Niedziela, 14 Sierpnia 2022  Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

W Ichtioparku odbędzie się konferencja ekologiczna z zakresu edukacji o grzybach

26 sierpnia br., o godzinie 11.00, na terenie parku tematycznego Ichtiopark w Kaletach odbędzie się plenerowa konferencja ekologiczna o tematyce mykologicznej, która będzie dedykowana grupie senioralnej z terenu naszego miasta. Wydarzenie realizowane jest z udziałem środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Podczas konferencji odbędzie się bardzo ciekawa prelekcja, którą poprowadzi najbardziej znany polski grzyboznawca p. Justyn Kołek. Będą poruszone takie zagadnienia jak m.in. znaczenie grzybów w ekosystemie, dlaczego warto chronić grzyby, a także jak rozpoznać jadalne i trujące gatunki. Po wykładzie odbędzie się panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy będą mieli możliwość dyskusji z prelegentem. Każdy uczestnik konferencji otrzyma także kieszonkowy atlas grzybów, który z pewnością przyda się każdemu podczas samodzielnego grzybobrania. Przewidziany jest również poczęstunek.
Przypomnijmy, że podobne wydarzenie zorganizowane zostało w ubiegłym roku na terenie pasieki edukacyjnej w Ichtioparku i dotyczyło ochrony owadów pszczołowatych.
Seniorzy z terenu naszego miasta, którzy chcieliby wziąć udział w konferencji z zakresu edukacji o grzybach, proszeni są o zgłaszanie chęci uczestnictwa pod numerem telefonu 34 3527 630 do dnia 22.08.2022 r. Ilość miejsc ograniczona.
 

Poniżej zdjęcia z ubiegłorocznaj konferencji ekologicznej na temat ochrony owadów pszczołowatych.

konferencja ekologiczna na temat ochrony pszczół

konferencja ekologiczna na temat ochrony pszczół

konferencja ekologiczna na temat ochrony pszczół