Sobota, 18 Listopada 2017  Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Rewitalizacja Kalety

 • Zaangażuj się w rewitalizację Miasta Kalety!  

  W związku z opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalety do roku 2023 zapraszamy Państwa do uczestnictwa w kolejnym etapie prac związanym z przygotowaniem tego dokumentu. W procesie rewitalizacji ważne jest wspólne określenie potrzeb i oczekiwań wobec zmian rewitalizacyjnych, a także problemów i sposobów ich rozwiązania, w które wszyscy mogą się zaangażować realizując projekty rewitalizacyjne. Włącz się i weź udział w spotkaniach i warsztatach!

  wiecej
  Zaangażuj się w rewitalizację Miasta Kalety!
 • Zgłoś projekt do Lokalnego Planu Rewitalizacji Miasta Kalety  

  Szanowni Państwo,

  Mieszkańcy Miasta Kalety, Przedsiębiorcy, Przedstawiciele organizacji pozarządowych i innych podmiotów rozpoczyna się kolejny etap prac związanych z opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalety. Dotychczas, zgodnie z załączoną mapą, wyznaczony został proponowany obszar do rewitalizacji. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania propozycji projektów, które należy uwzględnić w planie rewitalizacji. Przedsięwzięcia te mogą być zgłaszane przez samorząd, przedsiębiorców, mieszkańców, organizacje pozarządowe i inne podmioty np. parafie, jak również przez grupy nieformalne mieszkańców.

  wiecej
  Zgłoś projekt do Lokalnego Planu Rewitalizacji Miasta Kalety
 • Zaangażuj się w rewitalizację Miasta Kalety!  

  Włącz się i weź udział w spotkaniach i warsztatach! Zapraszamy na warsztaty urbanistyczne 9 listopada br. o godz. 17:30 w sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach Warsztaty posłużą wypracowaniu koncepcji urbanistyczno-architektonicznej, która dotyczyć będzie przestrzeni publicznej w Kaletach. Każdy może wspomóc proces zmian! Serdecznie zapraszamy!

  /upload/inne/LPR_Kalety_plakat_A3_warsztaty_9.11_pop.pdf
  wiecej
  Zaangażuj się w rewitalizację Miasta Kalety!
 • Diagnoza obszaru zdegradowanego i rewitalizowanego  

  Poniżej zamieszczamy materiał pn.: “Diagnoza obszaru zdegradowanego i zrewitalizowanego” wraz z mapą tego obszaru w związku z opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Kalety do roku 2023.

  Diagnoza – pobierz

  Mapa obszaru – pobierz

  Diagnoza obszaru zdegradowanego i rewitalizowanego
 • Pierwszy spacer badawczy w ramach opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalety  

  W poniedziałek, 23 października br., w ramach opracowywania Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalety, odbył się pierwszy spacer badawczy. Wzięli w nim udział radni Rady Miejskiej w Kaletach: Janina Perz, Mirosława Potempa i Alojzy Rupik, a także pracownicy Urzędu Miejskiego. Spacer przeprowadzony został w obszarze ulic 1 Maja, Gwoździa, Dworcowej i Lublinieckiej. Miał na celu dokonanie bezpośredniej obserwacji oraz swobodnej dyskusji o propozycjach i potrzebach zmian przestrzeni miejskiej na obszarze zaproponowanym do rewitalizacji. Spacer stał się cennym źródłem informacji dla opracowywanego programu rewitalizacji naszego miasta. Dokument ten będzie niezbędny do aplikowania przez Miasto Kalety o środki zewnętrzne w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  wiecej
  Pierwszy spacer badawczy w ramach opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalety
 • Kolejne spotkanie w sprawie opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalety  

  W dniu dzisiejszym, w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyło się kolejne spotkanie związane z opracowaniem Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalety do roku 2023.
  W konferencji dotyczącej konsultacji granic obszaru zdegradowanego i obszaru do rewitalizacji udział wzięli radni Rady Miejskiej: Mirosława Potempa i Kazimierz Złotosz, burmistrz miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz pracownicy kaletańskiego magistratu. W najbliższym czasie podobne spotkania przeprowadzone zostaną z przedstawicielami różnych podmiotów działających na terenie Miasta Kalety oraz mieszkańcami.
  Opracowanie Lokalnego Programu Rewitalizacji dla naszego miasta jest ważnym zadaniem rozwojowym zarówno dla wszystkich mieszkańców, jak też dla przedsiębiorców, inwestorów, organizacji społecznych i wielu instytucji działających na terenie Kalet.
   

  wiecej
  Kolejne spotkanie w sprawie opracowania Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalety
 • Zaangażuj się w rewitalizację Miasta Kalety!  

  Skuteczna rewitalizacja terenów zdegradowanych w znacznym stopniu zależy od dobrej współpracy władz samorządowych, mieszkańców a także przedsiębiorców, organizacji społecznych i innych podmiotów działających w mieście. Szczególnie ważne jest wspólne określenie potrzeb i oczekiwań wobec zmian rewitalizacyjnych, a także problemów i sposobów ich rozwiązania, w które wszyscy mogą się zaangażować.

  wiecej
  Zaangażuj się w rewitalizację Miasta Kalety!

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn październik 2017

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM