Czwartek, 25 Lipca 2024  Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba

Blisko 800.000 złotych funduszy norweskich na kolejny etap poprawy efektywności energetycznej budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach

Blisko 800.000 złotych funduszy norweskich na kolejny etap poprawy efektywności energetycznej budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach Miło nam poinformować, że Miasto Kalety pozyskało kolejne środki finansowe na poprawę efektywności energetycznej budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach. Wniosek Miasta uzyskał akceptację zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie i tym samym Miasto Kalety podpisze aneks do umowy na kolejny zakres działań, który będzie obejmował:

- instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,

- instalację gruntowej pompy ciepła,

- wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne.

Na powyższy zakres miasto otrzyma dotację w kwocie 798.988,00 zł z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, czyli tzw. Funduszy Norweskich. W chwili obecnej Urząd Miejski jest w trakcie przygotowania postępowania przetargowego na powyższy zakres prac. Całe zadanie zakończone i rozliczone zostanie do końca kwietnia 2017 roku. Dodatkowo w ramach RPO WSL 2014 -2020 Miasto Kalety złożyło wniosek na montaż farmy fotowoltaicznej na dachu budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach. Po zrealizowaniu tej inwestycji w połączeniu z poprzednimi etapami prac, a także możliwym montażem instalacji fotowoltaicznej, budynek kaletańskiego magistratu będzie najbardziej efektywnym energetycznie budynkiem użyteczności publicznej w naszym mieście.