Środa, 12 Czerwca 2024  Imieniny: Janiny, Onufrego, Leona

Aktualności

 • Chór „Sonata” z bożonarodzeniowym repertuarem
  Chór „Sonata” z bożonarodzeniowym repertuarem

  W niedzielę, 7 stycznia 2024 r., w kościele parafialnym w Jędrysku odbył się świąteczny koncert w wykonaniu kaletańskiego chóru SONATA. Wydarzenie to, jak zwykle, zgromadziło wielu mieszkańców naszego miasta, którzy mogli wysłuchać interpretacji najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia składa serdeczne podziękowania proboszczowi parafii ks.Wojciechowi Ciosmakowi za współorganizację wydarzenia oraz Pani dyrygent Iwonie Skop za przygotowanie wspaniałego koncertu.

  więcej
 • Burmistrz podziękował kaletańskim przedsiębiorcom
  Burmistrz podziękował kaletańskim przedsiębiorcom

  5 stycznia 2024 r. w Miejskim Domu Kultury odbyła się Jubileuszowa X Gala Przedsiębiorczości zorganizowana przez Miasto Kalety dla osób prowadzących działalność gospodarczą w naszym mieście. Wydarzenie, jak zawsze, miało na celu przede wszystkim wymianę doświadczeń oraz przedstawienie osiągnięć i uhonorowanie kaletańskich przedsiębiorców.

  więcej
 • Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli
  Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli

  Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu w Miotku oraz Miasto Kalety serdecznie zapraszają do udziału w „Orszaku Trzech Króli”, który odbędzie się w sobotę, 6 stycznia 2024 r. Orszak wyruszy o godz. 14.00 spod krzyża w Kuczowie do kościoła w Miotku, w którym odbędzie się nabożeństwo kolędowe. Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Zaproszenie na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Sonata
  Zaproszenie na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Sonata

  Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu kaletańskiego chóru "Sonata" pod dyrekcją p. Iwony Skop. Koncert odbędzie się w niedzielę, 7 stycznia 2024 r., o godzinie 17.00 w kościele parafialnym pw. św. Józefa w Jędrysku.

  więcej
 • Ogłoszono przetarg na drugi etap przebudowy centrum miasta
  Ogłoszono przetarg na drugi etap przebudowy centrum miasta

  Burmistrz Miasta Kalety ogłosił przetarg na zadanie pn. „Przebudowa centrum Miasta, utworzenie nowej przestrzeni publicznej – II etap”. Termin składania ofert upływa 23.01.2024 r., o godz. 12.30, zaś ich otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz. 13.00. Ofertę należy złożyć zgodnie z instrukcją „Oferty, wnioski i prace konkursowe” udostępnioną na Platformie e-Zamówienia https://ezamowienia.gov.pl.        

  więcej
 • Postępowanie przetargowe na poprawę jakości dróg na terenie Miasta Kalety
  Postępowanie przetargowe na poprawę jakości dróg na terenie Miasta Kalety

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg na zadnie pn. „Poprawa jakości dróg na terenie Miasta Kalety”. Termin składania ofert upływa 30.01.2024 r., o godz. 12.30, zaś ich otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz. 13.00. Ofertę należy złożyć zgodnie z instrukcją „Oferty, wnioski i prace konkursowe” udostępnioną na Platformie e-Zamówienia https://ezamowienia.gov.pl.
  W ramach inwestycji Miasto Kalety planuje przebudować następujące drogi gminne: ul. Wiejską, ul. Powstańców, ul. Zapolskiej, ul. Piaskową, ul. Szkolną, ul. Rymera, ul. Lema oraz ul. Jaworową - II etap.

  więcej
 • Jak się ma przedsiębiorczość w Kaletach?
  Jak się ma przedsiębiorczość w Kaletach?

  Według raportu CEIDG w grudniu 2023 roku w mieście Kalety były zarejestrowane 532 firmy. W roku 2022 liczba ta wynosiła 537. Uruchomiło swoją działalność w okresie od stycznia do grudnia mijającego roku 18 firm w różnych branżach, wśród których znalazły się m.in.: salony piękności i fryzjerstwa, krawcowa, pielęgniarka, budowniczy, instalator, handlowiec oraz korepetytor.

 • Minął kolejny rok... Kalety wg danych statystycznych
  Minął kolejny rok... Kalety wg danych statystycznych

  Wraz z rozpoczynającym się niebawem nowym rokiem 2024 przedstawiamy Państwu garść statystyk dotyczących miasta Kalety za rok ubiegły. Tak, na dzień 28 grudnia 2023 roku, wyglądała statystyka mieszkańców ze względu na płeć i wiek:

  więcej
 • Radio Piekary o Sztabie WOŚP przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach
  Radio Piekary o Sztabie WOŚP przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach

  Zachęcamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: Dzieje się w Kaletach. W materiale tym Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki opowiada o przygotowaniach do 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

 • Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety - grudzień 2023
  Biuletyn Informacyjny Miasta Kalety - grudzień 2023

  Szanowni Państwo, prezentujemy grudniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kaletach uczcili swojego patrona
  Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Kaletach uczcili swojego patrona

  22 grudnia 2023 r. w Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach obchodzono święto Patrona Szkoły – Adama Mickiewicza. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali tradycyjnie występy artystyczne upamiętniające naszego wieszcza narodowego.

  więcej
 • Efekty realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa w 2023 r. w Kaletach
  Efekty realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa w 2023 r. w Kaletach

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach z terenu województwa śląskiego przy współpracy z Bankiem Żywności w Częstochowie realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 PP 2021 Plus współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie kwiecień 2023 – wrzesień 2023.

  więcej
 • Wyremontowano i zmodernizowano stołówkę szkolną w PSP 1 w Kaletach
  Wyremontowano i zmodernizowano stołówkę szkolną w PSP 1 w Kaletach

  21 grudnia 2023 r. odbył się odbiór prac związanych z wykonaniem remontu i modernizacji stołówki szkolnej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach. Wykonawcą robót był Zakład Remontowo Budowlany Czesław Krus z Kalet. Zakres inwestycji obejmował m.in. demontaż istniejących piecy kuchennych, zlewów i umywalek oraz usunięcie kafli i tynków strukturalnych ze ścian. Wymieniono płytki podłogowe, a także wykonano nowe gładzie. Zmodernizowano istniejącą infrastrukturę sanitarną. Stołówka zyskała także nowe drzwi wejściowe.

  więcej
 • Ogłoszenie o przetargu na zbycie nieruchomości gminnej. Nowa, niższa cena nieruchomości!
  Ogłoszenie o przetargu na zbycie nieruchomości gminnej. Nowa, niższa cena nieruchomości!

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza IV publiczny przetarg ustny nieograniczony na zbycie nieruchomości gminnej położonej w Kaletach przy ul. Fabrycznej. Przetarg odbędzie się w dniu 25 stycznia 2024 r. o godz. 11.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach. Wadium należy wpłacić do dnia 19 stycznia 2024 r.

  więcej
 • Sprawozdanie z LI sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Sprawozdanie z LI sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  W środę, 20 grudnia 2023 r., w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się LI sesja VIII kadencji Rady Miejskiej w Kaletach, obradom przewodniczyła przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz. W obradach udział wzięło 14 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej