Czwartek, 29 Lutego 2024  Imieniny: Lecha, Lutoslawa

Aktualności

 • Przedstawiciele kaletańskiego sztabu WOŚP z wizytą w warszawskiej siedzibie fundacji
  Przedstawiciele kaletańskiego sztabu WOŚP z wizytą w warszawskiej siedzibie fundacji

  Dzisiaj 19.01.2021 r. przedstawiciele kaletańskiego Sztabu 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Marian Lisiecki oraz Krzysztof Lisiecki, udali się do warszawskiej siedziby fundacji. Celem corocznej wizyty jest odbiór wszystkich niezbędnych materiałów w tym identyfikatorów dla ponad 40 wolontariuszy do przeprowadzenia tegorocznej kwesty na rzecz WOŚP w naszym mieście.

  więcej
 • Kalendarz edukacyjny w ramach projektu partnerskiego „Dobre rady na odpady”
  Kalendarz edukacyjny w ramach projektu partnerskiego „Dobre rady na odpady”

  Pomimo padnemii, Miasto Kalety uczestniczy w projekcie edukacyjnym pn. „Dobre rady na odpady”, którego liderem jest miasto partnerskie Vitkov. Celem projektu jest przede wszystkim edukacja w zakresie gospodarki odpadami, zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej sortowania odpadów oraz demonstracja, w jaki sposób odpady mogą być dalej przetwarzane i poddawane recyklingowi. Jedną z aktywności w ramach działań był konkurs plastyczny dla uczniów.

  więcej
 • Środki unijne dla Śląska - ruszają konsultacje społeczne umowy partnerskiej w nowej perspektywie finansowej
  Środki unijne dla Śląska - ruszają konsultacje społeczne umowy partnerskiej w nowej perspektywie finansowej

  Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej rozpoczyna konsultacje społeczne projektu Umowy Partnerstwa na lata 2021-2027. Umowa ta będzie miała kluczowy wpływ na sposób i jakość wydatkowania środków unijnych w  nowej perspektywie finansowej. Konsultacje prowadzone będą w formule on-line. Dla województwa śląskiego odbędą się one w pierwszej kolejności - rozpoczęcie już dziś od godz. 14:00. Osoby zainteresowane zachęcamy do śledzenia wydarzenia na kanele MINISTERSTWA

 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.11.2020 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,0%;

  – Województwo Śląskie 4,8%;

  – Kraj 6,1%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.12.2020 r. było 255 bezrobotnych, w tym 164 kobiety. 24 osoby uprawnione do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 15 kobiet.

  więcej
 • Przetarg na najem lokalu użytkowego
  Przetarg na najem lokalu użytkowego

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza VI pisemny nieograniczony, zlokalizowanego w budynku przy ul. 1 Maja nr 21 w Kaletach. Przedmiotem najmu jest lokal o powierzchni użytkowej 53,06 m2. Wadium w kwocie 1000 zł należy wpłacić w terminie do 12 lutego 2021 r. Podpisane oferty należy składać w terminie do dnia 15 lutego 2021 r. do godz. 9:30, ich otwarcie nastąpi tego samego dnia o godz. 10.00.

  więcej
 • W 2021 roku nadal działa w Urzędzie Miejskim punkt konsultacyjny Powiatowego Urzędu Pracy
  W 2021 roku nadal działa w Urzędzie Miejskim punkt konsultacyjny Powiatowego Urzędu Pracy

  W związku z tym, że Rada Miejska w Kaletach po raz kolejny podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Tarnogórskiemu w 2021 r. w postaci dotacji celowej na dofinansowanie kosztów prowadzenia i utrzymania punktu informacyjno – doradczego dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy zamieszkałych na obszarze Miasta Kalety mieszkańcy naszego miasta nie muszą wyjeżdżać do Tarnowskich Gór, aby skorzystać z usług Urzędu Pracy. Nie udzielenie pomocy powiatowi, oznaczałoby likwidację ww. punktu, co dotknęłoby najuboższą część mieszkańców Kalet, dla których poniesienie kosztów dojazdu do Tarnowskich Gór stanowi spory wydatek.

 • Ogłoszenie o konsultacjach społecznych projektu Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Kalety w 2021 r.
  Ogłoszenie o konsultacjach społecznych projektu Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Kalety w 2021 r.

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza konsultacje społeczne w sprawie projektu Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Kalety w 2021 r. Konsultacje prowadzone są w formie pisemnej opinii złożonej w Urzędzie Gminy lub przesłanej drogą korespondencji elektronicznej na adres: ekologia@kalety.pl do dnia zakończenia konsultacji, tj. do 02.02.2021 r.

  więcej
 • Uwaga beneficjenci projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu oraz wyrównywanie szans mieszkańców miasta Kalety etap I i II
  Uwaga beneficjenci projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu oraz wyrównywanie szans mieszkańców miasta Kalety etap I i II

  W związku z zakończeniem okresu trwałości projektu pn. “Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu oraz wyrównywanie szans mieszkańców Miasta Kalety etap I i II” informujemy, że przekazany przez Urząd Miejski w Kaletach sprzęt komputerowy pozostanie na własność uczestnika projektu. Usługa dostępu do internetu będzie świadczona do końca stycznia 2021 r. Po tym terminie, w razie chęci, będzie konieczność zawarcia nowej umowy z dostawcą internetu dotychczasowym lub nowym. Więcej informacji pod nr tel. (34) 352 76 57.

 • Akcja pobierania krwi podczas 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaletach
  Akcja pobierania krwi podczas 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kaletach

  Już dziś wszystkich Honorowych Krwiodawców i nie tylko zachęcamy do udziału w akcji oddawania krwi podczas 29 finału WOŚP, która zorganizowana zostanie 31 stycznia 2021 r. w Kaletach. Mobilna stacja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic będzie dyżurowała w godzinach od 10.00 do 14.00 na parkingu przy Małym Rynku. Aby oddać krew: trzeba być zdrowym, mieć 18 - 65 lat, ważyć co najmniej 50 kg, mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem. Serdecznie zapraszamy - podziel się tym bezcennym darem!

  więcej
 • Piłkarskie emocje w roku 2020 już za nami, pora więc na krótkie podsumowanie ostatnich miesięcy
  Piłkarskie emocje w roku 2020 już za nami, pora więc na krótkie podsumowanie ostatnich miesięcy

  Za sprawą epidemii COVID-19 rok ten z całą pewnością był specyficzny, ale był również wyjątkowy pod wieloma względami. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego nie udało się dokończyć rozgrywek sezonu 2019/2020, podjęto więc decyzję o jego zakończeniu uwzględniając wyniki uzyskane po rundzie jesiennej. Unia Kalety zajęła 7 miejsce z dorobkiem 20 punktów i bilansem bramkowym 22-26. Awans przyznano MKS-owi Myszków, natomiast decyzją władz piłkarskich nikt z ligi nie spadł.

  więcej
 • Miasto Kalety z dyplomem za Proekologiczną Inwestycję Roku
  Miasto Kalety z dyplomem za Proekologiczną Inwestycję Roku

  Jak już informowaliśmy pod koniec ubiegłego roku, Miasto Kalety zostało laureatem konkursu „Zielone Czeki” w kategorii Proekologiczna Inwestycja Roku zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Otrzymaliśmy wyróżnienie za dydaktyczno-ekologiczny charakter naszej pasieki edukacyjnej, jaka znajduje się w parku tematycznym przy ul. Fabrycznej.

  więcej
 • Od piątku rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla Seniorów
  Od piątku rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla Seniorów

  Od jutra, 15 stycznia 2021 r., w ramach Narodowego Programu Szczepień rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla Seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia. Szczepienia dla zarejestrowanych Seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. Stopniowo szczepionka będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym oraz zawodowym.

  więcej
 • Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie miasta Kalety w 2021 r.
  Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie miasta Kalety w 2021 r.

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży na terenie miasta Kalety w 2021 roku. Na realizację zadania przeznaczono w tym roku 160.000 zł. Oferty należy składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Kaletach w terminie do 12 lutego 2021 r.

  więcej
 • Komunikat dotyczący transportu uczniów do szkoły
  Komunikat dotyczący transportu uczniów do szkoły

  W związku z powrotem do nauki stacjonarnej w szkołach uczniów klas I-III od 18 stycznia informujemy, że uczniowie z Drutarni i Truszczycy będą dowożeni i odwożeni do/ze szkoły przez firmę UNI-METAL.

  więcej
 • Od poniedziałku powrót najmłodszych klas szkół podstawowych do nauki stacjonarnej
  Od poniedziałku powrót najmłodszych klas szkół podstawowych do nauki stacjonarnej

  Podczas ostatniej konferencji Ministra Zdrowia, jaka miała miejsce 11 stycznia 2021 r. przedstawiono informacje na temat powrotu dzieci do nauki stacjonarnej. Od poniedziałku, 18 stycznia br., uczniowie klas I – III szkół podstawowych wracają na zajęcia do placówek oświatowych. Lekcje odbywać się będą z zachowaniem reżimu sanitarnego. Pozostałe obostrzenia pozostają bez zmian.

  więcej