Piątek, 22 Października 2021  Imieniny: Halki, Filipa, Salomei WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

  • W Kaletach wzrasta przedsiębiorczość  

    Czas pandemii to trudny okres, szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Tym bardziej miło zauważyć, że według raportu gminnego wzrasta ilość przedsiębiorców działających na terenie naszej gminy. Według stanu na koniec roku 2018, w Kaletach zarejestrowanych było 486 osób prowadzących działalność gospodarczą. Rok później było ich 495, a na koniec czerwca tego roku, aż 513.
    Nie od dziś wiadomo, że przedsiębiorcy z Kalet to ludzie z pasją i pomysłem, którzy umieją sobie poradzić nawet w trudnych i niesprzyjających rozwojowi biznesu warunkach. Miasto Kalety także stara się w granicach możliwości prawnych wspierać przedsiębiorców, szczególnie młodych, rozpoczynających działalność. Co roku organizowana jest również Gala dla przedsiębiorców, podczas której burmistrz ma okazję podziękować za wkład jaki włożyli i wkładają w rozwój miasta poprzez m.in. utrzymywanie i tworzenie miejsc pracy dla mieszkańców, a także dbanie o finanse gminy.
    Warto też wspomnieć, że w 2014 r. Miasto Kalety zostało laureatem konkursu „Samorząd, który wspiera Małych i Średnich Przedsiębiorców”. Otrzymanie takiego certyfikatu to nie tylko wzmocnienie wizerunku Miasta w powiecie i województwie, ale także potwierdzenie szczególnej dbałości o rozwój sektora MŚP.

    W Kaletach wzrasta przedsiębiorczość

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM