Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Nowa korzystniejsza dla Miasta umowa na dzierżawę nieruchomości Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach

  1 lipca 2020 roku Burmistrz Miasta Kalety zawarł z firmą EDU RES, prowadzącą Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kaletach, umowę dzierżawy na wydzierżawienie nieruchomości gminnej, zabudowanej, położonej przy ul. ks. Rogowskiego 43 o powierzchni 0,8415 ha. Umowa została zawarta na czas nieoznaczony za zgodą Rady Miejskiej w Kaletach, która podjęła stosowną uchwałę. W ww. umowie dzierżawy strony ustaliły wysokość miesięcznego czynszu dzierżawnego w wysokości 17.000 zł.

  więcej
 • Radio Piekary o zakończeniu inwestycji modernizacji sieci wodociągowej w Kuczowie

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, w której Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wypowiada się na temat zakończenia prac, mających na celu modernizację sieci wodociągowych na terenie Kuczowa. Projekt realizowany był dzięki dofinansowaniu jakie Miasto Kalety pozyskało w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
   

 • W centrum naszego miasta stanął kosz na plastikowe nakrętki

  Przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kaletach stanął specjalny kosz w kształcie serca, gdzie można wrzucać plastikowe nakrętki, które przekazywane będą na rzecz potrzebujących dzieci – czytamy na portalu internetowym Stowarzyszenia “Nasze Kalety”. Zachęcamy do lektury artykułu, jak również do przyłączenia się do szczytnej akcji zbierania nakrętek.

  więcej
 • Zaproszenie na mecz KS Unia Kalety - Sparta Lubliniec

  Klub Sportowy Unia Kalety serdecznie zaprasza w sobotę, 1 sierpnia br., na mecz 2 kolejki ligi okręgowej. Tym razem nasi zawodnicy zmierzą się z drużyną Sparty Lubliniec. Początek, godz. 17.00, stadion KS Unii Kalety przy ul. Fabrycznej.

  więcej
 • Test syren alarmowych

  Zgodnie z § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 07.01.2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r., poz. 96) informuję, że w dniu 1 sierpnia 2020 roku o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach treningu, zostaną uruchomione syreny alarmowe na terenie miasta Kalety, gdzie emitowany będzie - dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu.

 • Postanowienie o zwołaniu XIX sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Dzisiaj, 30 lipca 2020 r., (czwartek) o godz. 13.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Będzie to sesja absolutoryjna.

  więcej
 • Kaletańska pasieka edukacyjna proekologiczną inwestycją roku?

  W trakcie weekendowej wizyty Pani Marszałek Izabeli Domogały w naszym mieście, był również czas na chwilę oddechu w scenerii kaletańskiego parku tematycznego Ichtiopark. Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia wraz z Panią Marszałek oraz Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Kaletach Alojzym Rupikiem odwiedzili niedawno uruchomioną pasiekę edukacyjną, gdzie mieli okazję na żywo zobaczyć pracę tych pożytecznych owadów oraz skosztować różnych gatunków miodu.

  więcej
 • Pielgrzymka parafialna do Bruśka

  Jak co roku, niezależnie od pogody i dnia tygodnia, 16 lipca w godzinach porannych wyruszyła spod kościoła p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Drutarni tradycyjna procesja do dawnego kościoła parafialnego w Bruśku, której przewodniczył ksiądz proboszcz Krzysztof Goc. Z opowiadań przekazywanych z pokolenia na pokolenie mówiono, że pod koniec XIX w. w Drutarni, jak i w miejscowościach ościennych, wybuchła epidemia. Mieszkańcy Drutarni zaczęli się modlić i postanowiono wtedy, że pójdą z pieszą pielgrzymką do Bruśka prosić Boga za wstawiennictwem Matki Boskiej i św. Jana Chrzciciela, któremu jest poświęcony kościół, o zaprzestanie epidemii.

  więcej
 • Konkurs Gwarka na najładniejszy ogród i balkon

  Tygodnik Gwarek zaprasza wszystkich czytelników i internautów do wzięcia udziału w plebiscycie na najładniej urządzony ogród, ogródek działkowy lub balkon. Na zwycięzców czekają nagrody w postaci bonów zakupowych o wartości 300 zł, 200 zł i 100 zł do bytomskiego Bricomarche, sponsora plebiscytu.

  więcej
 • Marszałek Województwa Śląskiego spotkała się w Zielonej z Druhami OSP Kalety

  W miniony weekend nad zbiornikami wodnymi w Kaletach Zielonej doszło do spotkania Pani Marszałek Województwa Śląskiego Izabeli Domogała z Druhami OSP Kalety. W spotkaniu wziął również udział Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Kaletach Alojzy Rupik oraz Prezes OSP Kalety Henryk Złotosz. W trakcie spotkania swoje umiejętności zaprezentowała drużyna młodzieżowa działająca w strukturach naszej kaletańskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

  więcej
 • Złóż wniosek o przyznanie stypendium szkolnego

  Przypominamy o możliwości ubiegania się o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów i studentów, mieszkańców naszego miasta, w roku szkolnym 2020/2021. Wnioski można pobrać oraz składać w Urzędzie Miejskim biurze obsługi petenta na parterze. Stypendium szkolne mogą otrzymywać uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

  więcej
 • Etap projektowy zadania polegającego na termomodernizacji budynków wielorodzinnych w Kaletach

  Trwa realizacja projektu polegająca na termomodernizacji trzech budynków wielorodzinnych będących własnością Miasta Kalety. Mowa tu o projekcie pn. “Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety”, w wyniku realizacji którego, kompleksowej termomodernizacji poddane zostaną budynki wielorodzinne przy ul. 1 Maja 21, Fabrycznej 25, Sienkiewicza 9. W rozstrzygniętym niedawno postępowaniu przetargowym, na powyższy zakres inwestycyjny, wyłoniono dwóch wykonawców.

  więcej
 • Milionowa inwestycja na modernizację sieci wodociągowych w Kuczowie zakończona

  W związku z otrzymanym przez miasto Kalety dofinansowaniem na realizację zadania „Modernizacja sieci wodociągowej na obszarze aglomeracji wyznaczonej na terenie Miasta Kalety” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, zostały zakończone prace mające na celu modernizację sieci wodociągowych na terenie dzielnicy Kuczów. Modernizacji zostały poddane sieci wodociągowe w ulicach: Myśliwska, Boczna, Powstańców, Polna, Słoneczna, Zapolskiej i Paderewskiego (ulica boczna).

  więcej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - lipiec 2020

  Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety wyłącznie w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.05.2020 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 5,4%;

  – Województwo Śląskie 4,5%;

  – Kraj 6,0%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.06.2020 r. było 251 bezrobotnych, w tym 159 kobiet. 32 osoby uprawnione do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 18 kobiet.

  więcej