Niedziela, 03 Grudnia 2023  Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Aktualności

 • Ogłoszono przetarg na zakup specjalistycznego samochodu terenowego dla kaletańskiej OSP
  Ogłoszono przetarg na zakup specjalistycznego samochodu terenowego dla kaletańskiej OSP

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza postępowanie przetargowe na zakup specjalistycznego samochodu terenowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Ofertę należy złożyć zgodnie z instrukcją „Oferty, wnioski i prace konkursowe” do dnia 9 listopada 2023 r. do godziny 12.30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godz. 13.00.

  więcej
 • Program Opieka wytchnieniowa dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024
  Program Opieka wytchnieniowa dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje, że Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków w ramach Programu „Opieka wytchnieniowa”-edycja 2024. Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:

  więcej
 • Miasto Kalety wraz z dyrekcją Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach planuje utworzyć klasy sportowe
  Miasto Kalety wraz z dyrekcją Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach planuje utworzyć klasy sportowe

  Miasto Kalety wraz w dyrekcją Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach planuje uruchomić nabór do klas sportowych między innymi w dyscyplinie piłka nożna w roku szkolnym 2024/2025. W tym przedsięwzięciu wspierać szkołę będzie Klub Sportowy „UNIA” Kalety. Aby klasa sportowa powstała poza zapewnioną przez szkołę, miasto oraz klub sportowy infrastrukturą i kadrą musi udać się przeprowadzić proces rekrutacyjny.

  więcej
 • Rozpoczął się remont ul. Wolności w Kaletach Jędrysku
  Rozpoczął się remont ul. Wolności w Kaletach Jędrysku

  W bieżącym tygodniu rozpoczęły się prace remontowe ul. Wolności w Kaletach Jędrysku. Zakres prac obejmuje wymianę kostki betonowej, tzw. trylinki na nową. III etap inwestycji przewiduje wymianę nawierzchni na odcinku o długości blisko pół kilometra. Prace mają zakończyć się do końca roku, a ich koszt wyniesie 772 440,00 zł brutto.

  więcej
 • Program obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w Kaletach
  Program obchodów Święta Odzyskania Niepodległości w Kaletach

  Jak każdego roku, serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w obchodach Święta Niepodległości w Kaletach. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program wydarzeń, jakie zaplanowane zostały na ten dzień.

  więcej
 • Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety - październik 2023
  Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety - październik 2023

  Szanowni Państwo, prezentujemy październikowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • Agata Porembska z Kalet zdobyła pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie rysunku i malarstwa
  Agata Porembska z Kalet zdobyła pierwszą nagrodę w ogólnopolskim konkursie rysunku i malarstwa

  Miło nam poinformować, że mieszkanka naszego miasta, Agata Porembska, została laureatem XVI Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Szkół Plastycznych 2023, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii Malarstwo. Na konkurs wpłynęło 336 prac malarskich i 315 prac rysunkowych z 38 szkół z całej Polski. Do wystawy zakwalifikowano 68 prac malarskich i rysunkowych. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.
  Agacie serdecznie gratulujemy tak prestiżowej nagrody i życzymy kolejnych, wspaniałych sukcesów artystycznych!

  więcej
 • Kalety pierwsze w powiecie w Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej
  Kalety pierwsze w powiecie w Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej

  Miasto Kalety zajęło 1 miejsce w Powiecie Tarnogórskim oraz 14 miejsce w Województwie Śląskim wśród gmin miejskich i miejsko - wiejskich w „Rankingu Samorządów” opublikowanym w dzienniku Rzeczpospolita. Kalety (43,28 pkt) znalazły się na 210 miejscu. Wyniki gmin powiatu tarnogórskiego i lublinieckiego (klasyfikowanych w tej samej kategorii) były następujące: Tarnowskie Góry 397 miejsce z 39,08 punktami, Radzionków 438 miejsce z 38,44 punktami, Miasteczko Śląskie 727 miejsce z 33,57 punktami, Lubliniec 582 miejsce z 36,13 punktami oraz Woźniki zajmując 769 miejsce z 32,49 punktami. 

  więcej
 • Miasto Kalety z dyplomem Gmina Przyjazna Rowerzystom
  Miasto Kalety z dyplomem Gmina Przyjazna Rowerzystom

  Kolejny rok z rzędu dziękujemy wszystkim miłośnikom turystyki kolarskiej za docenienie działań Miasta Kalety na rzecz rozwoju infrastruktury rowerowej i zgłoszenie do ogólnopolskiego konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”. W tym roku Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przyznało dyplom naszemu miastu za promowanie aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach oraz działania uwzględniające potrzeby rowerzystów.

  więcej
 • Sprawozdanie z XLIX sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Sprawozdanie z XLIX sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  W czwartek 26 października 2023 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się, zwołana w trybie nadzwyczajnym, XLIX sesja Rady Miejskiej w Kaletach, przewodniczyła jej Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. Rada obradowała w pełnym 15 osobowym składzie.

  więcej
 • Miasto pozyskało 100 tysięcy złotych na zakup kolejnego samochodu dla OSP Kalety
  Miasto pozyskało 100 tysięcy złotych na zakup kolejnego samochodu dla OSP Kalety

  Miasto Kalety pozyskało kolejne środki finansowe na zakup samochodu dla potrzeb funkcjonowania jednostki OSP Kalety. Tym razem dofinansowanie w kwocie 100.000 zł pochodzi ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Środki te zostały dzisiaj przyjęte przez radnych do budżetu Miasta Kalety i przeznaczone zostaną na zakup samochodu terenowego z napędem 4x4.

  więcej
 • Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w projekcie edukacyjnym
  Zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w projekcie edukacyjnym

  Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych do udziału w projekcie edukacyjnym pn. „Postaw na Słońce”. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o mikroinstalacjach OZE, które pozwalają wytworzyć energię na własny użytek. Zespoły do konkursu można zgłaszać do 30 listopada 2023 r.

  więcej
 • Nauczyciel kaletańskiej placówki oświatowej bierze udział w Plebiscycie Edukacyjnym
  Nauczyciel kaletańskiej placówki oświatowej bierze udział w Plebiscycie Edukacyjnym

  24 października br., rozpoczęło się głosowanie w ogólnopolskim Plebiscycie Edukacyjnym organizowanym przez Dziennik Zachodni. Miło nam poinformować, że czytelnicy dziennika zgłosili do konkursu nauczyciela z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach - Panią Halinę Ulfik, która bierze udział w głosowaniu na Nauczyciela Roku. Celem tego plebiscytu jest nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji i cieszą się autorytetem wśród uczniów. Serdecznie zachęcamy do oddania swojego głosu na przedstawiciela kaletańskiej placówki oświatowej. Głosować można do 23 listopada 2023 r.

  więcej
 • Konkurs na nazwę nowej kładki pieszo-rowerowej w Truszczycy
  Konkurs na nazwę nowej kładki pieszo-rowerowej w Truszczycy

  Zmierzają ku końcowi prace związane z budową kładki na rzece Mała Panew w Truszczycy. Z uwagi na fakt, że przeprawa znajduje się w wyjątkowo urokliwym przyrodniczo miejscu i z pewnością będzie często wykorzystywana przez miłośników wycieczek rowerowych, powstał pomysł, aby nadać jej nazwę. W związku z powyższym, zachęcamy mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w konkursie na nazwę dla nowej kładki pieszo-rowerowej w Truszczycy. Karty zgłoszeń z propozycjami nazw można składać do końca listopada 2023 r. Na zwycięzcę czeka nagroda rzeczowa.

  więcej
 • Pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kaletach
  Pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kaletach

  25 października 2023 r. odbyło się uroczystość pasowania na ucznia dzieci z klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kaletach. Wydarzenie to zorganizowane zostało w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury. W tym wyjątkowym dla pierwszoklasistów dniu towarzyszyli im rodzice, a także zaproszeni goście, burmistrz miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach Janina Perz, przewodnicząca Komisji Oświaty Irena Nowak oraz radny Jerzy Kloze.

  więcej