Poniedziałek, 08 Sierpnia 2022  Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika

Odbiór techniczny budowy kanalizacji sanitarnej w Miotku

W ubiegłym tygodniu, 21 listopada 2019 r., odbył się odbiór techniczny prac związanych z budową kanalizacji sanitarnej i stacji podciśnieniowej w Miotku. Miasto Kalety pozyskało na realizację tego projektu pozyskało 10 milionów zł dofinansowania (dotacja + pożyczka) z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
W odbiorze uczestniczył burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz wraz z radnymi: Alojzym Rupikiem, Mirosławą Potempa i Zygmuntem Mirowskim, radny powiatowy Eugeniusz Ptak, inspektor nadzoru inwestorskiego Łukasz Rupik, przedstawiciele wykonawcy zadania oraz pracownicy urzędu miejskiego wraz z kierownikiem miejskiej oczyszczalni ścieków.
Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia podziękował wszystkim obecnym za wkład pracy i zaangażowanie przy realizacji tak dużego przedsięwzięcia. W ramach inwestycji, która realizowana była od 2017 r., wybudowano ponad 15 km sieci kanalizacji sanitarnej oraz 4 sieciowe przepompownie. Do nowo powstałej infrastruktury podłączonych zostało 250 budynków mieszkalnych. Wykonano również przyłącz do Zespołu Szkół i Przedszkola oraz Parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu wraz z budynkami towarzyszącymi. Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych INSBUD z Tarnowa.