Sobota, 25 Września 2021  Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Już w niedzielę rajd na orientację  

  Zapraszamy do zapisów na rajd rowerowy na orientację "Szlakiem kuźnic Kalet i okolic". Zgłoszeń można dokonywać mailowo pod adresem: jacek.lubos@kalety.pl jeszcze tylko dziś (piątek) do godziny 17.00. Na zwycięzców czekają pamiątkowe puchary, a dla wszystkich uczestników przewidywany jest poczęstunek. Więcej szczegółów w regulaminie.

  więcej
  Już w niedzielę rajd na orientację
 • Zachęcamy do spędzenia ostatniego weekendu września w Ichtioparku!  

  W sobotę i niedzielę zapraszamy naszych mieszkańców do wypożyczalni sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku, która czynna będzie w tym sezonie już po raz ostatni. W godzinach 13.00 – 17.00 będzie możliwość wypożyczenia sprzętu oraz niezbędnych akcesoriów wędkarskich, a także otrzymania przynęty do łowienia. Zapraszamy

  Zachęcamy do spędzenia ostatniego weekendu września w Ichtioparku!
 • Nowy paczkomat INPOST w naszym mieście  

  W tym tygodniu ustawiony został w naszym mieście nowy paczkomat. Zainstalowano go w Jędrysku, na nowym parkingu przy ul. Krótkiej, po tym jak Miasto Kalety wydzierżawiło odpłatnie część tego terenu firmie INPOST. Lokalizacja urządzenia w Jędrysku nie była przypadkowa. Jest to jedna z najliczniej zamieszkanych dzielnic w Kaletach. Nowy paczkomat z pewnością będzie pomocny i wygodny dla naszych mieszkańców, a także odciąży cieszący się bardzo dużą popularnością, paczkomat w centrum Kalet.

  więcej
   Nowy paczkomat INPOST w naszym mieście
 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej październik - grudzień 2021  

  Poniżej zamieszczamy harmonogramy wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach październik – grudzień 2021 w zabudowie jednorodzinnej oraz wielorodzinnej.

  więcej
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej październik - grudzień 2021
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - sierpień 2021 r.  

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu sierpniu 2021 roku. Próbki do badań pobrane zostały z pięciu punktów poboru.

  więcej
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - sierpień 2021 r.
 • Konkurs plastyczny dla dzieci "Legendy z Leśnej Krainy Górnego Śląska"  

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska" ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci w ramach projektu pn. "Legendy z Leśnej Krainy Górnego Śląska". Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać prace plastyczną nawiązującą do treści ulubionej legendy z obszaru Stowarzyszenia LGD. Prace należy dostarczyć do 8 października 2021 r. Finał konkursu w listopadzie br. Szczegóły na plakacie.
  REGULAMIN KONKURSU
  KARTA ZGŁOSZENIA
  PLAKAT

  Konkurs plastyczny dla dzieci
 • Zapraszamy na "Niedzielę z Cittaslow"  

  Już w najbliższą niedzielę, 26 września 2021 r., zapraszamy Państwa na kolejną odsłonę "Niedzieli z Cittaslow". W ramach wydarzenia o godz. 14.00 wystartuje rajd rowerowy na orientację "Szlakiem kuźnic Kalet i okolic". Szczegóły na plakacie i w regulaminie.

  więcej
  Zapraszamy na
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 28 września 2021 r. o godzinie 10.00 z wykorzystaniem środków komunikowania się na odległość (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód”  

  W dniach od 28 września do 29 października 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Kaletach odbędzie się publiczne wyłożenie projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Projekt w siedzibie urzędu zostanie udostępniony do wglądu zainteresowanym osobom w godzinach 8:00-14:00, ponadto projekt planu zostanie zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej (www.bip.kalety.pl) oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód”
 • „Święto Ryby” w kaletańskim Ichtioparku  

  W ubiegłą sobotę, 18 września 2021 r., w kaletańskim Ichtioparku obchodzone było „Święto Ryby” połączone z jubileuszem 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego Koła w Kaletach. Mimo, że pogoda w tym dniu nie rozpieszczała, impreza należała do bardzo udanych. Godziny przedpołudniowe poświęcone były naszym najmłodszym mieszkańcom. Rano odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci do lat 12, a także łowienie ryb na czas. W międzyczasie trwał konkurs łowienia sztucznych rybek na wodzie z łodzi wiosłowych.

  więcej
  „Święto Ryby” w kaletańskim Ichtioparku
 • Miasto Kalety po raz dziewiąty ogłosiło przetarg na grupowy zakup energii elektrycznej  

  17 września 2021 r. na stronie Europejskiego Biuletynu Zamówień Publicznych ukazało się ogłoszenie o zamówieniu dotyczącym grupowego zakupu energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia przestrzeni publicznej Gmin oraz na potrzeby obiektów Gmin i ich jednostek organizacyjnych skupionych w Grupie Zakupowej Kalety. Obecnie GZK zrzesza 15 gmin z pięciu powiatów i dwóch województw. Gminy zrzeszone w GZK to: Boronów, Ciasna, Dąbrowa Zielona, Dobrodzień, Herby, Kalety, Kochanowice, Kolonowskie, Konopiska, Krupski Młyn, Pawonków, Przyrów, Tworóg, Woźniki i Zębowice. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 21 października 2021 r., wtedy okaże się, które firmy i po jakich stawkach będą zaopatrywały GZK w energię elektryczną.

  Miasto Kalety po raz dziewiąty ogłosiło przetarg na grupowy zakup energii elektrycznej
 • Miasto Kalety pozyskało prawie 17.000 złotych na oznakowanie kolejnej ścieżki edukacyjnej  

  Miasto Kalety uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na zadanie pn. „Edukacja wokół cisa Donnersmarcka. W ramach projektu oznakowana zostanie ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna znajdująca się wokół zabytkowego cisa, jednego z najsławniejszych drzew województwa śląskiego. Staną tam gry terenowe o tematyce leśnej oraz tablice edukacyjne m.in. o budowie warstwowej lasu, drzewoterapi, a także ciekawostki na temat sławnego cisa.

  więcej
  Miasto Kalety pozyskało prawie 17.000 złotych na oznakowanie kolejnej ścieżki edukacyjnej
 • Radio Piekary o edukacyjnych modelach zwierząt leśnych przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat nowej ścieżki dydaktycznej, która powstała przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku. Zadanie było realizowane z udziałem środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
   

  Radio Piekary o edukacyjnych modelach zwierząt leśnych przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku
 • Radio Piekary o otwarciu największej instalacji fotowoltaicznej w powiecie tarnogórskim  

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt.: “Dzieje się”, podczas której Klaudiusz Kandzia burmistrz Miasta Kalety wypowiada się na temat otwarcia największej instalacji fotowoltaicznej w powiecie tarnogórskim, zlokalizowanej na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach. Miasto Kalety na realizację całego zadania pozyskało bezzwrotną dotację w wysokości 917.568,53 PLN.
   

  Radio Piekary o otwarciu największej instalacji fotowoltaicznej w powiecie tarnogórskim

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM