Sobota, 30 Września 2023  Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

Aktualności

 • Młodzi adepci wojskowi kolejny raz ćwiczyli w Zielonej
  Młodzi adepci wojskowi kolejny raz ćwiczyli w Zielonej

  W mijającym tygodniu Zielona kolejny już raz gościła uczniów Oddziału Przygotowania Wojskowego Zespołu Szkół w Rybniku. Młodzi adepci wojskowi uczą się sztuki kamuflażu, rozpoznania topografii terenu, przygotowywania okopów, a także rozwijają tężyznę fizyczną poprzez udział w ćwiczeniach kondycyjnych. To już kolejny turnus takiego obozu na terenie naszego miasta. Wczoraj, 13.09.2023 r., burmistrz Klaudiusz Kandzia odwiedził uczestników szkolenia, gdzie miał okazję obserwować ćwiczenia na strzelnicy oraz rzutu granatem. Opiekunem i dowódcą grupy jest pułkownik dr inż. Krzysztof Radwan.

  więcej
 • Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu krzewienia kultury
  Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu krzewienia kultury

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu krzewienia kultury - propagowanie i wspieranie talentów muzycznych w mieście Kalety – gra na instrumentach w orkiestrze dętej. Na realizację zadania przeznaczono środki z budżetu miasta w wysokości 10.000 zł. Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kaletach w terminie do 6 października 2023 r.

  więcej
 • Kalety ponownie w programie EkoAgent
  Kalety ponownie w programie EkoAgent

  Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka programu TVP 3 Katowice pn. “Ekoagent”. Program poświęcony został najciekawszym przyrodniczo i edukacyjnie zakątkom naszego miasta. Realizatorzy odwiedzili pasiekę edukacyjną w Ichtioparku, naszą najnowszą stanicę na Garbatym Moście, a także zajrzeli do ekopracowni w szkole w Miotku. Rozmówcami w tym odcinku byli pracownicy urzędu miejskiego oraz radna Rady Miejskiej Mirosława Potempa. Zachęcamy do oglądania!

  więcej
 • Święto Ryby 2023 - relacja Tygodnika Gwarek
  Święto Ryby 2023 - relacja Tygodnika Gwarek

  Zapraszamy do obejrzenia relacji video ze Święta Ryby w Ichtioparku, jakie odbyło się 3 września 2023 r. w kaletańskim parku tematycznym. Film zrealizowanych został przez redakcję Tygodnika Gwarek.

  więcej
 • Kolejne Święto Truszczycy już za nami
  Kolejne Święto Truszczycy już za nami

  W sobotę, 9 września 2023 r., w Truszczycy odbyło się tradycyjne już święto tej dzielnicy. Organizatorem wydarzenia było Miasto Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach. Sobotnie popołudnie rozpoczęło się od gier i zabaw dla najmłodszych. Punktualnie o 17.00 rozpoczął się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Mariana Lisieckiego, którzy jak zwykle dali niesamowity popis swych umiejętności, a także występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca Kalety.

  więcej
 • Spartan Team wyjeżdża na Mistrzostwa Świata do Belgii
  Spartan Team wyjeżdża na Mistrzostwa Świata do Belgii

  Już jutro, 13 września 2023 r., kaletańska grupa sportowa Spartan Team wyjeżdża do Belgii na trzydniowe Mistrzostwa Świata w biegach przeszkodowych. Nasze miasto i kraj reprezentować będzie 11 zawodników, którzy wystartują w trzech formułach: 3 km, 12 km i szybki tor na 100 m. Trzymamy mocno kciuki za naszych reprezentantów!

 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę dróg gminnych ul. Anioła i Jodłowej w Kaletach-Jędrysku
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę dróg gminnych ul. Anioła i Jodłowej w Kaletach-Jędrysku

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia ogłasza postępowanie przetargowe na przebudowę dróg gminnych ul. Anioła i Jodłowej w Kaletach-Jędrysku. Termin składania ofert upływa 20.09.2023 r., o godz. 13.30, zaś ich otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz. 14.00. Ofertę należy złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy przetargowej https://ezamowienia.gov.pl

  więcej
 • Odbiór ul. Kościuszki w Kaletach-Jędrysku
  Odbiór ul. Kościuszki w Kaletach-Jędrysku

  11 września 2023 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Kościuszki w Kaletach. Wykonawcą prac była firma RAK INVEST z Myszkowa. W odbiorze wzięli udział: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, radni Michał Brol, Grzegorz Krupa, wykonawca robót i inspektor nadzoru inwestorskiego. W ramach zadania ułożona została nawierzchnia ulicy z przepuszczalnej betonowej kostki brukowej wraz ze zjazdami do posesji. Wartość umowna inwestycji wynosiła 362 727,00 zł brutto.

  więcej
 • Ogłoszenie o zamówieniu na remont drogi gminnej ul. Wolności w Kaletach – III etap
  Ogłoszenie o zamówieniu na remont drogi gminnej ul. Wolności w Kaletach – III etap

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia ogłasza postępowanie na remont drogi gminnej ul. Wolności w Kaletach – III etap. Termin składania ofert upływa 20.09.2023 r., o godz. 12.30, zaś ich otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz. 13.00. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy przetargowej https://ezamowienia.gov.pl.
   

  więcej
 • Trwają prace remontowe na kaletańskim boisku Orlik
  Trwają prace remontowe na kaletańskim boisku Orlik

  Rozpoczęły się prace związane z wymianą sztucznej nawierzchni trawiastej na kaletańskim Orliku. Zakres prac przewiduje również wymianę siatki na piłkochwytach. Miasto Kalety pozyskało na tę inwestycję dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W ramach programu modernizacji kompleksów sportowych "Moje Boisko - ORLIK 2012" otrzymaliśmy blisko 171.000 zł, co stanowi 50% wartości zadania. Za kilka tygodni odnowiony obiekt zostanie oddany do użytkowania naszym mieszkańcom. To kolejna inwestycja w kaletańską infrastrukturę sportową.

  więcej
 • Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów
  Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów

  Od września można składać wnioski o przyznanie Stypendium Burmistrza Miasta Kalety dla najzdolniejszych uczniów i studentów. O stypendium mogą ubiegać się uczniowie klas V, VI,VII i VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz studenci do 26 roku życia, których zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny lub program studiów i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi, potwierdzonymi udziałem w konkursach szczebla co najmniej wojewódzkiego.

  więcej
 • Seniorzy z Ustronia odwiedzili Kalety
  Seniorzy z Ustronia odwiedzili Kalety

  W dniach 1-3 września 2023 r. w Kaletach gościła 30-osobowa grupa seniorów z partnerskiego miasta Ustroń. W piątek Miasto Kalety zorganizowało dla swoich gości wizytę w zespole pałacowo-parkowym w Koszęcinie połączoną ze zwiedzaniem siedziby Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". W godzinach popołudniowych grupa zakwaterowała się w ośrodku wczasowym "Zielona" w Zielonej. Sobotni poranek upłynął pod znakiem turystyki pieszej.

  więcej
 • Mistrzostwa Europy w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym ponownie w Zielonej
  Mistrzostwa Europy w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym ponownie w Zielonej

  W najbliższy weekend, 09-10 września 2023 r., odbędą się w naszym mieście Mistrzostwa Europy w Pneumatycznym Strzelectwie Terenowym. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Kalet na część oficjalno - artystyczną tego wydarzenia, która odbędzie się w niedzielę w Zielonej (ul. Ofiar Katynia 110) w godzinach 15.00-17.00. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku odbywały się w naszym mieście Mistrzostwa Polski, a w 2019 Mistrzostwa Świata EHFTC. Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Święto Ryby już za nami
  Święto Ryby już za nami

  W niedzielę, 3 września 2023 r. w kaletańskim parku tematycznym Ichtiopark odbyło się już po raz trzeci Święto Ryby. Organizatorem wydarzenia było Miasto Kalety, Miejski Dom Kultury oraz Polski Związek Wędkarski Koło Kalety. Już wcześnie rano odbyły się zawody spławikowe strefy południowo zachodniej dla dzieci i młodzieży, natomiast piknik rozpoczął się o godzinie 15.30 koncertem naszej mieszkanki p. Dominiki Ślimok.

  więcej
 • Wyjazd mieszkańców Kalet do Vitkova
  Wyjazd mieszkańców Kalet do Vitkova

  W związku z przypadającą na ten rok 30. rocznicą współpracy partnerskiej Kalet i Vitkova, Miasto Kalety organizuje w dniu 16 września 2023 r. (sobota), wyjazd do Vitkova wraz ze zwiedzaniem okolic.

  więcej