Niedziela, 17 Października 2021  Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Spotkanie z gośćmi z Ukrainy  

  W dniu wczorajszym, 11 sierpnia 2016 r., w nowej wiacie grillowej w Zielonej, burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia zorganizował spotkanie dla dzieci z Ukrainy, które przebywają w naszym mieście w związku z realizacją projektu polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży pod nazwą „Razem pracujemy, razem się uczymy”.
  Przy wspólnym pieczeniu kiełbasek był czas na rozmowę, wymianę wrażeń, refleksję, a nawet śpiewanie. Dzieci przygotowują się do spektaklu, który zaprezentowany zostanie w niedzielę na Festynie na Placu Zjednoczenia i wczoraj, w ramach próby, była okazja do wysłuchania kilku pięknych, ukraińskich pieśni.
  Gościom bardzo spodobała się nasze rekreacyjna dzielnica Zielona. Dużo zwiedzają, odpoczywają, a także korzystają ze sprzętu wodnego oraz rowerów trekkingowych, które zostały im nieodpłatnie udostępnione na czas ich pobytu w Kaletach.
  Burmistrz podziękował zagranicznym gościom za wizytę w Kaletach oraz zaprosił do ponownego odwiedzenia naszego miasta. Na ręce prezesa Zarządu Fundacji p. Romana Kuśnierza zostały przekazane gadżety miejskie, które będą przypominać dzieciom o pobycie w Zielonej.
  Projekt realizowany jest od 1 do 15 sierpnia 2016 r. i jest wynikiem współpracy nawiązanej przez Fundację Sołeczno-Kulturalną „Gloria Cultura” z Towarzystwem Języka i Kultury Polskiej w Zaporożu, Teatrem Integracyjnym „Pokaż” oraz Stowarzyszeniem Kultury Polskiej im. Adama Mickiewicza w Zaporożu.
  Łącznie do Kalet przyjechało 16 dzieci wraz z opiekunami.

  Spotkanie z gośćmi z Ukrainy

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM