Wtorek, 28 Marca 2023  Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Aktualności

 • Kalety? Ale jazda! Zapraszamy na zajęcia taneczne POWER DANCE
  Kalety? Ale jazda! Zapraszamy na zajęcia taneczne POWER DANCE

  W piątek, 3 marca, zapraszamy dzieci i młodzież z terenu naszego miasta na zajęcia taneczne POWER DANCE. Aktywność odbywa się w każdy piątek od godziny 16.00 do 18.00 na dużej sali Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.

 • Realizacja pomocy żywnościowej w 2023 r.
  Realizacja pomocy żywnościowej w 2023 r.

  Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Podprogram 2021 Plus. Celem programu jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących, a jej celami szczegółowymi są:

  więcej
 • Kalety? Ale jazda! Zajęcia taneczne, artystyczne oraz aktywność na świeżym powietrzu
  Kalety? Ale jazda! Zajęcia taneczne, artystyczne oraz aktywność na świeżym powietrzu

  2 marca, zapraszamy naszych mieszkańców do kaletańskiego MDK-u na zajęcia ruchowe SENIOR+, warsztaty taneczne ROCK TIME oraz warsztaty poetyckie.
  Na zajęcia w terenie NORDIC WALKING rekomendujemy wygodny strój oraz sportowe obuwie. Aktywność poprowadzi p. Michał Mazur, członek Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. Instruktor będzie na miejscu dysponował kijkami dla osób, które nie posiadają własnych. Zbiórka o godzinie 17.00 w Ichtioparku.

  więcej
 • Kalety? Ale jazda! Od jutra ruszamy z nową ofertą programową
  Kalety? Ale jazda! Od jutra ruszamy z nową ofertą programową

  Warsztaty malarskie, aerobic oraz łucznictwo. Właśnie tymi aktywnościami otwieramy jutro, 1 marca 2023 r., naszą nową ofertę programową zajęć artystyczno-sportowych Miasta Kalety oraz Miejskiego Domu Kultury. Wszystkie zajęcia odbędą się jutro na sali widowiskowej kaletańskiego MDK-u. Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców! Wszystkie aktywności są bezpłatne.

  więcej
 • Paweł Gołecki zaprasza na kaletański koncert z okazji Dnia Kobiet w Kaletach
  Paweł Gołecki zaprasza na kaletański koncert z okazji Dnia Kobiet w Kaletach

  Paweł Gołecki zaprasza wszystkich mieszkańców Kalet na koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się w Miejskim Domu Kultury w Kaletach, 8 marca 2023 r. o godz. 17.30. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zapraszamy!

  więcej
 • Ogłoszenie o konsultacjach społecznych projektu o dofinansowanie w ramach programu Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich - ogłoszonego przez Ministra Sportu
  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych projektu o dofinansowanie w ramach programu Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich - ogłoszonego przez Ministra Sportu

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia ogłasza konsultacje społeczne projektu o dofinansowanie pn. Budowa przyszkolnej hali sportowej tj. boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 20 m x 40 m wraz zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1, ul. 1 Maja 6. Konsultacje trwać będą w okresie od 28 lutego 2023 r. do 21 marca 2023 r. Uwagi przesłane po wskazanym terminie nie będą uwzględniane. W celu zgłoszenia uwag należy wypełnić poniższy formularz ankietowy.

  więcej
 • Zapraszamy na III Kalyckie Szutry. Właśnie ruszyły zapisy!
  Zapraszamy na III Kalyckie Szutry. Właśnie ruszyły zapisy!

  Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji wyścigu Kalyckie Szutry. Rok temu w Zielonej zorganizowana została już druga edycja tego wyścigu, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Kalyckie Szuty to pierwszy przystanek na trasie Małego Touru Szutrowego. W tym roku zorganizowane zostanie dwudniowe święto kolarskie. Znajdą się atrakcje dla najmłodszych, dla rowerzytów preferujących rekreacyjną jazdę oraz profesjonalistów, kórzy będa rywalizować o najwyższe lokaty. Każdy znajdzie coś dla siebie! Zachęcamy do zapisów!

  więcej
 • Nowy radiowóz dla policjantów z Kalet
  Nowy radiowóz dla policjantów z Kalet

  Rada Miejska w Kaletach, uchwałą z dnia 17 listopada 2022 r., wyraziła zgodę na przekazanie przez Miasto Kalety kwoty 30.000 zł. na Fundusz Wsparcia Policji dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na zakup samochodu z docelowym przeznaczeniem dla komisariatu w Kaletach.
  W ubiegły poniedziałek, 20 lutego 2023 r., w Komisariacie Policji w Kaletach odbyło się uroczyste przekazanie nowego radiowozu.

  więcej
 • Wsparcie osób niepełnosprawnych w Kaletach. Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2023
  Wsparcie osób niepełnosprawnych w Kaletach. Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2023

  Miasto Kalety przystąpiło do programu Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2023. Realizatorem programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach. Wartość otrzymanego dofinansowania: 147.644,55 zł. Celem programu jest zapewnie wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności oraz w funkcjonowaniu w życiu społecznym osobom niepełnosprawnym, poprzez wprowadzenie usług asystenta.

  więcej
 • Ogłoszenie o I pisemnym nieograniczonym przetargu na najem lokalu użytkowego w centrum Kalet
  Ogłoszenie o I pisemnym nieograniczonym przetargu na najem lokalu użytkowego w centrum Kalet

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza I pisemny, nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego, zlokalizowanego w budynku przy ul. 1 Maja 19 w Kaletach. Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kaletach w terminie do 24 marca 2023 r. do godziny 9.30. Otwarcie ofert nastąpi w tym samym dniu o godzinie 10.00.

  więcej
 • Działaj lokalnie - skorzystaj z pomocy ogólnopolskiej akcji Masz Głos!
  Działaj lokalnie - skorzystaj z pomocy ogólnopolskiej akcji Masz Głos!

  Od 21 lutego do 5 marca 2023 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Do akcji mogą zgłaszać się organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu tego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej.

  więcej
 • Zapraszamy do udziału w konkursie grantowym Śląskie NOWEFIO 2021-2023
  Zapraszamy do udziału w konkursie grantowym Śląskie NOWEFIO 2021-2023

  27 lutego 2023 r. rusza kolejny nabór wniosków w konkursie grantowym Śląskie NOWEFIO na lata 2021-2023. Nabór wniosków dotyczy konkursu na realizację lokalnych inicjatyw, czyli działań w dowolnej ze sfer pożytku publicznego, które będą realizowane na terenie województwa śląskiego. Na działania można pozyskać granty w wysokości do 8 tys. zł. Wnioski będzie można składać do 20 marca 2023 r.

  więcej
 • Wsparcie osób niepełnosprawnych w Kaletach. Program Opieka Wytchnieniowa - edycja 2023
  Wsparcie osób niepełnosprawnych w Kaletach. Program Opieka Wytchnieniowa - edycja 2023

  Miasto Kalety przystąpiło do programu „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2023 realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego. Realizatorem programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach. Wartość otrzymanego dofinansowania: 13.668,00 zł. Głównym celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. 

  więcej
 • Kalety - Ale jazda! Karnety na zajęcia dla osób spoza naszej miejscowości
  Kalety - Ale jazda! Karnety na zajęcia dla osób spoza naszej miejscowości

  Jak już wcześniej informowaliśmy, od marca br. rusza nowa oferta programowa aktywności przygotowana przez Miasto Kalety i Miejski Dom Kultury. Harmonogram zajęć „Kalety - Ale jazda!”, jaki przedstawiliśmy Państwu, spotkał się z bardzo pozytywnym oddźwiękiem nie tylko naszych mieszkańców, ale również osób z gmin ościennych.Dlatego dla osób zainteresowanych udziałem w zajęciach, które nie są mieszkańcami Kalet, przygotowane zostały specjalne karnety imienne, które będzie można nabyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kaletach (od 1 marca 2023 r.).

  więcej
 • Kalety obroniły tytuł mistrza i kolejny raz zdobyły Warszawę!
  Kalety obroniły tytuł mistrza i kolejny raz zdobyły Warszawę!

  Wczoraj, 21 lutego 2023 r., na deskach legendarnego warszawskiego Klubu “Stodoła” odbył się 41. Ogólnoświatowy Konkurs ROCK ’N’ ROLLA im. Billa Haleya. Tegoroczny turniej zakończył się ogromnym sukcesem dla członków Grupy Tanecznej Rock Time działającej przy kaletańskim MDK-u. Para Katarzyna Bodora i Adrian Kalus znów wywalczyli pierwsze miejsce i tym samym otrzymali tytuł Mistrzów ROCK ‘N” ROLLA 2023!

  więcej