Piątek, 26 Kwietnia 2024  Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Ścigali się w Zielonej - II Kalyckie Szutry już za nami

W minioną niedzielę, 15 maja 2022 r., zgodnie z zapowiedziami zjechało do Zielonej blisko 200 kolarzy, w tym 12 z Kalet, aby rozpocząć wielkie ściganie w Zielonej. Wyścig inaugurujący Mały Tour Szutrowy (MTS) odbył się na dwóch dystansach 70 km i 33 km. Trasa wiodła głównie po terenach leśnych okalających zbiorniki wodne w Zielonej.

Po około godzinie mogliśmy witać na mecie pierwszych zawodników, którzy ukończyli krótszą z tras przygotowanych na tę edycję wyścigu. Przejechanie pełnego dystansu, czyli trasy 70 km najlepszemu zawodnikowi zajęło dokładnie 1:58:24. Najszybszym z kaletańskich zawodników okazał się, zresztą tak jak i w zeszłym roku, Artur Niglus, któremu przejechanie trasy zajęło 2:12:40.

W wydarzeniu z ramienia władz samorządowych naszego miasta udział wzięli Klaudiusz Kandzia Burmistrz Miasta Kalety, Janina Perz Przewodnicząca Rady Miejskiej, Alojzy Rupik Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach, radni Mirosława Potempa i Zygmunt Mirowski. Bardzo serdecznie dziękujemy współorganizatorowi wyścigu Kowalowi na Kole i Kuźni ZORIABRESK za sprawną organizację wydarzenia, Panu Józefowi Rzepka za udostępnienie terenu oraz druhom z OSP w Kaletach z Panem Kazimierzem Złotoszem na czele za zabezpieczanie trasy.