Środa, 01 Lutego 2023  Imieniny: Brygidy, Ignacego, Seweryna

Aktualności

 • Od 1 lutego 2023 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy
  Od 1 lutego 2023 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres świadczeniowy

  Świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Żeby otrzymać świadczenie wychowawcze na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r., trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek drogą elektroniczną.

  więcej
 • Od lutego, pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach, będą doręczać decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości
  Od lutego, pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach, będą doręczać decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości

  Informujemy, że od dnia 1 lutego 2023 r., pracownicy Urzędu Miejskiego w Kaletach, będą doręczać mieszkańcom Kalet decyzje w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości. Decyzje roznoszone będą bezpośrednio do miejsca zamieszkania podatników, od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7:30 do 15:00, w piątki od 7.30 do 13:30. Doręczyciele - pracownicy urzędu, będą posiadać identyfikatory i imienne upoważnienia wydane przez Burmistrza Miasta Kalety.

  więcej
 • Miasto przejęło kolejne nieruchomości od Kaletańskich Zakładów Celulozowo-Papierniczych w likwidacji
  Miasto przejęło kolejne nieruchomości od Kaletańskich Zakładów Celulozowo-Papierniczych w likwidacji

  Dnia 13 stycznia 2023 r. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia podpisał umowę notarialną przeniesienia prawa własności nieruchomości obejmującej działkę nr 229/11 o powierzchni 973 m2 wraz z prawem własności położonego na niej budynku mieszkalnego 4-lokalowego przy ul. Fabrycznej 3 oraz udziału w wysokości 635/1000 w prawie własności nieruchomości obejmującej działkę nr 202/13 o powierzchni 1555 m2 wraz z udziałem w prawie własności położonego na niej budynku mieszkalnego przy ul. Fabrycznej 5.

  więcej
 • Radio Piekary na temat wypłaty dodatku węglowego
  Radio Piekary na temat wypłaty dodatku węglowego

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt. Dzieje się w Kaletach. W materiale tym temat realizacji w naszym mieście rządowego programu sprzedaży węgla dla mieszkańców oraz wypłaty tzw. dodatków węglowych.

  więcej
 • Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet
  Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet

  Burmistrz Miasta Kalety oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na koncert Pawła Gołeckiego z okazji Dnia Kobiet. Koncert odbędzie się 8 marca 2023 roku (środa) o godzinie 17.30 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.
  Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kaletach od dnia 03.02.2023 r. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

  więcej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - styczeń 2023
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - styczeń 2023

  Szanowni Państwo, prezentujemy styczniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • Kaletański finał WOŚP po raz kolejny z rekordową kwotą! Dziękujemy naszym mieszkańcom!
  Kaletański finał WOŚP po raz kolejny z rekordową kwotą! Dziękujemy naszym mieszkańcom!

  Z przyjemnością informujemy, że podczas wczorajszego 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się w niedzielę 29 stycznia 2023 r. na Małym Rynku, udało się zebrać w naszym mieście aż 35.807,43 zł., 130,34 euro i 2 dolary (z puszek wolontariuszy i aukcji gadżetów). Nieoficjalnie jednak wiadomo, że kwota będzie o wiele większa. Dzięki zorganizowaniu biegów, łączna wartość zbiórki powiększy się o ponad 7.500 zł., a z e-skarbonki założonej przez kaletański Sztab o około 1.500 zł., co w sumie da nam kwotę przeszło 43.000 złotych (dla porównania, w zeszłym roku było to 35.824,97 zł. i 46,51 euro.). To absolutny rekord w naszym mieście! Serdecznie dziękujemy!

  więcej
 • Radio Piekary o kolejnej dotacji dla Miasta Kalety
  Radio Piekary o kolejnej dotacji dla Miasta Kalety

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary o Kaletach. W materiale tym burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wypowiada się na temat dofinansowania w kwocie miliona złotych na realizację projektu Miasta Kalety, jaki złożony został w ramach naboru w programie „Ciepłe Mieszkanie” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.

  więcej
 • Wesprzyj WOŚP w Kaletach i przekaż gadżety
  Wesprzyj WOŚP w Kaletach i przekaż gadżety

  Jednym z najważniejszych punktów niedzielnego finału WOŚP w Kaletach będzą zaplanowane na godz. 17.15 licytacje gadżetów. Do tej pory Sztab przy MDK w Kaletach zgromadził wiele ciekawych przedmiotów sygnowanych logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz 31 finału. Dodatkowo nasi lokalni przedsiębiorcy również włączyli się do akcji, przekazując przedmioty na licytację.

  więcej
 • Weź udział w kaletańskich biegach na rzecz WOŚP
  Weź udział w kaletańskich biegach na rzecz WOŚP

  Wszystkich chcących wesprzeć zbiórkę na rzecz WOŚP w sposób aktywny, zapraszamy do udziału w dwóch wydarzeniach sportowych zaplanowanych w niedzielę w Kaletach.

  więcej
 • Transmisja telewizyjna z 31 finału WOŚP w Kaletach
  Transmisja telewizyjna z 31 finału WOŚP w Kaletach

  Już w najbliższą niedzielę 29 stycznia 2023 r. Kalety zagrają razem z Wielką Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym dniu na Małym Rynku zorganizowana zostanie już po raz 31 w naszym mieście zbiórka środków na rzecz Fundacji.

  więcej
 • Mieszkaniec Kalet rekordzistą Polski
  Mieszkaniec Kalet rekordzistą Polski

  Miło nam poinformować, że mieszkaniec miasta Kalety Pan Dawid Musioł ustanowił rekord Polski w kategorii najwięcej utworów typu akrostych napisanych przez jedną osobę. Pan Dawid stworzył ich aż 76! Akrostych to utwór wierszowany, w którym niektóre z kolumn liter, sylab lub wyrazów dają dodatkowo całe wyrazy, frazy lub zdania. Panu Dawidowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  źródło: https://biurorekordow.pl

  więcej
 • Kaletański punkt konsultacyjny Czystego Powietrza o zmianach w Programie na antenie Radia Piekary
  Kaletański punkt konsultacyjny Czystego Powietrza o zmianach w Programie na antenie Radia Piekary

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt.: “Dzieje się”,  na temat zmian w programie Czyste Powietrze jakie zostały wprowadzone z początkiem nowego roku. Przypominamy, że w naszym urzędzie działa punkt konsultacyjny Programu.

   

 • Konkurs na projekt graficzny muralu Zainspiruj się Leśną Krainą
  Konkurs na projekt graficzny muralu Zainspiruj się Leśną Krainą

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska" zaprasza mieszkańców obszaru LGD z zamiłowaniem artystycznym do udziału w konkursie na projekt graficzny muralu, który powstanie we wskazanej przez laureata lokalizacji.

  więcej
 • Druh Krystian Cichowski odznaczony tytułem Strażaka Roku
  Druh Krystian Cichowski odznaczony tytułem Strażaka Roku

  W piątek, 20 stycznia 2023 r., w sali bankietowo-konferencyjnej w Miasteczku Śląskim odbyła się V Gala Strażacka, na której wręczone zostały wyróżnienia "Strażaka Roku"  z terenu powiatu tarnogórskiego. Miło nam poinformować, że to zaszczytne wyróżnienie otrzymał również mieszkaniec naszego miasta druh Krystian Cichowski z kaletańskiej jednostki OSP.

  więcej