Środa, 12 Czerwca 2024  Imieniny: Janiny, Onufrego, Leona

Aktualności

 • Przebudowa drogi gminnej ulicy Jaworowej w Kaletach - etap I - OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
  Przebudowa drogi gminnej ulicy Jaworowej w Kaletach - etap I - OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej, ulicy Jaworowej w Kaletach - etap I. Termin składania ofert upływa 22 stycznia 2021 r., godzina: 9:50. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godzinie 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej oraz dla firm [styczeń – marzec 2021]
  Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej oraz dla firm [styczeń – marzec 2021]

  Poniżej zamieszczamy do wiadomości harmonogramy wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach styczeń - marzec 2021.

  - harmonogram zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna - pobierz

  - harmonogram firmy - pobierz

 • Zbliża się pierwszy termin wymiany kotłów w Województwie Śląskim
  Zbliża się pierwszy termin wymiany kotłów w Województwie Śląskim

  Zgodnie z zapisami tzw. uchwały antysmogowej przyjętej przez Sejmik Województwa Śląskiego dnia 7 kwietnia 2017 r., zbliża się data graniczna wymiany pierwszej partii kotłów centralnego ogrzewania. Sytuacja ta dotyczy wszystkich mieszkańców Województwa Śląskiego, którzy ogrzewają swój dom paliwami stałymi, jak węgiel, drewno, pellet! Pierwszy termin wymiany tzw. kopciuchów to koniec 2021 roku dotyczy kotłów starszych niż 10 lat.

  więcej
 • Minął kolejny rok... Kalety wg danych statystycznych
  Minął kolejny rok... Kalety wg danych statystycznych

  Wraz z rozpoczynającym się nowym rokiem 2021 przedstawiamy garść statystyk dotyczących miasta Kalety za rok ubiegły. Liczba narodzonych, a jednocześnie zameldowanych w Kaletach mieszkańców w roku 2020 wyniosła 52 osoby, w tym 25 dziewczynek i 27 chłopców. W roku 2019 liczba ta była wyższa, bo 69.

  więcej
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Reja w Kaletach
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Reja w Kaletach

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej, ulicy Reja w Kaletach. Termin składania ofert upływa 27 stycznia 2021 r., godzina: 9:50. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.10.2020 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,0%;

  – Województwo Śląskie 4,8%;

  – Kraj 6,1%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.11.2020 r. było 250 bezrobotnych, w tym 160 kobiet. 26 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 15 kobiet.

  więcej
 • Miasto Kalety świętuje 70 lat od nadania praw miejskich
  Miasto Kalety świętuje 70 lat od nadania praw miejskich

  1 stycznia minęło równe 7 dekad od momentu, kiedy po raz pierwszy w historii Kalety określono rzeczownikiem „miasto”. Stało się tak na wskutek wejścia w życie Rozporządzenia Prezesa Rady ministrów z dnia 8 listopada 1950 r. w sprawie nadania ustroju miejskiego niektórym gminom w województwach: katowickim i warszawskim, gromadzie Hajnówka w województwie białostockim oraz zniesienia i zmiany granic niektórych miast i gmin w województwach katowickim i białostockim.

  więcej
 • Przebudowa drogi gminnej ulicy Kilińskiego w Kaletach - OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
  Przebudowa drogi gminnej ulicy Kilińskiego w Kaletach - OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej, ulicy Kilińskiego w Kaletach. Termin składania ofert upływa 20 stycznia 2021 r., godzina: 9:50. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godzinie 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
 • Kalety w reportażu Telewizji Polsat News
  Kalety w reportażu Telewizji Polsat News

  Zachęcamy do obejrzenia ciekawego reportażu przygotowanego przez Telewizję Polsat News na temat p. Marka Breguły, znanego naszym mieszkańcom głównie dzięki organizacji rajdów rowerowych osób niepełnosprawnych. Pan Marek jest mieszkańcem Tarnowskich Gór, jednak jego przodkowie pochodzili z Kalet. W 2001 roku, jako pierwszy Polak, miał jednocześnie przeszczepione serce i płuca. Po dziś dzień, z tej okazji, dwa razy w roku obchodzi swoje urodziny. Życie stara się spędzać aktywnie dbając przede wszystkim o zdrowie. Jest miłośnikiem dwóch kółek, uwielbia rowerowe przejażdżki i często odwiedza Kalety, gdzie miejsc przyjaznych rowerzystom nie brakuje. Dziękujemy tym samym za promocję naszego miasta, w którym realizowane były sceny do niniejszego reportażu. Panu Markowi życzymy dużo zdrowia, sił i dalszego rozwijania swojej kolarskiej pasji.
  /materiał o p. Marku Bregule od 23 minuty reportażu/

  więcej
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Bocznej w Kaletach
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Bocznej w Kaletach

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej, ulicy Bocznej w Kaletach. Termin składania ofert upływa 18 stycznia 2021 r., godzina: 9:50. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godzinie 10.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
 • Przedsiębiorcy z Kalet nie dali się pokonać pandemii
  Przedsiębiorcy z Kalet nie dali się pokonać pandemii

  Mijający rok nie był łaskawy dla przedsiębiorców. Szczególnie tych prowadzących małe i średnie firmy, którzy częściej niż zazwyczaj musieli zmierzać się z wyzwaniami i trudnymi decyzjami, aby móc dalej prowadzić swoją działalność w tych trudnych dla wszystkich czasach. Tym bardziej cieszy fakt, że mimo pandemii nadal wzrasta ilość przedsiębiorców działających na terenie naszej gminy. Według raportu CEIDG w grudniu 2020 roku w mieście Kalety było zarejestrowanych 509 firm. Liczba firm, w porównaniu z rokiem 2019, wzrosła o 14 przedsiębiorców.

  więcej
 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę sieci wodociągowej na ulicy Jana w Miotku
  Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę sieci wodociągowej na ulicy Jana w Miotku

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę sieci wodociągowej w ulicy Jana w Kaletach Miotku. Termin składania ofert upływa 21 stycznia 2021 r. godz. 11:50. Otwarcie ofert odbędzie się tego samego dnia o godzinie 12.00. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
 • Nabór wniosków o udzielenie jednorazowej dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej
  Nabór wniosków o udzielenie jednorazowej dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej

  Na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji dla mikroprzedsiębiorców i małych przedsiębiorców. Dotacja jest udzielana ze środków Funduszu Pracy w wysokości do 5.000 zł i jest bezzwrotna pod warunkiem prowadzenia działalności gospodarczej przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia dotacji. Wnioski należy składać wyłącznie w postaci elektronicznej do dnia 31 stycznia 2021 r.

  więcej