Wtorek, 16 Kwietnia 2024  Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Aktualności

 • Podpisano umowę na remont ośmiu dróg w naszym mieście
  Podpisano umowę na remont ośmiu dróg w naszym mieście

  Dziś, 26 lutego 2024 r. podpisano umowę z wykonawcą na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na budowie dróg na terenie naszego miasta. W ramach tej inwestycji wybudowanych zostanie aż osiem dróg gminnych - ul. Wiejska, Powstańców, Zapolskiej, Piaskowa, Szkolna, Rymera, Lema i Jaworowa. Zadanie ma zostać zakończone w listopadzie tego roku.

  więcej
 • Radio Piekary o Dniach Otwartych nowego budynku Klubu Sportowego Unia Kalety
  Radio Piekary o Dniach Otwartych nowego budynku Klubu Sportowego Unia Kalety

  Zachęcamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia zaprasza na Dni Otwarte nowego budynku Klubu Sportowego Unia Kalety, które odbędą się 16-17 marca br. Poza okazją do zwiedzenia pomieszczeń całego obiektu, zaplanowano wiele atrakcji na ten weekend.

 • Ogłoszono przetarg na budowę hali sportowej w naszym mieście
  Ogłoszono przetarg na budowę hali sportowej w naszym mieście

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia ogłasza przetarg na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach. Inwestycja obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej, zadaszenia o konstrukcji stalowej oraz murowanego zaplecza sanitarno-szatniowego. Jednocześnie obiekt wyposażony zostanie w mobilne strzelnice laserowe (wirtualne), trybuny i ławki.

  więcej
 • Kalety? Ale jazda! - zachęcamy do udziału w aktywnościach
  Kalety? Ale jazda! - zachęcamy do udziału w aktywnościach

  Poniżej przedstawiamy zaktualizowany harmonogram zajęć w ramach projektu “Kalety? Ale jazda!”. Przygotowanych zostało wiele ciekawych zajęć dla wszystkich grup wiekowych. Serdecznie zachęcamy naszych mieszkańców do udziału w aktywnościach! Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

  więcej
 • Trwa wymiana oświetlenia na ulicy 1 Maja w Kaletach
  Trwa wymiana oświetlenia na ulicy 1 Maja w Kaletach

  Na wniosek Miasta Kalety, firma Tauron Nowe Technologie S.A. rozpoczęła wymianę oświetlenia na całej długości ul. 1 Maja w naszym mieście. Łącznie wymienione zostaną 22 lampy.

  więcej
 • Radio Piekary o nowej inwestycji remontu dróg w Kaletach
  Radio Piekary o nowej inwestycji remontu dróg w Kaletach

  Zachęcamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wypowiada się na temat nowej inwestycji Miasta Kalety polegającej na remoncie 8 dróg gminnych (ul. Wiejska, Powstańców, Zapolskiej, Piaskowa, Szkolna, Rymera, Lema i Jaworowa). Całość zadania ma zakończyć się do 30 listopada 2024 r. Środki na realizację tej inwestycji Miasto Kalety pozyskało z programu inwestycji Strategocznych Polski Ład.

 • Droga Krzyżowa z Chórem Sonata
  Droga Krzyżowa z Chórem Sonata

  Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu kaletańskiego chóru "Sonata" pod dyrekcją p. Iwony Skop. Koncert odbędzie się w piątek, 1 marca 2024 r., o godzinie 17.30 w kościele parafialnym pw. św. Józefa w Jędrysku.

  więcej
 • Radio Piekary o zbliżającym się otwarciu sezonu rowerowego w Kaletach
  Radio Piekary o zbliżającym się otwarciu sezonu rowerowego w Kaletach

  Zachęcamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wypowiada się na temat zbliżających się w naszym mieście wydarzeń o tematyce rowerowej. Już wkrótce kolejna edycja “Rajzowania po kalyckich stanicach” i “Kalyckich szutrów”. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału! Szczegóły wkrótce.

 • Umowa na drugi etap przebudowy centrum Kalet podpisana
  Umowa na drugi etap przebudowy centrum Kalet podpisana

  Dziś, 22 lutego 2024 r., podpisana została umowa z wykonawcą na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie centrum Kalet. Inwestycja ta to kontynuacja przedsięwzięcia zakończonego w ubiegłym roku. Realizacja tego projektu sfinansowana zostanie z dotacji w ramach rządowego programu inwestycji strategicznych Polski Ład oraz budżetu Miasta Kalety. 

  więcej
 • Projekt partnerski pn. Zielona Ziemia Lubliniecko-Tarnogórska z pozytywną oceną formalną
  Projekt partnerski pn. Zielona Ziemia Lubliniecko-Tarnogórska z pozytywną oceną formalną

  Informujemy naszych mieszkańców, zakwalifikowanych do realizacji projektu pn. Zielona Ziemia Lubliniecko-Tarnogórska – montaż OZE w Mieście Kalety i Gminach Boronów, Koszęcin i Woźniki, że powyższy wniosek uzyskał pozytywną ocenę formalną. W dalszym etapie poddany on zostanie ocenie merytorycznej, która ma zakończyć się w I kwartale 2024. Zadanie zakłada dofinansowanie 85% kosztów montażu pomp ciepła, magazynów energii i instalacji fotowoltaicznych w budynkach jednorodzinnych.

  więcej
 • Wybory uzupełniające na ławników (2024-2027)
  Wybory uzupełniające na ławników (2024-2027)

  Działając na podstawie art. 168 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 217 ze zm.) Wiceprezes Sądu Okręgowego w Gliwicach zwrócił się do Rady Miejskiej w Kaletach z wnioskiem o przeprowadzenie wyborów uzupełniających ławników na kadencję 2024-2027 do Sądu Okręgowego w Gliwicach oraz do Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach.
  Zgłoszenia kandydatów na ławników składać można do dnia 29 lutego 2024 r.

  więcej
 • Sprawozdanie z LIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Sprawozdanie z LIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  W dniu 20 lutego 2024 r., w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się, zwołana w trybie nadzwyczajnym, LIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach, przewodniczyła jej Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 13 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

  Informujemy, że 22.02.2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Obrady odbędą się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5.

  więcej