Czwartek, 29 Lutego 2024  Imieniny: Lecha, Lutoslawa

Już wkrótce nową ścieżką rowerową do Miejsca Odpoczynku Rowerzystów w Zielonej

Mamy dobrą wiadomość dla pasjonatów rowerowych przejażdżek. Już wkrótce, nasza najbardziej rekreacyjna dzielnica miasta wzbogaci się o nową infrastrukturę turystyczną. W Zielonej, u zbiegu ulic Ofiar Katynia i Wierzbowej, powstanie Miejsce Odpoczynku Rowerzystów. Inwestycja realizowana będzie przez Stowarzyszenie LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska”, które pozyskało na ten cel środki europejskie w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”.
Projekt ten obejmuje montaż wolnostojącej wiaty stalowej wraz z elementami małej architektury: m.in. ławkami, stojakami na rowery i stacją naprawczą. Planuje się zakończenie tej inwestycji jeszcze przed wakacjami.

Jednocześnie przypominamy, że na ulicy Ofiar Katynia prowadzone są prace związane z budową ścieżki pieszo-rowerowej, która współfinansowana jest przez Miasto Kalety i Powiat Tarnogórski. Zakończenie tego zadania planowane jest na wiosnę.

Otwarcie naszego sezonu turystycznego w naszym mieście coraz bliżej, a nowa ścieżka rowerowa i nowe miejsce dedykowane turystyce kolarskiej będą niewątpliwym udogodnieniem dla wszystkich amatorów rowerowych wycieczek.


Poniżej przedstawiamy poglądowe zdjęcie Miejsca Odpoczynku Rowerzystów przy trasie “Velo Małopolska”.

zdjęcie poglądowe
Fot. Jarosław Taraski.