Sobota, 30 Września 2023  Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

Międzygminny Konkurs Matematyczny

24 kwietnia 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach przeprowadzony został Międzygminny Konkurs Matematyczny w kategorii szkół podstawowych i gimnazjum.
Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów, stworzenie możliwości sprawdzenia własnego poziomu wiedzy i umiejętności oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki, motywowanie uczniów do osiągania sukcesów, promocja szkół, nauczycieli i uczniów biorących udział w konkursie.
W konkursie wzięło udział 28 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu tarnogórskiego i lublinieckiego. Konkurs odbył się w dwóch grupach: szkoła podstawowa i gimnazjum. Testy były kodowane. Wśród zadań konkursowych były między innymi: złożone zadania tekstowe, zadania geometryczne, zadania rozwijające logiczne myślenie, zadania związane z zastosowaniem wiedzy w praktyce. Uczniowie na rozwiązanie zadań mieli 60 minut. Komisja konkursowa składała się z nauczycieli matematyki, którzy z uczniami przyjechali na konkurs. Zadania do konkursu przygotował i przewodniczył pracy komisji dr Józef Kalinowski.

Wyniki w kategorii szkół podstawowych:
1. Stanisław Szady SP 13 Tarnowskie Góry
2. Dawid Kubica PSP 1 Kalety
3. Aleksander Krawczyk MSP 5 Piekary Śl.
4. Agnieszka Leczkowska PSP 1 Kalety
5. Antoni Jaruszowiec SP Tworóg
6.Tymon Mikuła MSP 5 Piekary Śl.

Wyniki w kategorii gimnazjum:
1. Anna Kamińska Gimnazjum w Brynku
2. Anna Jaruszowiec Gimnazjum w Krupskim Młynie
3. Alicja Kubica Gimnazjum W Krupskim Młynie
4.Dawid Dragon ZSiP Kalety Miotek
5.Maria Sobol Gimnazjum Krupski Młyn
6.Maja Ferdin Gimnazjum w Brynku

Laureaci trzech pierwszych miejsc oraz zdobywcy wyróżnień otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, kalkulatory. Analizując wyniki konkursu, organizatorzy i nauczyciele stwierdzili, że uczniowie biorący w nim udział posiadają dużą wiedzę i umiejętności matematyczne, które na pewno warto intensywnie rozwijać. Cieszymy się bardzo, że zgłosili się do nas młodzi, zdolni matematycy. Mamy nadzieję, że konkurs ten pogłębił w nich jeszcze bardziej matematyczne pasje i talenty, które być może staną się kiedyś ich atutem w przyszłości. Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia składa serdeczne podziękowania Panu drowi Józefowi Kalinowskiemu oraz Pani dyrektor Dorocie Mańczak za zorganizowanie tegorocznych zmagań matematycznych.