Sobota, 30 Września 2023  Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

Aktualności

 • Uroczysta Msza św. w intencji druhów OSP Kalety
  Uroczysta Msza św. w intencji druhów OSP Kalety

  Jak już wcześniej informowaliśmy, na dzień 2 września 2023 r., zaplanowano obchody stulecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach, które rozpoczną się uroczystą Mszą św. w intencji strażaków. Msza święta odprawiona zostanie o godzinie 15.00 w kościele parafialnym w Jędrysku. Następnie, na czele z miejską orkiestrą dętą, delegacje i zaproszeni goście, przejdą ulicami naszego miasta do nowej siedziby OSP.

  więcej
 • EKOAGENT ponownie promuje walory przyrodnicze Kalet
  EKOAGENT ponownie promuje walory przyrodnicze Kalet

  W ubiegłym tygodniu w naszym mieście ponownie gościła ekipa tworzonego od lat przez TVP 3 Katowice programu "Ekoagent". Realizatorzy tym razem odwiedzili pasiekę edukacyjną w Ichtioparku, naszą najnowszą stanicę na Garbatym Moście, a także zajrzeli do ekopracowni w szkole w Miotku.

  więcej
 • Zielona zachęca do aktywnego wypoczynku
  Zielona zachęca do aktywnego wypoczynku

  Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców oraz turystów nad zbiorniki wodne w Zielonej do wypożyczalni kajaków i desek SUP, która zlokalizowana jest na plaży przy górnym zbiorniku wodnym.Zapraszamy codziennie w godzinach 13.00 – 19.00. W sprawach jej funkcjonowania prosimy o kontakt pod numerem telefonu 693 061 019.

  więcej
 • Postanowienie o zwołaniu XLVII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Postanowienie o zwołaniu XLVII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że 31 sierpnia 2023 r., (czwartek) o godz. 13.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XLVII sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  PROJEKTY UCHWAŁ

  PROJEKTY UCHWAŁ_2

  więcej
 • Radio Piekary o projekcie partnerskim Miasta Kalety na eko inwestycje
  Radio Piekary o projekcie partnerskim Miasta Kalety na eko inwestycje

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt. Dzieje się w Kaletach. W materiale tym wypowiedź burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzi na temat pierwszego wniosku o środki w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027 na eko inwestycje, jaki złożyło Miasto Kalety na realizację projektu partnerskiego pn. Zielona Ziemia Lubliniecko-Tarnogórska – montaż OZE w Mieście Kalety i Gminach Boronów, Koszęcin i Woźniki.

 • Dzień Sportu w Zielonej okiem kamery
  Dzień Sportu w Zielonej okiem kamery

  Przedstawiamy ciekawy materiał filmowy z Dnia Sportu, jaki zorganizowany został 20 sierpnia 2023 r., przez Miasto Kalety wraz z Rodzinnym Centrum Sportu Koski Trenuje i Firmą Decathlon na terenie zbiorników wodnych w Zielonej.

  więcej
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

  Informujemy, że 29.08.2023 r. o godz. 10.00 rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Obrady odbędą się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5.

  więcej
 • Apel Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach
  Apel Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach

  Apelujemy do mieszkańców Kalet i nie tylko o czujność! Tylko wczoraj, 21.08.2023 r., na terenie Kalet policjanci odnotowali ponad 30 prób oszustwa na tzw. „policjanta”. Oszuści, dzwoniąc, podawali się z Komendanta Komisariatu i pod różnymi legendami chcieli od mieszkańców uzyskać wrażliwe dane albo gotówkę.

  więcej
 • Wsparcie osób niepełnosprawnych
  Wsparcie osób niepełnosprawnych

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje, że Minister Rodziny i Polityki Społecznej ogłasza nabór wniosków w ramach Programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego– edycja 2024.

  więcej
 • Pan Piotr Wicher z Kalet otrzymał nagrodę Marka Lokalna za utworzenie w naszym mieście śląskiej izby pamięci
  Pan Piotr Wicher z Kalet otrzymał nagrodę Marka Lokalna za utworzenie w naszym mieście śląskiej izby pamięci

  Miło nam poinformować, że mieszkaniec naszego miasta, Pan Piotr Wicher, został laureatem tegorocznej edycji nagrody „Marka Lokalna”, plebiscytu organizowanego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska”. Pan Piotr został doceniony w kategorii Produkt Turystyczny za utworzenie izby pamięci "Waszbret wele byfyja”, w której zebrane zostały eksponaty wyposażenia dawnych, tradycyjnych śląskich domostw.

  więcej
 • Kalety? Ale jazda! Wracamy po wakacyjnej przerwie
  Kalety? Ale jazda! Wracamy po wakacyjnej przerwie

  Już we wrześniu wznowione zostaną zajęcia w ramach projektu „Kalety? Ale jazda!”. Po wakacjach wracamy z nowymi pomysłami dla naszych mieszkańców. Obserwując, jak dużym zainteresowaniem cieszą się aktywności ruchowe, oferta programowa wzbogacona została o nowe zajęcia taneczne.

  więcej
 • W Zielonej odbył się Dzień Sportu
  W Zielonej odbył się Dzień Sportu

  W niedzielę, 20 sierpnia 2023 r., na plaży przy górnym zbiorniku wodnym w Zielonej, odbył się Dzień Sportu. Organizatorem wydarzenia było Miasto Kalety wraz z Rodzinnym Centrum Sportu Koski Trenuje i Firmą Decathlon. Od godziny 10.00 do 16.00 uczestnicy wydarzenia brali udział w zawodach i wyścigach kajakowych, na deskach SUP oraz na torach przeszkód.

  więcej
 • Zapraszamy w niedzielę na Święto Ryby do Ichtioparku
  Zapraszamy w niedzielę na Święto Ryby do Ichtioparku

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, dyrektor Miejskiego Domu Kultury oraz Zarząd Koła PZW Kalety serdecznie zapraszają na kolejne „Święto Ryby” w Ichtioparku. Impreza odbędzie się w niedzielę, 3 września 2023 r., na terenie parku tematycznego przy ul. Fabrycznej.

  więcej
 • Zapraszamy do wypożyczalni sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku oraz pasieki edukacyjnej
  Zapraszamy do wypożyczalni sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku oraz pasieki edukacyjnej

  W sierpniu wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku czynna jest codziennie. W dniach od poniedziałku do piątku zapraszamy w godzinach 15.00-19.00. W weekendy (soboty i niedziele) wypożyczalnia otwarta jest od 14.00 do 20.00. Dla mieszkańców Kalet wypożyczalnia jest bezpłatna. Turyści z poza naszego miasta mogą korzystać z wypożyczalni za opłatą 10 zł.
  W weekend zapraszamy również do pasieki edukacyjnej zlokalizowanej na terenie parku tematycznego Ichtiopark. Obiekt otwarty jest dla zwiedzających w soboty i niedziele w godzinach 14.00 – 19.00. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
 • Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach dotycząca nowego okresu zasiłkowego i świadczeniowego - 2023/2024
  Informacja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaletach dotycząca nowego okresu zasiłkowego i świadczeniowego - 2023/2024

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje, że od dnia 01 sierpnia br. są wydawane i przyjmowane wnioski o ustalenie prawa do: zasiłku rodzinnego i dodatków do tego zasiłku, specjalnego zasiłku opiekuńczego oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego – na nowy okres świadczeniowy 2023/2024. Szczegółowe informacje można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kaletach - Dział Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego (parter budynku UM) lub pod nr tel. (34) 3527-656.