Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Stanice rowerowe zostaną doposażone w mapy z naniesionymi atrakcjami turystycznymi i sportowymi na terenie miasta Kalety

  W najbliższym czasie wszystkie trzy kaletańskie stanice rowerowe doposażone zostaną w przejrzyste mapy, na których umiejscowiono atrakcje turystyczne i sportowe warte odwiedzenia na terenie naszego miasta. Na mapach zamieszczono 12 punktów terenowych z szeroką ofertą. Rowerzyści odwiedzający Kalety na podstawie tych kartograficznych informacji będą mogli bez trudu trafić m.in. do Ichtioparku, ale też na „Garbaty mostek”, czy do prastarych meandrów Małej Panwi w Drutarni.

  więcej
 • Boisko wielofunkcyjne w Drutarni oficjalnie oddane w ręce mieszkańców

  Dzisiaj, 17 maja 2021 r. oficjalnie oddano do użytku mieszkańcom naszego miasta boisko wielofunkcyjne w Drutarni. Nowy obiekt sportowy zlokalizowany został w miejscu istniejącego placu rekreacyjnego przy ulicy Koszęcińskiej i 3 Maja. Boisko umożliwia grę w mini piłkę nożną, ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, radny Drutarni Dawid Wolnik oraz prezes TPD Śląskiego Oddziału Regionalnego Jan Wiesiołek. W wydarzeniu udział wzięli także uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, zawodnicy drużyny speedrowera, mieszkańcy miasta, a także radni miejscy: Alojzy Rupik, Kazimierz Złotosz, Dawid Wolnik, Krzysztof Rogocz, Grzegorz Krupa, Jerzy Kloze i Michał Brol.

  więcej
 • Rozpoczęła się przebudowa ul. Kilińskiego w Kaletach

  W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace przy przebudowie drogi gminnej ul. Kilińskiego w Kaletach. Zakres tej inwestycji przewiduje budowę nawierzchni utwardzonej z betonowej kostki brukowej wraz z kanalizacja deszczową na całej długości ulicy. Wykonawcą robót jest firma BRUKPOL BIS z Koziegłów. Koszt tej inwestycji wyniesie 266.975,08 zł. Termin zakończenia prac budowlanych określony został na dzień 31 lipca 2021 r.

  więcej
 • Ogłoszenie o przetargu ofertowym nieograniczonym na sprzedaż samochodu marki OPEL VIVARO

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg ofertowy nieograniczony na sprzedaż samochodu ciężarowego do 3,5 t marki OPEL VIVARO. Cena wywoławcza pojazdu 3.700 zł brutto. Oferty należy składać do 28.05.2021 r. do godz. 9.50. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godz. 10.00. Warunkiem wzięcia udziału w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 100 zł najpóźniej do końca 27.05.2021 r. na rachunek bankowy Miasta Kalety – PKO Bank Polski Spółka Akcyjna nr rachunku: 25 1020 2313 0000 3902 0518 3068.

  więcej
 • Radio Piekary o kaletańskim Ichtioparku, a także czym jest Jerusalema Dance Kalety

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat możliwości wypoczynkowo-rekreacyjnych jakie daje kaletański Ichtioprak, a także kilka słów na temat nowego projektu, w którym nasze miasto bierze udział pn. “Jerusalema Dance Kalety”.

   

 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ul. Jana w Miotku

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na Przebudowie drogi gminnej nr 346 403 S, ul. Jana w Kaletach. Termin składania ofert upływa 31 maja 2021 r., godzina: 11:00. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 11.30. Termin realizacji przedmiotu zamówienia ustalony został do dnia 15 października 2021 roku.

  więcej
 • Radio Piekary o dotacji na przebudowę ulicy Jana w Miotku

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, w której Burmistrz Miasta Kalety omawia szczegóły dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jaką Miasto Kalety pozyskało na przebudowę ulicy Jan w Miotku.

   

 • Unia zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała w ćwierćfinale Pucharu Polski

  Po spektakularnym zwycięstwie w finale Pucharu Polski podokręgu Lubliniec apetyty kibiców Unii Kalety wyraźnie się zaostrzyły. By je zaspokoić, już w najbliższą środę będzie ku temu okazja. W tym dniu, na stadionie miejskim w Kaletach, nasza drużyna podejmie III ligowy Zespół Rekord Bielsko-Biała. Stawką meczu będzie udział w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Początek spotkania o godz. 18.00. Powodzenia KS UNIA!

 • Miasto Kalety zamierza zawrzeć umowę o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego

  W związku z dużym zainteresowaniem i zapotrzebowaniem mieszkańców naszego miasta na autobusowy transport zbiorowy, Burmistrz Klaudiusz Kandzia zamieścił na Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Kalety „Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego”. Jest to wymóg prawny umożliwiający zawarcie umowy z firmą przewozową. Teraz czekamy na oferty firm oferujących usługi transportu publicznego, z czego wybrana zostanie najkorzystniejsza, z którą zostanie podpisana stosowna umowa. Miasto może dofinansować ww. usługi tylko w obrębie terenu administracyjnego Miasta Kalety, mamy jednak nadzieją że firmy rozszerzą ofertę przewozową (bez dofinansowania Miasta) do Tarnowskich Gór.

  więcej
 • Cały świat tańczy „Jerusalemę”, niech i Kalety zatańczą!

  Zachęcamy naszych mieszkańców do polubienia naszego nowego fanpage’u na Facebooku „Jerusalema Dance Kalety”, a także przyłączenia się do projektu stworzenia kaletańskiej wersji tego popularnego w ostatnim czasie tańca. Z inicjatywą przeprowadzenia całej akcji wyszła nasza mieszkanka, p. Agata Kostka, która zaproponowała, że nauczy tańczyć wszystkie osoby, które zechcą wziąć udział w tym niecodziennym wyzwaniu. Natomiast nasz radny miejski, p. Jerzy Kloze zaoferował, że nakręci materiał i zmontuje końcowy teledysk kaletańskiej wersji „Jerusalemy”.

  więcej
 • Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w Truszczycy

  Wczoraj, 10 maja 2021 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach podpisana została umowa z firmą MOSTY I KONSTRUKCJE Ireneusz Kłysz z Opola, która wykona na zlecenie Miasta Kalety dokumentację projektowo-kosztorysową kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Truszczycy. W wydarzeniu tym udział wzięli także radni miejscy, których okręgi wyborcze obejmują Truszczycę i Kuczów – Edward Drabik i Zygmunt Mirowski. Termin realizacji przedmiotu umowy ustalony został do 10 listopada 2021 roku.

  więcej
 • Rondo w Drutarni w nowej odsłonie

  Zakończyły się prace związane z zagospodarowanie ronda im. świętego Jana Pawła II w Drutarni. Miejsce te zostało obsadzone m.in. jałowcami, świerkami i berberysami. Podłoże obsypane zostało dekoracyjną korą kamienną. Jak rośliny podrosną, dzięki różnorodności gatunkowej i kolorystycznej, rondo z pewnością będzie prezentować się okazale. Stałe nasadzenia w odróżnieniu od sezonowych kwiatów, będą także bardziej odporne na okresowy brak wody i większe nasłonecznienie.

  więcej
 • Sobotni trening rowerowy w Zielonej. Prosimy o zachowanie ostrożności

  W związku z planowanym na dzień 15 maja 2021 r. (sobota) od godzin porannych do godz. 16.00 w okolicach zbiorników wodnych w Zielonej oraz okolicznych duktach leśnych treningiem rowerowym pn. "Kalyckie szutry", prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i nie poruszanie się w tym czasie w okolicach przebiegu trasy uczestników wydarzenia. W szczególności trasa przebiega ulicą Owocową, Ofiar Katynia w prawo od ul. Owocowej oraz promenadą żeglarską.

  więcej
 • Zanocuj w kaletańskim lesie

  Gdzie jak nie w Leśnym Zakątku Śląska? Tylko Kalety oferują tak rozległe tereny leśne, które zajmują przeszło 80% powierzchni miasta. Dlatego, aż 46 hektarów Kaletańskich lasów znalazło się w programie Lasów Państwowych pn. "Zanocuj w lesie". Lasy Państwowe wyznaczyły w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary leśne, gdzie miłośnicy nocowania w lesie mogą uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. To efekt pilotażowego programu, który odbywał się przez ostatni rok.

  więcej
 • Miasto Kalety po raz kolejny nominowane do nagrody Gmina Przyjazna Rowerzystom

  Turyści kolarze, kolejny raz nominowali nasze Miasto do ogólnopolskiego konkursu Gmina Przyjazna Rowerzystom. Plebiscyt, który corocznie organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, w tym roku również podzielony został na dwa etapy. W pierwszym, turyści kolarze na specjalnej karcie zgłoszeniowej typowali gminy, które ich zdaniem, na swoim terenie podejmują skuteczne działania na rzecz rozwoju turystyki kolarskiej.

  więcej