Niedziela, 03 Grudnia 2023  Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Aktualności

 • Zapraszamy w niedzielę do Zielonej na Dzień Sportu
  Zapraszamy w niedzielę do Zielonej na Dzień Sportu

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wraz z Rodzinnym Centrum Sportu Koski Trenuje i Firmą Decathlon serdecznie zapraszają mieszkańców na Dzień Sportu, który odbędzie się w niedzielę, 20 sierpnia 2023 r., na plaży przy górnym zbiorniku wodnym w Zielonej. W programie wiele sportowych wyzwań z nagrodami m.in. wyścigi kajakowe i na deskach SUP. Start o godzinie 10.00. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety od dziś w punktach sprzedaży
  Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety od dziś w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od dziś (16 sierpnia) w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać można najnowszy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. artykuł dotyczący budowy tężni solankowej i zagospodarowaniu terenu przy Małej Panwi, złożonego wniosku na eko inwestycje w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, zapowiedź zbliżających się obchodów 100-lecia OSP Kalety, a także programy najbliższych festynów i pikników miejskich. Zachęcamy do zakupu i lektury!

 • Gdzie szukać pomocy?
  Gdzie szukać pomocy?

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje o numerach telefonów, pod którymi osoby dotknięte problemem przemocy ze strony najbliższych, mogą uzyskać pomoc i wsparcie.

  więcej
 • Zapraszamy na Piknik Rodzinny do Zielonej
  Zapraszamy na Piknik Rodzinny do Zielonej

  Poseł na Sejm RP Barbara Dziuk oraz Burmistrz Miasta Kalety zapraszają we wtorek 15 sierpnia 2023 r. nad górny zbiornik wodny w Zielonej na piknik pn. “Bezpieczne wakacje”. W programie m.in. pokaz sprzętu policyjnego, pokaz strażacki, miasteczko zdrowia oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Start godzina 15.00. Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Radio Piekary o Festynie na Placu Zjednoczenia
  Radio Piekary o Festynie na Placu Zjednoczenia

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt. Dzieje się w Kaletach. W materiale tym zapowiedź Festynu na Placu Zjednoczenia, jaki będzie miał miejsce w najbliższą sobotę, 12 sierpnia 2023 r. w Jędrysku, a także kolejnych kaletańskich wydarzeń. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału.

 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety
  Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.06.2023 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 4,6%;
  – Województwo Śląskie 3,6%;
  – Kraj 5,0%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.07.2023 r. było 200 bezrobotnych, w tym 125 kobiet. 19 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 11 kobiet.

  więcej
 • Gastronomia w Zielonej zaprasza
  Gastronomia w Zielonej zaprasza

  Mieszkańców oraz turystów wypoczywających nad zbiornikami wodnymi w Zielonej zachęcamy do skorzystania z oferty gastronomicznej naszych lokalnych przedsiębiorców działających na tym terenie.

  więcej
 • Plenerowe Kino Letnie w Leśnym zakątku Śląska zaprasza w piątek do Zielonej
  Plenerowe Kino Letnie w Leśnym zakątku Śląska zaprasza w piątek do Zielonej

  Dzisiaj, 11 sierpnia br., serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców na seans w ramach Plenerowego Kina Letniego. Projekcja filmu odbędzie się o godzinie 20:30 w ogrodzie Restauracji Zacisze przy ul. Ofiar Katynia 110 w Zielonej. Wyświetlona zostanie włoska komedia z 2015 roku, pt. "Jak Bóg da". Przed seansem, jak również w trakcie, będzie możliwość skorzystania z bufetu z przekąskami i napojami przygotowanymi przez Restaurację Zacisze. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
 • W Truszczycy ruszyła budowa kładki pieszo-rowerowej
  W Truszczycy ruszyła budowa kładki pieszo-rowerowej

  W Truszczycy rozpoczęła się budowa kładki pieszo-rowerowej, której zadaniem jest skomunikowanie Truszczycy z Kuczowem. W ramach zadania inwestycyjnego w ciągu ul. Dębowej powstanie przeprawa o długości 20,44 m i szerokości całkowitej 2,80 m. Przedmiotowa kładka będzie konstrukcją o ruszcie z dwóch kształtowników stalowych stężonych blachownicami i nawierzchni ze stalowych krat pomostowych. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych DIAG-MOST Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Realizacja zadania ma się zakończyć do końca bieżącego roku.

  więcej
 • Leśni rajzowicze przed szansą zdobycia limitowanej odznaki
  Leśni rajzowicze przed szansą zdobycia limitowanej odznaki

  Miasto Kalety, gmina przyjazna rowerzystom, rozdysponuje wśród aktywnych cyklistów przemierzających ścieżki "Leśnej Rajzy" 25 limitowanych odznak "Leśno Rajza 2013-2023- dekada istnienia szlaku". Co trzeba zrobić w celu otrzymania odznaki? To proste!

  więcej
 • Projektowanie hali sportowej rozpoczęte
  Projektowanie hali sportowej rozpoczęte

  Dzisiaj 8.08.2023 r. została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na realizację zadania pn.:”Budowa boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach” z firmą PRIMTECH Szymon Kita z Tarnowskich Gór. Projekt będzie obejmował wykonanie hali z zadaszeniem łukowym o konstrukcji metalowej z powłoką membranową, w której zostanie zaprojektowane boisko wielofunkcyjne o powierzchni 20m x 40m o nawierzchni z poliuretanu wyposażone w pola do gry: piłki halowej, piłki ręcznej siatkówki i koszykówki.

  więcej
 • Kalety ponownie goszczą młodzież z Ukrainy
  Kalety ponownie goszczą młodzież z Ukrainy

  Rozpoczynamy kolejną, już siódmą edycję projektu polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży pn. „Razem pracujemy, razem się uczymy”. Projekt realizowany będzie w Kaletach w dniach od 4 do 17 sierpnia. Na jego program złożą się działania artystyczne i działania z zakresu edukacji międzykulturowej.

  więcej
 • Zapraszamy na Festyn na Placu Zjednoczenia
  Zapraszamy na Festyn na Placu Zjednoczenia

  Już w najbliższą sobotę, 12 sierpnia 2023 r., serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców na coroczny Festyn na Placu Zjednoczenia w Jędrysku. W programie m.in. koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Kalet, spektakl taneczny w ramach projektu polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży, zabawa taneczna, a także gry, animacje i aktywności dla najmłodszych. Szczegóły na plakacie! Zapraszamy!

  więcej
 • Piknik Drewno Surowiec Wszech Czasów w minioną sobotę odbył się w Kuczowie
  Piknik Drewno Surowiec Wszech Czasów w minioną sobotę odbył się w Kuczowie

  W sobotą 5.08.2023 r. na terenie LKS Małapanew Kuczów odbył się piknik rodzinny pn. Drewno Surowiec Wszech Czasów. Organizatorem tego wydarzenia były Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Zawadzkie oraz Miasto Kalety. W trakcie imprezy nasi mieszkańcy mieli okazję zobaczyć atrakcyjny program artystyczny, między innymi występ taneczny Grupy Rock Time, Grupy tanecznej młodzieży z Ukrainy, występ Miejskiej Orkiestry Dętej i Zespołu MY.

  więcej
 • Zapraszamy na niedzielną wycieczkę rowerową
  Zapraszamy na niedzielną wycieczkę rowerową

  W niedzielę, 6 sierpnia, zapraszamy na wycieczkę "Pętlą z cisem Donnersmarcka". Dystans do przebycia- około 22 km. W razie niesprzyjających warunków pogodowych wycieczka może zostać odwołana. Kontakt z przewodnikiem (niedziela): 608 526 195. Zbiórka o godz. 13.00 na parkingu przy Urzędzie Miejskim.