Sobota, 16 Października 2021  Imieniny: Gawla, Ambrozego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • W parku w Jędrysku zamieszkał niedźwiedź  

  Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak to prawda. Ponad trzymetrowego niedźwiedzia możemy od dzisiaj napotkać w parku miejskim w Jędrysku. Nie ma się co dziwić, Kalety to przede wszystkim piękne i bujne lasy, które przyciągają do siebie już nawet zwierzynę zamieszkującą rezerwaty przyrody.
  Na szczęście nasz niedźwiedź okazał się wyjątkowo łagodny. Nawet polować na nikogo nie będzie bo przyniósł ze sobą rybę z Ichtioparku. A, że pogoda już coraz bardziej kapryśna podarowaliśmy mu parasol, żeby nie moknął. Miły zwierzak w zamian po cichu nam zdradził, że wyjątkowo mu się u nas podoba i już wkrótce zaprosi tu swoich przyjaciół.
  Drewniana rzeźba okazałego niedźwiedzia, bo o niej mowa, jest nową atrakcją parku miejskiego w Jędrysku. Jest dziełem rąk naszego mieszkańca, p. Ryszarda Wysockiego, autora rzeźb m.in kaletańskich kuźników. Inspiracją do jej powstania jest pomysł stworzenia w tym miejscu parku postaci bajkowych. Pierwszą z nich jest właśnie niedźwiadek.
  Dlaczego akurat niedźwiedź? A to dlatego, że niedźwiadki, czy pluszowe misie są postaciami, których nie sposób nie lubić. Są bohaterami niezliczonych ilości bajek, pojawiają się w życiu każdego dziecka praktycznie od urodzenia, a dla niejednego dorosłego są wspomnieniem i synonimem beztroskiego dzieciństwa. Często pluszowe misie są dla najmłodszych pierwszymi przyjaciółmi, dającymi poczucie bezpieczeństwa i radości.
  Docelowo planujemy postawić w parku więcej drewnianych rzeźb. Tym razem będą to bohaterowie takich bajek jak np.: Shrek, Koziołek Matołek, Krecik czy Bolek i Lolek. Mamy nadzieję, że najmłodszym przypadnie do gustu taka niecodzienna atrakcja. Zresztą, które dziecko nie chciałoby zrobić sobie zdjęcia z Reksiem czy Myszką Miki.
  Już wkrótce ogłosimy konkurs dla naszych najmłodszych mieszkańców, którzy będą mogli wybrać, która postać bajkowa, jako druga, zamieszka w parku z niedźwiedziem. O szczegółach powiadomimy wkrótce. A już dzisiaj zapraszamy dzieci do Jędryska poznać naszego pierwszego bohatera!  W parku w Jędrysku zamieszkał niedźwiedź

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM