Poniedziałek, 18 Października 2021  Imieniny: Juliana, Lukasza WERSJA DLA SŁABOWIDZĄCYCHKONTRAST
 • Nowy samochód strażacki oficjalnie w służbie mieszkańcom Kalet  

  W dniu 8 listopada br. odbyła się uroczystość poświecenia i przekazania Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach nowo zakupionego średniego samochodu pożarniczego, ratowniczo – gaśniczego Mercedes – Benz ATEGO. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez Naczelnika OSP Kalety dh Kazimierza Złotosza, Prezesowi Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Tarnowskich Górach dh Janowi Jenczkowi. Kolejnym punktem uroczystości było odegranie hymnu Związku OSP RP „Rycerze Floriana” przez Miejską Orkiestrę Dętą w Kaletach. Powitania zaproszonych gości dokonał Prezes OSP w Kaletach dh Adrian Galios.

  więcej
  Nowy samochód strażacki oficjalnie w służbie mieszkańcom Kalet
 • Relacja z obchodów 96 rocznicy odzyskania niepodległości  

  We wtorek, 11 listopada w naszym mieście odbyły się obchody upamiętniające 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 10-tej w kościele przy parafii pod wezwaniem św. Józefa w Jędrysku, odprawiona została przez księdza proboszcza Wojciecha Ciosmaka uroczysta Msza św. za ojczyznę, w której oprócz mieszkańców miasta uczestniczyły również poczty sztandarowe. Po mszy św. na czele z Miejską Orkiestrą Dętą uczestnicy przeszli ulicami miasta pod pomnik Bojowników o Wolność i Demokrację, gdzie delegacje złożyły symboliczne wiązanki kwiatów. Pod pomnikiem byli obecni przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kaletach, Rady Miejskiej w Kaletach, Ochotniczej Straży Pożarnej, Górników, Policji, Klubu Sportowego Unia Kalety, Młodzieżowej Rady Miasta Kalety, Stowarzyszenia Nasze Kalety, Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego, uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaletach, Gimnazjum w Kaletach, Zespołu Szkół i Przedszkola w Kaletach Miotku. Burmistrz składa serdeczne podziękowania Pocztom Sztandarowym, Miejskiej Orkiestrze Dętej pod batutą Mariana Lisieckiego, Strażakom z OSP Kalety, Harcerzom, za uświetnienie uroczystości, a także przedstawicielom wszystkich organizacji oraz mieszkańcom uczestniczącym w obchodach 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  więcej
  Relacja z obchodów 96 rocznicy odzyskania niepodległości
 • Obchody Święta Niepodległości 2014  
  godzina 10.00- w kościele przy parafii pod wezwaniem św. Józefa w Jędrysku odprawiona zostanie uroczysta Msza św. za Ojczyznę, 
  godzina 11.00- przejście mieszkańców, władz miasta, pocztów sztandarowych, orkiestry dętej pod pomnik Bojowników o Wolność i Demokrację
  godzina 11.15- składanie wiązanek kwiatów pod pomnikiem
  godzina 12.00- Kalety- Zielona. Start III Biegu Niepodległości
  godzina 13.15- Kalety- Zielona. Dekoracja zwycięzców biegu
  godzina 19.30- Kalety. Pomnik Bojowników o Wolność i Demokrację. Koncert pieśni patriotycznych pod nazwą "Droga do Wolności" w wykonaniu chóru "Sonata" oraz dzieci i młodzieży z Miotka i Strzebinia.
  Organizatorem uroczystości rocznicowych jest Miejski Dom Kultury w Kaletach.
  więcej
  Obchody Święta Niepodległości 2014
 • III Bieg Niepodległości już jutro w Zielonej  

  11 listopada, punktualnie o godzinie 12.00, spod Drzewa Wolności wystartuje trzeci już z kolei Bieg Niepodległości. Biegacze będą mieć do pokonania nieco ponad 8 km, zaś trasa biegu pokrywać się będzie w większości ze szlakiem "Zielona Pętla". Klasyfikacja przeprowadzona zostanie w sześciu kategoriach (po trzy dla mężczyzn i kobiet), jako nagrodę dla zdobywców pierwszych miejsc przewidziano sprzęt sportowy, ponadto biegacze z miejsc 1-3 otrzymają puchary. Wszystkim startującym burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia wręczy pamiątkowe dyplomy oraz biało- czerwone kotyliony. Zapisać na bieg można się już dziś wypełniając kartę zgłoszenia i przesyłając ją pod adres mailowy: jacek.lubos@kalety.pl Wszelkie informacje na temat biegu znają Państwo w regulaminie.

  Pobierz regulamin

  Pobierz kartę zgłoszeniową

  więcej
  III Bieg Niepodległości już jutro w Zielonej
 • Zaproszenie na promocję tomików poezji Pani Marii Rogocz  

  Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach im. prof. Henryka Borka ma zaszczyt zaprosić na promocję tomików poezji Pani Marii Rogocz pt.: "Z życia wzięte" i "Retoryczne pytania". Spotkanie odbędzie się 12 listopada 2014 r. w Miejskim Domu Kultury w Kaletach przy ul. Lublinieckiej 2, o godz. 18.00.

  więcej
  	 Zaproszenie na promocję tomików poezji Pani Marii Rogocz

Najbliższe wydarzenia

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd

Biuletyn wrzesień 2021

Pobierz biuletyn ZOBACZ ARCHIWUM