Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy

Aktualności

 • TG STACJA o Konferencji w Zielonej - Informacje 7 dni
  TG STACJA o Konferencji w Zielonej - Informacje 7 dni

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z VI Konferencji w sprawie rozwoju Zielonej, jaka ukazała się w najnowszym wydaniu programu informacyjnego lokalnej telewizji TG STACJA – Informacje 7 dni  (od 9.33 minuty materiału).

 • Miasto Kalety sięga po kolejne środki unijne na termomodernizację budynków użyteczności publicznej
  Miasto Kalety sięga po kolejne środki unijne na termomodernizację budynków użyteczności publicznej

  Pod koniec miesiąca miasto Kalety planuje złożyć wniosek o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014 -2020 na realizację projektu pn. „Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez kompleksową termomodernizację budynków użyteczności publicznej w mieście Kalety – Leśnym zakątku Śląska”.

  więcej
 • Oferta pracy
  Oferta pracy

  Zakład Masarski Dominik Lubos, Kalety ul. Rzeczna 49, zatrudni pracowników do pracy przy uboju, rozbiorze i produkcji wędlin (wraz z przeszkoleniem na dany dział). Więcej informacji pod numerem tel. 609 738 884

 • Rozważania Drogi Krzyżowej z Chórem SONATA
  Rozważania Drogi Krzyżowej z Chórem SONATA

  Chór Sonata zaprasza w sobotę 19 marca br. na rozważania Drogi Krzyżowej, które rozpoczną się około godz. 18.00 (po Mszy św.) w kościele parafialnym p.w. św. Józefa w Kaletach - Jędrysku.

  więcej
 • Bezpłatne badania mammograficzne
  Bezpłatne badania mammograficzne

  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej LARGO Sp. z o.o. zaprasza mieszkanki miasta Kalety na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Badania prowadzone będą w ambulansie medycznym w dniu 21 marca br. (poniedziałek) na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Kaletach. Zapisy telefoniczne do badań (wymagany PESEL) od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 16:00 pod numerami tel.: 510 137 571, 61 44 81 384, 61 222 37 00.

  więcej
 • Promocja książki prof. Henryka Borka pt.: „Wczoraj i dziś języka”
  Promocja książki prof. Henryka Borka pt.: „Wczoraj i dziś języka”

  W dniu dzisiejszym, 18 marca 2016 r. z inicjatywy Burmistrza Miasta Kalety, Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach oraz autorów opracowania, w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbędzie się promocja książki pt.: „Wczoraj i dziś języka” oraz wspomnienie o śp. Marcinie Walczaku Dyrektorze MBP im. prof. H. Borka w Kaletach. “Wczoraj i dziś języka” to zbiór artykułów autorstwa prof. Henryka Borka – mieszkańca Kalet – jakie ukazywały się na łamach miesięcznika społeczno – kulturalnego Opole.

 • Milion złotych na zmiany w polskich miastach. Zgłoś swój pomysł!
  Milion złotych na zmiany w polskich miastach. Zgłoś swój pomysł!

  Jak informuje Portal Samorządowy.pl, ruszył program Lechstarter - jedna z największych akcji społecznych, mających na celu inspirowanie mieszkańców polskich miast do wprowadzenia pozytywnych zmian w miejskim otoczeniu. Propozycje mogą przedstawiać organizacje, ruchy miejskie, fundacje, wspólnoty lub inny podmioty mające osobowość prawną. Pomysły można zgłaszać do 4 kwietnia br. Na najlepsze projekty czeka 5 grantów po 100 tysięcy złotych i 20 mikrograntów po 25 tysięcy złotych.

  więcej
 • "Bum na Zieloną" czyli Gwarek o VI konferencji w Zielonej

  Zachęcamy do zapoznania się z artykułem pt. “Bum na Zieloną“, na temat VI konferencji w sprawie rozwoju Zielonej, która odbyła się 11 marca br. Materiał prasowy ukazał się na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Cały artykuł można przeczytać w papierowym wydaniu Gwarka z dnia 15 marca br. Zapraszamy do kupna tygodnika.

  więcej
 • Pobierz wniosek na świadczenie w ramach programu Rodzina 500+
  Pobierz wniosek na świadczenie w ramach programu Rodzina 500+

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje, że od dnia 17 marca 2016 r. będą wydawane druki wniosków na realizacje programu Rodzina 500+ - parter Urzędu Miejskiego w Kaletach – pokój nr 1 i 2 Przyjmowanie wniosków nastąpi od 1 kwietnia br. - parter budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach– pokój nr 1 i 2.

  pobierz – wniosek docx

  pobierz – wniosek pdf

 • Nowoczesna i komfortowa sala posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach
  Nowoczesna i komfortowa sala posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach

  W ubiegłym miesiącu zakończone zostały prace związane z wykonaniem remontu sali posiedzeń w budynku Urzędu Miejskiego w Kaletach. To reprezentacyjne miejsce w urzędzie od dawna było w nie najlepszej kondycji wizualnej i decyzja o jej modernizacji zdawała się być jedyną słuszną.
  Pierwszym etapem remontu była wymiana instalacji centralnego ogrzewania, którą wykonano w ramach prac termomodernizacyjnych Urzędu Miejskiego, ze środków pozyskanych przez Miasto Kalety z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Funduszu Gospodarczego 2009-2014.

  więcej
 • Co dalej z budynkiem dworca PKP w Kaletach?
  Co dalej z budynkiem dworca PKP w Kaletach?

  Na stronie internetowej Tygodnika Gwarek ukazała się artykuł redaktora Jarosława Myśliwskiego, pt. “Okazja! Wody po pas”, o niszczejącym budynku dworca PKP w Kaletach. Cały artykuł znaleźć można w papierowym wydaniu „Gwarka” nr 11 z 15.03.2016 r.

  więcej
 • Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe o VI Konferencji w Zielonej
  Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe o VI Konferencji w Zielonej

  Zachęcamy do zobaczenia relacji z VI Konferencji na temat rozwoju Zielonej, jaka zamieszczona została na stronie internetowej Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowego w Katowicach. GPW objęło swoim patronatem tegoroczną konferencję w Zielonej.

  więcej
 • Starostwo Powiatowe o konferencji w Zielonej
  Starostwo Powiatowe o konferencji w Zielonej

  Na oficjalnej witrynie internetowej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach ukazała się relacja z VI konferencji w sprawie rozwoju Zielonej, jaka miała miejsce w ubiegły piątek, 11 marca 2016 r.
  Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.

  więcej
 • Tygodnik Gwarek w rozmowie z Piotrem Polkiem przed koncertem w Kaletach
  Tygodnik Gwarek w rozmowie z Piotrem Polkiem przed koncertem w Kaletach

  Zapraszamy do lektury wywiadu z Piotrem Polkiem, jaki przeprowadzony został przez redakcję Tygodnika Gwarek, podczas próby przed koncertem w Miejskim Domu Kultury w Kaletach 5 marca 2016 roku.

  więcej
 • Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze OSP Kalety
  Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze OSP Kalety

  W dniu 12 marca 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbyło się walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Gośćmi tego spotkania byli: Pan Eugeniusz Ptak – przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach, Pan Klaudiusz Kandzia – Burmistrz Miasta Kalety, Pan Krzysztof Rogocz – radny Rady Miejskiej w Kaletach, st. kpt. Zbigniew Lar – kierownik sekcji kwatermistrzowsko – technicznej Komendy Powiatowej PSP w Tarnowskich Górach, podkom. Tomasz Olczyk - Komendant Komisariatu Policji w Kaletach.

  więcej