Poniedziałek, 11 Grudnia 2023  Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

Aktualności

 • Nieoficjalne wyniki wyborów parlamentarnych w Kaletach
  Nieoficjalne wyniki wyborów parlamentarnych w Kaletach

  Prezentujemy Państwu wyniki głosowania z wszystkich pięciu Obwodowych Komisji Wyborczych w Gminie Kalety z niedzielnych wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczpospolitej Polskiej. Ostatecznie frekwencja w Kaletach wyniosła 67% (6685 - uprawnieni do głosowania; 4479 - ilość wydanych kart do głosowania).

  więcej
 • Obwieszczenia o zarejestrowanych kandydatach w wyborach do Sejmu RP i Senatu RP
  Obwieszczenia o zarejestrowanych kandydatach w wyborach do Sejmu RP i Senatu RP

  Poniżej prezentujemy obwieszenia Okręgowej Komisji Wyborczej w Katowicach I z dnia 27 września 2023 r. o zarejestrowanych kandydatach na senatora w okręgu wyborczym nr 70 w wyborach do Senatu RP oraz zarejestrowanych listach kandydatów na posłów w okręgu wyborczym nr 29 w wyborach do Sejmu RP w wyborach zarządzonych na dzień 15 października 2023 r.

  Obwieszczenie – kandydaci Sejm RP
  Obwieszczenie – kandydaci Senat RP

   

 • Informacja o sposobie głosowania oraz warunkach ważności głosu w wyborach
  Informacja o sposobie głosowania oraz warunkach ważności głosu w wyborach

  Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała uchwałę w sprawie ustalenia wzorów informacji o sposobie głosowania i warunkach ważności głosu w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 15 października 2023 r.

  więcej
 • Radio Piekary o cyklu spotkań informacyjnych dla mieszkańców Miasta Kalety
  Radio Piekary o cyklu spotkań informacyjnych dla mieszkańców Miasta Kalety

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach, na temat cyklu spotkań informacyjnych dla mieszkańców Kalet zainteresowanych dofinansowaniem w ramach Programów "Czyste Powietrze", "Ciepłe Mieszkanie","Mój Prąd", "Moje Ciepło".

 • Jesienne zarybianie Ichtioparku
  Jesienne zarybianie Ichtioparku

  7 października 2023 r., Miasto Kalety ponownie zarybiło staw na terenie Ichtioparku. Do zbiornika zostało wpuszczonych ponad 600 kg karpi. W sezonie ryby będą atrakcją dla naszych mieszkańców próbujących swoich sił w wędkarstwie. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia serdecznie dziękuje członkom kaletańskiego PZW za aktywną działalność i pomoc w prawidłowym utrzymywaniu stanu ekosystemu stawu w Ichtioparku.

  więcej
 • Bonus frekwencyjny w wyborach parlamentarnych 2023
  Bonus frekwencyjny w wyborach parlamentarnych 2023

  Miasto Kalety, jako gmina licząca do 20.000 mieszkańców, może otrzymać dodatkowe wsparcie finansowe, w przypadku uzyskania ponad 60 procentowej frekwencji w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Zachęcamy naszych mieszkańców do oddania swojego głosu 15 października 2023 r. 
  Przypomnijmy, że w ostatnich wyborach do Sejmu RP i Senatu RP w 2019 roku frekwencja w naszym mieście wyniosła blisko 57%.

  więcej
 • Kalety 1 w powiecie tarnogórskim, 21 w województwie śląskim i 391 w kraju w rankingu Liderzy inwestycji
  Kalety 1 w powiecie tarnogórskim, 21 w województwie śląskim i 391 w kraju w rankingu Liderzy inwestycji

  W rankingu „Liderzy inwestycji” wydatków inwestycyjnych samorządów 2020–2022 tygodnika „Wspólnota”. Miasto Kalety zajęło 391 pozycję z średnimi wydatki inwestycyjnymi per capita na poziomie 824,25 zł. Klasyfikowani byliśmy w kategorii „Miasta inne”, w której uwzględnionych zostało 630 samorządów. W wyżej wymienionej klasyfikacji miasto Kalety zajęło 1 miejsce w powiecie tarnogórskim oraz 21 w województwie śląskim Metoda rankingu opisana została następująco: „Pod uwagę bierzemy całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat (w tym przypadku 2020–2022).

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.08.2023 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 4,5%;
  – Województwo Śląskie 3,6%;
  – Kraj 5,0%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.09.2023 r. było 196 bezrobotnych, w tym 113 kobiet. 24 osoby uprawnione do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 15 kobiet.

  więcej
 • Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert z zakresu krzewienia kultury
  Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert z zakresu krzewienia kultury

  Poniżej przekazujemy do publicznej wiadomości ogłoszenie o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu krzewienia kultury na terenie Miasta Kalety w roku 2023.

  więcej
 • Statystyka punktu Konsultacyjno-Informacyjnego programu Czyste Powietrze
  Statystyka punktu Konsultacyjno-Informacyjnego programu Czyste Powietrze

  Informujemy, że od początku funkcjonowania punktu konsultacyjno-informacyjnego Czyste Powietrze w naszym mieście tj. 16.07.2019 r. nieustannie rośnie zainteresowanie wyżej wymienionym programem. Dofinansowanie na wymianę nieefektywnego źródła ciepła i termomodernizację budynku wg. stanu na dzień 29.09.2023 r. otrzymało już 588 mieszkańców miasta na łączną kwotę 5.210.881,83 zł. Przypominamy, że w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach (I piętro, biuro 11), funkcjonuje punkt konsultacyjny Czyste Powietrze, gdzie nasi mieszkańcy mogą uzyskać pomoc w pozyskaniu dofinansowania.

  więcej
 • Badanie ankietowe dotyczące udziału Gminy Kalety w II naborze Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie
  Badanie ankietowe dotyczące udziału Gminy Kalety w II naborze Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie

  Burmistrz Miasta Kalety informuje, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska w Warszawie we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, przygotował i ogłosił II nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie" dla gmin z terenu województwa śląskiego. Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji pyłów oraz gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródła ciepła i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych.

  więcej
 • Coraz bliżej rozpoczęcia budowy hali sportowej w naszym mieście
  Coraz bliżej rozpoczęcia budowy hali sportowej w naszym mieście

  W piątek, 6 października 2023 r. w urzędzie miejskim w Kaletach odbyło się kolejne spotkanie z firmą PRIMTECH z Tarnowskich Gór, która przygotowuje dla Miasta dokumentację projektowo-kosztorysową na realizację zadania pn.: ”Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach”.

  więcej
 • Wizyta mieszkańców Vitkova w Kaletach
  Wizyta mieszkańców Vitkova w Kaletach

  W sobotę 7 października 2023 r., gościliśmy w naszym mieście grupę mieszkańców z miasta partnerskiego Vitkov w Czechach. Wizyta była związana z obchodami 30-lecia współpracy partnerskiej pomiędzy Kaletami i Vitkovem. Spotkanie rozpoczęło się w kaletańskim magistracie, gdzie gości powitał burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz. Następnie uczestnicy udali się na zwiedzanie naszego miasta.

  więcej
 • Ogłoszono przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Od przyszłego roku będzie kilka zmian
  Ogłoszono przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Od przyszłego roku będzie kilka zmian

  Grupa zakupowa, w skład której wchodzą gminy Kochanowice, Pawonków, Woźniki oraz Kalety - jako Lider porozumienia, ogłosiła przetarg na „Świadczenie usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych w części dotyczącej domków letniskowych, powstałych na terenie 4 (czterech) Gmin w Województwie Śląskim”. Celem wspólnego przeprowadzenia postępowania i udzielenia zamówienia publicznego jest wynegocjowanie jak najniższych opłat dla swoich mieszkańców za wywóz odpadów z ich posesji na rok 2024.

  więcej
 • Sprawdź swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców
  Sprawdź swoje dane w Centralnym Rejestrze Wyborców

  Osoby, które chcą wziąć udział w głosowaniu do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Referendum w dniu 15 października 2023, muszą być ujęte w Centralnym Rejestrze Wyborców (CRW). Wyjaśniamy jak sprawdzić swoje dane w CRW. To ważne, by mieć pewność, że jest się ujętym na liście wyborców w swojej lokalnej komisji.

  więcej