Środa, 31 Maja 2023  Imieniny: Anieli, Petroneli

Aktualności

 • Postanowienie o zwołaniu XLIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Postanowienie o zwołaniu XLIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że 12 kwietnia 2023 r., (środa) o godz. 12.30, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XLIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Zapraszamy mieszkańców miasta.

  Zobacz projekty uchwał

  Projekt_uchwaly_MPZP_Kalety_Wschod_II_XLIII.pdf

  Projekt_uchwaly_MPZP_Kalety_Zachod_II_XLIII.pdf

  więcej
 • Relacja z X Powiatowego Biegowego Powitania Wiosny
  Relacja z X Powiatowego Biegowego Powitania Wiosny

  W sobotę 25 marca, w Truszczycy odbyły się już po raz dziesiąty zawody, w których biegacze powitali w kaletańskich lasach wiosnę na sportowo. Truszczycka impreza jest pierwszą tego typu jeżeli chodzi o całoroczny terminarz biegowy w Powiecie Tarnogórskim. Corocznie współorganizują ją: Miasto Kalety, Powiat Tarnogórski oraz Nadleśnictwo Świerklaniec. Wczesnowiosenna pogoda dopisała. Bieg rozpoczął się o godzinie 12-tej. W szranki stanęło 26 zawodników i zawodniczek.

  więcej
 • Zebranie Sprawozdawcze OSP Kalety
  Zebranie Sprawozdawcze OSP Kalety

  W dniu 25 marca 2023 r. w sali konferencyjnej restauracji „Gościnna” w Kaletach odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Otwarcia zebrania dokonał prezes OSP druh Henryk Złotosz, który powitał zaproszonych gości i strażaków przybyłych na zebranie sprawozdawcze OSP. Następnie naczelnik kaletańskiej jednostki OSP Michał Maruszczyk odczytał sprawozdanie z działalności za rok poprzedni, skarbnik druh Adrian Galios sprawozdanie finansowe, a także przedstawione zostało sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za 2022 r. oraz plany finansowe na ten rok.

  więcej
 • Kaletański projekt na liście wniosków do budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego
  Kaletański projekt na liście wniosków do budżetu partycypacyjnego powiatu tarnogórskiego

  W ubiegłym tygodniu zakończono przyjmowanie wniosków do VIII edycji budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego. Z terenu naszego miasta wpłynął jeden wniosek pn. Remont kolejnego odcinka drogi powiatowej nr 3250 S w Kaletach Drutani. Projekt będzie polegał na remoncie odcinka drogi powiatowej z Drutarni w kierunku Koszęcina.

  więcej
 • Statystyka punktu Konsultacyjna-Informacyjnego programu Czyste Powietrze
  Statystyka punktu Konsultacyjna-Informacyjnego programu Czyste Powietrze

  Informujemy, że od początku funkcjonowania punktu konsultacyjno-informacyjnego Czyste Powietrze w naszym mieście tj. 16.07.2019 r. nieustannie rośnie zainteresowanie wyżej wymienionym programem. Dofinansowanie na wymianę nieefektywnego źródła ciepła i termomodernizację budynku wg. Stanu na dzień 31.12.2022 r. otrzymało już 488 mieszkańców miasta na łączną kwotę 2 2 788 445,56 zł. Przypominamy, że w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach (I piętro, biuro 11), funkcjonuje punkt konsultacyjny Czyste Powietrze, gdzie nasi mieszkańcy mogą uzyskać pomoc w pozyskaniu dofinansowania.

  więcej
 • Już wkrótce ruszy piąta edycja programu
  Już wkrótce ruszy piąta edycja programu "Mój Prąd"

  Najprawdopodobniej już w drugiej połowie kwietnia ruszy piąta edycja programu „Mój Prąd”. Program promocji fotowoltaiki „Mój prąd” ma zostać rozszerzony o dopłaty do instalacji pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych służących podgrzaniu wody użytkowej. Dopłaty do pomp ciepła mogą wynieść od 4,4 tys. zł do 28 tys. zł., natomiast w przypadku kolektorów do 3,5 tys. zł. Zachęcamy do śledzenia witryny internetowej www.mojprad.gov.pl

 • W czynie społecznym znów posprzątano Zieloną
  W czynie społecznym znów posprzątano Zieloną

  W ubiegłą sobotę, 25 marca 2023 r. w Zielonej odbył się tradycyjny czyn społeczny mający na celu wysprzątanie terenów wokół zbiorników wodnych i przygotowanie ich do nowego sezonu turystycznego. Jak co roku, oczyszczono ze śmieci linię brzegową zbiorników wodnych, zagrabiono liście przy wiatach oraz wykarczowano zarośla przy górnym zbiorniku.

  więcej
 • W sobotę X Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny, a w niedzielę wycieczka rowerowa na Krywałd
  W sobotę X Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny, a w niedzielę wycieczka rowerowa na Krywałd

  Już jutro, 25 marca, tradycyjnie w Truszczycy, odbędzie się Powiatowe Biegowe Powitanie Wiosny. Zachęcamy do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i kibicowania zawodnikom biegu przełajowego. Natomiast w niedzielę o godzinie 13.00 zapraszamy rowerzystów na wycieczkę Brusiek- Krywałd, gdzie na miejscu odbędzie się spotkanie z leśnikiem i przyrodnikiem – Panem Czesławem Tyrolem. Start spod Urzędu Miejskiego.

  więcej
 • W najbliższą niedzielę zapraszamy na Rajzowanie po kalyckich stanicach!
  W najbliższą niedzielę zapraszamy na Rajzowanie po kalyckich stanicach!

  Miasto Kalety serdecznie zaprasza mieszkańców oraz turystów na drugą edycję rowerowego pikniku rodzinnego pn. „Rajzowanie po kalyckich stanicach”, który odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia 2023 r. na terenie naszych czterech stanic rowerowych. Rozpoczynamy o godzinie 13.00. Kolejność zwiedzania stanic dowolna. W każdej będzie czekać mnóstwo niespodzianek.

  więcej
 • Szlakiem stanic rowerowych Miasta Kalety. Zdobądź odznakę krajoznawczą!
  Szlakiem stanic rowerowych Miasta Kalety. Zdobądź odznakę krajoznawczą!

  Z inicjatywy burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzi oraz Bytomskiego Klubu Kolarskiego „Catena” powstała odznaka krajoznawcza Szlakiem stanic rowerowych Miasta Kalety mająca na celu zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zapoznania turystów z infrastrukturą rowerową naszego miasta. Odznaka została zatwierdzona przez PTTK oddział w Bytomiu. Zachęcamy do jej zdobycia! Szczegóły w regulaminie.

  więcej
 • Pierwsza wycieczka rowerowa za nami!
  Pierwsza wycieczka rowerowa za nami!

  W niedzielę, 19 marca, odbyła się pierwsza z serii wycieczek rowerowych organizowanych dla mieszkańców przez Urząd Miejski w Kaletach w ramach projektu "Kalety- ale jazda!".

  więcej
 • W Miotku odbyło się spotkanie z Ekodoradcą i pracownikiem Punktu Konsultacyjnego Czyste Powietrze
  W Miotku odbyło się spotkanie z Ekodoradcą i pracownikiem Punktu Konsultacyjnego Czyste Powietrze

  21 marca 2023 r., w Zespole Placówek Oświatowych w Miotku odbyło się spotkanie dla mieszkańców z Ekodoradcą i pracownikiem kaletańskiego Punktu Konsultacyjnego Czyste Powietrze. Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzi. Spotkanie konsultacyjno-informacyjne dotyczyło możliwych form finansowania inwestycji dotyczących wymiany nieefektywnych źródeł ciepła, a także termomodernizacji budynków.

  więcej
 • Mieszkaniec Kalet wydał tomik poezji akrostycznej
  Mieszkaniec Kalet wydał tomik poezji akrostycznej

  Miło nam poinformować, że mieszkaniec naszego miasta Pan Dawid Musioł, o którego sukcesie niedawno pisaliśmy, wydał tomik swojej poezji akrostycznej. Są to utwory wierszowane, w których niektóre z kolumn liter, sylab lub wyrazów dają dodatkowo całe wyrazy, frazy lub zdania. Pan Dawid stworzył ich aż 76, czym ustanowił także rekord Polski w kategorii najwięcej utworów typu akrostych napisanych przez jedną osobę.
  Tomik można nabyć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kaletach.

  więcej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - marzec 2023
  Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - marzec 2023

  Szanowni Państwo, prezentujemy marcowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • Wiosenne zarybianie Ichtioparku
  Wiosenne zarybianie Ichtioparku

  Wczoraj, 20 marca 2023 r., Miasto Kalety ponownie zarybiło staw na terenie Ichtioparku. Do zbiornika zostało wpuszczonych 208 kg linów. W sezonie ryby będą atrakcją dla naszych mieszkańców próbujących swoich sił w wędkarstwie. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia serdecznie dziękuje członkom kaletańskiego PZW za aktywną działalność i pomoc w prawidłowym utrzymywaniu stanu ekosystemu stawu w Ichtioparku.

  więcej