Niedziela, 21 Kwietnia 2024  Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Aktualności

 • Informacja o wywieszeniu wykazu nieruchomości do wynajęcia
  Informacja o wywieszeniu wykazu nieruchomości do wynajęcia

  Burmistrz Miasta Kalety informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach przy ul. Żwirki i Wigury 2 oraz na stronie internetowej – Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Kalety (bip.kalety.pl) został wywieszony wykaz nieruchomości obejmujący lokal użytkowy, o powierzchni użytkowej 43,34 m2, położony na parterze w budynku przy ul. 1 Maja 19 w Kaletach, przeznaczony do najmu na okres do 3 lat. Wykaz został wywieszony na okres 21 dni tj. od dnia 13 lutego 2024 r. do dnia 5 marca 2024 r. Najem lokalu użytkowego będzie możliwy po upływie terminu publikacji niniejszego wykazu.

  więcej
 • Kolejne aktywności dla naszych mieszkańców w partnerskim Vitkovie finansowane ze środków europejskich
  Kolejne aktywności dla naszych mieszkańców w partnerskim Vitkovie finansowane ze środków europejskich

  13.02.2024 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyło się spotkanie robocze z delegacją pracowników odpowiedzialnych za współpracę partnerską z Miasta Vitkov. Przedmiotem spotkania było omówienie aktualnych możliwości pozyskania środków zewnętrznych na realizacje wspólnych aktywności z udziałem naszych mieszkańców, a także wypracowanie zakresu projektów jakie mogłyby zostać zrealizowane w roku 2024 oraz 2025.

  więcej
 • Weź udział w konkursie grantowym i załóż szkolny mini sad
  Weź udział w konkursie grantowym i załóż szkolny mini sad

  „TRADYCYJNY SAD” jest ogólnopolskim konkursem grantowym, który ma na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych. Skierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Projekt ma za zadanie zwiększenie zasobów genetycznych drzew owocowych starych odmian oraz zwiększenie różnorodności biologicznej w Polsce. Rejestracja w konkursie trwa do 29 lutego 2024.

  więcej
 • Ogłoszenie o zamówieniu na Remont drogi osiedlowej przy ul. 1 Maja pomiędzy blokiem 94, a 84 w Kaletach
  Ogłoszenie o zamówieniu na Remont drogi osiedlowej przy ul. 1 Maja pomiędzy blokiem 94, a 84 w Kaletach

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia ogłasza postępowanie przetargowe na remont drogi osiedlowej przy ul. 1 Maja pomiędzy blokiem 94, a 84 w Kaletach. Termin składania ofert upływa 28.02.2024 r., o godz. 13.30, zaś ich otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz. 14.00. Ofertę należy złożyć w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy przetargowej https://ezamowienia.gov.pl

  więcej
 • Wybrano wykonawcę drugiego etapu przebudowy centrum naszego miasta
  Wybrano wykonawcę drugiego etapu przebudowy centrum naszego miasta

  W związku z rozstrzygnięciem postępowania przetargowego na zadanie pn. "Przebudowa centrum miasta, utworzenie nowej przestrzeni publicznej - II etap", poniżej przedstawiamy informację o wyborze najkorzystniejszej oferty.
  Planowane jest zakończenie realizacji tej inwestycji do końca października tego roku.

  więcej
 • Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w punktach sprzedaży
  Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od dziś, 12 lutego, od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. materiały dotyczące miejskich inwestycji, informacje w sprawie naboru do przedszkoli w roku szkolnym 2024/2025, informacje Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, relację z Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zapowiedź koncertu Krystyny Giżowskiej, sprawozdanie z LII sesji rady miejskiej. Zachęcamy do zakupu i lektury!

 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.12.2023 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 4,4%;
  – Województwo Śląskie 3,6%;
  – Kraj 5,1%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.01.2024 r. było 187 bezrobotnych, w tym 102 kobiety. 19 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 10 kobiet.

  więcej
 • Ruszyła sprzedaż biletów na koncert z okazji Dnia Kobiet
  Ruszyła sprzedaż biletów na koncert z okazji Dnia Kobiet

  Od dzisiaj, 12 lutego 2024 r., można nabywać bilety na koncert Krystyny Giżowskiej z okazji Dnia Kobiet. Bilety w cenie 20 zł. (płatność tylko gotówką) są do zakupienia w Miejskim Domu Kultury w Kaletach w godzinach pracy placówki. Serdecznie zapraszamy!

 • Uwaga nowy adres Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Kaletach
  Uwaga nowy adres Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Kaletach

  Informujemy, że uruchomiona została nowa strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Kaletach. Nowy publikator funkcjonuje pod adresem https://kalety.bip.gov.pl. Obowiązujący do tej pory BIP funkcjonować będzie jako archiwum zgromadzonych informacji pod adresem https://bip.kalety.pl

  więcej
 • Zakończyła się przebudowa ulic Jodłowej i Anioła w Jędrysku
  Zakończyła się przebudowa ulic Jodłowej i Anioła w Jędrysku

  9 lutego 2024 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z przebudową dróg gminnych ul. Jodłowej i ul. Anioła w Jędrysku. Wykonawcą prac była firma POL-BRUK Sp. z o.o. z Poczesnej. W ramach zadania wykonano: nawierzchnię ulic z kostki brukowej betonowej, pobocza z kruszywa łamanego oraz kanalizację deszczową.

  więcej
 • Już wkrótce nową ścieżką rowerową do Miejsca Odpoczynku Rowerzystów w Zielonej
  Już wkrótce nową ścieżką rowerową do Miejsca Odpoczynku Rowerzystów w Zielonej

  Mamy dobrą wiadomość dla pasjonatów rowerowych przejażdżek. Już wkrótce, nasza najbardziej rekreacyjna dzielnica miasta wzbogaci się o nową infrastrukturę turystyczną. W Zielonej, u zbiegu ulic Ofiar Katynia i Wierzbowej, powstanie Miejsce Odpoczynku Rowerzystów. Inwestycja realizowana będzie przez Stowarzyszenie LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska”, które pozyskało na ten cel środki europejskie w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”.

  więcej
 • Profesjonalne kino objazdowe Outdoor Cinema znów w Kaletach
  Profesjonalne kino objazdowe Outdoor Cinema znów w Kaletach

  20 lutego 2024 r. zapraszamy naszych mieszkańców do objazdowego kina Outdoor Cinema w Miejskim Domu Kultury w Kaletach. W tym dniu wyświetlonych zostanie aż pięć filmów w sześciu seansach. Serdecznie zapraszamy! Przedsprzedaż biletów już ruszyła!
  Bilety można nabyć TUTAJ lub na miejscu w kasie kina przed seansem.

  Uwaga! Zmieniona została kolejność wyświetlania porannych seansów. Poniżej znajduje się aktualny harmonogram.

  więcej
 • Zapraszamy po odbiór bezpłatnych kalendarzy
  Zapraszamy po odbiór bezpłatnych kalendarzy

  Burmistrz Miasta Kalety serdecznie zaprasza mieszkańców gminy do odbioru bezpłatnych kalendarzy ściennych na rok 2024. Na ich kartach znalazły się praktyczne informacje i wskazówki związane z Programem Priorytetowym Czyste Powietrze, zapisami obowiązującej uchwały antysmogowej oraz zasadami prawidłowej segregacji odpadów.

  więcej
 • Dni Otwarte nowego budynku Klubu Sportowego Unia Kalety
  Dni Otwarte nowego budynku Klubu Sportowego Unia Kalety

  Procedury związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie nowego obiektu infrastruktury sportowej w naszym mieście dobiegają końca, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców na Dni Otwarte nowego budynku KS Unia Kalety, które odbędą się 16-17 marca br. Poza okazją do zwiedzenia pomieszczeń całego obiektu, zaplanowano wiele atrakcji na ten weekend.

  więcej