Niedziela, 14 Sierpnia 2022  Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

Aktualności

 • Relacja z jubileuszowej konferencji w sprawie rozwoju Zielonej
  Relacja z jubileuszowej konferencji w sprawie rozwoju Zielonej

  W piątek 6 marca 2020 r. w sali konferencyjnej Zajazdu „Zielony zakątek”, odbyła się X – jubileuszowa konferencja w sprawie rozwoju naszej rekreacyjnej dzielnicy miasta. Gospodarzem spotkania był burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. Jak co roku, Miasto Kalety przygotowało na tę okazję prezentację multimedialną, za pomocą której radna Mirosława Potempa przedstawiła zaproszonym gościom najważniejsze osiągnięcia jakie udało się zrealizować w Zielonej w ciągu ostatnich 10 lat, a także plany inwestycyjne na dalszy rozwój dzielnicy.

  więcej
 • Komunikat o sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem na terenie Miasta Kalety - AKTUALIZACJA 25.03.2020
  Komunikat o sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem na terenie Miasta Kalety - AKTUALIZACJA 25.03.2020

  Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia będąc w stałym kontakcie z służbami sanitarnymi i policją jest na bieżąco informowany o sytuacji epidemiologicznej w mieście. Według stanu na dzień dzisiejszy (25 marca, godz 11.25) w Kaletach jedna osoba znajduje się w kwarantannie domowej decyzją inspektora sanitarnego oraz jedna osoba przebywa na kwarantannie związanej z przekroczeniem granicy. Na terenie miasta nie ma potwierdzonych przypadków zakażenia. Do urzędu przekazywane są informacje o osobach które niedawno przekroczyły granice, a widywane są na mieście w miejscach publicznych. Prosimy o kierowanie tych informacji do miejscowej policji, która jest uprawniona do weryfikowania takich informacji.

 • Nowe zaostrzone zasady kwarantanny w Polsce
  Nowe zaostrzone zasady kwarantanny w Polsce

  Podczas wczorajszej konferencji prasowej premiera oraz ministra zdrowia przedstawione zostały nowe zaostrzone zasady kwarantanny w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce.

  Najważniejsze decyzje to m.in.:

  - Wprowadzenie ograniczenia wszelkich zgromadzeń, spotkań i imprez. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą członkowie najbliższej rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu.

  - Wprowadzenie ograniczenia wychodzenia z domu poza sytuacjami niezbędnymi: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza, czy wyprowadzamy psa.

  - Zakaz gromadzenia się i poruszania po ulicach w grupach większych niż dwie osoby – za wyjątkiem rodzin.

  - Wprowadzenie ograniczeń dotyczących komunikacji publicznej. Dopuszczalna liczba pasażerów to miejsca siedzące podzielone przez dwa. Nowe ograniczenia obowiązują do 11 kwietnia. W przypadku złamania ograniczeń groziła będzie kara od mandatu po 5 tys. zł. Oceny zgodności zachowania z nowymi zasadami dokonywać będzie Policja.

  więcej
 • UWAGA PSZOK NIECZYNNY DO ODWOŁANIA
  UWAGA PSZOK NIECZYNNY DO ODWOŁANIA

  Informujemy, iż od dnia 25 marca 2020 r., Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, mieszczący się przy ul. Ks. Drozdka 30 w Kaletach z powodu pandemii koronawirusa COVID-19, będzie nieczynny do odwołania.

 • Komunikat o sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem na terenie Miasta Kalety - AKTUALIZACJA
  Komunikat o sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem na terenie Miasta Kalety - AKTUALIZACJA

  Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia będąc w stałym kontakcie z służbami sanitarnymi i policją jest na bieżąco informowany o sytuacji epidemiologicznej w mieście. Według stanu na dzień dzisiejszy (23 marca, godz 12.00) w Kaletach jedna osoba znajduje się w kwarantannie domowej decyzją inspektora sanitarnego, nikt nie przebywa na kwarantannie związanej z przekroczeniem granicy, na terenie miasta nie ma potwierdzonych przypadków zakażenia. Do urzędu przekazywane są informacje o osobach które niedawno przekroczyły granice a widywane są na mieście w miejscach publicznych. Prosimy o kierowanie tych informacji do miejscowej policji, która jest uprawniona do weryfikowania takich informacji.

 • Dostawa wody i odbiór ścieków bez zmian
  Dostawa wody i odbiór ścieków bez zmian

  W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną Miasto Kalety informuje, że nie ma zagrożenia w dostawach wody i odbiorze ścieków na terenie naszego miasta. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) potwierdza brak zagrożenia dla systemów wodociągowych jako formy rozprzestrzeniania koronawirusa.

  więcej
 • Wszystkie obiekty sportowe w mieście zamknięte do odwołania
  Wszystkie obiekty sportowe w mieście zamknięte do odwołania

  Informujemy, że od 20 marca br. teren całego stadionu miejskiego, teren boisk LKS Małapanew Kuczów, boisko Orlik, boisko wielofunkcyjne w Miotku, kort tenisowy w Jędrysku oraz siłownie zewnętrzne i place zabaw zostają zamknięte do odwołania.
  Decyzja została podjęta w związku z wczorajszym incydentem, gdzie w czasie, kiedy wszyscy powinni maksymalnie ograniczać wychodzenie z domów i przebywanie w skupiskach ludzi ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa, na stadionie miejskim zbyt duża liczba osób korzystała jednocześnie z obiektu. Przypominamy, że to nie jest czas ferii wiosennych! Mimo, że pogoda za oknem zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, zachowujmy najwyższą ostrożność! Chrońmy siebie oraz swoich bliskich.

 • Funkcjonowanie kaletańskich przychodni lekarskich
  Funkcjonowanie kaletańskich przychodni lekarskich

  W celu minimalizacji ryzyka rozprzestrzeniania infekcji wirusowej, świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej w kaletańskich przychodniach lekarskich odbywają się na zasadzie teleporad. Przychodnie przeprowadzają z pacjentami wywiad i tylko w sytuacji, kiedy jest to niezbędne zostają umówieni na wizytę lekarską.

  N.Z.O.Z. Sawmed przy ul. Gwoździa 25, tel. 34 3577 335
  N.Z.O.Z. Eskulap s.c. przy ul. Gwoździa 2, tel. 34 3577 024
  Przychodnia Lekarza Rodzinnego N.Z.O.Z. przy ul. Ks. Drozdka, tel. 34 3578 686 lub e-mail: objawblumberga@gmail.com

 • Komunikat o sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem na terenie Miasta Kalety
  Komunikat o sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem na terenie Miasta Kalety

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi i jest na bieżąco informowany o sytuacji epidemiologicznej w mieście. Według stanu na dzień dzisiejszy (17 marca, godz 11.20) w Kaletach jedna osoba znajduje się w kwarantannie domowej, jednocześnie informujemy, że na terenie miasta nie ma potwierdzonych przypadków zakażenia. W razie potrzeby udostępnione zostaną obiekty miejskie jako miejsca do odbywania kwarantanny.

 • Lokale gastronomiczne na terenie gminy Kalety z usługą wydawania posiłków na wynos lub dowozu do domu
  Lokale gastronomiczne na terenie gminy Kalety z usługą wydawania posiłków na wynos lub dowozu do domu

  Podajemy informacje na temat restauracji z terenu Miasta Kalety, które świadczą usługi wydawania posiłków na wynos lub dowozu do domu.
  Restauracja Figaro tel. 34/3527 007 – posiłki wydawane na wynos z opcją odbioru w sklepie Lewiatan ul. 1 Maja 5g, lub dowozu do domu od kwoty 50 zł. (plus 5 zł. dowóz). Dodatkowo Sklep Lewiatan świadczy również usługę dowozu zakupów do domu klienta od kwoty 60 zł. (plus 5 zł. dowóz). Dla osób powyżej 75 roku życia dostawa gratis.
  Restauracja Casyno tel. 784 536 578 – posiłki wydawane na wynos po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym.
  Pizzeria La Costa tel. 34/ 3527 340 – zamówienia telefoniczne na dowóz do domu.

 • Zawieszono kwalifikację wojskową na terenie całego kraju
  Zawieszono kwalifikację wojskową na terenie całego kraju

  Jak informuje Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach, decyzją Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego z dnia 13.03.2020 r., w związku z zagrożeniem koronawirusem, od dnia 16 marca br. zawieszona zostaje kwalifikacja wojskowa na terenie całego kraju. Rozporządzenie zmieniające w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. oczekuje na publikację. Zgodnie z nim czas trwania kwalifikacji ustala się na okres od 3 lutego do 13 marca 2020 r., natomiast wezwania wysłane na dzień 16 marca do 30 kwietnia br. tracą ważność.

 • POGOTOWIE ZAKUPOWE
  POGOTOWIE ZAKUPOWE

  W celu zapewnienia pomocy osobom, wymagającym wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 Burmistrz Miasta Kalety informuje, iż z dniem 16 marca 2020r. została uruchomiona pomoc usługowa dla mieszkańców Kalet. Pomoc ta będzie polegała na zrobieniu zakupów wyłącznie dla osób:

  1/ starszych, samotnych, pozbawionych opieki i pomocy rodziny,

  2/ osób niepełnosprawnych, samotnych pozbawionych opieki i pomocy rodziny.

  więcej
 • Dekret Biskupa Jana Kopca o odwołaniu niedzielnych Mszy św. w Diecezji Gliwickiej
  Dekret Biskupa Jana Kopca o odwołaniu niedzielnych Mszy św. w Diecezji Gliwickiej

  Poniżej podajemy do publicznej wiadomości treść Dekretu Biskupa Jana Kopca między innymi o odwołaniu wszystkich niedzielnych Mszy Świętych w Kościołach Diecezji Gliwickiej w związku z wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

  źródło: https://silesia24.pl/

  źródło Kuria Gliwicka: https://www.facebook.com/diecezja.gliwicka/posts/2707047549422581?__tn__=K-R

   

  więcej
 • Komunikat Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach
  Komunikat Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach

  Uprzejmie informujemy, że w obecnej sytuacji związanej z koronawirusem, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne pracowników i klientów, obsługa osób bezrobotnych na terenie gmin: Ożarowice, Kalety i Świerklaniec zostaje wstrzymana od 13.03.2020 r. do odwołania - obsługa wizyt będzie prowadzona przez pracowników z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych. Osoby bezrobotne, które nie podały kontaktu w postaci numeru telefonu lub adresu poczty elektronicznej proszone są o kontakt z urzędem w formie elektronicznej (email: pup@pup-tg.pl, ePUAP, praca.gov.pl) lub pod numerem telefonu 32 2855038 w. 9

 • Komunikat Zarządu KS Unia Kalety
  Komunikat Zarządu KS Unia Kalety

  Informujemy, że treningi wszystkich grup oraz sekcji prowadzone w ramach Klubu Sportowego UNIA Kalety, decyzją Zarządu Klubu zostają zawieszone do odwołania.

  Prezes Zarządu KS Unia Kalety – Sebastian Lebek