Piątek, 30 Lipca 2021  Imieniny: Julity, Piotra, Aldony WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Złóż wniosek o przyznanie stypendium szkolnego  

  Przypominamy o możliwości ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów i studentów, mieszkańców naszego miasta, w roku szkolnym 2021/2022. Formularze wniosków można pobrać oraz składać w Urzędzie Miejskim (parter – punkt obsługi petenta), lub ze strony internetowej klikając tutaj.

  więcej
  Złóż wniosek o przyznanie stypendium szkolnego
 • Komendant kaletańskiego Komisariatu Policji Tomasz Olczyk przedwcześnie nadkomisarzem!  

  Z wielką przyjemnością informujemy naszych mieszkańców, że w lipcu br. Komendant Komisariatu Policji w Kaletach Tomasz Olczyk został awansowany na stopień nadkomisarza Policji. Jak informują przełożeni, jest to awans przedwczesny za szczególne zasługi Pana Komendanta i zaangażowanie, jakie wkłada podczas pełnienia swojej służby. Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Kaletach Burmistrz Miasta Kalety wraz z Przewodniczącą i Radnymi złożą gratulacje Panu Komendantowi. Bardzo serdecznie gratulujemy Panu Tomaszowi i jesteśmy dumni, że tak wybitny stróż prawa dba o nasze bezpieczeństwo.

  więcej
  Komendant kaletańskiego Komisariatu Policji Tomasz Olczyk przedwcześnie nadkomisarzem!
 • Pomoc w złożeniu wniosku Dobry Start 300+  

  W związku ze zmianą organu prowadzącego sprawy z zakresu świadczeń Dobry Start 300+ uprzejmie informujemy, iż w dniu 27 lipca 2021 r. w godz. 9:00 do 12:00 w siedzibie Urzędu Miasta w Kaletach (parter budynku) funkcjonował będzie Punkt Konsultacyjny, w którym pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych udzielą niezbędnej pomocy w kwestiach związanych ze złożeniem wniosku. Zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby uzyskać wsparcia w elektronicznym złożeniu wniosku. Jednocześnie przypominamy, że w bieżącym roku szkolnym o świadczenie Dobry Start (300+) wnioskować można wyłącznie elektronicznie.

  MOPS Kalety

  Pomoc w złożeniu wniosku Dobry Start 300+
 • Projekt na remont zaplecza LKS Małapanew Kuczów  

  W lipcu br. Burmistrz Miasta Kalety ogłosił postępowanie na opracowanie projektu kompleksowego remontu budynku komunalnego przy ulicy Paderewskiego nr 93. Obiekt na co dzień jest siedzibą Klubu Sportowego Małapanew Kuczów. Projekt zawierać będzie pełną inwentaryzację oraz wykonanie kompleksowego remontu wnętrz wraz z ich wyposażeniem. Do końca roku Miasto na podstawie tego dokumentu planuje uzyskać wszystkich niezbędnych zgód do rozpoczęcia tej inwestycji.

  więcej
  Projekt na remont zaplecza LKS Małapanew Kuczów
 • Boisko w Kuczowie znowu jak nowe  

  W ubiegłym tygodniu zakończyły się prace polegające na kompleksowej wymianie piłkochwytów na boiskach wchodzących w skład zaplecza sportowego LKS Małapanew Kuczów. W ramach tego przedsięwzięcia wymieniono siatki na wszystkich piłkochwytach boiska głównego oraz boiska wielofunkcyjnego. Ostatecznie zakupiono około 70 m siatki za kwotę 7.599,57 zł. Obecnie boisko znów jest jak nowe i gotowe do zmagań sportowych. Przypomnijmy, że w ubiegłych latach obiekt ten został wyremontowany z udziałem dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  więcej
  Boisko w Kuczowie znowu jak nowe
 • Konkurs miejski na najładniejszy balkon i przydomowy ogród  

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza konkurs na najładniejszy balkon i przydomowy ogród. Celem konkursu jest zachęcenie mieszkańców miasta Kalety do dbałości o piękno i estetykę swojego najbliższego otoczenia oraz zaszczepienie w ludziach pasji ogrodniczej. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, nagrody czekają! Formularze zgłoszeń przyjmowane są do 27 sierpnia 2021 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach (parter budynku) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres sekretariat@kalety.pl.

  więcej
  Konkurs miejski na najładniejszy balkon i przydomowy ogród
 • Pozyskano nowe środki na dożywianie dzieci i młodzieży w naszej gminie z budżetu państwa  

  W ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” gminie Kalety przyznano dotację z budżetu państwa w wysokości 69.000 zł na zapewnienie pomocy w zakresie dożywiania. Warunkiem uczestnictwa w programie jest udział w 40% naszej gminy w wydatkach na dożywiania. Z pomocy żywieniowej obecnie korzysta 45 dzieci i młodzieży oraz 1 osoba dorosła.

  więcej
  Pozyskano nowe środki na dożywianie dzieci i młodzieży w naszej gminie z budżetu państwa
 • Odbiór prac w ramach projektu pielęgnacji kaletańskich pomników przyrody  

  Dzisiaj na terenie lasów Nadleśnictwa Świerklaniec odbył się odbiór prac, jakie wykonane zostały w ramach projektu dotyczącego pielęgnacji kaletańskich pomników przyrody. Przedmiotem zadania były zabiegi pielęgnacyjno-zabezpieczających 41 szt. Dębów wchodzących w skład Zabytkowej Alei Dębów w Truszczycy oraz Cisa Donnersmarcka w Jędrysku. Całość zadania to koszt 69.709,95 zł, z czego ponda 55.600 zł Miasto Kalety pozyskało w formie bezzwrotnej dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

  więcej
  Odbiór prac w ramach projektu pielęgnacji kaletańskich pomników przyrody
 • Lipcowy numer "Biuletynu Informacyjnego" po południu w punktach sprzedaży  

  Informujemy, iż od dziś (16 lipca), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, lipcowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. artykuł dotyczące miejskiej imprezy- Rajzowania po kalyckich stanicach, plakat z ramowym planem atrakcji dla dzieci podczas organizowanych właśnie przez MDK "Wakacji w mieście", informacje na temat trwającego Spisu Powszechnego, materiały dotyczące pożegnania absolwentów kaletańskich szkół podstawowych i konferencji ekologicznej na temat ochrony pszczół, artykuły sportowe, a także sprawozdanie z XXVI sesji Rady Miejskiej w Kaletach. Zachęcamy do zakupu i lektury!

  Lipcowy numer
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety  

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.05.2021 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,2%;

  – Województwo Śląskie 4,9%;

  – Kraj 6,1%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.06.2021 r. było 255 bezrobotnych, w tym 149 kobiet. 32 osoby uprawnione do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 10 kobiet.

  więcej
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
 • Zawnioskuj o 3000 zł na fotowoltaikę z Programu Mój Prąd 3.0  

  Od lipca 2021 rozpoczęła się kolejna edycja priorytetowego Programu Mój Prąd 3.0. Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Dofinansowane mogą zostać Przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych – o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służących na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych. Nie podlegają dofinansowaniu projekty polegające na zwiększeniu mocy już istniejącej instalacji fotowoltaicznej. wniosków od 1.07.2021 r. do 22.12.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków. Wnioski należy składać bezpośrednio do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

  więcej
  Zawnioskuj o 3000 zł na fotowoltaikę z Programu Mój Prąd 3.0
 • W tym roku nie rozpoczniemy projektowania chodnika przy ul. 3 Maja w Drutarni  

  Miasto Kalety złożyło wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach programu zadań na drogach wojewódzkich współfinansowanych przez jednostki samorządu terytorialnego – Program WID 2021+. Miasto zaoferowało wykonanie na własny koszt projektu budowy chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 789 w ul 3 Maja w Kaletach Drutarni oraz partycypację w kosztach budowy. Otrzymaliśmy decyzję odmowną z uzasadnieniem że budowa chodnika nie jest możliwa z powodu, że pas drogowy jest zbyt wąski i brak jest miejsca na normatywny chodnik o szerokości 2,3 m.

  więcej
   W tym roku nie rozpoczniemy projektowania chodnika przy ul. 3 Maja w Drutarni
 • Kalety wysoko w „Rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce 2020” – pierwsze miejsce w Powiecie Tarnogórskim  

  Miasto Kalety zajęło 1 miejsce w Powiecie Tarnogórskim oraz 7 miejsce na Śląsku wśród gmin miejskich w „Rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce 2020” opublikowanym w związku z VI Europejskim Kongresie Samorządów. Kalety znalazły się na 42 miejscu. Wyniki gmin powiatu tarnogórskiego (klasyfikowanych w tej samej kategorii) były następujące: Radzionków 74 miejsce, Tarnowskie Góry 51 miejsce oraz Miasteczko Śląskie zajęło 60 miejsce. W kategorii gminy miejskie uwzględnionych zostało 236 samorządów.

  więcej
  Kalety wysoko w „Rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce 2020” – pierwsze miejsce w Powiecie Tarnogórskim
 • Złóż wniosek na otwarcie działalności gospodarczej  

  Jeszcze tylko do 21 lipca br. można składać wnioski o bezzwrotne dotacje na założenie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych niezarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w wieku 18-29 lat zamieszkujących subregion centralny województwa Śląskiego, tj. m.in. na terenie powiatu tarnogórskiego, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r.

  więcej
  Złóż wniosek na otwarcie działalności gospodarczej
 • Zmarł najstarszy mieszkaniec Kalet Pan Grzegorz Mazur  

  Dotarła do nas smutna wiadomość, w poniedziałek 12 lipca zmarł Pan Grzegorz Mazur, najstarszy mieszkaniec naszego miasta. Pan Grzegorz urodził się 2 maja 1920 r. w Kaletach, dożył 101 lat. Jego bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia. Pogrzeb świętej pamięci Pana Grzegorza odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 11.00 w Kościele parafialnym w Jędrysku. Obecnie najstarszym mieszkańcem Kalet jest Pani Grund Anna z Jędryska, która skończyła 97 lat.

   

  Zmarł najstarszy mieszkaniec Kalet Pan Grzegorz Mazur

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn lipiec 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM