Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Spotkania informacyjno-szkoleniowe dla Beneficjentów

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania “Leśna Kraina Górnego Śląska” zaprasza na spotkania informacyjno-szkoleniowe dla Beneficjentów z zakresu tematycznego: P.1.1.2 Podejmowanie działalności gospodarczej. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Bliższe informacje zostały zamieszczone na poniższych plakatach.

  więcej
 • UWAGA wywiady rachmistrzów w spisie rolnym wyłącznie przez telefon

  W związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, Dyrektor Centralnego Biura Spisowego podjął decyzję o prowadzeniu przez rachmistrzów spisowych wywiadów wyłącznie drogą telefoniczną w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji. Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r. do odwołania.

  więcej
 • Rozpoczynamy procedurę projektową dla budowy kładki pieszej łączącej Kuczów z Truszczycą na rzece Mała Panew

  16 czerwca br. doszło do pożaru podczas którego częściowo spłonął drewniany most na rzece Mała Panew łączący Kuczów z Truszczycą. Most ten od kilkunastu lat był nieczynny z powodu złego stanu technicznego, a w konsekwencji pożaru doszło do jego całkowitej rozbiórki. Biorąc pod uwagę znaczenie tej przeprawy rzecznej dla niezmotoryzowanych mieszkańców Kuczowa i Truszczycy, Burmistrz przygotuje na najbliższą sesję Rady Miejskiej projekt uchwały zabezpieczającej środki finansowe na wykonanie projektu kładki pieszej w ww. lokalizacji. Liczymy na szybką realizację zadania i ponowne uruchomienie tak potrzebnego dla mieszkańców bezpośredniego połączenia Truszczycy z Kuczowem.

  więcej
 • Rozpoczęła się przebudowa ul. Twardowskiego w Jędrysku

  Miasto Kalety rozpoczęło w ubiegłym tygodniu przebudowę ulicy Twardowskiego w Kaletach wraz z przebudową kanalizacji deszczowej. Wykonawcą robót jest Firma POL BRUK z Poczesnej. Przebudowane zostanie 130 metrów drogi o szerokości 5,5 metra. Nawierzchnia ulicy oraz zjazdy do posesji wykonane zostaną z betonowej kostki brukowej. Koszt przebudowy tego odcinka drogi wyniesie 261.706,96 zł. Planowany termin zakończenia prac budowlanych określony został na 15 grudnia 2020 r.

  więcej
 • Śląskie zainwestuje w Twój talent

  Ruszyła VI edycja projektu wspierającego uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie języków obcych, przedmiotów matematycznych, informatycznych lub przyrodniczych. W ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty - VI edycja” uczniom przyznawane zostaną stypendia w wysokości 5 tys. zł na czas trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Dodatkowo uczniowie będą podlegać w tym czasie opiece dydaktycznej pełnionej przez nauczyciela, pedagoga lub doradcę zawodowego zatrudnionego w szkole, do której uczęszczają. Celem opieki jest wsparcie ucznia w wykorzystaniu przyznanego stypendium na cele edukacyjne i monitorowanie jego osiągnięć edukacyjnych.

  więcej
 • Wieczór poetycki Pani Marii Rogocz

  30 września 2020 r., w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach odbył się wieczór poetycki Pani Marii Rogocz promujący dwa najnowsze tomiki wierszy pt. „Zwierciadło duszy mej” oraz „Z delikatnością motyla”. Uroczystość otworzył dyrektor kaletańskiego MDK-u Marian Lisiecki, który pokrótce przybliżył sylwetkę artystyczną poetki oraz jej dorobek literacki.

  więcej
 • Kalety zaistniały w Gazecie Wrocławskiej

  Kalety to miejscowość o walorach, o których coraz częściej można dowiedzieć się z wielu prestiżowych mediów. Ostatnio na łamach Gazety Wrocławskiej w dodatku “Uroki polskigo południa”, czytelnicy mogli dowiedzieć się jakie atrakcje czekają na nich odwiedzając naszą miejscowość. Dodatek ten zamieszczony został w gazetach lokalnych o zasięgu ogólnopolskim, m.in Dziennik Łódzki, Gazeta Wielkopolska, Gazeta Krakowska czy Dziennik Bałtycki. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tym materiałem, który zamieszczamy poniżej.

  więcej
 • Koncert inauguracyjny “Zespołu Pieśni i Tańca Kalety”

  Serdecznie zachęcamy do obejrzenia materiału wideo z pierwszego premierowego koncertu inaugurującego działalność “Zespołu Pieśni i Tańca Kalety” przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Koncert odbył się w minioną niedzielę, 27 września, w siedzibie kaletańskiego MDK-u. Zespół krzewiący śląskie tradycje poprzez taniec i śpiew powstał w ramach realizacji projektu pn. "Kalety na ludowo - tradycje i współczesność". Zadanie realizowane jest ze wsparciem Narodowego Centrum Kultury z programu EtnoPolska 2020.

   

 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej oraz dla firm. Październik – Grudzień 2020

  Poniżej zamieszczamy harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach październik 2020 – grudzień 2020.
  - harmonogram - zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna POBIERZ
  - harmonogram - firmy POBIERZ

 • LGD Leśna Kraina Górnego Śląska ogłasza nabór wniosków

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska” ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”. Termin składania wniosków od 16 do 29 października 2020 r. Zakres tematyczny: Rozwój gospodarczy obszaru w oparciu o przedsiębiorczość mieszkańców - Podejmowanie działalności gospodarczej.

  więcej
 • Facebookowy konkurs dla naszych mieszkańców

  Zachęcamy naszych mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie miejskim, który ogłoszony został na profilu faceebokowym Miasta Kalety. Wystarczy oddać swój głos na kaletański projekt pn. „Ciekawostki przyrodnicze powiatu tarnogórskiego. Tablice informacyjne na terenie Miasta Kalety-Leśnego Zakątka Śląska” w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2021 rok. Do wygrania jest duży słoik kaletańskiego miodu oraz folder-przewodnik o Mieście Kalety! Szczegóły konkursu poniżej.

  więcej
 • Zagospodarowanie ronda w Drutarni wybrane do realizacji!

  Niezmiernie miło nam poinformować, że zadanie pn. „Zagospodarowanie ronda im. świętego Jana Pawła II w Drutarni – poprzez nasadzenie roślin stałych” w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zostało wybrane do realizacji! Na nasz projekt oddanych zostało 608 głosów. Kwota dofinansowania zadania to 50.000 zł. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom, radnym Rady Miejskiej oraz sympatykom naszego miasta za każdy oddany głos na kaletański projekt. Już wkrótce będziemy mogli się cieszyć pięknie zagospodarowanym rondem w Drutarni.

  więcej
 • Zaproszenie do udziału w szkoleniu i warsztatach „Tworzenie pakietów turystycznych – szansą na lokalny rozwój aktywności społecznej i gospodarczej”

  Zapraszamy mieszkańców z obszaru Stowarzyszenia LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” do wzięcia udziału w szkoleniu i warsztatach pt. „Tworzenie pakietów turystycznych – szansą na lokalny rozwój aktywności społecznej i gospodarczej” organizowanych w ramach międzynarodowego projektu współpracy pn. „Marka turystyczna – sieć Ekomuzea”. Zainteresowanych prosimy o przesłanie wypełnionej karty uczestnictwa w warsztatach najpóźniej do dnia 8 października 2020 r. Liczba miejsc ograniczona!

  więcej
 • Szkoła Muzyczna „KONIK” oficjalnie rozpoczęła swoją działalność

  Od dzisiaj, 29 września 2020 r. oficjalnie Miasto Kalety ma swoją szkołę muzyczną. Na osiedlu przy ul. 1 Maja, zainaugurowała właśnie swoją działalność pierwsza w naszym mieście Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia „Konik” w Kaletach. Uroczystego otwarcia placówki dokonał Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. Burmistrz wyraził zadowolenie, że taka placówka będzie funkcjonowała w Kaletach, bo to niewątpliwie podnosi prestiż Miasta.

  więcej
 • Trening systemu alarmowania

  W związku z planowanym krajowym ćwiczeniem RENEGADE/SAREX-20, organizowanym przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz w oparciu o rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r., poz. 96), informujemy, że w dniach od 6 do 9 października 2020 r. na terenie miasta Kalety może odbyć się trening systemu alarmowania i ostrzegania.

  więcej