Niedziela, 21 Kwietnia 2024  Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Aktualności

 • W czynie społecznym znów posprzątaliśmy Zieloną
  W czynie społecznym znów posprzątaliśmy Zieloną

  W ubiegłą sobotę, 23 marca 2024 r. odbył się w Zielonej tradycyjny czyn społeczny mający na celu wysprzątanie terenów wokół zbiorników wodnych w Zielonej i przygotowanie ich do nowego sezonu turystycznego.

  więcej
 • Wyremontowano boisko wielofunkcyjne przy kaletańskim Orliku
  Wyremontowano boisko wielofunkcyjne przy kaletańskim Orliku

  W tym tygodniu zakończył się drugi etap prac, które prowadzone były w ramach remontu boiska Orlik. Po wymianie sztucznej nawierzchni trawiastej boiska piłkarskiego, przyszedł czas na wymianę nawierzchni boiska wielofunkcyjnego do koszykówki i siatkówki. Zakres prac objął m.in. wykonanie nowej nawierzchni poliuretanowej, impregnację oraz malowanie linii do poszczególnych dyscyplin.

  więcej
 • Nieodpłatne porady prawne
  Nieodpłatne porady prawne

  Poniżej prezentujemy informację na temat nieodpłatnej pomocy prawnej oraz  poradnictwa obywatelskiego na terenie Miasta Kalety.
  W myśl przepisów, z nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji może skorzystać każda osobafizyczna, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej (w tym osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniające innych osób w ciągu ostatniego roku).

  więcej
 • Zestawienie ofert w postępowaniu na budowę hali sportowej przy szkole podstawowej nr 1 w Kaletach
  Zestawienie ofert w postępowaniu na budowę hali sportowej przy szkole podstawowej nr 1 w Kaletach

  Podajemy do publicznej wiadomości informacje z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym na “Budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy szkole podstawowej nr 1 w Kaletach”. W wyznaczonym terminie wpłynęło 5 ofert potencjalnych wykonawców. Poniżej przestawiamy zestawienie wszystkich ofert.

  więcej
 • Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - 21.03.2023
  Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - 21.03.2023

  Na podstawie wyników pomiarów jakości powietrza oraz prognoz meteorologicznych, na poniższym obszarze, ze względu na pył zawieszony PM10, prognozowana jest zła jakość powietrza, szczególnie w godzinach porannych, wieczornych i nocnych.

  więcej
 • Zmiany w programie Czyste Powietrze
  Zmiany w programie Czyste Powietrze

  O zbliżających się zmianach w programie Czyste Powietrze pisaliśmy już wcześniej. Wracamy jednak do tematu, gdyż zmianie uległ zarówno zakres, jak i termin wprowadzanych nowości.

  więcej
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - luty 2024 r.
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - luty 2024 r.

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu lutym 2024 roku. Próbki do badań zaczerpnięte zostały z czterech punktów poboru w Kaletach.

  więcej
 • Wiosenne zarybianie Ichtioparku
  Wiosenne zarybianie Ichtioparku

  Wczoraj, 19 marca 2024 r., Miasto Kalety ponownie zarybiło staw na terenie Ichtioparku. Do zbiornika zostało wpuszczonych 260 kg karpii. W sezonie ryby będą atrakcją dla naszych mieszkańców próbujących swoich sił w wędkarstwie. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia serdecznie dziękuje członkom kaletańskiego PZW za aktywną działalność i pomoc w prawidłowym utrzymywaniu stanu ekosystemu stawu w Ichtioparku.

  więcej
 • Informacja o składach Obwodowych Komisji Wyborczych w Kaletach do przeprowadzenia wyborów samorządowych
  Informacja o składach Obwodowych Komisji Wyborczych w Kaletach do przeprowadzenia wyborów samorządowych

  Poniżej prezentujemy Postanowienie nr 522/2024 Komisarza Wyborczego w Katowicach II z dnia 18 marca 2024 r. w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych w mieście Kalety.

  więcej
 • Walne zebranie sprawozdawcze za rok 2023 w Ochotniczej Straży Pożarnej
  Walne zebranie sprawozdawcze za rok 2023 w Ochotniczej Straży Pożarnej

  W sobotę, 16 marca br., po raz pierwszy w nowej siedzibie kaletańskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, miało miejsce walne zebranie sprawozdawcze. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć burmistrza miasta Klaudiusza Kandzi i przewodniczącej rady miejskiej Janiny Perz. Samorząd reprezentowali także zasiadający w zarządzie OSP radny Kazimierz Złotosz, oraz członek wspierający OSP- Krzysztof Rogocz.

  więcej
 • Udane Dni Otwarte nowego budynku KS Unia Kalety
  Udane Dni Otwarte nowego budynku KS Unia Kalety

  W miniony weekend, 16-17 marca 2024 r., nowy budynek klubu sportowego Unii Kalety gościł mieszkańców naszego miasta na Dniach Otwartych. Poza okazją do zwiedzania pomieszczeń obiektu, przygotowanych zostało dla zwiedzających wiele niespodzianek. Niewątpliwie największą z nich była możliwość spotkania się z gościem honorowym – legendą polskiej piłki nożnej p. Antonim Piechniczkiem, który odwiedził obiekt w sobotę. Poza okazją do wysłuchania ciekawych anegdot sportowych, nasi mieszkańcy mogli otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie z wybitnym polskim trenerem.

  więcej
 • W Kaletach powstaje Izba Pamięci. Zachęcamy do włączenia się w akcję zbiórki pamiątek
  W Kaletach powstaje Izba Pamięci. Zachęcamy do włączenia się w akcję zbiórki pamiątek

  14 marca 2024 r., w Miejskim Domu Kultury w Kaletach, o godzinie 12.00 oraz 17.00 odbyły się spotkania informacyjne w związku z przygotowaniami do utworzenia w naszym mieście Izby Pamięci. Spotkania, które otworzył dyrektor kaletańskiego MDK-u Marian Lisiecki, prowadzili koordynatorzy tego projektu p. Krzysztof Stręcioch oraz p. Marek Panuś. Przedstawili oni główne założenia tego przedsięwzięcia, a także wyjaśnili zasady przekazywania prywatnych eksponatów i pamiątek do nowopowstającej Izy Pamięci.

  więcej
 • Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w punktach sprzedaży
  Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od dziś, 18 marca, od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. materiały dotyczące miejskich inwestycji podczas kadencji 2018-2024, plakat z informacjami na temat XI Powiatowego Biegowego Powitania Wiosny, materiał dotyczący rekrutacji do kaletańskich szkół podstawowych, harmonogram zajęć w ramach wznowionego na wiosnę programu "Kalety- ale jazda!", sprawozdanie z LIII sesji rady miejskiej w Kaletach. Zachęcamy do zakupu i lektury!

 • W Kaletach powstała siłownia
  W Kaletach powstała siłownia

  Nowa siłownia w pawilonie sportowym przy ul. Fabrycznej w Kaletach już czeka na naszych mieszkańców. W jej wyposażeniu znalazły się bieżnie, ergometry wioślarskie, rowerki treningowe oraz siłowa maszyna z czterema stanowiskami. Trenować będzie można od kwietnia br. Dla naszych mieszkańców siłownia będzie bezpłatna. Zachęcamy do korzystania z oferty tego miejsca. Już niebawem podamy informację z godzinami otwarcia siłowni.

  więcej
 • Uwaga 20.03.2024 odbędzie się protest rolników
  Uwaga 20.03.2024 odbędzie się protest rolników

  Informujemy, że do tutejszego Urzędu wpłynęła informacja rolników powiatu lublinieckiego i tarnogórskiego o planowanej w dniu 20.03.2024 r. akcji protestacyjnej. Protest polegał będzie na spowolnieniu ruchu komunikacyjnego na drodze wojewódzkiej 908 w godzinach od 10.00 do 17.00.

  więcej