Czwartek, 29 Września 2022  Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Miasto Kalety po raz czwarty Gminą Przyjazną Rowerzystom

W czwartek, 13 września 2018 roku, na uroczystej Gali podczas Targów rowerowych Bike-Expo w Kielcach, Burmistrz Klaudiusz Kandzia, odebrał certyfikat w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom. Konkurs corocznie organizowany jest przez Polskie Towarzystwo – Krajoznawcze oraz Targi Kielce.
Miasto Kalety zostało odznaczone po raz czwarty w kategorii gmina do 10.000 mieszkańców za twórczy wkład w rozwój turystyki rowerowej. Podczas Targów, burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, miał okazję wziąć udział w panelu dyskusyjnym jako prelegent z tematem Najdłuższy na Śląsku szlak rowerowy Leśno Rajza jako przykład dobrej współpracy między gminami. W wydarzeniu tym wziął udział również radny Rady Miejskiej w Kaletach Alojzy Rupik.
Uzyskane wyróżnienie dopinguje do jeszcze bardziej wytężonej pracy mającej na celu poprawę infrastruktury dla jednośladów. W nowym sezonie rowerowym na wytyczonych trasach planowane jest ustawienie kolejnych wiat przystankowych, w tym, jak już wcześniej informowaliśmy, dużej stanicy rowerowej, która usytuowana będzie przy „Alei Dębów” w Truszczycy.