Niedziela, 21 Kwietnia 2024  Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Aktualności

 • Zmodernizowany budynek Klubu Sportowego LKS Małapanew Kuczów już wkrótce zostanie oddany do użytku
  Zmodernizowany budynek Klubu Sportowego LKS Małapanew Kuczów już wkrótce zostanie oddany do użytku

  Prace modernizacyjne budynku Klubu Sportowego LKS Małapanew Kuczów dobiegają końca. Wyremontowane zostały kompleksowo wszystkie pomieszczenia klubowe wraz z wymianą instalacji elektrycznych, wentylacyjnych, wodnych, sanitarnych oraz centralnego ogrzewania wraz z wymianą źródła ciepła. W tym tygodniu pomieszczenia klubowe zostały już umeblowane. Zakupiono szafy do szatni, a także wyposażono przestrzeń socjalną dla członków klubu.

  więcej
 • Reprezentanci grupy Rock Time znów najlepsi
  Reprezentanci grupy Rock Time znów najlepsi

  Tancerze z naszej kaletańskiej grupy Rock Time działającej przy kaletańskim MDK-u okazali się znów bezkonkurencyjni! Podczas IV Ogólnopolskiego Maratonu Tańców Swingowych jaki odbył się 3 lutego 2024 r. w Gliwicach, tancerze kolejny raz wywalczyli podium.

  więcej
 • Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie miasta Kalety w 2024 r.
  Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie miasta Kalety w 2024 r.

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży na terenie miasta Kalety w 2024 roku. Na realizację zadania przeznaczono środki z budżetu miasta w wysokości 210.000 zł. Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kaletach w terminie do 1 marca 2024 r. (do godz. 14.00).

  więcej
 • Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet
  Zapraszamy na koncert z okazji Dnia Kobiet

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na koncert Krystyny Giżowskiej z okazji Dnia Kobiet. Koncert odbędzie się 9 marca 2024 roku (sobota) o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach.
  Bilety w cenie 20 zł. (płatność tylko gotówką) do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Kaletach od dnia 12.02.2024 r. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

  więcej
 • V Tarnogórskie Zawody z Pierwszej Pomocy
  V Tarnogórskie Zawody z Pierwszej Pomocy

  Hufiec ZHP Ziemi Tarnogórskiej oraz działający przy nim Harcerski Klub Ratowniczy zapraszają do udziału w V Zawodach z Pierwszej Pomocy, które odbędą się 12 kwietnia 2024 r. Zawody kierowane są dla uczniów klas VII, VIII szkół podstawowych, oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Pełny regulamin oraz wymagane zgłoszenie dostępne jest poniżej.

  więcej
 • Zagłosuj na ICHTIOPARK w konkursie „Inwestycja z perspektywą”
  Zagłosuj na ICHTIOPARK w konkursie „Inwestycja z perspektywą”

  Właśnie ruszyło głosowanie internetowe w konkursie Serwisu Samorządowego PAP na najlepszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Funduszy Europejskich. Miasto Kalety zgłosiło do konkursu park tematyczny Ichtiopark wraz z pasieką edukacyjną. Wygrają samorządy, na których opis projektu zagłosuje najwięcej internautów w porównaniu do liczby mieszkańców. Głosowanie konkursowe potrwa do poniedziałku, 19 lutego, do godz. 12.00.
  Zachęcamy do oddania swojego głosu na kaletańską inwestycję!

  więcej
 • Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury
  Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury

  Zarząd Powiatu ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Tarnogórskiego w 2024 roku w dziedzinie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Termin składania ofert upływa w dniu 27 lutego 2024 roku.

  więcej
 • UWAGA awaria sieci wodociągowej w Kaletach
  UWAGA awaria sieci wodociągowej w Kaletach

  W związku z awarią sieci wodociągowej nastąpi przerwa w dostawie wody dla całego Miasta Kalety w dniu 05.02.2024 r.
  Za utrudnienia przepraszamy.

 • Zmiany w Programie Czyste Powietrze już od 1.04.2024r.
  Zmiany w Programie Czyste Powietrze już od 1.04.2024r.

  W związku z rosnącym zainteresowaniem pompami ciepła oraz innymi urządzeniami, na rynku pojawiło się wiele nieuczciwych firm. Jak łatwo się domyślić nie miały one wymaganych parametrów technicznych, dlatego też NFOŚiGW informuje, iż od 1.04.2024 r. nastąpią zmiany w Programie Priorytetowym Czyste Powietrze.

  więcej
 • Trwają zajęcia w ramach ferii w Miejskim Domu Kultury w Kaletach
  Trwają zajęcia w ramach ferii w Miejskim Domu Kultury w Kaletach

  Od prawie tygodnia w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbywają się zajęcia dla dzieci w ramach trwających ferii zimowych. Do tej pory uczestnicy tego projektu mieli okazję, spotkać się z dzielnicowym Komisariatu Policji w Kaletach i porozmawiać o bezpiecznym spędzeniu tego czasu, odwiedzić naszych dzielnych druhów z OSP i zwiedzić nową siedzibę strażaków przy ul. Gwoździa, a także sprawdzić się w zajęciach sprawnościowych, tanecznych, czy wokalnych.

  więcej
 • Spotkanie Burmistrza z Wolontariuszami WOŚP
  Spotkanie Burmistrza z Wolontariuszami WOŚP

  Spotkanie Burmistrza z Wolontariuszami WOŚP W dowód uznania i wdzięczności za ciężką pracę jaką realizowali podczas kwestowania na rzecz WOŚP w Kaletach, dzisiaj tj. 31.01.2024 r. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia spotkał się w kaletańskim magistracie z wolontariuszami. 

  więcej
 • Informacja na temat zwrotu podatku akcyzowego
  Informacja na temat zwrotu podatku akcyzowego

  Każdy rolnik, który chce odzyskać podatek akcyzowy zawarty w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej powinien gromadzić faktury VAT

  więcej
 • Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2024/2025
  Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2024/2025

  Informujemy, że rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkoli. Dzieci korzystające w bieżącym roku z usług przedszkola mają zagwarantowane w nim miejsce i nie biorą udziału w naborze! W takich przypadkach rodzice są zobowiązani złożyć w placówce Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Deklaracje przyjmowane będą w okresie od 14 lutego 2024 r. do 11 marca 2024 r.

  więcej