Czwartek, 29 Lutego 2024  Imieniny: Lecha, Lutoslawa

Aktualności

 • Projekt partnerski pn. Zielona Ziemia Lubliniecko-Tarnogórska z pozytywną oceną formalną
  Projekt partnerski pn. Zielona Ziemia Lubliniecko-Tarnogórska z pozytywną oceną formalną

  Informujemy naszych mieszkańców, zakwalifikowanych do realizacji projektu pn. Zielona Ziemia Lubliniecko-Tarnogórska – montaż OZE w Mieście Kalety i Gminach Boronów, Koszęcin i Woźniki, że powyższy wniosek uzyskał pozytywną ocenę formalną. W dalszym etapie poddany on zostanie ocenie merytorycznej, która ma zakończyć się w I kwartale 2024. Zadanie zakłada dofinansowanie 85% kosztów montażu pomp ciepła, magazynów energii i instalacji fotowoltaicznych w budynkach jednorodzinnych.

  więcej
 • Wybory uzupełniające na ławników (2024-2027)
  Wybory uzupełniające na ławników (2024-2027)

  Działając na podstawie art. 168 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 217 ze zm.) Wiceprezes Sądu Okręgowego w Gliwicach zwrócił się do Rady Miejskiej w Kaletach z wnioskiem o przeprowadzenie wyborów uzupełniających ławników na kadencję 2024-2027 do Sądu Okręgowego w Gliwicach oraz do Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach.
  Zgłoszenia kandydatów na ławników składać można do dnia 29 lutego 2024 r.

  więcej
 • Sprawozdanie z LIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Sprawozdanie z LIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  W dniu 20 lutego 2024 r., w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się, zwołana w trybie nadzwyczajnym, LIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach, przewodniczyła jej Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 13 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

  Informujemy, że 22.02.2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Obrady odbędą się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5.

  więcej
 • I GRAND PRIX w skacie sportowym Okręgu Katowice o Puchar Burmistrz Miasta Kalety
  I GRAND PRIX w skacie sportowym Okręgu Katowice o Puchar Burmistrz Miasta Kalety

  17 lutego 2024 r., w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbył się I GRAND PRIX O/Katowice o Puchar Burmistrza Miasta Kalety w Skacie Sportowym. W zmaganiach udział wzięło 66 zawodników z całego Okręgu. MDK Kalety reprezentowało 9 zawodników. Najlepszym zawodnikiem naszego miasta okazał się Pan Paweł Rupik, który ostatecznie uplasował się na VII miejscu uzyskując wynik 2495 pkt. Serdecznie gratulujemy! 

  więcej
 • Ogłoszenie o wznowieniu naboru wniosków w ramach Programu Przydomowa oczyszczalnia
  Ogłoszenie o wznowieniu naboru wniosków w ramach Programu Przydomowa oczyszczalnia

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach informuje, iż z uwagi na zwiększenie puli planowanego budżetu Programu z dniem 02.04.2024 r. wznowi nabór wniosków na dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Programu Przydomowa oczyszczalnia.

  więcej
 • Już wkrótce otwarcie miejskiego sezonu rowerowego
  Już wkrótce otwarcie miejskiego sezonu rowerowego

  Trwają przygotowania do otwarcia sezonu rowerowego w naszym mieście. Już wkrótce w Kaletach odbędą się dwa wydarzenia dedykowane miłośnikom dwóch kółek.

  więcej
 • Zielona doceniona przez redakcję portalu eska.pl
  Zielona doceniona przez redakcję portalu eska.pl

  Zapraszamy do zapoznania się z artykułem oraz fotografiami zamieszczonymi na portalu eska.pl, w którym zaprezentowane zostały walory naszego miasta, a w szczególności malowniczy krajobraz wokół zbiorników wodnych w Zielonej. Krajobraz ten uznany został za piękniejszy niż na Mazurach.

  źródło: eska.pl

  więcej
 • Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety - luty 2024
  Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety - luty 2024

   Szanowni Państwo, prezentujemy lutowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • Zapraszamy do Zielonej na wiosenny czyn społeczny
  Zapraszamy do Zielonej na wiosenny czyn społeczny

  W tym roku, już po raz 13, chcemy zaprosić do wspólnego czynu społecznego mającego na celu uporządkowanie terenów wokół zbiorników wodnych w Zielonej. Pierwszy taki czyn zainicjowany został w 2011 roku przez burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzię. Przez te wszystkie lata wspierali nas w tej akcji członkowie koła wędkarskiego PZW Kalety, radni Rady Miejskiej w Kaletach, przedstawiciele organizacji społecznych oraz mieszkańcy Zielonej.

  więcej
 • Postanowienie o zwołaniu LIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Postanowienie o zwołaniu LIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że 20 lutego 2024 r., (wtorek) o godz. 13.30, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się LIII sesja (nadzwyczajna) Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  Zobacz projekty uchwał

   

  więcej
 • Do kogo się zwrócić i gdzie szukać pomocy?
  Do kogo się zwrócić i gdzie szukać pomocy?

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje o numerach telefonów, pod którymi osoby dotknięte problemem przemocy ze strony najbliższych, mogą uzyskać pomoc i wsparcie.

  więcej
 • Wybrano wykonawcę na remont 8 dróg w naszym mieście
  Wybrano wykonawcę na remont 8 dróg w naszym mieście

  Informujemy, że w wyniku postępowania przetargowego na poprawę jakości dróg na terenie Miasta Kalety wybrana została oferta firmy P.U.H. DOMAX Arkadiusza Mika z Boronowa. Wartość oferty, która wybrana została do realizacji to 5.169.652,14 zł. Przypomijmy, że w ramach tej inwestycji wyremontowanych zostanie, aż 8 dróg gminnych, są to: ul. Wiejska, Powstańców, Zapolskiej, Piaskowa, Szkolna, Rymera, Lema i Jaworowa. Całość inwestycji ma zakończyć się do 30 listopada 2024 r. Środki na realizację tego zadania pochodzą z programu inwestycji Strategocznych Polski Ład.

  więcej
 • Rekrutacja do szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025
  Rekrutacja do szkół podstawowych na rok szkolny 2024/2025

  Poniżej informujemy o zasadach rekrutacji do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kaletach Miotku.

  więcej
 • Informacja o wywieszeniu wykazu nieruchomości do wynajęcia
  Informacja o wywieszeniu wykazu nieruchomości do wynajęcia

  Burmistrz Miasta Kalety informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach przy ul. Żwirki i Wigury 2 oraz na stronie internetowej – Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Kalety (bip.kalety.pl) został wywieszony wykaz nieruchomości obejmujący lokal użytkowy, o powierzchni użytkowej 43,34 m2, położony na parterze w budynku przy ul. 1 Maja 19 w Kaletach, przeznaczony do najmu na okres do 3 lat. Wykaz został wywieszony na okres 21 dni tj. od dnia 13 lutego 2024 r. do dnia 5 marca 2024 r. Najem lokalu użytkowego będzie możliwy po upływie terminu publikacji niniejszego wykazu.

  więcej