Poniedziałek, 08 Sierpnia 2022  Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Modernizacja sieci wodociągowej w ulicy Jana zakończona

  W ostatnich dniach zostały zakończone prace związane z realizacją inwestycji „Przebudowa sieci wodociągowej – ul. Jana w Kaletach Miotku”. Łączna długość zmodernizowanej sieci wyniosła ok. 500 [mb] wraz z przebudową przyłączy do granic posesji, co w znacznym stopniu poprawi funkcjonowanie systemu sieci wodociągowych na terenie naszego miasta oraz parametry wody dostarczane mieszkańcom. Inwestycja została wykonana przez P.P.H.U. „INSTAL – BUDOTECH”, ul. Częstochowska 38c, 42-287 Kamienica za kwotę 134.964,94 zł (brutto). Zrealizowanie przedmiotowej inwestycji pozwoli w kolejnym etapie na wykonanie nowej nawierzchni w ul. Jana.

 • Postanowienie o zwołaniu XXV sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że 6 maja 2021 r., (czwartek) o godz. 12.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się w trybie zdalnym XXV sesja Rady Miejskiej w Kaletach. 
  Projekty uchwał – POBIERZ

  więcej
 • Maseczki ochronne dla naszych mieszkańców

  W związku z trwającą sytuacją epidemiczną w naszym kraju, Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przekazała Miastu Kalety maseczki ochronne celem rozdysponowania ich wśród naszych mieszkańców. Maseczki chirurgiczne (po 2 sztuki) można odbierać w biurze podawczym Urzędu Miejskiego w Kaletach (na parterze budynku) w godzinach pracy magistratu.

 • Trwają spotkania z mieszkańcami Miasta Kalety w sprawie uzgodnień przebiegu trasy gazociągu

  Od dzisiaj (22.04.2021), w Urzędzie Miejskim w Kaletach, rozpoczęły się spotkania przedstawicieli firmy I-PROJEKT projektującej gazociąg w naszym mieście, z mieszkańcami Kalet będącymi właścicielami terenów, przez które planowany jest przebieg sieci. Poprzez organizację tych spotkań, Miasto Kalety postanowiło wspomóc firmę projektową z Gliwic w załatwianiu kwestii formalnych niezbędnych do wykonania projektu. Przyspieszy to budowę gazociągu, co niewątpliwie jest w interesie wszystkich mieszkańców naszego miasta.

 • W majówkę skorzystasz z Orlika

  Po dłuższej niż zwykle przerwie, spowodowanej niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19, od najbliższej soboty, 1 maja 2021 r., wznawiamy funkcjonowanie boiska wielofunkcyjnego Olik przy szkole podstawowej w Kaletach. W celu skorzystania z tego obiektu sportowego, w dalszym ciągu będzie obowiązywała rezerwacja on-line za pośrednictwem strony internetowej www.kalety.pl.

 • Już wkrótce zapraszamy do Ichtioparku na otwarcie sezonu wędkarskiego

  Mamy dobrą wiadomość dla amatorów spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Od maja rozpoczynamy sezon wędkarski w naszym kaletańskim parku tematycznym przy ulicy Fabrycznej. Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku, która działać będzie w reżimie sanitarnym, czynna będzie w weekendy – soboty i niedziele - w godzinach od 13.30 do 18.00 (podczas długiego weekendu majowego również w poniedziałek 3 maja).
  Na miejscu będzie możliwość otrzymania przynęty do łowienia oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów wędkarskich. W ubiegłym tygodniu zbiornik wodny został już kolejny raz zarybiony. Karpie będą atrakcją dla naszych mieszkańców próbujących swoich sił w wędkarstwie. Zachęcamy do odwiedzenia Ichtioparku!

  więcej
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

  Informujemy, że w dniu 27 kwietnia 2021 r. o godzinie 10.00 z udziałem środków komunikowania się na odległość (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
 • Kwietniowy numer "Biuletynu Informacyjnego" dziś w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od dziś (20 kwietnia), w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, kwietniowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. artykuł o budowie instalacji fotowoltaicznej przy oczyszczalni ścieków, zapowiedź nadchodzącego sezonu turystycznego w kaletańskim Ichtioparku, materiały na temat budowy, przebudowy i modernizacji miejskich dróg i obiektów sportowych, najnowsze informacje Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, harmonogram wywozu odpadów na miesiące: kwiecień, maj i czerwiec, a także artykuł o ciekawej historii neolitycznych siekierek znalezionych niegdyś w truszczyckich lasach. Zachęcamy do zakupu i lektury!

 • Śląski Regionalny Fundusz Poręczeniowy ogłasza nabór do projektu "Kopalnia Biznesu"

  “Kopalnia Biznesu” to bezzwrotne dotacje na założenie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych niezarejestrowanych w PUP w wieku 18-29 lat zamieszkujących subregion centralny województwa Śląskiego, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r.” Projekt realizowany jest przez Śląski Regionalny Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o. w partnerstwie z Zachodniopomorską Grupę Doradczą Sp. z o.o. współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 28.02.2021 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 6,4%;
  – Województwo Śląskie 5,2%;
  – Kraj 6,5%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.03.2021 r. było 265 bezrobotnych, w tym 157 kobiet. 29 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 14 kobiet.

  więcej
 • Trwa budowa instalacji fotowoltaicznej dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków

  Intensywnie postępują prace przy budowie instalacji fotowoltaicznej przy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach. W ubiegłym tygodniu zamontowane w gruncie zostały konstrukcje, na których już zainstalowano ogniwa. Równocześnie prowadzone były prace związane z ogrodzeniem całego terenu, na którym prowadzona jest inwestycja. Projekt realizowany jest z udziałem środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Przypomnijmy, że zakres tego projektu obejmował również budowę trzech instalacji fotowoltaicznych o mocy 5 kW każda dla potrzeb energetycznych placówek oświatowych.

  więcej
 • Apel Komisariatu Policji w Kaletach

  W związku z zaistniałym zdarzeniem dotyczącym kradzieży uli, Komisariat Policji w Kaletach zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców miasta Kalety, którzy zakupili, otrzymali propozycję zakupu lub też posiadają wiedzę dotyczącą osób oferujących do sprzedaży rodziny pszczele wraz z ulami, aby w powyższej sprawie skontaktowali się niezwłocznie z funkcjonariuszami Policji w Kaletach. Zgłoszenia można kierować pod bezpłatny numer alarmowy 112 lub 997.

  więcej
 • Ruszyła kolejna edycja Śląskiego Programu KLUB

  Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył środki na dofinansowanie działalności klubów sportowych w województwie śląskim. To kolejna edycja Śląskiego Programu KLUB. Podmiotami uprawnionymi do złożenia oferty są kluby sportowe, których podstawowym celem jest upowszechnianie kultury fizycznej na obszarze województwa śląskiego. Oferty należy składać do 7 maja 2021 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 czerwca 2021 roku. Celem konkursu jest wsparcie klubów sportowych z terenu województwa śląskiego. Dofinansowanie będzie można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu sportowego, opłatę trenerów oraz organizację obozów sportowych.

  więcej
 • ZDW w Katowicach wyłonił wykonawcę zadania polegającego na zagospodarowaniu ronda im. Jana Pawła II w Drutarni

  Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach rozstrzygnął w tym tygodniu przetarg na zadanie polegające na zagospodarowaniu ronda w Drutarni poprzez nasadzenie na nim roślin stałych. Projekt zrealizowany zostanie w dużej mierze dzięki naszym mieszkańcom, którzy oddali na to zadanie swój głos w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego w ubiegłym roku. Wykonawcą zadania będzie Firma Handlowo Usługowa „Ogród Partner” z Mogilan. Na rondzie w Drutarni nasadzone zostaną m.in. jałowce, świerki i berberysy. Podłoże natomiast obsypane zostanie dekoracyjną korą kamienną. Termin wykonania inwestycji określony został do dnia 16 czerwca 2021 r.

 • Uwaga na fałszywe SMSy. Można stracić pieniądze z kont bankowych!

  Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach przestrzega przed oszustami rozsyłającymi sms-y o rzekomym zatrzymaniu naszej paczki przez służby celne. W treści wiadomości podany jest link. Jego kliknięcie powoduje zainstalowanie na naszym telefonie złośliwego oprogramowania, którego celem jest przejęcie danych do logowania w bankowości internetowej i w efekcie kradzieży pieniędzy z konta bankowego. Apelujemy o rozsądek i ostrożność!

  więcej