Czwartek, 29 Września 2022  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Stowarzyszenie "Nasze Kalety" oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Kaletach laureatami konkursu "EkoAktywni"

W sobotę 4 czerwca 2016 r., w Ośrodku Harcerskim w Chorzowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „EkoAktywni 2016”, który skierowany był do organizacji pozarządowych z województwa śląskiego, prowadzących działalność proekologiczną o charakterze lokalnym i regionalnym.
Celem konkursu było zachęcenie organizacji do dalszego promowania ekologii oraz nagrodzenie za dotychczasową pracę.
Organizatorem był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Miło nam poinformować, że po raz kolejny laureatem konkursu zostało Stowarzyszenie "Nasze Kalety" zdobywając nagrodę 6.000 zł. oraz Szkolny Klub EKOLUBY działający przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kaletach, który za swe działania proekologiczne otrzymał nagrodę w wysokości 3.500 zł. Stowarzyszenie „Nasze Kalety” zostało zgłoszone do niniejszego konkursu przez Miasto Kalety.
W uroczystej gali wręczenia nagród udział wzięli przedstawiciele Stowarzyszenia Nasze Kalety: p. Anna Gansiniec, p. Alina Matlik i p. Małgorzata Kulisz oraz przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaletach: dyrektor Dorota Mańczak i p. Ewa Bilińska wraz z uczniami. Z ramienia władz miasta w uroczystości ogłoszenia wyników oraz wręczenia nagród wziął udział Zastępca Burmistrza Miasta Kalety Dariusz Szewczyk.