Czwartek, 25 Lipca 2024  Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba

Aktualności

 • Relacja video z Mistrzostw Polski Szkółek Wędkarskich - Ichtiopark 2024
  Relacja video z Mistrzostw Polski Szkółek Wędkarskich - Ichtiopark 2024

  Zapraszamy do obejrzenia relacji video z Mistrzostwa Polski Szkółek Wędkarskich, które niedawno odbyły się w Kaletach na terenie parku tematycznego ICHTIOPARK.

  więcej
 • Zmiany w programie Czyste Powietrze dotyczące pomp ciepła
  Zmiany w programie Czyste Powietrze dotyczące pomp ciepła

  Przypominamy, że od 14 czerwca 2024 r. dotacja z programu „Czyste Powietrze” na pompę ciepła, kocioł zgazowujący drewno lub kocioł na pellet może być udzielona tylko wtedy, gdy urządzenie wpisane jest na listę zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM).

  Lista ZUM dostępna jest pod linkiem: https://lista-zum.ios.edu.pl.

  Szczegóły zmian w programie „Czyste Powietrze”, dostępne są pod poniższym odnośnikiem.

  więcej
 • Nowy budynek Unii Kalety w konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną województwa śląskiego
  Nowy budynek Unii Kalety w konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną województwa śląskiego

  Miasto Kalety przesłało swoje zgłoszenie do plebiscytu na najlepszą przestrzeń publiczną województwa śląskiego. W tym roku do konkursu zgłoszony został nowy budynek KS Unia Kalety, który wzbogacił infrastrukturę sportową w naszym mieście. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz sympatyków naszej miejscowości do udziału w głosowaniu internetowym, które potrwa od 1 – 31 sierpnia 2024 r.

  więcej
 • Młodzi kaletańscy sportowcy na podium Mistrzostw Śląska w podnoszeniu ciężarów
  Młodzi kaletańscy sportowcy na podium Mistrzostw Śląska w podnoszeniu ciężarów

  Aż czworo naszych mieszkańców zdobyło wysokie lokaty podczas Mistrzostw Śląska U20 i U23 w podnoszeniu ciężarów, jakie odbyły się 1-2 czerwca 2024 r. w Katowicach. Michał Mazan i Paweł Kaźmierski stanęli na podium, zdobywając kolejno pierwsze i drugie miejsce w swoich kategoriach wagowych. Natomiast Julia Ocelok i debiutant Oskar Galios (który osiągnął jednocześnie swój rekord życiowy) zdobyli czwarte miejsca.

  więcej
 • Trwa budowa hali sportowej w naszym mieście
  Trwa budowa hali sportowej w naszym mieście

  Na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach trwa budowa hali sportowej, która współfinansowana i realizowana jest w ramach "Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100 lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich" – OLIMPIA 2023. Obecnie zakończył się etap prac ziemnych. W kolejnym etapie rozpoczną się roboty związane z wykonaniem konstrukcji obiektu.

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.04.2024 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 4,6%;
  – Województwo Śląskie 3,7%;
  – Kraj 5,1%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.05.2024 r. było 171 bezrobotnych, w tym 102 kobiety. 19 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 9 kobiet.

  więcej
 • Kaletańska Strefa Plenerowego Euro w przygotowaniu
  Kaletańska Strefa Plenerowego Euro w przygotowaniu

  Jak już wcześniej informowaliśmy, w kaletańskim Ichtioparku powstanie Strefa Plenerowego Euro. Organizatorem strefy jest Miasto Kalety oraz Miejski dom Kultury w Kaletach. Pierwszy mecz już w piątek, dlatego prace idą pełną parą. W tym tygodniu rozstawiony już został duży namiot, który zabezpieczy kibiców w razie niepogody.

  więcej
 • Sprawozdanie z III sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Sprawozdanie z III sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  W piątek 7 czerwca br. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się III sesja (absolutoryjna) Rady Miejskiej w Kaletach, której przewodniczyła Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 14 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - maj 2024 r.
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - maj 2024 r.

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu maju 2024 roku. Próbki do badań zaczerpnięte zostały z czterech punktów poboru w Kaletach.

  więcej
 • Tak głosowali mieszkańcy Kalet w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2024
  Tak głosowali mieszkańcy Kalet w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2024

  Przedstawiamy Państwu wyniki wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się 9 czerwca 2024 r. Są to wyniki z protokołów głosowania z wszystkich 5 Obwodowych Komisji Wyborczych w Kaletach. Liczba osób uprawnionych do głosowania: 6724. Ilość osób, którym wydano karty do głosowania: 2482. Frekwencja w mieście Kalety wyniosła: 36,91%

  więcej
 • Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia z kolejnym jednogłośnym absolutorium
  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia z kolejnym jednogłośnym absolutorium

  7 czerwca 2024 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się jedna z najważniejszych sesji w roku, podczas której Rada Miejska w Kaletach uchwałą nr 18/III/2024 jednogłośnie udzieliła absolutorium burmistrzowi miasta Klaudiuszowi Kandzi za wykonanie budżetu za 2023 rok. Pozytywną opinię w sprawie udzielenia włodarzowi naszego miasta absolutorium wydała wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach oraz Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Kaletach.

  więcej
 • Wotum zaufania dla Burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzi
  Wotum zaufania dla Burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzi

  W dniu 7 czerwca 2024 r., uchwałą Nr 16/III/2024 Rada Miejska w Kaletach jednogłośnie udzieliła burmistrzowi Miasta Kalety Klaudiuszowi Kandzi wotum zaufania. Głosowanie poprzedzone zostało rozpatrzeniem i debatą nad Raportem o stanie gminy Kalety za 2023 r., do którego radni nie wnieśli zastrzeżeń.

  więcej
 • W weekend zapraszamy do wypożyczalni sprzętu wodnego w Zielonej
  W weekend zapraszamy do wypożyczalni sprzętu wodnego w Zielonej

  Począwszy od soboty, 8 czerwca br., uruchomiona zostanie przy górnym zbiorniku wodnym w Zielonej wypożyczalnia kajaków i desek SUP. Czynna będzie od godziny 13.00 do 19.00. W kolejnych weekendach czerwca funkcjonować będzie w piątki, soboty i niedziele.

  więcej
 • Strefa Plenerowego Euro ponownie w Kaletach!
  Strefa Plenerowego Euro ponownie w Kaletach!

  Wzorem lat ubiegłych, Miasto Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach zapraszają wszystkich kibiców piłki nożnej do strefy plenerowego Euro 2024 w Leśnym Zakątku Śląska!
  Miasto Kalety jako nieliczne w okolicy, jest zawsze obecne na ważnych wydarzeniach sportowo-kulturalnych. Dlatego począwszy od piątku, 14 czerwca 2024 roku, aż do meczu finałowego, każdy bezpłatnie będzie mógł obejrzeć mecze rozgrywane w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024.

  więcej
 • Kalety jako przykład dobrych praktyk - Od przemysłu do ekologii i turystyki
  Kalety jako przykład dobrych praktyk - Od przemysłu do ekologii i turystyki

  W dniach 24-25 maja 2024 w Centrum Szkoleniowym Łódzkiego Orientarium odbywały się panele konferencyjne pn. Naukowy Start. Konferencja odbyła się wspólnie z Festiwalem Młodych Inicjatyw – innowacyjnym wydarzeniem, organizowanym przez studentów Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, które miało na celu promowanie działań społecznych wśród młodych ludzi. Miło nam poinformować, że podczas tego wydarzenia, mieszkaniec naszego miasta, p. Paweł Wons wygłosił referat dotyczący zmian funkcjonalnych miast na przykładzie Kalet. Cieszymy się, że nasze miasto mogło stać się przykładem dobrych praktyk podczas tej konferencji, a Panu Pawłowi dziękujemy za promocję Kalet jako miasta dbającego o ekologię i środowisko naturalne.

  więcej