Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Nowe obostrzenia w całym kraju. Cmentarze zostają zamknięte

  Podczas konferencji prasowej jaka odbyła się 30 października 2020 r., Premier RP ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. W dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada br. cmentarze w całym kraju będą zamknięte.

  więcej
 • Miasto Kalety „Marką Śląska”

  17 października 2020 r. odbyła się XXVI Gala Telewizyjna Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, podczas której nastąpiło rozstrzygnięcie XI edycji konkursu „Marka-Śląskie”. Tym samym niezmiernie miło nam poinformować, że nasze miasto otrzymało zaszczytne wyróżnienie w kategorii Turystyka i Rekreacja. Kapituła Konkursu doceniła atrakcyjność rekreacyjną Leśnego Zakątka Śląska oraz działania na rzecz promocji turystyki w regionie.

  więcej
 • Dziękujemy za oddane głosy na projekt dotyczący wykonania tablic informacyjnych z opisami najciekawszych przyrodniczo miejsc w Kaletach

  Do wczoraj internauci mogli głosować na projekt złożony przez radnego powiatowego Eugeniusza Ptaka pn. „Ciekawostki przyrodnicze powiatu tarnogórskiego” w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Tarnogórskiego na 2021 rok. Tym samym, składamy podziękowania wszystkim mieszkańcom, radnym Rady Miejskiej oraz sympatykom naszego miasta za każdy oddany na ten projekt głos.
  Ostateczne wyniki, w tym dwa zwycięskie projekty poznamy 26 października br. Liczymy na to, że wspólnymi siłami udało się nam zakwalifikować do zadań przyjętych do realizacji w ramach tego Budżetu Obywatelskiego.

 • Zmiana organizacji ruchu na Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 31 października 2020 r. do 03 listopada 2020 roku

  Burmistrz Miasta Kalety uprzejmie zawiadamia wszystkich dojeżdżających samochodami na dzień Wszystkich Świętych w okolice cmentarza w Kaletach-Jędrysku, w dniach 31 października do 03 listopada 2020 r. o zmianie organizacji ruchu na ulicy Pokoju w Kaletach. Na ten czas wprowadza się zmianę organizacji ruchu na ulicy Pokoju z ruchu dwukierunkowego na ruch jednokierunkowy od ulicy ks. Rogowskiego. W związku z powyższym na wlocie od ul. ks. Rogowskiego, w ul. Pokoju, zostanie ustawiony znak D-3 (droga jednokierunkowa) zaś od ul. Sobieskiego stanie znak B-2 (zakaz wjazdu). Zgodnie z tym ruch samochodów będzie odbywały się od ul. ks. Rogowskiego - ul. Pokoju - z wyjazdem przez ul. Sobieskiego.

 • Zaprojektowano elewacje kolejnych termomodernizowanych budynków wielorodzinnych w Kaletach

  Od czerwca 2020 r. realizowany jest w naszym mieście etap wykonawczy projektu polegającego na termomodernizacji trzech budynków wielorodzinnych będących własnością Miasta Kalety. Celem zadania pn. “Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety”, jest kompleksowa termomodernizacja budynków wielorodzinnych przy ul. 1 Maja 21, Fabrycznej 25 oraz Sienkiewicza 9. Niedawno informowaliśmy o zaawansowaniu prac budowlanych w budynku przy ul. Fabrycznej 25.

  więcej
 • Świadczenie „Dobry start” - termin składania wniosków upływa 30 listopada br.

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach przypomina, że do dnia 30 listopada 2020 r. można jeszcze składać wnioski na świadczenie „Dobry start” – jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł dla wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli rok szkolny. Świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia 24 roku życia. Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek drogą elektroniczną poprzez bankowość elektroniczną lub osobiście. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego (parter budynku UM) lub pod nr tel. (34) 3527-656.

 • Zestawienie ofert w przetargu na „Budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni”

  Dzisiaj, 19 października 2020 r., w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach mialo miejsce otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym na „Budowę boiska wielofunkcyjnego w Kaletach-Drutarni”. W wyznaczonym terminie wpłynęło 9 ofert potencjalnych wykonawców. Najtańsza zaoferowana przez spółkę z Sarnowa opiewała na kwotę 218.151,34 zł, najdroższa Spółki z Dąbrowy Górniczej 303.893,86 zł. Poniżej przestawiamy kompletne zestawienie ofert.

  więcej
 • Branżowa TARCZA 5.0 dla przedsiębiorców

  Od 15 października 2020 r. przedsiębiorcy z branży turystycznej, estradowej i wystawienniczej mogą wystąpić do ZUS z wnioskiem o świadczenie postojowe, dodatkowe świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Wnioski można składać tylko elektronicznie - przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

  więcej
 • Od soboty nowe obostrzenia w walce z koronawirusem

  W związku z ciągłym nasilaniem epidemii koronawirusa w Polsce, Rząd zdecydował o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń. Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

  więcej
 • Kalety 2 w powiecie tarnogórskim, 11 w województwie śląskim i 149 w kraju w rankingu „Liderzy inwestycji”

  W rankingu „Liderzy inwestycji” wydatków inwestycyjnych samorządów 2017–2019 tygodnika „Wspólnota”. Miasto Kalety zajęło 149 pozycję z średnimi wydatki inwestycyjnymi per capita na poziomie 1103,17 zł. Klasyfikowani byliśmy w kategorii „Miasta inne”, w której uwzględnionych zostało 606 samorządów.

  więcej
 • Kalyckie Szutry w listopadzie po raz pierwszy w Zielonej

  11 listopada 2020 r. zapraszamy wszystkich miłośników wyścigów rowerowych, do wzięcia udziału w pierwszej edycji Kalyckich Szutrów. Start odbędzie się nieopodal górnego zbiornika wodnego w Zielonej. Zawodnicy będą mieli do przejechania około 40 kilometrów po starannie przygotowanej trasie. Organizatorami wydarzenia są Kowal Na Kole i Miasto Kalety. Szczegóły imprezy już niebawem.

  więcej
 • Ogłoszenie o naborze wniosków w ramach Programu „50 kW na start” wspierającego przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza nabór wniosków na przedsięwzięcia polegające na zabudowie mikroinstalacji fotowoltaicznych, tj. instalacji o mocy do 50 kW z terenu województwa śląskiego w ramach Programu „50 kW na start” wspierającego przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców. Nabór wniosków będzie odbywał się w rundach.

  więcej
 • Mieszkaniec Kalet najmłodszym profesorem w Polsce

  Miło nam poinformować, że 21 września 2020 roku mieszkaniec Kalet, Pan Krzysztof Sośnica doktor habilitowany inżynier z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, postanowieniem Prezydenta RP otrzymał tytuł profesora nauk ścisłych i przyrodniczych. Jak się okazuje, obecnie Pan Krzysztof w wieku 35 lat jest najmłodszym profesorem tytularnym w Polsce. Jedenaście lat temu Pan Krzysztof Sośnica ukończył kierunek geodezja i kartografia na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W roku 2014 zdobył stopień naukowy doktora fizyki i astronomii na Wydziale Nauk Ścisłych Szwajcarskiego Uniwersytetu w Bernie.

  więcej
 • Informacja na temat sposobu realizacji powszechnego spisu rolnego 2020

  Uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od dnia 10 października 2020 r. istnieje możliwość realizacji Powszechnego Spisu Rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z użytkownikami gospodarstw rolnych. Przeprowadzanie wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych będzie realizowane z zachowaniem wszystkich obowiązujących zaleceń sanitarnych.

  więcej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - październik 2020

  Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety wyłącznie w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej