Niedziela, 03 Lipca 2022  Imieniny: Jacka, Anatola, Tomasza

Aktualności

 • Szkoły sortują statystyka - rozpoczęcie realizacji projektu partnerskiego
  Szkoły sortują statystyka - rozpoczęcie realizacji projektu partnerskiego

  Od początku bieżącego tygodnia, w kaletańskich placówkach oświatowych, rozpoczęła się realizacja jednej z aktywności pn. “Szkoły sortują - statystyka”, w ramach projektu partnerskiego “Dobre rady na odpady”, realizowanego przez Miasto Vitkov wraz z Kaletami. W ramach zadania do szkół przekazane zostały już pojemniki na trzy frakcje odpadów: szkło, plastik i papier. Zadaniem uczniów jest codzienne monitorowanie i prowadzenie statystyki ilości wyrzucanych śmieci w danej fakcji. Na zakończenie projektu powstanie specjalny raport porównujący ilości wyrzucanych odpadów w szkołach w Kaletach i w Vitkovie.

  więcej
 • Ferie, ferie i po feriach!
  Ferie, ferie i po feriach!

  Czas ferii minął, skończyły się również zajęcia dla najmłodszych organizowane w Miejskim Domu Kultury w Kaletach, z których skorzystała ponad setka dzieci z terenu naszego miasta. Dzieci miały zapewnioną opiekę od godziny 7.00 do 17.00. Mogły również korzystać z bezpłatnego dojazdu na zajęcia. Codziennie zorganizowany był dla nich słodki poczęstunek oraz herbatka.

  więcej
 • Ulica Grzybowa w Miotku z nową nawierzchnią asfaltową
  Ulica Grzybowa w Miotku z nową nawierzchnią asfaltową

  Od kilku tygodni mieszkańcy Kalet mogą cieszyć się kolejną drogą z nawierzchnią asfaltową. Mowa tutaj o ul. Grzybowej w Miotku. Nowa nawierzchnia ulepszona została ułożona na całej długości drogi tj. na odcinku 400 mb. Asfalt na tej ulicy z pewnością poprawi komfort poruszania się uczestników ruchu drogowego oraz bezpieczeństwo pieszych.

  więcej
 • Nabór wniosków na realizację w 2020 roku Programu „KLUB”
  Nabór wniosków na realizację w 2020 roku Programu „KLUB”

  Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na realizację w 2020 r., Programu „KLUB” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Wnioski można składać do dnia 15 marca 2020 r.

  więcej
 • Druh Henryk Złotosz odznaczony tytułem Strażaka Roku
  Druh Henryk Złotosz odznaczony tytułem Strażaka Roku

  W piątek, 24 stycznia 2020 r., w sali bankietowo-konferencyjnej w Miasteczku Śląskim odbyła się uroczysta Gala Strażacka, na której wręczone zostały statuetki "Strażaka Roku" strażakom z terenu powiatu tarnogórskiego. Niezmiernie miło nam poinformować, że to zaszczytne wyróżnienie otrzymał również mieszkaniec naszego miasta druh Henryk Złotosz – prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach.

  więcej
 • W najbliższą niedzielę w Zielonej odbędzie się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Zapraszamy!
  W najbliższą niedzielę w Zielonej odbędzie się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Zapraszamy!

  W niedzielę, 9 lutego 2020 r., na terenie zbiorników wodnych w Zielonej, odbędzie się V Walentynkowy Psi Spacer Wielorasowy. Rozpocznie się o godzinie 11.00 nieopodal pomnika św. Nepomucena na ul. Stawowej. Trasa spaceru będzie prowadziła ścieżką przyrodniczą „Zielona Pętla”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a jego celem jest zebranie darów dla schroniska zwierząt w Tarnowskich Górach. Zapisy ruszają od 1 lutego br. Osoby zainteresowane udziałem w spacerze prosimy o przesłanie maila zgłoszeniowego na adres: nawypadzpsem@gmail.com, a w treści podać imię i nazwisko, imię, rasę i wiek psa oraz ilość osób towarzyszących. Ilość miejsc ograniczona. Organizatorem spaceru jest p. Agnieszka Kosak, autorka bloga pn. „Na wypad z psem”. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia.

  więcej
 • PODJETO UCHWAŁĘ W SPRAWIE NOWYCH STAWEK OPŁAT ZA ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH
  PODJETO UCHWAŁĘ W SPRAWIE NOWYCH STAWEK OPŁAT ZA ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH

  W dniu 23 stycznia br. odbyła się sesja Rady Miejskiej w Kaletach, na której rozpatrywano projekt uchwały w sprawie zmiany - podwyższenia stawki opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadami komunalnymi. Obowiązująca od dnia 1 kwietnia 2019 r. dotychczasowa stawka 19,00 zł za osobę w przypadku segregowania odpadów i związane z tą stawką wpływy od mieszkańców do budżetu miasta nie pokrywają wydatków jakie, Miasto ponosi w związku z funkcjonowaniem systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

  więcej
 • Ponad 700 tys. zł na budowę parkingu - Gwarek o Kaletach
  Ponad 700 tys. zł na budowę parkingu - Gwarek o Kaletach

  "738 tys. zł zabezpieczyli radni Kalet w miejskim budżecie na drugi etap budowy parkingu w Miotku. W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg” – czytamy na portalu internetowym www.gwarek.com.pl. Zachęcamy do lektury artykułu. Materiał ukazał się również w tradycyjnym wydaniu “Gwarka” z 21 stycznia 2020 r.

  więcej
 • Sprawozdanie z XV sesji Rady Miejskiej w Kaletach
  Sprawozdanie z XV sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  W dniu 23 stycznia 2020 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się XV sesja VIII kadencji Rady Miejskiej w Kaletach, obradom przewodniczyła Janina Perz - przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 15 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał. W pierwszych punktach porządku obrad burmistrz Klaudiusz Kandzia wraz z przewodniczącą Janiną Perz wręczyli nagrody laureatom konkursu na najpiękniejsze świąteczne iluminacje, nagrodę odebrali: w imieniu męża Pani Małgorzata Przybyłek oraz Pan Leonard Hadyk.

  więcej
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego
  Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

  Informujemy, że w dniu 28 stycznia 2020 r. o godzinie 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5 (III piętro), rozpocznie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Zapraszamy.

  więcej
 • Miasto Kalety właścicielem nieruchomości przy ul. Krótkiej w Jędrysku
  Miasto Kalety właścicielem nieruchomości przy ul. Krótkiej w Jędrysku

  W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta Kalety podpisał umowę notarialną dotyczącą nabycia na rzecz Gminy Kalety nieruchomości położonej w Kaletach przy ul. Krótkiej o powierzchni 0,14 22 ha. Zakupiona nieruchomość zostanie przeznaczona na stworzenie nowych miejsc postojowych dla samochodów, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego w okolicy kościoła – szczególnie ulicy ks. Rogowskiego i ul. Krótkiej.

  więcej
 • Kolejny projekt partnerski Vitkova z Kaletami
  Kolejny projekt partnerski Vitkova z Kaletami

  W 2020 roku we współpracy z miastem partnerskim Vitkov z Republiki Czeskiej Miasto Kalety będzie uczestniczyło w projekcie pn. „Dobre rady na odpady“. Głównym celem realizacji tego projektu jest wspólne rozwiązanie problemu właściwego sortowania odpadów na polsko-czeskim pograniczu. Wymiana doświadczeń, transfer dobrych praktyk, poprawa segregacji odpadów w gospodarstwach domowych, przedsiębiorstwach, szkołach, biurach i instytucjach w Vítkovie i Kaletach oraz ich lokalnych częściach, ekologia, ochrona przyrody w regionie.

  więcej
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - listopad 2019 r.
  Wyniki badania wody dla miasta Kalety - listopad 2019 r.

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu listopadzie 2019 roku z czterech punktów poboru.

  więcej
 • Na zakończenie ferii w naszym mieście – jazda na łyżwach i bal przebierańców
  Na zakończenie ferii w naszym mieście – jazda na łyżwach i bal przebierańców

  Uczestnicy zajęć feryjnych Miejskiego Domu Kultury w Kaletach wyjechali dzisiaj wraz z opiekunami na łyżwy do Gliwic. Duże, kryte lodowisko zrobiły na naszych najmłodszych ogromne wrażenie. Jak widać, dzieci bawiły się wspaniale! Jutro, na zakończenie ferii, o godzinie 10.00 w kaletańskim MDK-u planowany jest dla dzieci bal przebierańców. Serdecznie na niego zapraszamy! Bilety na lodowisko oraz transport sfinansowane zostały dla naszych najmłodszych przez Miasto Kalety.

  więcej
 • Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2020/2021
  Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2020/2021

  Informujemy, że rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkoli. Dzieci korzystające w bieżącym roku z usług przedszkola mają zagwarantowane w nim miejsce i nie biorą udziału w naborze! W takich przypadkach rodzice są zobowiązani złożyć w placówce Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego. Deklaracje przyjmowane będą w okresie od 17 lutego 2020 r. do 28 lutego 2020 br.

  więcej