Sobota, 04 Lipca 2020  Imieniny: Odona, Malwiny, Elzbiety WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST

Aktualności

 • Kalety członkiem nowego Stowarzyszenia "Polskie Miasta Cittaslow"  

  W dniu dzisiejszym, 18 marca 2015 r., burmistrz miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wziął udział w spotkaniu Polskiej Krajowej Sieci Miast Cittaslow, które odbyło się w Olsztynie.
  Spotkanie podzielone zostało na dwie części. W pierwszej kolejności zebrani wybrali osiem miast, które weszły w skład Krajowego Komitetu Koordynującego. Wśród nich znalazły się również Kalety. Następnie wybrano nowego koordynatora tegoż komitetu, którym został burmistrz Olsztynka Artur Wrochna. Przypomnijmy, iż Olsztynek był naszym opiekunem wspomagającym Kalety jako pretendenta do członkostwa w Cittaslow.
  W kolejnej części spotkania obecni powołali do życia Stowarzyszenie "Polskie Miasta Cittaslow". Polska grupa miast Cittaslow staje się powoli, obok włoskiej, najbardziej aktywną i ekspansywną częścią sieci międzynarodowej, stąd też narodziła się inicjatywa by powołać taką organizację.
  Wolę przystąpienia Miasta Kalety do stowarzyszenia, wyraziła Rada Miejska w Kaletach podczas sesji w dniu 5 marca 2015 r.
  Jakie korzyści przyniesie nam członkostwo w nowo utworzonym stowarzyszeniu? Przede wszystkim umożliwi otwarcie negocjacji w kwestii pozostawienia części składek w Polsce płaconych przez członków do sieci międzynarodowej. Najważniejszą korzyścią jednak będzie zwiększenie szans Miasta Kalety na aplikowanie o dodatkowe środki zewnętrzne w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020.
     Kalety członkiem nowego Stowarzyszenia

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn czerwiec 2020

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM