Sobota, 26 Listopada 2022  Imieniny: Delfiny, Sylwestra, Konrada

Aktualności

 • Zapraszamy na mecz kaletańskich drużyn piłkarskich
  Zapraszamy na mecz kaletańskich drużyn piłkarskich

  W sobotę, 19 listopada 2022 r., o godzinie 13.00, Rezerwy Unii Kalety rozegrają derbowy pojedynek z LKS Małapanew Kuczów. Mecz zostanie rozegrany na stadionie miejskim przy ul. Fabrycznej w Kaletach. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
 • Wojewódzki trening sprawności syren alarmowych
  Wojewódzki trening sprawności syren alarmowych

  Zgodnie z informacją ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego z 31 października br., w dniu 22 listopada 2022 r. (wtorek) w godzinach między 9.00 a 13.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności. W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty.

  więcej
 • Radio Piekary o najnowszej ofercie programowej kaletańskiego MDK-u
  Radio Piekary o najnowszej ofercie programowej kaletańskiego MDK-u

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary o Kaletach. W tym materiale na temat XIX Ogólnopolskiego Turnieju Rock&Rolla w Kaletach, repertuarze Bezgotówkowego Kina Objazdowego w MDK oraz nowej oferty programowej kaletańskiego MDK-u.

  więcej
 • 24 godzinny Turniej Niepodległości za nami!
  24 godzinny Turniej Niepodległości za nami!

  Na zaproszenie Polskiej Fundacji Sportu i Kultury oraz Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze nasze drużyny Żaka, Orlika Młodszego, Orlika Starszego i Młodzika wzięły udział w 24 godzinnym Turnieju Niepodległości.

  więcej
 • Zakończono termomodernizację kolejnego obiektu użyteczności publicznej w naszym mieście
  Zakończono termomodernizację kolejnego obiektu użyteczności publicznej w naszym mieście

  15 listopada 2022 r. odbył się odbiór prac w ramach projektu „Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez kompleksową termomodernizację budynku celu publicznego w mieście Kalety”. Zadanie polegało na wykonaniu kompleksowej termomodernizacji budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach.

  więcej
 • Radio Piekary o podpisaniu listu intencyjnego inicjującego powstanie Klastra Energii
  Radio Piekary o podpisaniu listu intencyjnego inicjującego powstanie Klastra Energii

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary o Kaletach. W tym materiale burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wypowiada się na temat podpisania przez nasze miasto oraz gminy: Boronów, Koszęcin, Miasteczko Śląskie i Woźniki listu intencyjnego w sprawie utworzenia Klastra Energii „Śląskich Zielonych Gmin”.

  więcej
 • Repertuar Bezgotówkowego Kina Objazdowego w MDK w Kaletach - listopad 2022
  Repertuar Bezgotówkowego Kina Objazdowego w MDK w Kaletach - listopad 2022

  W najbliższy poniedziałek 21 listopada 2022 r. zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Kaletach na seanse filmowe w ramach Bezgotówkowego Kina Objazdowego. Podczas listopadowej wizyty wyświetlonych zostanie pięć filmów w siedmiu seansach. Godz. 8.15 i 15.50 Johnny; godz. 10.30 Kopciuszek i kamień życia; godz. 12.10 Guliwer i o 14.00 również Guliwer z dubbingiem ukraińskim; godz. 18.15 Ania; godz. 20.15 Listy do M. 5. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
 • Informacja dla przedsiębiorców i odbiorców uprawnionych do uzyskania tańszej energii elektrycznej na 2023 rok
  Informacja dla przedsiębiorców i odbiorców uprawnionych do uzyskania tańszej energii elektrycznej na 2023 rok

  Burmistrz Kalet, Klaudiusz Kandzia, informuje, że zgodnie z art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 3 listopada 2022 roku o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku (Dz. U. poz. 2243), odbiorcy uprawnieni mogą składać do dostawców energii elektrycznej oświadczenia o spełnieniu warunków uprawniających do skorzystania ze stałej ceny energii elektrycznej na rok 2023.

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.09.2022 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 4,8%;

  – Województwo Śląskie 3,8%;

  – Kraj 5,1%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.10.2022 r. było 201 bezrobotnych, w tym 125 kobiet. 15 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 6 kobiet.

  więcej
 • Miejskie obchody Święta Niepodległości
  Miejskie obchody Święta Niepodległości

  W piątek, 11 listopada 2022 r., jak co roku, odbyły się w naszym mieście obchody upamiętniające rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 10-tej w kościele parafialnym w Jędrysku, ks. Proboszcz Wojciech Ciosmak odprawił Mszę św. za ojczyznę, w której oprócz mieszkańców miasta uczestniczyły również delegacje i poczty sztandarowe.

  więcej
 • Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety od środy w punktach sprzedaży
  Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety od środy w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od jutra (16 listopada), od godzin porannych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. materiały dotyczące miejskich inwestycji, informacje MOPS Kalety, artykuł na temat pobytu kaletańskich twórczyń na nadmorskim plenerze poetyckim, wyniki lotów kaletańskiej Sekcji PZHGP za rok 2022, wiadomości sportowe, a także zdjęcia jubilatów obchodzących w tym roku Złote i Diamentowe Gody. Zachęcamy do zakupu i lektury!

 • X Bieg Niepodległości o puchar Burmistrza Miasta Kalety
  X Bieg Niepodległości o puchar Burmistrza Miasta Kalety

  W piątek, 11 listopada, w Zielonej biegacze po raz kolejny zmierzyli swoje siły i możliwości w tradycyjnym Biegu Niepodległości. Na starcie stanęło 44 zawodników i zawodniczek, którzy po pokonaniu 10 kilometrów w komplecie zameldowali się także na mecie. Bieg rozpoczął się o godzinie 13.00 spod "Drzewa Wolności" przy pałacyku myśliwskim.

  więcej
 • XIX Ogólnopolski Turniej Rock&Rolla w Kaletach
  XIX Ogólnopolski Turniej Rock&Rolla w Kaletach

  Już w najbliższą sobotę, 19 listopada 2022 r., w Miejskim Domu Kultury odbędzie się Ogólnopolski Turniej Rock&Rolla o Puchar Burmistrza Miasta Kalety. O godz. 18.00 rozpocznie się najbardziej widowiskowy turniej tańca, w którym w ostatnich latach prym wiedli tancerze z Rock Time MDK Kalety.
  Zapraszamy naszych mieszkańców do kaletańskiego MDK-u i kibicowania parom na parkiecie.

  więcej
 • Kalety z nowoczesnym centrum
  Kalety z nowoczesnym centrum

  Dzisiaj, 14 listopada 2022 r., odbył się odbiór końcowy prac związanych z przebudową centrum naszego miasta. Inwestycja ta miała na celu nie tylko zmianę wizerunku, ale przede wszystkim funkcjonalności tego terenu. Wytyczone zostały nowe parkingi, powstały miejsca odpoczynku z ławeczkami i elementami małej architektury oraz deptak z oświetleniem. Projekt przebudowy tego miejsca uwzględnił także dużo nowych miejsc zieleni.

  więcej
 • Czy po zmianie przepisów trzeba ponownie złożyć wniosek o dodatek węglowy? Ministerstwo wyjaśnia
  Czy po zmianie przepisów trzeba ponownie złożyć wniosek o dodatek węglowy? Ministerstwo wyjaśnia

  “Czy gospodarstwa domowe z jednym adresem, które do tej pory dostały odmowną decyzję w sprawie przyznania dodatku węglowego, powinny teraz ponownie złożyć wniosek?”. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem portalu internetowego samorzad.pap.pl.

  więcej