Wtorek, 28 Września 2021  Imieniny: Waclawa, Tymona, Marka WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Mieszkanka naszego miasta ponownie w teleturnieju telewizyjnym „Jaka to melodia?”  

  Zachęcamy do oglądania jutrzejszego odcinka popularnego teleturnieju muzycznego „Jaka to melodia?”, w którym wystąpi mieszkanka naszego miasta - Pani Aneta Pasoń. Program zostanie wyemitowany w TVP1 (wtorek 28 września br.) o godzinie 17:15. Pani Anecie serdecznie gratulujemy ponownego udziału w popularnym programie telewizyjnym oraz trzymamy kciuki, życząc powodzenia w teleturnieju!

  Mieszkanka naszego miasta ponownie w teleturnieju telewizyjnym „Jaka to melodia?”
 • Pozostało już tylko 100 dni na wymianę najstarszych kotłów węglowych  

  Miasto Kalety przypomina, że zgodnie z uchwałą antysmogową dotyczącą województwa śląskiego, pozostało 100 dni na wymianę najstarszych kotłów węglowych. W związku z tym, zachęcamy do skorzystania z dofinansowania przewidzianego w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Program ten został stworzony z myślą o dobru nas wszystkich. Czystego powietrza nie da się wyprodukować czy kupić, musimy wszyscy razem o nie dbać, dlatego też ponownie przypominamy, że Program Czyste Powietrze pozwala na uzyskanie wsparcia finansowego nawet do 60%. Wystarczy tylko kilka kroków.

  więcej
  Pozostało już tylko 100 dni na wymianę najstarszych kotłów węglowych
 • Już w niedzielę rajd na orientację  

  Zapraszamy do zapisów na rajd rowerowy na orientację "Szlakiem kuźnic Kalet i okolic". Zgłoszeń można dokonywać mailowo pod adresem: jacek.lubos@kalety.pl jeszcze tylko dziś (piątek) do godziny 17.00. Na zwycięzców czekają pamiątkowe puchary, a dla wszystkich uczestników przewidywany jest poczęstunek. Więcej szczegółów w regulaminie.

  więcej
  Już w niedzielę rajd na orientację
 • Zachęcamy do spędzenia ostatniego weekendu września w Ichtioparku!  

  W sobotę i niedzielę zapraszamy naszych mieszkańców do wypożyczalni sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku, która czynna będzie w tym sezonie już po raz ostatni. W godzinach 13.00 – 17.00 będzie możliwość wypożyczenia sprzętu oraz niezbędnych akcesoriów wędkarskich, a także otrzymania przynęty do łowienia. Zapraszamy

  Zachęcamy do spędzenia ostatniego weekendu września w Ichtioparku!
 • Nowy paczkomat INPOST w naszym mieście  

  W tym tygodniu ustawiony został w naszym mieście nowy paczkomat. Zainstalowano go w Jędrysku, na nowym parkingu przy ul. Krótkiej, po tym jak Miasto Kalety wydzierżawiło odpłatnie część tego terenu firmie INPOST. Lokalizacja urządzenia w Jędrysku nie była przypadkowa. Jest to jedna z najliczniej zamieszkanych dzielnic w Kaletach. Nowy paczkomat z pewnością będzie pomocny i wygodny dla naszych mieszkańców, a także odciąży cieszący się bardzo dużą popularnością, paczkomat w centrum Kalet.

  więcej
   Nowy paczkomat INPOST w naszym mieście
 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej październik - grudzień 2021  

  Poniżej zamieszczamy harmonogramy wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach październik – grudzień 2021 w zabudowie jednorodzinnej oraz wielorodzinnej.

  więcej
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej październik - grudzień 2021
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - sierpień 2021 r.  

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu sierpniu 2021 roku. Próbki do badań pobrane zostały z pięciu punktów poboru.

  więcej
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - sierpień 2021 r.
 • Konkurs plastyczny dla dzieci "Legendy z Leśnej Krainy Górnego Śląska"  

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska" ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci w ramach projektu pn. "Legendy z Leśnej Krainy Górnego Śląska". Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać prace plastyczną nawiązującą do treści ulubionej legendy z obszaru Stowarzyszenia LGD. Prace należy dostarczyć do 8 października 2021 r. Finał konkursu w listopadzie br. Szczegóły na plakacie.
  REGULAMIN KONKURSU
  KARTA ZGŁOSZENIA
  PLAKAT

  Konkurs plastyczny dla dzieci
 • Zapraszamy na "Niedzielę z Cittaslow"  

  Już w najbliższą niedzielę, 26 września 2021 r., zapraszamy Państwa na kolejną odsłonę "Niedzieli z Cittaslow". W ramach wydarzenia o godz. 14.00 wystartuje rajd rowerowy na orientację "Szlakiem kuźnic Kalet i okolic". Szczegóły na plakacie i w regulaminie.

  więcej
  Zapraszamy na
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego  

  Informujemy, że w dniu 28 września 2021 r. o godzinie 10.00 z wykorzystaniem środków komunikowania się na odległość (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
 • Wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód”  

  W dniach od 28 września do 29 października 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Kaletach odbędzie się publiczne wyłożenie projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Projekt w siedzibie urzędu zostanie udostępniony do wglądu zainteresowanym osobom w godzinach 8:00-14:00, ponadto projekt planu zostanie zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej (www.bip.kalety.pl) oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
  Wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód”
 • „Święto Ryby” w kaletańskim Ichtioparku  

  W ubiegłą sobotę, 18 września 2021 r., w kaletańskim Ichtioparku obchodzone było „Święto Ryby” połączone z jubileuszem 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego Koła w Kaletach. Mimo, że pogoda w tym dniu nie rozpieszczała, impreza należała do bardzo udanych. Godziny przedpołudniowe poświęcone były naszym najmłodszym mieszkańcom. Rano odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci do lat 12, a także łowienie ryb na czas. W międzyczasie trwał konkurs łowienia sztucznych rybek na wodzie z łodzi wiosłowych.

  więcej
  „Święto Ryby” w kaletańskim Ichtioparku
 • Miasto Kalety po raz dziewiąty ogłosiło przetarg na grupowy zakup energii elektrycznej  

  17 września 2021 r. na stronie Europejskiego Biuletynu Zamówień Publicznych ukazało się ogłoszenie o zamówieniu dotyczącym grupowego zakupu energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia przestrzeni publicznej Gmin oraz na potrzeby obiektów Gmin i ich jednostek organizacyjnych skupionych w Grupie Zakupowej Kalety. Obecnie GZK zrzesza 15 gmin z pięciu powiatów i dwóch województw. Gminy zrzeszone w GZK to: Boronów, Ciasna, Dąbrowa Zielona, Dobrodzień, Herby, Kalety, Kochanowice, Kolonowskie, Konopiska, Krupski Młyn, Pawonków, Przyrów, Tworóg, Woźniki i Zębowice. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 21 października 2021 r., wtedy okaże się, które firmy i po jakich stawkach będą zaopatrywały GZK w energię elektryczną.

  Miasto Kalety po raz dziewiąty ogłosiło przetarg na grupowy zakup energii elektrycznej
 • Miasto Kalety pozyskało prawie 17.000 złotych na oznakowanie kolejnej ścieżki edukacyjnej  

  Miasto Kalety uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na zadanie pn. „Edukacja wokół cisa Donnersmarcka. W ramach projektu oznakowana zostanie ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna znajdująca się wokół zabytkowego cisa, jednego z najsławniejszych drzew województwa śląskiego. Staną tam gry terenowe o tematyce leśnej oraz tablice edukacyjne m.in. o budowie warstwowej lasu, drzewoterapi, a także ciekawostki na temat sławnego cisa.

  więcej
  Miasto Kalety pozyskało prawie 17.000 złotych na oznakowanie kolejnej ścieżki edukacyjnej

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn sierpień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM