Sobota, 26 Listopada 2022  Imieniny: Delfiny, Sylwestra, Konrada

Aktualności

 • Zmarła najstarsza mieszkanka Kalet Pani Anna Grund
  Zmarła najstarsza mieszkanka Kalet Pani Anna Grund

  Dotarła do nas smutna wiadomość, w poniedziałek 24 października 2022 r. zmarła Pani Anna Grund z Jędryska, najstarsza mieszkanka naszego miasta. Pani Anna urodziła się 13 lipca 1924 r. w Kaletach, dożyła 98 lat. Jej bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia. Pogrzeb świętej pamięci Pani Anny odbędzie się w najbliższą środę, 26.10.2022 r. o godz. 10.00 w kościele parafialnym w Jędrysku.

  więcej
 • Wieloletni nauczyciel PSP nr 1 z nagrodą Ministra Oświaty
  Wieloletni nauczyciel PSP nr 1 z nagrodą Ministra Oświaty

  Miło nam poinformować, że 19 października 2022 r. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach, Pani Halina Ulfik, wieloletni nauczyciel w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach, odebrała z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty nagrodę Ministra Oświaty za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

  więcej
 • PILNE! Miasto Kalety przystępuje do rządowego programu sprzedaży węgla dla mieszkańców
  PILNE! Miasto Kalety przystępuje do rządowego programu sprzedaży węgla dla mieszkańców

  Burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia podjął decyzję o przystąpieniu do rządowego programu sprzedaży węgla dla mieszkańców i prowadzi obecnie rozeznanie ilości gospodarstw domowych chętnych do zakupu węgla, który byłby sprzedawany przez Miasto Kalety. Prosimy mieszkańców, którzy uzyskali dodatek węglowy o zgłaszanie chęci zakupu węgla po cenie 2.000 brutto za tonę (bez kosztów transportu). Osoby zainteresowane zakupem węgla od Miasta prosimy o zgłaszanie się do wtorku, 25 października do godziny 15:30.

  więcej
 • Pasowanie na ucznia w Zespole Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku
  Pasowanie na ucznia w Zespole Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku

  20 października 2022 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Kaletach Miotku, 25 dzieci z klasy pierwszej oficjalnie zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej. Ceremonia rozpoczęła się występami artystycznymi dzieci, po których dyrektor placówki p. Bożena Dziuk dokonała uroczystego pasowania na ucznia.

  więcej
 • Spotkania informacyjno-szkoleniowe dla Beneficjentów dla naboru 03/2022
  Spotkania informacyjno-szkoleniowe dla Beneficjentów dla naboru 03/2022

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Leśna Kraina Górnego Śląska" zapraszama na spotkania informacyjno-szkoleniowe dla Beneficjentów z zakresu tematycznego P.1.1.2 Podejmowanie działalności gospodarczej. Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Przyjdź i porozmawiaj z Ekodoradcą oraz pracownikiem punktu Czyste Powietrze
  Przyjdź i porozmawiaj z Ekodoradcą oraz pracownikiem punktu Czyste Powietrze

  W najbliższy czwartek, 27 października 2022 r., w godzinach 9.00-12.00 na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędą się indywidualne konsultacje dotyczące możliwych form dofinansowania do wymiany źródła ciepła. Zapraszamy serdecznie naszych mieszkańców!

  więcej
 • Mija rok funkcjonowania bezpłatnego publicznego transportu zbiorowego w Kaletach
  Mija rok funkcjonowania bezpłatnego publicznego transportu zbiorowego w Kaletach

  W związku z dużym zainteresowaniem i zapotrzebowaniem mieszkańców naszego miasta na autobusowy transport zbiorowy, Burmistrz Klaudiusz Kandzia zamieścił w ubiegłym roku w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Kalety „Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego”. Był to wymóg prawny umożliwiający zawarcie umowy z firmą przewozową.

  więcej
 • Jesienne zarybianie Ichtioparku
  Jesienne zarybianie Ichtioparku

  Po raz kolejny w tym roku zarybiono staw na terenie kaletańskiego parku tematycznego Ichtiopark. Wszystko po to, aby wypełnić założenia i ideę funkcjonowania tego miejsca. Do zbiornika wpuszczono aż 750 kg karpi, 240 kg pstrągów, 120 kg leszczy, 100 kg amurów i 40 kg płoci.

  więcej
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

  Informujemy, że 25.10.2022 r. o godz. 10.00 rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Obrady odbędą się w trybie stacjonarnym w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro).

  więcej
 • Kolejne budynki wielorodzinne w naszym mieście termomodernizowane ze środków europejskich
  Kolejne budynki wielorodzinne w naszym mieście termomodernizowane ze środków europejskich

  Trwają prace termomodernizacyjne kolejnych budynków wielorodzinnych w naszym mieście, na które miasto Kalety otrzymało dofinansowanie ze środków europejskich. Projekt obejmuje budynki będące w zasobach Miasta Kalety przy ul. 1 Maja 3, ul. Ks. Drozdka 31 oraz ul. Dębowej 23 i 25.

  więcej
 • Informacja w sprawie DODATKU WĘGLOWEGO
  Informacja w sprawie DODATKU WĘGLOWEGO

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje, iż w przypadku gdy pod jednym adresem zamieszkania, zamieszkuje więcej niż jedno gospodarstwo domowe, przysługuje wówczas tylko jeden dodatek węglowy dla wszystkich gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym adresem, zgodnie z ustawą o dodatku węglowym z dnia 05 sierpnia 2022 r. (Dz. U. z 2022 r., poz.1692 ze zm.)

  więcej
 • Dystrybucja jodku potasu w przypadku zagrożenia radiacyjnego
  Dystrybucja jodku potasu w przypadku zagrożenia radiacyjnego

  Miasto Kalety, zgodnie z zaleceniami administracji centralnej, włączyło się do działań prewencyjnych polegających na przygotowaniu do dystrybucji tabletek z jodkiem potasu. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji podkreśla, że w tej chwili nie ma zagrożenia skażeniem radiacyjnym, a sytuację na bieżąco monitoruje Państwowa Agencja Atomistyki.

  więcej
 • Konkurs wiedzy ekologicznej już za nami
  Konkurs wiedzy ekologicznej już za nami

  Wczoraj, po raz pierwszy odbył się konkurs wiedzy ekologicznej organizowany w ramach projektu LIFE. „Śląskie. Przywracamy błękit”. Konkurs był skierowany do szkół podstawowych z terenu Miasta Kalety. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego, budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz popularyzacja problematyki ekologii w aspekcie skutecznego przeciwdziałania zanieczyszczeniu i degradacji środowiska.

  więcej
 • Radio Piekary o nagrodach i wyróżnieniach dla Miasta Kalety
  Radio Piekary o nagrodach i wyróżnieniach dla Miasta Kalety

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary o Kaletach. W tym materiale burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wypowiada się na temat nagród i wyróżnień jakie Miasto otrzymało za działania związane z odnawialnymi źródłami energii.

  więcej