblioteka Publiczna w Kaletach bierze udział w wyzwaniu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego powstał kreatywny NIEKALENDARZ. To inspiracje, aktywności z książką i najważniejsze literackie rocznice. Składa się z 12 kart, z zadaniami na każdy miesiąc, które zachęcą do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę.

  więcej
 • Radio Piekary o kolejnym rajzowaniu po kalyckich stanicach
  Radio Piekary o kolejnym rajzowaniu po kalyckich stanicach

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt. Dzieje się w Kaletach. W materiale tym zapowiedź imprezy rowerowej pn. "Rajzowanie po kalyckich stanicach", jaka odbędzie się w naszym mieście już w kwietniu.

  więcej
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - luty 2023 r.
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - luty 2023 r.

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu lutym 2023 roku. Próbki do badań pobrane zostały z czterech punktów poboru.

  więcej
 • Nasze miasto w nowej perspektywie unijnej
  Nasze miasto w nowej perspektywie unijnej

  Nowa perspektywa finansowa budżetu Unii Europejskiej przedstawia się dla Kalet bardzo obiecująco. Obecnie Referat Promocji i Pozyskiwania Środków jest na etapie zgłaszania projektów gotowych do realizacji we wskazanych, a wcześniej wynegocjowanych, przez władze Województwa Śląskiego z Komisją Europejską priorytetów.

  więcej
 • Radio Piekary o działalności kaletańskiego MDK-u
  Radio Piekary o działalności kaletańskiego MDK-u

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt. Dzieje się w Kaletach. W materiale tym dyrektor kaletańskiego MDK-u, wypowiada się na temat aktualnej działalności Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.

  więcej
 • Przebudowa ul. Polnej w Kaletach Kuczowie
  Przebudowa ul. Polnej w Kaletach Kuczowie

  Trwają prace przy przebudowie drogi gminnej ul. Polnej w Kaletach Kuczowie. Zakres tej inwestycji przewiduje m.in. budowę nawierzchni utwardzonej z mieszanki mineralno-asfaltowej na długości 146 mb wraz z wykonaniem zjazdów indywidualnych do posesji z betonowej kostki brukowej.

  więcej
 • Niedzielna wycieczka
  Niedzielna wycieczka "Zieloną Pętlą"

  Wszystkich miłośników jazdy na dwóch kółkach zapraszamy na wycieczkę rowerową do Zielonej w niedzielę, 19 marca. Wycieczka będzie inauguracją cyklu wypadów rowerowych planowanych docelowo aż do miesiąca października w ramach programu "Kalety? Ale jazda!".

  więcej
 • Prawie 2 miliony złotych na modernizację infrastruktury drogowej w mieście Kalety
  Prawie 2 miliony złotych na modernizację infrastruktury drogowej w mieście Kalety

  Modernizacja infrastruktury drogowej oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego są zadaniami priorytetowymi w naszym mieście. Corocznie Gmina Kalety zabezpiecza środki finansowe w budżecie miasta na realizację nowych drogowych zadań inwestycyjnych. Warto podkreślić, iż inwestycje drogowe należą do grupy zadań najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców, którzy na co dzień korzystają z tej właśnie infrastruktury.

  więcej
 • Stary budynek remizy wkrótce do wydzierżawienia
  Stary budynek remizy wkrótce do wydzierżawienia

  W związku z budową nowej remizy strażackiej przy ul. Leśnej oraz Gwoździa w Kaletach pozostaje kwestia zagospodarowania nieruchomości przy ul. 1 Maja pełniącej obecnie funkcję remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.01.2023 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 4,7%;
  – Województwo Śląskie 3,9%;
  – Kraj 5,5%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 28.02.2023 r. było 207 bezrobotnych, w tym 122 kobiety. 26 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 13 kobiet.

  więcej
 • X Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny
  X Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny

  Zapraszamy wszystkich zwolenników spędzania wolnego czasu w sportowym stylu do zapisów na X Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny. Impreza odbędzie się w sobotę, 25 marca, tradycyjnie już w Truszczycy. Chętnych prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Zapisy za pośrednictwem wypełnionego formularza do dnia 23 marca 2023 r.

  więcej
 • Radio Piekary o nowej ofercie programowej pn. Kalety? Ale jazda!
  Radio Piekary o nowej ofercie programowej pn. Kalety? Ale jazda!

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt. Dzieje się w Kaletach. W materiale tym przedstawiona została nowa oferta programowa Miasta Kalety oraz Miejskiego Domu Kultury pn. "Kalety? ale jazda!", jaka realizowana jest w naszym mieście od marca.

  więcej
 • Paweł Gołecki z koncertem z okazji Dnia Kobiet
  Paweł Gołecki z koncertem z okazji Dnia Kobiet

  8 marca 2023 r., w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbył się koncert Pawła Gołeckiego z okazji Dnia Kobiet. Sala widowiskowa zebrała komplet publiczności. Artystę oraz gości powitał w naszym mieście burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki.

  więcej
 • Radio Piekary o Cisie Donnersmarcka
  Radio Piekary o Cisie Donnersmarcka

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt. Dzieje się w Kaletach. W materiale tym wypowiedź na temat naszej atrakcji turystycznej - Cisie Donnersmarcka, który znalazł się wśród finalistów konkursu „Drzewo Roku 2023”.

  więcej