Poniedziałek, 27 Maja 2024  Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny

Aktualności

 • Zapraszamy na bezpłatne zajęcia biegowe - Biegam bo lubię Kalety
  Zapraszamy na bezpłatne zajęcia biegowe - Biegam bo lubię Kalety

  10 kwietnia 2024 r. na stadionie miejskim w Kaletach odbyło się oficjalne otwarcie nowego sezonu akcji “Biegam bo lubię Kalety”.
  Biegam Bo Lubię to ogólnopolska akcja zachęcająca do wspólnego biegania, gdzie treningi są bardzo zróżnicowane i dostosowane do poziomu sprawności uczestników. Natomiast osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością otrzymają dokładne wskazówki oraz bardzo łatwe ćwiczenia, aby poprawić swoją sprawność.

  więcej
 • Dni Otwarte budynku klubowego LKS Małapanew Kuczów
  Dni Otwarte budynku klubowego LKS Małapanew Kuczów

  Zachęcamy do wzięcia udziału w Dniach Otwartych budynku klubowego LKS Małapanew Kuczów, jakie odbędą się w najbliższy weekend, 27-28 kwietnia 2024 r.
  Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Radio Piekary o zagospodarowaniu bulwarów przy rzece Mała Panew w Kaletach
  Radio Piekary o zagospodarowaniu bulwarów przy rzece Mała Panew w Kaletach

  Zachęcamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym wypowiedź zastępcy burmistrza Miasta Kalety Tomasza Galiosa na temat podpisanej niedawno umowy z wykonawcą na zagospodarowanie bulwarów przy rzece Mała Panew w Kaletach.

 • Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w punktach sprzedaży
  Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od dziś, 23 kwietnia, od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. materiały dotyczące miejskich inwestycji, informacje na temat ostatnich wyborów samorządowych, artykuły sportowe, artykuł historyczny o "Towarzystwie Młodych Polek" w Kaletach, harmonogram wywozu odpadów komunalnych na miesiące kwiecień, maj i czerwiec. Zachęcamy do zakupu i lektury

 • Od kwietnia transport autobusowy także w soboty
  Od kwietnia transport autobusowy także w soboty

  Jak już wcześniej informowaliśmy, Miasto Kalety czyniło starania w zakresie uruchomienia dodatkowych połączeń komunikacji autobusowej również w weekendy. W wyniku przeprowadzanych analiz, wspólnie z operatorem komunikacji autobusowej, firmą GTV BUS Polska sp. z o.o., podjęto decyzję o uruchomieniu dodatkowych połączeń w soboty. Sobotnie połączenia po terenie naszego Miasta odbywają się w ramach linii komunikacyjnych: Lubliniec – Koszęcin – Boronów – Kalety – Woźniki – Tarnowskie Góry/Częstochowa.

  więcej
 • Zmiany w Programie Czyste Powietrze
  Zmiany w Programie Czyste Powietrze

  Z dniem 22 kwietnia 2024 r. wprowadzone zostały nowe zmiany w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Wprowadzone zmiany dotyczą:

  więcej
 • Radio Piekary o budowie hali sportowej w Kaletach
  Radio Piekary o budowie hali sportowej w Kaletach

  Zachęcamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym wypowiedź zastępcy burmistrza Miasta Kalety Tomasza Galiosa na temat podpisanej niedawno umowy z wykonawcą na budowę hali sportowej w naszym mieście.

 • Jak dojechać do kaletańskich stanic rowerowych?
  Jak dojechać do kaletańskich stanic rowerowych?

  Niedzielne rajzowanie zbliża się wielkimi krokami. Ważne, że prognozy pogody są bardzo optymistyczne na nadchodzący weekend, więc dużo wskazuje na to, że aura będzie podobna jak w ubiegłym roku.
  Poniżej przedstawiamy dokładne mapki z zaznaczonymi trasami i stanicami, tak aby każdy mógł do nich bez trudu trafić. Do zobaczenia w niedzielę!

  więcej
 • Kalety 1 w powiecie tarnogórskim, 10 w województwie śląskim i 12 w kraju w rankingu Czyste Powietrze za 2023 rok
  Kalety 1 w powiecie tarnogórskim, 10 w województwie śląskim i 12 w kraju w rankingu Czyste Powietrze za 2023 rok

  Miasto Kalety po raz kolejny udowodniło, że niekorzystne skutki i oddziaływania spowodowane wykorzystywaniem nieefektywnych źródeł ciepła nie są mu obojętne. Kalety po raz kolejny znalazły się w rankingu najaktywniejszych gmin w Polsce co zagwarantowało nam 12 miejsce w całej Polsce w województwie Śląskim 10 miejsce a w powiecie tarnogórskim 1 miejsce.

  więcej
 • Informacja o ocenie wniosku na realizację projektu Zielona Ziemia Lubliniecko-Tarnogórska montaż OZE w Mieście Kalety i Gminach Boronów, Koszęcin i Woźniki
  Informacja o ocenie wniosku na realizację projektu Zielona Ziemia Lubliniecko-Tarnogórska montaż OZE w Mieście Kalety i Gminach Boronów, Koszęcin i Woźniki

  Informujemy, że na stronie internetowej Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 opublikowane zostały wyniki naboru z działania 10.6. Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii - projekty grantowe i parasolow zobacz listę rankingową. Nasz projekt partnerski pn. Projekt "Zielona Ziemia Lubliniecko-Tarnogórska montaż OZE w Mieście Kalety i Gminach Boronów, Koszęcin i Woźniki" uzyskał ocenę pozytywną jednak w związku z ograniczonymi środkami został umieszczony na liście rezerwowej. Jego realizacja uzależniona jest od zwiększenia alokacji w ramach tego naboru lub oszczędności wygenerowanych przez projekty wybrane przez Zarząd Województwa Śląskiego do realizacji.

 • Zbierz komplet pieczątek i odbierz pamiątkowy medal
  Zbierz komplet pieczątek i odbierz pamiątkowy medal

  Podczas naszego rajzowania, 28 kwietnia, w każdej ze stanic będzie możliwość pobrania karty do zbierania pieczątek (każda stanica będzie miała ich do rozdysponowania 125 sztuk). Kolejność zwiedzania stanic dowolna.

  więcej
 • Postanowienie o zwołaniu LV sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Postanowienie o zwołaniu LV sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że 25 kwietnia 2024 r., (czwartek) o godz. 13.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się LV sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  PROJEKTY UCHWAŁ

  więcej
 • Ichtiopark doceniony w plebiscycie Inwestycja z perspektywą
  Ichtiopark doceniony w plebiscycie Inwestycja z perspektywą

  Wczoraj, 17 kwietnia 2024 r., burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia odebrał nagrodę dla naszego Miasta w konkursie „Inwestycja z perspektywą” za najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Funduszy Europejskich. Miasto Kalety zgłosiło do plebiscytu park tematyczny Ichtiopark wraz z pasieką edukacyjną. W głosowaniu internauci wysoko ocenili naszą przestrzeń publiczną, która tym samym zdobyła pierwsze miejsce w tym konkursie.

  więcej
 • Radio Piekary o trzecim rajzowaniu po kalyckich stanicach
  Radio Piekary o trzecim rajzowaniu po kalyckich stanicach

  Zachęcamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym zapowiedź rodzinnego pikniku rowerowego pn. "Rajzowanie po kalyckich stanicach", jaki odbędzie się w naszym mieście w niedzielę, 28 kwietnia 2024 r.