Sobota, 30 Września 2023  Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

Aktualności

 • Postanowienie o zwołaniu XLVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Postanowienie o zwołaniu XLVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że 25 września 2023 r., (poniedziałek) o godz. 13.30, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XLVIII sesja (nadzwyczajna) Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  PROJEKTY UCHWAŁ

  więcej
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

  Informujemy, że 26.09.2023 r. o godz. 10.00 rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Obrady odbędą się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5.

  więcej
 • Uwaga przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych
  Uwaga przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych

  Urząd Miejski w Kaletach przypomina o wynikającym z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi obowiązku uiszczenia III raty opłaty za korzystanie z wydanych zezwoleń na sprzedaż alkoholi w terminie do 30 września br. Płatności należy uiszczać przelewem na konto bankowe: PKO Bank Polski Spółka Akcyjna 22 1020 2313 0000 3502 0518 3027.

 • Miejska Biblioteka Publiczna w Kaletach z dotacją Ministra Kultury
  Miejska Biblioteka Publiczna w Kaletach z dotacją Ministra Kultury

  Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Kaletach im. prof. Henryka Borka otrzymała dotację w wysokości 5385 zł ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Dofinansowanie dla bibliotek publicznych z przeznaczeniem na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków- Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

  więcej
 • W Kaletach spotkali się prezesi stowarzyszeń abstynenckich województwa śląskiego
  W Kaletach spotkali się prezesi stowarzyszeń abstynenckich województwa śląskiego

  16 września 2023 roku, w Restauracji Casyno w Kaletach odbyło się 35 spotkanie Prezesów Regionalnego Związku Stowarzyszeń Abstynenckich Województwa Śląskiego. Było to pierwsze tego rodzaju wydarzenie zorganizowane w naszym mieście, dzięki działaniom pana Karola Nowaka prezesa Kaletańskiego Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich Twoja Szansa i członka Komisji Rewizyjnej RZSA oraz pomocy burmistrzaa Miasta Kalety Klaudiusza Kandzi. Samorząd Kalet udzielił wsparcia organizacyjnego i finansowego umożliwiającego zorganizowanie niniejszego spotkania.

  więcej
 • Radio Piekary o stypendiach Burmistrza Miasta Kalety
  Radio Piekary o stypendiach Burmistrza Miasta Kalety

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat możliwości złożenia wniosku o przyznanie stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla uczniów i studentów za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne w roku szkolnym 2022/2023.

 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - sierpień 2023
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - sierpień 2023

  Szanowni Państwo, prezentujemy sierpniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • Pierwsza gra miejska już za nami!
  Pierwsza gra miejska już za nami!

  „Strażnicy Powietrza Na Pomoc Błękitnemu Niebu” pod takim hasłem 17 września 2023 r. odbyła się pierwsza w Kaletach gra miejska zorganizowana przez Ekodoradcę. Wydarzenie to działo się w ramach Projektu LIFE. „Śląskie. Przywracamy Błękit” i przyciągnęło wielu strażników błękitnego nieba, zarówno tych najmłodszych jak i tych starszych.

  więcej
 • Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety od dziś w punktach sprzedaży
  Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety od dziś w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od dziś (18 września) w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać można najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. relację z obchodów 100-lecia OSP Kalety i uroczystego przekazania nowej remizy, ogłoszenie skarbnika Miasta Kalety o możliwości składania wniosków do budżetu na 2024 rok, a także informacje na temat miejskich inwestycji. Zachęcamy do zakupu i lektury!

 • Wyjazd mieszkańców Kalet do Vitkova z okazji 30-lecia współpracy partnerskiej
  Wyjazd mieszkańców Kalet do Vitkova z okazji 30-lecia współpracy partnerskiej

  W związku z przypadająca na rok 2023 trzydziestoletnią rocznicą współpracy partnerskiej pomiędzy miastem Kalety i Vitkov, 16 września 2023 r. grupa 50 mieszkańców naszego miasta uczestniczyła w wyjeździe połączonym ze zwiedzaniem największych atrakcji Vitkova. Wyjazd rozpoczął się od spotkania w magistracie naszego partnera, gdzie przywitał przybyłych Pan Starosta Jakub Cihlar.

  więcej
 • Julia Marzec na podium Mistrzostw Świata w Belgii
  Julia Marzec na podium Mistrzostw Świata w Belgii

  Miło nam poinformować, że młoda mieszkanka Kalet Julia Marzec zdobyła brązowy medal odbywających się w Belgii Mistrzostw Świata w wyścigach na torach przeszkód (OCR World Championships). Julia wywalczyła 3 miejsce w kategorii wiekowej 12-13 lat. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

  więcej
 • Ogłoszenie o II publicznym przetargu na zbycie nieruchomości przy ul.Fabrycznej
  Ogłoszenie o II publicznym przetargu na zbycie nieruchomości przy ul.Fabrycznej

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza drugi publiczny przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości gminnej położonej w Kaletach przy ul. Fabrycznej. Przetarg odbędzie się w dniu 18 października 2023 r. o godz. 11.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach. Wadium należy wpłacić do dnia 13 pażdziernika br.

  więcej
 • Radio Piekary o terenowej grze miejskiej w Kaletach
  Radio Piekary o terenowej grze miejskiej w Kaletach

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt. Dzieje się w Kaletach. Jest to materiał na temat pierwszej, terenowej gry miejskiej pn. „Strażnicy powietrza. Na pomoc błękitnemu niebu”, która odbędzie się w naszym mieście już w najbliższą niedzielę, 17 września 2023 r.

 • W Zielonej kolejny raz odbyły się Mistrzostwa Europy w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym
  W Zielonej kolejny raz odbyły się Mistrzostwa Europy w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym

  W miniony weekend w naszym mieście, w Zielonej, kolejny raz zorganizowane zostały Mistrzostwa Europy w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym. Były to dwudniowe zmagania, w których wzięło udział wielu zawodników z takich krajów jak Polska, Słowacja, Republika Czeska, Anglia, Niemcy, Norwegia, Litwy, Włochy, Irlandii, Sardynia, Szwajcarii, Węgry.

  więcej
 • Stypendia dla studentów Powiatu Tarnogórskiego
  Stypendia dla studentów Powiatu Tarnogórskiego

  Do 15 października 2023 roku w kancelarii Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach (ul. Karłuszowiec 5, parter, pokój nr 1) przyjmowane będą wnioski o przyznanie stypendium dla studentów.

  więcej