Wtorek, 28 Marca 2023  Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

Aktualności

 • Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024
  Rekrutacja na rok szkolny 2023/2024

  Poniżej informujemy o zasadach rekrutacji do klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kaletach Miotku.

  więcej
 • Ogłoszenie o konsultacjach społecznych
  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miejskiej w Kaletach w sprawie określania zasad udzielania dotacji na sfinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach zlokalizowanych w Mieście Kalety. Konsultacje przeprowadzone będą w terminie od 22 lutego do 1 marca 2023 r.

  więcej
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

  Informujemy, że 28.02.2023 r. o godz. 10.00 rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Obrady odbędą się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro).

  więcej
 • Zostało już niewiele biletów na koncert Pawła Gołeckiego
  Zostało już niewiele biletów na koncert Pawła Gołeckiego

  Przypominamy, że 8 marca 2023 r. o godzinie 17.30 w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbędzie się koncert Pawła Gołeckiego z okazji Dnia Kobiet. W sprzedaży zostało już niewiele biletów, do zakupu których serdecznie zachęcamy. Wejściówki w cenie 30 zł (płatność tylko gotówką) do nabycia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kaletach. Zapraszamy.

  więcej
 • Kalety? Ale jazda! Przedstawiamy nową ofertę programową aktywności w naszym mieście
  Kalety? Ale jazda! Przedstawiamy nową ofertę programową aktywności w naszym mieście

  Przedstawiamy Państwu nową ofertę programową Miasta Kalety oraz Miejskiego Domu Kultury, która ruszy już od marca! Tak jak informowaliśmy wcześniej, każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Będą zajęcia sportowe, muzyczne, taneczne i artystyczne. Co ważne, wszystkie aktywności dla naszych mieszkańców będą bezpłatne. Poniżej prezentujemy pełny harmonogram zajęć i zachęcamy wszystkich do skorzystania z nowej oferty programowej!

  więcej
 • Kolejny sukces tancerzy z Rock Time
  Kolejny sukces tancerzy z Rock Time

  Z dumą informujemy o kolejnych sukcesach grupy Rock Time działającej przy kaletańskim MDK-u. W sobotę, 18 lutego 2023 r., podczas III Ogólnopolskiego Maratonu Tańców Swingowych w Gliwicach nasi tancerze znów byli najlepsi. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

  więcej
 • Jubileuszowe Zielone Czeki
  Jubileuszowe Zielone Czeki

  WFOŚiGW w Katowicach rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń w konkursie „Zielone czeki”, nagród przyznawanych z okazji Dnia Ziemi. To jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych konkursów w regionie, związanych z ochroną środowiska, o wieloletniej tradycji. Tegoroczny konkurs przypada w roku jubileuszowym 30-lecia Funduszu. Dlatego wśród nagród pojawi się specjalna, jubileuszowa statuetka oraz czeki opiewające na 10 tys. zł w każdej z czterech kategorii. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do końca marca 2023 r.

  więcej
 • Dwóch kaletańskich funkcjonariuszy policji przeszło na emeryturę
  Dwóch kaletańskich funkcjonariuszy policji przeszło na emeryturę

  W tym tygodniu, dwóch funkcjonariuszy naszego kaletańskiego Komisariatu Policji przeszło na emeryturę. Z mundurem pożegnali się asp. szt. Tomasz Woś i asp. szt. Andrzej Pogoda, którzy pełnili w Kaletach służbę przeszło 10 lat. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia podziękował policjantom za długoletnią współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Kalet, zaangażowanie i profesjonalizm w każdej sprawie, a także życzył powodzenia w życiu osobistym. Nowym dzielnicowym na teren Kalet został p.o. asp. Grzegorz Franik.

  więcej
 • Apel Komisariatu Policji w Kaletach
  Apel Komisariatu Policji w Kaletach

  W związku z problemem zaśmiecania terenu znajdującego się za marketem „Dino” w Kaletach oraz zwiększonej liczby wykroczeń związanych ze spożywaniem alkoholu i zaśmiecania miejsca publicznego przy ul. Tarnogórskiej 128 w Kaletach, tutejszy Komisariat Policji zwraca się z prośbą do mieszkańców o informowanie o wszelkich przypadkach zakłócania ładu i porządku publicznego w tych miejscach. Zgłoszenia można kierować pod bezpłatny numer alarmowy 112.

 • Jeszcze tylko do końca marca br. można pobrać bon turystyczny
  Jeszcze tylko do końca marca br. można pobrać bon turystyczny

  Przypominamy, że czas na pobranie bonu turystycznego, uprawniającego do dofinansowania wypoczynku dziecka upływa 31 marca 2023 r. Polski Bon Turystyczny ZUS można aktywować na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Można nim dokonywać płatności za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne w podmiotach turystycznych wpisanych na listę podmiotów uprawnionych.

  więcej
 • Kalety w kalendarzu imprez turystyki kolarskiej PTTK w 2023
  Kalety w kalendarzu imprez turystyki kolarskiej PTTK w 2023

  Poniżej przedstawiamy kalendarz imprez turystyki kolarskiej na ten rok przygotowany przez PTTK. Szczególnie zapraszamy naszych mieszkańców na rajd szlakiem stanic, który odbędzie się w Kaletach 24 czerwca br. O szczegółach tego wydarzenia będziemy informować wkrótce.

  więcej
 •         Telefoniczna pomoc pokrzywdzonym
  Telefoniczna pomoc pokrzywdzonym

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje o numerach telefonów, pod którymi osoby dotknięte problemem przemocy ze strony najbliższych, mogą uzyskać pomoc i wsparcie.

  więcej
 • Zostaw swój podatek w mieście Kalety
  Zostaw swój podatek w mieście Kalety

  Jednym ze źródeł dochodów gminy jest udział w podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT). Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w przypadku podatku PIT właściwym miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy właściwy według miejsca zamieszkania, nie zaś zameldowania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego.

  więcej
 • Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu
  Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu

  Poniżej przekazujemy do publicznej wiadomości ogłoszenie o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie Miasta Kalety w roku 2023.

  więcej
 • Wycinka drzew po nowemu. W 2023 roku zmieniły się zasady zgłaszania drzew do ścięcia na działce
  Wycinka drzew po nowemu. W 2023 roku zmieniły się zasady zgłaszania drzew do ścięcia na działce

  Wycinka drzew będzie łatwiejsza, dotyczy to strony formalnej. Ułatwienie weszło w życie 27 stycznia 2023 r. i ma polegać na tym, że gminy przyjmują wnioski o usunięcie drzewa nie tylko w wersji papierowej, ale i przez internet. To samo dotyczy zgłoszeń w przypadkach, gdy są one wymagane. Ustawa z 26 października 2022 r. o zmianie niektórych ustaw w celu uproszczenia procedur administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców wprowadza wspomnianą możliwość kontaktu z urzędem online w sprawie wycinki drzew.

  więcej