Niedziela, 14 Sierpnia 2022  Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

Aktualności

 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.03.2022 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 5,9%;
  – Województwo Śląskie 4,2%;
  – Kraj 5,4%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.04.2022 r. było 245 bezrobotnych, w tym 151 kobiet. 17 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 5 kobiet.

  więcej
 • Złóż wniosek o Stypendium Powiatu Tarnogórskiego
  Złóż wniosek o Stypendium Powiatu Tarnogórskiego

  Informujemy, że do 10 lipca 2022 r. w kancelarii Starostwa Powiatowego ul. Karłuszowiec 5, można składać wnioski o przyznanie stypendium dla uzdolnionej młodzieży. O stypendia mogą się starać uczniowie pobierający naukę na terenie Powiatu Tarnogórskiego. Stypendium jest przyznawane uczniowi za wyniki uzyskane w szkole ponadpodstawowej w roku szkolnym poprzedzającym uzyskanie stypendium.

  więcej
 • Dni Kalet okiem kamery Tygodnika Gwarek
  Dni Kalet okiem kamery Tygodnika Gwarek

  Zapraszamy do obejrzenia relacji video z tegorocznych Dni Kalet. Film zrealizowanych został podczas święta naszego Miasto przez redakcję Tygodnika Gwarek.

  więcej
 • Kolejny etap przebudowy ul. Działkowej rozpoczęty
  Kolejny etap przebudowy ul. Działkowej rozpoczęty

  Trwają prace związane z kolejnym etapem przebudowy ul. Działkowej w Kaletach. Zakres prac obejmuje wykonanie jezdni z kostki betonowej o szerokości 5,5 [m] wraz z zjazdami oraz przebudowę kanału deszczowego. Inwestycja realizowana jest przez firmę „BRUKPOL BIS” Paweł Kruz z Koziegłów za kwotę 214.600,47 zł. Inwestycja zgodnie z umową zostanie zrealizowana do 9 listopada 2022 roku.

  więcej
 • Weekend na dwóch kółkach
  Weekend na dwóch kółkach

  Miłośników dwóch kółek zapraszamy na rowerowe przejażdżki po Leśnym Zakątka Śląska. Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia ścieżki dydaktycznej z Cisem Donnersmarcka, a także ścieżki z figurami zwierząt leśnych przy Stanicy Myśliwskiej. Wspaniałe warunki dla wycieczek rowerowych jakie dają lokalne, niezliczone dukty leśne pozwolą aktywnie i zdrowo spędzić weekend.

  więcej
 • Zielona atrakcyjnym plenerem dla młodych malarzy
  Zielona atrakcyjnym plenerem dla młodych malarzy

  W dniach od 30 maja do 1 czerwca w Kaletach Zielonej mieliśmy okazję oglądać niecodzienny widok. W tym czasie nad naszymi jeziorami przebywali uczniowie z trzeciej klasy Liceum Plastycznego z Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach. Młodzi artyści razem ze swoimi opiekunami Ewą Jaworską, Adamem Andryszczakiem i Marcinem Painta wybrali naszą miejscowość do spędzenia w niej pleneru malarskiego. Tworzyli pejzaże oraz kształcili swoją wrażliwość artystyczną na łonie naszej natury, wykorzystując piękną pogodę, która im towarzyszyła.

  więcej
 • Polsko - Ukraiński Piknik Integracyjny z okazji Dnia Dziecka
  Polsko - Ukraiński Piknik Integracyjny z okazji Dnia Dziecka

  Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Śląski Oddział Regionalny ma zaszczyt zaprosić mieszkańców Kalet na Polsko - Ukraiński Piknik Integracyjny z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie organizowane jest w Ośrodku Rehabilitacyjno - Wypoczynkowym w Drutarni w dniu 5 czerwca br. w godzinach od 14.00 -do 19.00. W programie przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych. Partnerem wydarzenia jest Miasto Kalety.

  więcej
 • Odbiór odpadów wielkogabarytowych
  Odbiór odpadów wielkogabarytowych

  Urząd Miasta Kalety informuje, że w dniach od 10 do 24 czerwca br. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio sprzed posesji w zabudowie jednorodzinnej, zaś w zabudowie wielorodzinnej zbiórka nastąpi sprzed boksów śmietnikowych. Poniżej przedstawiamy harmonogram.

  więcej
 • Miasto Kalety zwraca się do mieszkańców z apelem o prawidłowe segregowanie odpadów komunalnych oraz racjonalne nimi gospodarowanie
  Miasto Kalety zwraca się do mieszkańców z apelem o prawidłowe segregowanie odpadów komunalnych oraz racjonalne nimi gospodarowanie

  Od tego, w jaki sposób odpady zostaną rozdzielone w naszym gospodarstwie domowym, zależy, ile z nich zostanie poddanych recyklingowi. Prawidłowa segregacja oznacza redukcję ilości odpadów zmieszanych, co przekłada się na niższe koszty ponoszone przez gminę (czyli wszystkich mieszkańców). Niestety w dalszym ciągu nie wszyscy mieszkańcy naszej gminy rozumieją potrzebę segregacji odpadów oraz pozbywania się ich w sposób właściwy. Przypominamy, że brak prawidłowej segregacji będzie skutkował naliczeniem podwyższonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

  więcej
 • Zapraszamy dzisiaj na zajęcia kaletańskiej sekcji rolkowej
  Zapraszamy dzisiaj na zajęcia kaletańskiej sekcji rolkowej

  Zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach naszej kaletańskiej sekcji rolkowej. Wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z prawidłową techniką bezpiecznej jazdy na rolkach, zapraszamy dzisiaj na tor. Lekcje odbywają się w każdy czwartek, o godz. 17.00 dzieci, o 18.00 dorośli. Dla naszych mieszkańców zajęcia są bezpłatne. Uczestnicy, którzy nie posiadają własnego sprzętu, będą mieli możliwość wypożyczenia na miejscu rolek i kasków.

  więcej
 • Rozpoczęto przebudowę ul. 3 Maja w Drutarni
  Rozpoczęto przebudowę ul. 3 Maja w Drutarni

  Rozpoczęły się prace związane z przebudową ul. 3 Maja w Kaletach Drutarni. Inwestycja finansowana jest z budżetu Miasta Kalety oraz Nadleśnictwa Koszęcin. W ramach prac zaplanowano wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa łamanego. Na całej długości droga będzie miała szerokość 5,00 m. Na przebudowywanym odcinku drogi wyznaczone zostaną obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 0,75m. Wykonawcą prac jest firma GÓRA Sp. z o.o. z Węglowic, który przewiduje zakończenie prac do końca czerwca br. Wartość inwestycji wynosi 398.080,72 zł.

  więcej
 • Ślimak kwiatowy już pod budynkiem kaletańskiego magistratu
  Ślimak kwiatowy już pod budynkiem kaletańskiego magistratu

  Przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Kaletach zadomowił się znów na kolejny sezon letni nasz kaletański ślimak kwiatowy. Przypomina on mieszkańcom oraz turystom o przynależności Kalet do międzynarodowej sieci miasteczek Cittaslow. Zagospodarowane zostały również klomby miejskie przed magistratem, a już niedługo kwiatami obsadzone zostaną rabaty i kompozycje na terenie całego miasta. Kolorowe, kwiatowe aranżacje będą ozdobą naszej miejscowości aż do późnej jesieni.

  więcej
 • Przedłużenie stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE-CRP
  Przedłużenie stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE-CRP

  Informujemy, że Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 2234 oraz z 2022 r. poz. 583 i 655) podpisał Zarządzenia:

  - nr 154 z dnia 31 maja 2022 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

  - nr 153 z dnia 31 maja 2022 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zarządzenia obowiązują od dnia 1 czerwca 2022 roku, od godz. 00:00, do dnia 30 czerwca 2022 roku do godz. 23:59.