Sobota, 26 Listopada 2022  Imieniny: Delfiny, Sylwestra, Konrada

Aktualności

 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - październik 2022
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - październik 2022

  Szanowni Państwo, prezentujemy październikowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • Program
  Program "Opieka wytchnieniowa" – edycja 2023

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje, że Minister Rodziny i Polityki Społecznej, ogłosił nabór wniosków w ramach Programu "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2023 realizowanego w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

  więcej
 • Wsparcie osób niepełnosprawnych
  Wsparcie osób niepełnosprawnych

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje, że Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłosił nabór wniosków w ramach Programu " Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej" – edycja 2023 realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego.

  więcej
 • Złote i Diamentowe Gody w naszym mieście
  Złote i Diamentowe Gody w naszym mieście

  27 października 2022 r. w Restauracji Figaro w Kaletach miała miejsce uroczystość uhonorowania par, które przeżyły ze sobą w związku małżeńskim 50 i 60 lat.

  więcej
 • Wyróżnienie dla mieszkanki Kalet
  Wyróżnienie dla mieszkanki Kalet

  W dniu 27 października w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się wręczenie wyróżnień w konkursie Aktywny Senior 2022. Była to już szósta edycja tego konkursu, organizowanego przez Wojewodę Śląskiego oraz parlamentarzystów województwa. Do tegorocznego konkursu wpłynęło blisko 80 zgłoszeń, spośród których kapituła konkursu wybrała 14 najaktywniejszych w województwie seniorów. Wyróżnienia tego dostąpiła również mieszkanka Kalet pani Maria Rogocz, prezes Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego w Kaletach, która od wielu lat już aktywnie działa na rzecz naszych mieszkańców.

  więcej
 • W Kaletach odbyły się konsultacje dla mieszkańców w sprawie wymiany nieefektywnych źródeł ciepła
  W Kaletach odbyły się konsultacje dla mieszkańców w sprawie wymiany nieefektywnych źródeł ciepła

  W miniony czwartek, 27.10.2022 r., na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kaletach, odbyły się konsultacje dla naszych mieszkańców dotyczące możliwych form dofinansowania do wymiany nieefektywnych źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach funkcjonowania gminnego punktu Czyste Powietrze oraz projektu LIFE. ”Śląskie. Przywracamy błękit”.

  więcej
 • Historyczny moment - podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia Klastra Energii „Śląskich Zielonych Gmin”
  Historyczny moment - podpisano list intencyjny w sprawie utworzenia Klastra Energii „Śląskich Zielonych Gmin”

  W dniu 27 października 2022 roku w Urzędzie Miejskim w Kaletach, podpisano list intencyjny inicjujący powstanie Klastra Energii „Śląskich Zielonych Gmin”. Dokument podpisały następujące strony: Gmina Boronów reprezentowana przez Wójta Krzysztofa Bełkota, Gmina Koszęcin reprezentowana przez Wójta Zbigniewa Seniówa, Miasto Kalety reprezentowane przez Burmistrza Klaudiusza Kandzię, Miasto Miasteczko Śląskie reprezentowane przez Burmistrza Michała Skrzydło oraz Miasto Woźniki reprezentowane przez Burmistrza Michała Aloszko.

  więcej
 • Zmiana organizacji ruchu na Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny (29 X – 2 XI 2022)
  Zmiana organizacji ruchu na Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny (29 X – 2 XI 2022)

  Burmistrz Miasta Kalety uprzejmie zawiadamia wszystkich dojeżdżających samochodami na dzień Wszystkich Świętych w okolice cmentarza w Kaletach – Jędrysku o zmianie organizacji ruchu w dniach 29 października do 2 listopada 2022 roku na ulicy Pokoju w Kaletach.

  więcej
 • W mieście partnerskim Vitkov wybrano nowego Starostę
  W mieście partnerskim Vitkov wybrano nowego Starostę

  W ubiegłym tygodniu, 20 października 2022 r., w naszym partnerskim mieście Vitkovie w Czechach, wybrano nowego Starostę tego miasta. Został nim Jakub Cihlář. Tym samym, z pełnienia funkcji Starosty ustępuje Pavel Smolka, który sprawował ten urząd od 24 lat. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia serdecznie dziękuje byłemu Staroście za dotychczasową, owocną współpracę, a nowemu włodarzowi miasta składa gratulacje i życzy wielu sukcesów i satysfakcji z pełnionej funkcji.

  więcej
 • Kolejne wyróżnienie w konkursie „Zielone Czeki” dla naszego Miasta
  Kolejne wyróżnienie w konkursie „Zielone Czeki” dla naszego Miasta

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przyznał Miastu Kalety wyróżnienie w konkursie Zielone Czeki 2022 w kategorii Inwestycja proekologiczna roku. Konkurs organizowany jest corocznie przez WFOŚiGW w Katowicach z okazji Dnia Ziemi. Kapituła doceniła nasze Miasto za przedsięwzięcie ekologiczne mające na celu wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych kaletańskich pomników przyrody.

  więcej
 • Pierwszy Turniej na Orliku organizowany przez Akademię Małapanew Kuczów już za nami
  Pierwszy Turniej na Orliku organizowany przez Akademię Małapanew Kuczów już za nami

  W skrócie: 25 meczy, 13 drużyn, 500 minut grania, 24 puchary, 100 medali. W sobotę 22.10 od godziny 10.00 na kaletańskim Orliku rywalizowały ze sobą drużyny dziecięce w trzech kategoriach wiekowych, blisko setka radosnych i uśmiechniętych dzieciaków walczących o wygrany mecz, poza zawodnikami rodzice, trenerzy i opiekunowie.

  więcej
 • Konkurs dla uczniów szkół podstawowych na opowiadanie pn. Warto być przyzwoitym
  Konkurs dla uczniów szkół podstawowych na opowiadanie pn. Warto być przyzwoitym

  Senator Rzeczpospolitej Polskiej Zygmunt Frankiewicz zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie na opowiadanie zainspirowane słowami Władysława Bartoszewskiego pt. "Warto być przyzwoitym". Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych. Jury będzie oceniało prace w dwóch kategoriach: uczniowie klas IV-VI oraz uczniowie klas VII-VIII. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie opowiadania w terminie do 20 listopada 2022 r. na adres organizatora. Szczegóły poniżej.

  więcej
 • Wywiad z burmistrzem Miasta Kalety na temat rządowych dotacji do przewozów autobusowych
  Wywiad z burmistrzem Miasta Kalety na temat rządowych dotacji do przewozów autobusowych

  Miasto Kalety postuluje, żeby z dotacji z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych mogły korzystać też gminy miejskie” – czytamy na stronie internetowej Portalu Samorządowego. Zachęcamy do przeczytania wywiadu z burmistrzem Miasta Kalety Klaudiuszem Kandzią na temat rządowych dotacji do przewozów autobusowych. 

  więcej
 • Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Spolecznej w Kaletach
  Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Spolecznej w Kaletach

  Wypłata dodatków dla gospodarstw domowych na pelet drzewny, drewno kawałkowe, inny rodzaj biomasy, gaz skroplony LPG i olej opałowy jest zadaniem zleconym Gminie Kalety i jego realizacja jest uzależniona od środków Wojewody Śląskiego przekazywanych gminie.

  więcej
 • Wyniki konkursu ekologicznego
  Wyniki konkursu ekologicznego

  Znajmy już wyniki pierwszego ekologicznego testu wiedzy realizowanego w ramach projektu LIFE. „Śląskie. Przywracamy błękit”. Konkurs ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta Kalety cieszył się dużym zainteresowaniem, a wiedza uczniów nas bardzo mile zaskoczyła. Uczestnicy konkursu zmagali się z licznymi pytaniami związanymi z szeroko pojętą ekologią, a także z ochroną i kształtowaniem środowiska.

  więcej