Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy

Aktualności

 • Relacja z Zielonej Szkoły. Łeba 15 – 28 września 2015 r.
  Relacja z Zielonej Szkoły. Łeba 15 – 28 września 2015 r.

  Doskonałą okazją do integracji przez naukę, wypoczynek i zabawę, zachęcenie do aktywnego, zdrowego stylu życia było zorganizowanie dla uczniów turnusu ZIELONEJ SZKOŁY w Łebie nad Morzem Bałtyckim. Uczestnicy wyjazdu miło spędzili tam czas. Uczniowie (49) wraz z opiekunami: Ireną Nowak, Jolantą Kamińską, Małgorzatą Krzykawką i praktykantką przebywali w Ośrodku Wczasowym MAGNAT realizując program zielonej szkoły.

  więcej
 • ROCK TIME wyłączną marką Miasta Kalety
  ROCK TIME wyłączną marką Miasta Kalety

  Od września tego roku, p. Tadeusz Tarnowski prowadzący ze wspaniałymi sukcesami Rock Time w naszym MDKu, przeniósł wszystkie dotychczasowe zajęcia z innych miejscowości, między innymi z Miasteczka Śląskiego do Kalet.
  Grupa Rock Time tak jak pozostałe sekcje m.in. Miejska Orkiestra Dęta wraz z mażoretkami INEZ, chórem Sonata, artystami grupy Inspiracje i grupą MI na ludowo, jest dzięki swej widowiskowości oraz dynamice wspaniałą promocją i wizytówką naszego miasta i Domu Kultury.

  więcej
 • Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej
  Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

  16 października br. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach spotkali się nauczyciele i pracownicy oświaty czynni i emerytowani z terenu całej gminy, by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej.
  W wydarzeniu udział wzięli również: poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski, burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Eugeniusz Ptak wraz z radnymi Mirosławą Potempą i Krzysztofem Rogoczem – członkami Komisji Oświaty.

  więcej
 • Stowarzyszenie Nasze Kalety reprezentowało Miasto na Powiatowym Forum Organizacji Pozarządowych
  Stowarzyszenie Nasze Kalety reprezentowało Miasto na Powiatowym Forum Organizacji Pozarządowych

  Członkowie prężnie działającego w Kaletach Stowarzyszenia Nasze Kalety, wzięli udział w sobotę 17 października br., w Powiatowym Forum Organizacji Pozarządowych. Konferencja odbyła się w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. Ideą spotkania była prezentacja osiągnięć, dokonań oraz wzajemne poznanie się działających w powiecie organizacji pozarządowych. Swoje stoisko wystawili również członkowie kaletańskiego stowarzyszenia, którzy zaprezentowali swoją dotychczasową działalność promując w ten sposób nasze miasto na niwie powiatowej.

  więcej
 • Informacje 7 Dni TG STACJI
  Informacje 7 Dni TG STACJI

  Zapraszamy do obejrzenia INFORMACJI 7 DNI przygotowanych przez redakcję lokalnej telewizji TG Stacja. W najnowszym wydaniu programu informacyjnego znalazła się m.in. relacja z uroczystości jubileuszowej kaletańskich par małżeńskich obchodzących w tym roku “Złote Gody”  (od 18:50 minuty materiału), a także informacja na temat bezpłatnych porad prawnych, jakie od 2016 roku dostępne będą m.in dla mieszkańców naszego miasta (od 04:20 minuty materiału).

 • W czwartek w Zielonej rozpoczęły się zawody karpiowe o Puchar Burmistrza Miasta Kalety
  W czwartek w Zielonej rozpoczęły się zawody karpiowe o Puchar Burmistrza Miasta Kalety

  W czwartek 15 października w restauracji Ośrodka Wypoczynkowego "Zielona" odbyło się uroczyste otwarcie zawodów karpiowych o Puchar Burmistrza Miasta Kalety wliczanych do eliminacji Mistrzostw Polski oraz losowanie stanowisk wędkarskich dla 21 ekip w nich startujących. Miasto Kalety reprezentuje w tych zmaganiach jedna drużyna: Jerzy Pakuła i Marek Kalinowski.

  więcej
 • Nowe ogrodzenie boiska w Kuczowie
  Nowe ogrodzenie boiska w Kuczowie

  W dniu 14 października 2015 zakończone zostały roboty związane z wykonaniem ogrodzenia boiska piłkarskiego LKS „Małapanew” Kuczów. Dwumetrowy płot od strony lasu, z siatki ogrodzeniowej rozpiętej na metalowych słupkach, w dolnej części zakończony płytami betonowymi, zabezpieczy boisko przed odwiedzinami nieproszonych gości (dziki, jelenie, itp.), które zniszczyły by nową nawierzchnię trawiastą boiska.

  więcej
 • W parku w Jędrysku zamieszkał niedźwiedź
  W parku w Jędrysku zamieszkał niedźwiedź

  Brzmi nieprawdopodobnie, a jednak to prawda. Ponad trzymetrowego niedźwiedzia możemy od dzisiaj napotkać w parku miejskim w Jędrysku. Nie ma się co dziwić, Kalety to przede wszystkim piękne i bujne lasy, które przyciągają do siebie już nawet zwierzynę zamieszkującą rezerwaty przyrody.
  Na szczęście nasz niedźwiedź okazał się wyjątkowo łagodny. Nawet polować na nikogo nie będzie bo przyniósł ze sobą rybę z Ichtioparku. A, że pogoda już coraz bardziej kapryśna podarowaliśmy mu parasol, żeby nie moknął.

  więcej
 • Miasto sprzedało kolejną nieruchomość
  Miasto sprzedało kolejną nieruchomość

  W drugim przetargu ustnym nieograniczonym który odbył się w dniu 24 września 2015 roku Gmina Kalety sprzedała nieruchomość zabudowaną budynkiem handlowo-usługowym przy ul. Tarnogórskiej. W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta podpisał akt notarialny sprzedaży tej nieruchomości. Działka o powierzchni 0,1418 ha, wraz z budynkiem, została sprzedana za kwotę 213 200 zł. Nabywcą nieruchomości jest przedsiębiorca z Kalet.

  więcej
 • Stopa bezrobocia w mieście Kalety - statystyka
  Stopa bezrobocia w mieście Kalety - statystyka

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.08.2015 roku przedstawia się następująco:
  - Powiat Tarnogórski 9,5%;
  - Województwo Śląskie 8,4%;
  - Kraj 10%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.09.2015 r. było 369 bezrobotnych, w tym 200 kobiet. 41 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 18 kobiet.

  więcej
 • Jubileusz 25 lecia pożycia małżeńskiego
  Jubileusz 25 lecia pożycia małżeńskiego

  W dniu wczorajszym, 14 października 2015 r., w restauracji Figaro miała miejsce uroczystość uhonorowania par Naszych mieszkańców, które przeżyły ze sobą w związku małżeńskim 25 lat. „Srebrne gody” wraz z zaproszonymi świętowali: poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski, proboszczowie parafii w Jędrysku i Drutami - Wojciech Ciosmak i Krzysztof Sędłak, burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, zastępca kierownika USC Lidia Chrobok, przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Eugeniusz Ptak oraz radni Rady Miejskiej Irena Nowak, Ryszard Sendel i Alojzy Rupik.

  więcej
 • Od czwartku w Zielonej rywalizować będą karpiarze
  Od czwartku w Zielonej rywalizować będą karpiarze

  W czwartek 15 października nad zbiornikiem Zielona Górna rozpoczną się Zawody Karpiowe o Puchar Burmistrza Kalet. Zawody trwać będą do niedzieli włącznie, zaś o ich wysokiej radze świadczy fakt, że wliczane są do eliminacji Polish Carp Master 2016 - Mistrzostw Polski w Wędkarstwie Karpiowym w 2016 roku. Przez 4 dni o tytuł najlepszego karpiarza rywalizować będą 22 dwuosobowe drużyny (niektóre z pomocnikami). Na nagrody przeznaczono niebagatelną kwotę 20 tysięcy złotych pozyskaną od kilku sponsorów. Wręczenie pucharów i nagród odbędzie się w niedzielne popołudnie. Zawody zostały przeniesione z terminu 3-6 września br. ze względu na zbyt niski stan wody w zbiorniku.

 • Pasowanie na ucznia w PSP 1 w Kaletach
  Pasowanie na ucznia w PSP 1 w Kaletach

  14 października 2015 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia dzieci z klas I Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Kaletach. W tym szczególnym dla dzieci dniu towarzyszyli im rodzice, a także zaproszeni goście, Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Eugeniusz Ptak, a także radni Irena Nowak i Krzysztof Rogocz. Po części artystycznej Pani dyrektor Dorota Mańczak wraz z Burmistrzem Klaudiuszem Kandzią dokonali uroczystego pasowania na ucznia.

  więcej
 • Złote Gody - czyli jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego w Kaletach
  Złote Gody - czyli jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego w Kaletach

  13 października 2015 r., w Restauracji “Casyno” miała miejsce uroczystość uhonorowania ośmiu par, które przeżyły ze sobą w związku małżeńskim 50 lat. Złote Gody wraz z zaproszonymi świętowali Poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski, Prezes WFOŚiGW w Katowicach Andrzej Pilot, proboszczowie parafii w Jędrysku i Drutami - Wojciech Ciosmak i Krzysztof Sędłak, burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, zastępca kierownika USC Lidia Chrobok, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz oraz radni Rady Miejskiej Irena Nowak i Kazimierz Złotosz. Szanownym Jubilatom złożono serdeczne życzenia, przede wszystkim zdrowia i dalszej pomyślności.

  więcej