Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Pomoc Miasta Kalety dla Powiatu Tarnogórskiego na wykonanie remontu mostu w ciągu ul. Stawowej w Kaletach Zielonej

  Po ustaleniach zainicjowanych przez Burmistrza Miasta Kalety Klaudiusza Kandzię oraz Radnego Powiatowego Eugeniusza Ptaka z przedstawicielami Zarządu Powiatu Tarnogórskiego, wzorem lat poprzednich Gmina Kalety zadeklarowała pomoc dla powiatu tarnogórskiego na realizację inwestycji drogowej w naszym mieście.

  więcej
 • Zajęcia z nordic walking

  Zapraszamy naszych mieszkańców na zajęcia nordic walking z instruktorami. Aktywności odbędą się w najbliższy czwartek, 14 lipca 2022 r. Start o godzinie 19.00 z parkingu obok przedszkola przy ul. Brzechwy. Na czas zajęć możliwość bezpłatnego wypożyczenia kijów do nordic walking.

  więcej
 • Siatkarze LKS Małapanew znów reprezentują Miasto Kalety

  3 stycznia 2015 r. siatkarze sekcji siatkówki LKS Małapanew Kuczów wzięli udział w I Noworocznym turnieju Piłki Siatkowej o puchar Prezesa OSP Potępa w Krupskim Młynie. Po prawie dwutygodniowej przerwie świątecznej, mieliśmy małe obawy co do formy, przygotowania oraz świeżości gry. W turnieju udział wzięło 12 drużyn, które podzielone zostały na 3 grupy po 4 drużyny. Trafiliśmy do grupy B wraz z dwoma zespołami miejscowymi (Actimelki oraz Żuczki), a skład grupy uzupełniała drużyna OSP Kochanowice.

  więcej
 • Zmiana wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 sierpnia 2022 r.

  Miasto Kalety informuje, iż w związku z podjętą przez Radę Miasta Kalety uchwałą nr 309/XXXVII/2022 z dnia 7 lipca 2022 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości stawki takiej opłaty: od 1 sierpnia 2022 r. zmienią się stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.

  więcej
 • Zaproszenie na Święto Gminne w Drutarni

  Rada Parafialna, ks. Proboszcz Parafii p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Drutarni, Miasto Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach zapraszają w sobotę 16 lipca 2022 roku na Święto Gminne w Drutarni. W programie między innymi koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, pokazy strażackie druhów OSP Kalety, pokazy taneczne, gry i zabawy dla dzieci. Szczegółowy program imprezy na PLAKACIE.

  więcej
 • Gmina Kalety na 10. miejscu w Polsce w rankingu „ Czyste Powietrze” za 2021 rok

  Znamy już wyniki pierwszego, rocznego rankingu gmin w prowadzonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programie priorytetowym „Czyste Powietrze”. Z przyjemnością informujemy, że po podsumowaniu danych za 2021 rok, Kalety znalazły się na 10. miejscu w Polsce pod względem liczby złożonych wniosków na 1000 budynków do Programu Czyste Powietrze.

  więcej
 • Zapraszamy do plenerowej kawiarenki przy Centrum Informacji Turystycznej na Małym Rynku

  Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców do plenerowej kawiarenki przy Centrum Informacji Turystycznej na Małym Rynku, gdzie na wygodnych leżaczkach można napić się pysznej kawy i spotkać ze znajomymi. Dla Seniorów z terenu naszego miasta kawa i coś słodkiego serwowane są bezpłatnie! Jednocześnie zachęcamy do odwiedzenia Centrum Informacji Turystycznej.

  więcej
 • Ogłoszenie o zamówieniu na budowę budynku Klubu Sportowego Unia Kalety

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg na budowę budynku Klubu Sportowego Unia Kalety wraz ze zbiornikiem retencyjnym na deszczówkę. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy przetargowej: https://miniportal.uzp.gov.pl, nie później niż do dnia 27.07.2022 r. do godziny 10:00. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godz. 10.30.

  więcej
 • Przebudowa ul. Działkowej w Jędrysku zakończona

  W dniu 1 lipca 2022 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Działkowa w Kaletach - II etap. Wykonawcą prac był BRUKPOL BIS Pawła Krus z Koziegłów. W odbiorze wzięli udział: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, pracownicy Urzędu Miejskiego, Wykonawca robót i Inspektor nadzoru inwestorskiego. W ramach zadania wykonana została nawierzchnia ulicy z betonowej kostki brukowej wraz ze zjazdami do posesji oraz kanalizacja deszczowa. Koszt robót brutto 214.600,47 zł.

  więcej
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - maj 2022 r.

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu maju 2022 roku. Próbki do badań pobrane zostały z czterech punktów poboru.

  więcej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - czerwiec 2022

  Szanowni Państwo, prezentujemy czerwcowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji bądź na spodzie strony klikając w okładkę biuletynu.

  więcej
 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie wielorodzinnej lipiec - wrzesień 2022

  Poniżej podajemy do wiadomości harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach lipiec - wrzesień 2022 w zabudowie wielorodzinnej.

  więcej
 • Centrum Informacji Turystycznej od dziś rozpoczyna wakacyjną działalność w naszym mieście

  Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców oraz turystów odwiedzających nasze miasto. Od dzisiaj w Kaletach zaczyna funkcjonować Centrum Informacji Turystycznej. Punkt zlokalizowany jest na Małym Rynku w centrum miasta.

  więcej
 • Zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Miasta Kalety

  W niedzielę, 3 lipca 2022 br., w Ichtioparku odbyły się zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Miasta Kalety. W zmaganiach wzięło udział 24 wędkarzy reprezentujących ościenne Koła PZW.

  więcej
 • Wiedzą, jak zadbać o środowisko

  Rozstrzygnięto konkurs ekomiasto. Laureatami konkursu i zdobywcami III miejsca zostali uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaletach. Ekologiczne rozwiązania w miastach, alternatywne źródła energii, oszczędzanie wody. To tylko niektóre z zagadnień ochrony środowiska, którymi zajęli się uczestnicy konkursu EkoMiasto. Zespoły pod kierunkiem nauczycieli ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych rozwiązywali przygotowane przez ekspertów Politechniki Śląskiej zadania. Podczas gali finałowej 15 czerwca poznaliśmy laureatów konkursu.

  więcej