Niedziela, 03 Grudnia 2023  Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Aktualności

 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej październik-grudzień 2023
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej październik-grudzień 2023

  Poniżej podajemy do wiadomości harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach październik – grudzień 2023 w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej.

  więcej
 • Prawie pół miliona złotych na modernizację zabytkowego budynku MDK w Kaletach
  Prawie pół miliona złotych na modernizację zabytkowego budynku MDK w Kaletach

  W wyniku rozstrzygniętego II etapu Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Miasto Kalety pozyskało kolejne środki finansowe na realizację zadań inwestycyjnych. Tym razem mowa o kwocie prawie 500.000 zł, która przeznaczona zostanie na modernizację Miejskiego Domu Kultury w Kaletach. 

  więcej
 • Rozpoczęła się kolejna inwestycja w sportową infrastrukturę miasta Kalety – Klubu LKS Małapanew Kuczów
  Rozpoczęła się kolejna inwestycja w sportową infrastrukturę miasta Kalety – Klubu LKS Małapanew Kuczów

  We wrześniu 2023 r. podpisana została umowa z wykonawcą, której efektem będzie kolejny zmodernizowany obiekt sportowy w naszym mieście. Mowa tutaj o budynku klubowym LKS Małapanew Kuczów, przy ul. Paderewskiego. Budynek ten służy zawodnikom jako zaplecze szatniowe oraz siedziba klubu.

  więcej
 • Radio Piekary na temat naboru wniosków w Programie Ciepłe Mieszkanie
  Radio Piekary na temat naboru wniosków w Programie Ciepłe Mieszkanie

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat naboru wniosków w ramach Programu Ciepłe Mieszkanie.

 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - wrzesień 2023 r.
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - wrzesień 2023 r.

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu wrześniu 2023 roku. Próbki do badań zaczerpnięte zostały z czterech punktów poboru w Kaletach oraz ze studni wodomierzowej w miejscowości Bibiela.

  więcej
 • Podsumowanie sezonu turystycznego w Kaletach
  Podsumowanie sezonu turystycznego w Kaletach

  W kalendarzu jesień, więc pora podsumować mijający sezon turystyczno rekreacyjny w naszym mieście. Rekreacyjna dzielnica miasta, Zielona, jak co roku gościła wielu mieszkańców oraz turystów przyjeżdżających do Kalet wypocząć. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście wypożyczalnia sprzętu wodnego, gdzie przez całe wakacje można było popływać na kajaku lub desce SUP. W pięknej scenerii zbiorników wodnych zorganizowanych zostało także wiele wydarzeń kulturalnych oraz sportowych m.in. Noc Świętojańska z widowiskowym puszczaniem wianków na wodę.

  więcej
 • Sprawozdanie z XLVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Sprawozdanie z XLVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  W poniedziałek, 25 września 2023 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się, zwołana w trybie nadzwyczajnym, XLVIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach, przewodniczyła jej Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 14 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
 • Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety - wrzesień 2023
  Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety - wrzesień 2023

  Szanowni Państwo, prezentujemy wrześniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • Radio Piekary o kaletańskim punkcie konsultacyjnym Programu Czyste Powietrze
  Radio Piekary o kaletańskim punkcie konsultacyjnym Programu Czyste Powietrze

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat działalności kaletańskiego punktu konsultacyjnego Programu Czyste Powietrze.

 • Rowerem po kaletańskich ścieżkach edukacyjnych
  Rowerem po kaletańskich ścieżkach edukacyjnych

  Jak zwykle miłośników dwóch kółek zapraszamy w weekend na rowerowe przejażdżki po Leśnym Zakątku Śląska. Szczególnie zachęcamy do odwiedzenia naszych stanic rowerowych, a także ścieżek dydaktycznych: z pomnikiem przyrody – Cisem Donnersmarcka oraz ścieżki ze zwierzętami leśnymi przy Stanicy Myśliwskiej. Drewniane figury zwierząt już niedługo zostaną znów zakryte, aby zabezpieczyć je przed warunkami atmosferycznymi, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na ich stan. Dlatego zachęcamy, aby jeszcze przed rozpoczęciem sezonu w pełni jesiennego, odwiedzić ścieżki dydaktyczne.

  więcej
 • Kaletański Orlik jak nowy
  Kaletański Orlik jak nowy

  21 września 2023 r. odbył się odbiór techniczny inwestycji związanej z remontem boiska orlik. Przedmiotem zadania była wymiana sztucznej nawierzchni trawiastej boiska piłkarskiego oraz siatek piłkochwytów zabezpieczających to boisko. W odbiorze wzięli udział Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach Janina Perz, Przewodnicząca Komisji Oświaty Irena Nowak, radni Antoni Jeż, Jerzy Kloze, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach Krzysztof Lisiecki, a także przedstawiciele wykonawcy i inspektor nadzoru.

  więcej
 • Mistrzyni Polski, Europy i Świata poprowadzi Sekcję Mażoretek w MDK Kalety
  Mistrzyni Polski, Europy i Świata poprowadzi Sekcję Mażoretek w MDK Kalety

  Z przyjemnością informuję, że od najbliższej soboty w Miejskim Domu Kultury w Kaletach ruszają zajęcia Mażoretek. Na godz. 9.00 zapraszamy dziewczynki od 9 roku wzwyż, czyli grupę starszą, a na godz.10.00 grupę młodszą od 5-8 lat. Zajęcia poprowadzi Pani Agnieszka Pera, która warsztaty z mażoretkami prowadzi już 15 lat. Jest wielokrotną mistrzynią Polski, Europy oraz Świata. Ma na swoim koncie wiele innych sukcesów w tej dziedzinie. Posiada legitymację instruktora mażoretkowego oraz certyfikaty ukończenia kursów i warsztatów.

  więcej
 • Postanowienie o zwołaniu XLVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Postanowienie o zwołaniu XLVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że 25 września 2023 r., (poniedziałek) o godz. 13.30, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XLVIII sesja (nadzwyczajna) Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  PROJEKTY UCHWAŁ

  więcej
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

  Informujemy, że 26.09.2023 r. o godz. 10.00 rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Obrady odbędą się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5.

  więcej
 • Uwaga przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych
  Uwaga przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych

  Urząd Miejski w Kaletach przypomina o wynikającym z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi obowiązku uiszczenia III raty opłaty za korzystanie z wydanych zezwoleń na sprzedaż alkoholi w terminie do 30 września br. Płatności należy uiszczać przelewem na konto bankowe: PKO Bank Polski Spółka Akcyjna 22 1020 2313 0000 3502 0518 3027.