Sobota, 26 Listopada 2022  Imieniny: Delfiny, Sylwestra, Konrada

Aktualności

 • Postanowienie o zwołaniu XL sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Postanowienie o zwołaniu XL sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że 17 listopada 2022 r., (czwartek) o godz. 13.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XL sesja Rady Miejskiej w Kaletach.

  Projekty uchwał 1 – ZOBACZ
  Projekty uchwał 2 – ZOBACZ

  więcej
 • „Święto Drzewa” w kaletańskich placówkach oświatowych
  „Święto Drzewa” w kaletańskich placówkach oświatowych

  Wczoraj, 9 listopada 2022 r., podczas obchodów „Święta Drzewa” w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach oraz w Zespole Placówek Oświatowych w Miotku wręczono nagrody laureatom konkursu wiedzy ekologicznej zorganizowanego przez Miasto Kalety. W wydarzeniu tym wziął udział burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.

  więcej
 • Dobry wynik Kalet w „Rankingu wykorzystania środków UE przez samorządy 2014–2021”
  Dobry wynik Kalet w „Rankingu wykorzystania środków UE przez samorządy 2014–2021”

  W rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy 2014–2021 tygodnika „Wspólnota”, Miasto Kalety zajęło 282 pozycję z wydatkami ze środków UE w latach 2014 -2021 w zł per capita na poziomie 1481,22 zł. Klasyfikowani byliśmy w kategorii „Miasteczka”, w której uwzględnionych zostało 620 samorządów.

  więcej
 • Zaproszenie do wypełnienia ankiety ewaluacyjnej
  Zaproszenie do wypełnienia ankiety ewaluacyjnej

  Stowarzyszenie LGD "Leśna Kraina Górnego Śląska" zaprasza wszystkich mieszkańców i przedsiębiorców z naszego obszaru do wypełnienia ankiety ewaluacyjnej. Na ich podstawie dokonana zostanie ocena już zrealizowanych działań oraz wyciągnięte wnioski na nową perspektywę 2023-2027. Ankieta jest anonimowa, a odpowiedzi będą zbierane do 10 listopada br.

  więcej
 • Konkurs Plastyczny
  Konkurs Plastyczny "TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA"

  Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych do udziału w Konkursie Plastycznym na ekologiczny plakat z zakresu efektów likwidacji niskiej emisji pt. "TAK dla CZYSTEGO POWIETRZA" organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Prace konkursowe, zgodnie z regulaminem konkursu, należy nadsyłać do 30 listopada 2022 roku do godz. 15.30.

  więcej
 • 97 rocznica urodzin Pani Emilii Kwoka – najstarszej mieszkanki Kalet
  97 rocznica urodzin Pani Emilii Kwoka – najstarszej mieszkanki Kalet

  W ubiegły weekend, 6 listopada 2022 r., swoją 97 rocznicę urodzin obchodziła Pani Emilia Kwoka z Kalet. Z tej okazji burmistrz Klaudiusz Kandzia, w imieniu władz samorządowych Miasta Kalety, złożył Dostojnej Jubilatce wyrazy najwyższego szacunku, szczere gratulacje i życzenia zdrowia, pomyślności oraz długich lat życia wśród najbliższych. Pani Emilia urodziła się w 1925 roku i jest obecnie najstarszą mieszkanką naszego miasta.

  więcej
 • Podsumowanie lotów PZHGP Sekcji Kalety w roku 2022
  Podsumowanie lotów PZHGP Sekcji Kalety w roku 2022

  W dniu 22 października 2022 r., w Drutarni, odbyło się uroczyste zakończenie lotów gołębi pocztowych kaletańskiej Sekcji PZHGP. Z ramienia władz Miasta Kalety w wydarzeniu wziął udział burmistrz Klaudiusz Kandzia. Podczas uroczystości wręczone zostały puchary i dyplomy dla najlepszych hodowców Sekcji. Poniżej prezentujemy wyniki za rok 2022.

  więcej
 • W 2022 roku wały przeciwpowodziowe na Małej Panwi nie zostaną wykoszone
  W 2022 roku wały przeciwpowodziowe na Małej Panwi nie zostaną wykoszone

  W związku z prawdopodobnym zagrożeniem powodziowym oraz interwencjami mieszkańców związanymi ze złym stanem wałów przeciwpowodziowych na rzece Mała Panew w Kaletach, Burmistrz Miasta wystąpił z wnioskiem do Wód Polskich o wykoszenie ww. wałów.

  więcej
 • Kaletańscy funkcjonariusze w serialu telewizyjnym
  Kaletańscy funkcjonariusze w serialu telewizyjnym "Policjanci z sąsiedztwa"

  Jak już wcześniej informowaliśmy w naszym mieście realizowane były kilka miesięcy temu zdjęcia do serialu „Policjanci z sąsiedztwa”. Kalety wytypowane zostały do udziału w realizacji dokumentu, który obrazował codzienną pracę funkcjonariuszy kaletańskiego Komisariatu Policji. Serial można już oglądać w Telewizji WP w każdy czwartek o godz. 21.15. Zachęcamy!

 • Od 3 listopada dodatek węglowy na nowych zasadach
  Od 3 listopada dodatek węglowy na nowych zasadach

  "W czwartek, 3 listopada weszły w życie znowelizowane przepisy o dodatku węglowym, które mają rozwiązać problem "jeden adres jeden dodatek”. To oznacza nowe obowiązki dla samorządów” – informuje portal internetowy samorzad.pap.pl. Zachęcamy do lektury artykułu.

  więcej
 • Informacja o sprzedaży węgla za pośrednictwem samorządu
  Informacja o sprzedaży węgla za pośrednictwem samorządu

  Szanowni Państwo, 27 października 2022 roku Sejm uchwalił ustawę umożliwiającą samorządom sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie. Z uwagi na duże zainteresowanie możliwością zakupu tańszego węgla za pośrednictwem samorządu informuję, iż podjąłem decyzję o włączeniu się Miasta Kalety do tego programu.

  więcej
 • Zmarła najstarsza mieszkanka Kalet Pani Maria Mnich
  Zmarła najstarsza mieszkanka Kalet Pani Maria Mnich

  Dotarła do nas kolejna smutna wiadomość, w poniedziałek 31 października 2022 r. zmarła Pani Maria Mnich, która od niedawna była najstarszą mieszkanką naszego miasta. Pani Maria urodziła się 13 sierpnia 1924 r., dożyła 98 lat.

  więcej