Wtorek, 28 Marca 2023  Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Aktualności

 • Już jutro tradycyjne sprzątanie Zielonej!
  Już jutro tradycyjne sprzątanie Zielonej!

  To już 12 lat jak wspólnymi siłami w czynach społecznych sprzątamy tereny wokół zbiorników wodnych w Zielonej. Pierwszy taki czyn zainicjowany został w 2011 roku przez burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzię. Przez te wszystkie lata wspierali nas w tej akcji członkowie koła wędkarskiego PZW Kalety, radni Rady Miejskiej w Kaletach, społecznicy oraz mieszkańcy Zielonej.

  więcej
 • W Kaletach odbędzie się kolejna konferencja ekologiczna. Miasto pozyskało już dofinansowanie na ten cel
  W Kaletach odbędzie się kolejna konferencja ekologiczna. Miasto pozyskało już dofinansowanie na ten cel

  Miasto Kalety uzyskało kolejne dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na organizację konferencji ekologicznej. Tym razem dotacja przeznaczona zostanie na zorganizowanie w naszym mieście wydarzenia dydaktycznego na temat oszczędzania zasobów wodnych.

  więcej
 • Badania społeczne prowadzone wśród mieszkańców Kalet
  Badania społeczne prowadzone wśród mieszkańców Kalet

  Ośrodek Psychoprofilaktyki "Nowa Perspektywa" z Krakowa, na zlecenie Gminy Kalety, realizuje badania społeczne na rzecz utworzenia Programu Przeciwdziałania Przemocy oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie w naszym mieście. W związku z powyższym prosimy o wypełnienie ANONIMOWEJ ANKIETY, która posłuży przygotowaniu istotnych dokumentów, służących rozwiązywaniu problemów z jakimi borykają się mieszkańcy naszej Gminy.

  więcej
 • Zbiórka elektrośmieci

  Ochotnicza Straż Pożarna w Kaletach zaprasza mieszkańców naszego miasta do zbiórki elektrośmieci w ramach projektu “OSP na straży środowiska”.
  Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Rozpoczęła się przebudowa ul. Myśliwskiej w Kaletach Kuczowie
  Rozpoczęła się przebudowa ul. Myśliwskiej w Kaletach Kuczowie

  W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace przy przebudowie drogi gminnej ul. Myśliwskiej w Kaletach Kuczowie. Zakres tej inwestycji przewiduje m.in. budowę nawierzchni utwardzonej z mieszanki mineralno-asfaltowej wraz z wykonaniem zjazdów indywidualnych do posesji z betonowej kostki brukowej. Wykonawcą robót jest firma OLS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa. Koszt tej inwestycji wyniesie 698 303,63 zł. Termin zakończenia prac budowlanych określony został do sierpnia br.

  więcej
 • Jutrzejsze zajęcia w ramach projektu Kalety? Ale jazda! odwołane
  Jutrzejsze zajęcia w ramach projektu Kalety? Ale jazda! odwołane

  W związku z koncertem Pawła Gołeckiego z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 8 marca 2023 r. w Miejskim Domu Kultury, informujemy, że wszystkie środowe zajęcia w ramach projektu „Kalety? Ale jazda!” zostały odwołane. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety od dziś w punktach sprzedaży
  Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety od dziś w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od dziś (7 marca) w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. materiały dotyczące miejskich inwestycji, informacje MOPS Kalety, informacje na temat rekrutacji do szkół i przedszkoli na nadchodzący rok szkolny, artykuł na temat tanecznych sukcesów tancerzy z grupy Rock Time, historyczne wspomnienie gromady Miotek, harmonogram aktywności w ramach programu "Kalety? Ale jazda!", zapowiedź X Powiatowego Biegowego Powitania Wiosny w Truszczycy. Zachęcamy do zakupu i lektury!

 • Zapraszamy na koncert Barbary Heleny Zubanovich Baranowskiej
  Zapraszamy na koncert Barbary Heleny Zubanovich Baranowskiej

  Serdecznie zapraszamy mieszkańców Kalet na koncert sławnej mezzosopranistki wywodzącej się z naszego miasta – p. Barbary Heleny Zubanovich Baranowskiej. Koncert odbędzie się 17 maja 2023 r. w Pałacu w Rybnej. Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Apel Komisariatu Policji w Kaletach
  Apel Komisariatu Policji w Kaletach

  W związku z kradzieżą granatowego roweru damskiego marki Dallas wyposażonego w koszyk w przedniej części oraz dzwonek koloru białego, tutejszy Komisariat Policji zwraca się z prośbą do mieszkańców, aby w przypadku uzyskania jakichkolwiek informacji mogących przyczynić się do ustalenia sprawcy przedmiotowej kradzieży bądź odzyskania roweru, powiadomić funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Kaletach. Można także przekazać informację dyspozytorowi łącząc się z bezpłatnym numerem alarmowym 997 lub 112.

 • Kalety? Ale jazda! Dziś zajęcia taneczne oraz szachy i gry planszowe
  Kalety? Ale jazda! Dziś zajęcia taneczne oraz szachy i gry planszowe

  Dziś, 6 marca br., zapraszamy naszych mieszkańców na zajęcia taneczne oraz szachy i gry planszowe. Wszystkie aktywności odbywać się będą w Miejskim Domu Kultury. Zachęcamy do udziału w zajęciach!

   

  więcej
 • Informacja na temat wycieczek w ramach program Kalety-ale jazda!
  Informacja na temat wycieczek w ramach program Kalety-ale jazda!

  W związku ze startem cyklu aktywności w ramach programu „Kalety– ale jazda!” przedstawiamy ramowy program niedzielnych wycieczek rowerowych na miesiąc marzec i początek kwietnia. Start wycieczek o godzinie 13.00 z parkingu przy Urzędzie Miejskim.

  - 19 marca- „Zielona Pętla”- „Garbaty Mostek”,

  - 26 marca- Brusiek, Krywałd, 2 kwietnia- Pasieki, zalana kopalnia.

  W razie wystąpienia w dniu wycieczki niesprzyjających warunków atmosferycznych- wycieczka może zostać odwołana.

  więcej
 • Sobotnie zajęcia w ramach projektu Kalety? Ale jazda! odwołane
  Sobotnie zajęcia w ramach projektu Kalety? Ale jazda! odwołane

  W związku z turniejem skata sportowego 3 GPO Katowice o Puchar Burmistrza Miasta Kalety, który odbędzie się 4 marca 2023 r. w Miejskim Domu Kultury, informujemy, że wszystkie sobotnie zajęcia w ramach projektu „Kalety? Ale jazda!” zostały odwołane.
  Za utrudnienia przepraszamy.

 • Lista punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu tarnogórskiego w 2023 roku
  Lista punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu tarnogórskiego w 2023 roku

  Poniżej przedstawiamy listę punktów nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Tarnogórskiego w 2023 roku.

  więcej
 • Cis Donnersmarcka wśród finalistów konkursu „Drzewo Roku 2023”
  Cis Donnersmarcka wśród finalistów konkursu „Drzewo Roku 2023”

  1 marca br. ogłoszono wyniki pierwszego etapu konkursu „Drzewo Roku 2023”. Burmistrz Klaudiusz Kandzia zgłosił do tegorocznego konkursu naszego Cisa Donnersmarcka, który znalazł się w finale. Drugi etap konkursu będzie polegać na głosowaniu internetowym, które będzie miało miejsce w czerwcu bieżącego roku i do którego już serdecznie zachęcamy. Zwycięskie „Drzewo Roku 2023” będzie reprezentować Polskę w przyszłorocznym konkursie „Europejskie Drzewo Roku 2024”.

  więcej