Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Spotkanie z dyrektorami szkół miejskich przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego

  W czwartek, 20 sierpnia 2020 r. odbyło się spotkanie dyrektorów szkół: Doroty Mańczak oraz Bożeny Dziuk – dla których organem prowadzącym jest Miasto Kalety. W spotkaniu uczestniczyli również Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Joanna Ptak oraz zastępca Burmistrza Dariusz Szewczyk. Dyrektorzy wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego analizowali sytuację związaną z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021, w aspekcie m.in. trwającej pandemii koronawirusa oraz jaki będzie miała ona wpływ na prowadzony proces edukacyjny w ich placówkach. Na tę chwilę wszystkie miejskie placówki edukacyjne zostaną otwarte.

  więcej
 • Zakończenie drugiego etapu budowy „Miotkowskiego rynku”

  17 sierpnia 2020 r. odbył się odbiór końcowy prac związanych z wykonaniem II etapu budowy parkingu w Miotku. Druga część rewitalizacji zdegradowanej przestrzeni publicznej objęła utwardzenie terenu z kostki brukowej w obrębie cmentarza wraz z wyznaczeniem miejsc postojowych, wykonanie odwodnienia oraz oświetlenia w technologii LED. Wykonawcą robót było przedsiębiorstwo P.U.H. BUD-MET BIS z Panek.

  więcej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - sierpień 2020

  Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety wyłącznie w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Znajdą w nim Państwo m.in. sprawozdanie z sesji absolutoryjnej oraz relacje z wizyty w naszym mieście Pani marszałek Izabeli Domogały. Zapraszamy do lektury.

  więcej
 • Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego - zagłosuj na Stanicę Rowerową w Truszczycy!

  Od 1 sierpnia br., ruszyło głosowanie internautów w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego organizowanym przez Zarząd Województwa Śląskiego. Jego celem jest m.in. promocja realizacji architektonicznych kształtujących przestrzenie publiczne poprawiające jakość życia mieszkańców regionu. Zachęcamy naszych mieszkańców do oddania swojego głosu na kaletańską Stanicę Rowerową. Po zaznaczeniu odpowiedniej liczby punktów, na dole strony należy podać swój adres mailowy i kliknąć “Zagłosuj”. Następnie potwierdzić głosowanie klikając w link, który wysłany został na podany adres mailowy. Plebiscyt potrwa do końca sierpnia br.

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.06.2020 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 5,6%;

  – Województwo Śląskie 4,6%;

  – Kraj 6,1%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.07.2020 r. było 261 bezrobotnych, w tym 167 kobiet. 36 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 21 kobiet.

  więcej
 • Informacja z otwarcia ofert w przetargu na "Przebudowę drogi gminnej ul. Twardowskiego w Kaletach”

  Poniżej przedstawiamy informację z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym  na "Przebudowę drogi gminnej ul. Twardowskiego w Kaletach”. W wyznaczonym terminie wpłynęło 10 ofert potencjalnych wykonawców. Termin zakończenia inwestycji określony został w projekcie umowy na dzień 15 grudnia 2020 r.

  więcej
 • Ogłoszenie o III przetargu pisemnym nieograniczonym na najem lokalu użytkowego w centrum miasta

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza III pisemny nieograniczony przetarg na najem lokalu użytkowego, usytuowanego na parterze budynku przy ul. 1 Maja 21, stanowiącego własność Gminy Kalety. Oferty należy składać w Urzędzie Miejskim w Kaletach do dnia 23 września 2020 r. do godziny 9.30. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 10.00.

  więcej
 • Na świeżym powietrzu bezpiecznie. Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego oraz Letni Bar zapraszają!

  Zachęcamy naszych mieszkańców do odwiedzenia w weekend Ichtioparku. Tradycyjnie czekać będzie wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego, która w sezonie wakacyjnym funkcjonuje codziennie od godz. 13.00 do 20.00. Przypominamy, że łowienie ryb w może odbywać się wyłącznie z wykorzystaniem sprzętu, który oferuje wypożyczalnia. Informujemy także, że sprzęt wędkarski jest każdorazowo dezynfekowany przed wydaniem go do użytku. Będąc w naszym parku tematycznym zapraszamy także do skorzystania z oferty pysznych dań serwowanych przez Letni Bar Restauracji Gościnna. Mała gastronomia czynna jest w piątki w godzinach 16.00 – 20.00 oraz w soboty i niedziele od godziny 13.00 do 20.00. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
 • Słodka edukacja

  Naszą pasiekę edukacyjną w Ichtioparku odwiedzać można w każdą sobotę oraz niedzielę w godzinach 13.00 – 20.00. Na miejscu każdy na żywo może podejrzeć pracę pszczelej rodziny dzięki specjalnemu szklanemu ulowi. Co więcej, można skosztować różnych gatunków miodu, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o tych pożytecznych owadach. Mając na uwadze bezpieczeństwo sanitarne, przypominamy o konieczności dezynfekcji rąk przed wejściem do pasieki. Zapraszamy!

  więcej
 • Pomoc żywnościowa dla mieszkańców Kalet

  Gmina Kalety realizuje Podprogram Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, którego celem jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

  więcej
 • Zakończono nasadzenia roślinności stałej na terenie nowego parkingu w Miotku

  Na koniec sierpnia br. planowany jest odbiór jednej z większych inwestycji w Miotku jaką była budowa parkingu przy kościele p.w. św. Franciszka z Asyżu. Z dużego placu postojowego, mogącego pomieścić prawie 70 samochodów, będą korzystać parafianie oraz wszyscy mieszkańcy naszego miasta, którzy w tym miejscu przesiadają się na komunikację publiczną. Oprócz miejsc parkingowych, koncepcja architektoniczna zakłada również stworzenie w tym miejscu w przyszłości infrastruktury rekreacyjnej wraz z elementami małej architektury. Pierwszymi z nich są donice, które w ostatnim czasie zostały już nasadzone roślinnością stałą.

  więcej
 • Spotkanie burmistrza z dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

  Wczoraj, 12 sierpnia 2020 r., w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia spotkał się z dyrektorem tej placówki p. Józefem Kubicą, który pełni również funkcję radnego sejmiku województwa śląskiego oraz m.in. członka kapituły WFOŚiGW w Katowicach. Pan Józef Kubica zawsze chętnie wspiera wszelkie inicjatywy w naszym mieście. Jest również częstym gościem ważnych uroczystości odbywających się w Kaletach. Z uwagi na fakt, że przeszło 80% powierzchni naszej gminy stanowią lasy, burmistrz Klaudiusz Kandzia pozmawiał z dyrektorem Kubicą na temat aktualnych spraw gospodarki leśnej na terenie Kalet.

  więcej
 • Wniosek Miasta Kalety na zagospodarowanie ronda w Drutarni został zakwalifikowany do głosowania

  Miło nam poinformować, że wniosek Miasta Kalety złożony w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego dotyczący zagospodarowania ronda w Drutarni roślinami stałymi, przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną. W trakcie weryfikacji prawno-technicznej analizowano przede wszystkim zgodność projektów z kompetencjami i zadaniami Województwa, możliwość ich wykonania oraz realność zaplanowanych wydatków. Sprawdzano również zgodność zgłoszonych zadań z obowiązującymi przepisami prawa. Ostatecznie na listę zadań dopuszczonych do głosowania trafiło 90 zgłoszonych przez mieszkańców naszego województwa projektów.

  więcej
 • Dołącz do Młodzieżowej Rady Ekologicznej

  Minister Środowiska, przy współpracy z Rzecznikiem Praw Dziecka RP i Generalną Dyrekcją Lasów Państwowych, powołuje do życia Młodzieżową Radę Ekologiczną działającą przy Ministerstwie Środowiska. W skład Rady wejdą 32 osoby w wieku pomiędzy 13 a 21 rokiem życia, pochodzące z całej Polski. Celem projektu jest stworzenie przestrzeni dla dzieci i młodzieży chcących zaangażować się w działania na rzecz ochrony środowiska. Inauguracja projektu odbędzie się podczas pierwszego posiedzenia organu we wrześniu bieżącego roku. Rekrutacja trwa do 9 września 2020 r.

  więcej
 • „Dobry start” – jednorazowe wsparcie dla uczniów

  Przypominamy, że do dnia 30 listopada 2020 r. można składać wnioski na świadczenie „Dobry start” – jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł. dla wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli rok szkolny. Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia. Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek drogą elektroniczną poprzez bankowość elektroniczną. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego MOPS Kalety pod nr tel. (34) 3527-656.

  więcej