Poniedziałek, 08 Sierpnia 2022  Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Zapraszamy na Dzień Dziecka na stadionie miejskim w Kaletach

  Miasto Kalety, Miejski Dom Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna przy współpracy z Publicznych Szkół Podstawowych, a także KS Unia Kalety, serdecznie zapraszają 1 czerwca wszystkie dzieci z naszego miasta na DZIEŃ DZIECKA. Impreza odbędzie się w najbliższy wtorek na terenie stadionu miejskiego w Kaletach w godzinach 10.00 – 13.00. W programie m.in. konkursy, gry i zawody sportowe. Dla wszystkich dzieci uczestniczących w Dniu Dziecka przewidziano wiele darmowych atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
 • Oferta pracy

  Firma NaturDay, która od niedawna jest właścicielem Pałacu Myśliwskiego w Zielonej, poszukuje osoby do sprzątania obiektu.
  Osoby zainteresowane ofertą pracy proszone są o kontakt na adres mailowy rekrutacja@naturday.pl lub telefonicznie 32 241 43 24.

 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ulicy Brzozowej w Kaletach

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na przebudowę drogi gminnej ul. Brzozowej w Kaletach. Ofertę należy złożyć w postaci elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej zamieszczonej pod adresem: https://miniportal.uzp.gov.pl/ nie później niż do dnia 07 czerwca 2021 r. do godz. 11:00. Otwarcie ofert nastąpi dnia 07 czerwca 2021 r. o godz. 11:30.

  więcej
 • Przypomnienie dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż detaliczną (sklepy) napojów alkoholowych o terminie zapłaty II raty opłaty za korzystanie w 2021 r. z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

  Urząd Miejski w Kaletach przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż detaliczną napojów alkoholowych na podstawie zezwoleń wydanych przez Burmistrza Miasta Kalety, że dnia 31 maja br. mija termin dokonania wpłaty II raty opłaty rocznej za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w roku bieżącym.

  więcej
 • Stanice rowerowe zostaną doposażone w mapy z naniesionymi atrakcjami turystycznymi i sportowymi na terenie miasta Kalety

  W najbliższym czasie wszystkie trzy kaletańskie stanice rowerowe doposażone zostaną w przejrzyste mapy, na których umiejscowiono atrakcje turystyczne i sportowe warte odwiedzenia na terenie naszego miasta. Na mapach zamieszczono 12 punktów terenowych z szeroką ofertą. Rowerzyści odwiedzający Kalety na podstawie tych kartograficznych informacji będą mogli bez trudu trafić m.in. do Ichtioparku, ale też na „Garbaty mostek”, czy do prastarych meandrów Małej Panwi w Drutarni.

  więcej
 • Boisko wielofunkcyjne w Drutarni oficjalnie oddane w ręce mieszkańców

  Dzisiaj, 17 maja 2021 r. oficjalnie oddano do użytku mieszkańcom naszego miasta boisko wielofunkcyjne w Drutarni. Nowy obiekt sportowy zlokalizowany został w miejscu istniejącego placu rekreacyjnego przy ulicy Koszęcińskiej i 3 Maja. Boisko umożliwia grę w mini piłkę nożną, ręczną, koszykówkę i siatkówkę. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, radny Drutarni Dawid Wolnik oraz prezes TPD Śląskiego Oddziału Regionalnego Jan Wiesiołek. W wydarzeniu udział wzięli także uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, zawodnicy drużyny speedrowera, mieszkańcy miasta, a także radni miejscy: Alojzy Rupik, Kazimierz Złotosz, Dawid Wolnik, Krzysztof Rogocz, Grzegorz Krupa, Jerzy Kloze i Michał Brol.

  więcej
 • Rozpoczęła się przebudowa ul. Kilińskiego w Kaletach

  W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace przy przebudowie drogi gminnej ul. Kilińskiego w Kaletach. Zakres tej inwestycji przewiduje budowę nawierzchni utwardzonej z betonowej kostki brukowej wraz z kanalizacja deszczową na całej długości ulicy. Wykonawcą robót jest firma BRUKPOL BIS z Koziegłów. Koszt tej inwestycji wyniesie 266.975,08 zł. Termin zakończenia prac budowlanych określony został na dzień 31 lipca 2021 r.

  więcej
 • Ogłoszenie o przetargu ofertowym nieograniczonym na sprzedaż samochodu marki OPEL VIVARO

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg ofertowy nieograniczony na sprzedaż samochodu ciężarowego do 3,5 t marki OPEL VIVARO. Cena wywoławcza pojazdu 3.700 zł brutto. Oferty należy składać do 28.05.2021 r. do godz. 9.50. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godz. 10.00. Warunkiem wzięcia udziału w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 100 zł najpóźniej do końca 27.05.2021 r. na rachunek bankowy Miasta Kalety – PKO Bank Polski Spółka Akcyjna nr rachunku: 25 1020 2313 0000 3902 0518 3068.

  więcej
 • Radio Piekary o kaletańskim Ichtioparku, a także czym jest Jerusalema Dance Kalety

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat możliwości wypoczynkowo-rekreacyjnych jakie daje kaletański Ichtioprak, a także kilka słów na temat nowego projektu, w którym nasze miasto bierze udział pn. “Jerusalema Dance Kalety”.

   

 • Ogłoszenie o zamówieniu na przebudowę ul. Jana w Miotku

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na Przebudowie drogi gminnej nr 346 403 S, ul. Jana w Kaletach. Termin składania ofert upływa 31 maja 2021 r., godzina: 11:00. Otwarcie ofert nastąpi tego samego dnia o godzinie 11.30. Termin realizacji przedmiotu zamówienia ustalony został do dnia 15 października 2021 roku.

  więcej
 • Radio Piekary o dotacji na przebudowę ulicy Jana w Miotku

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, w której Burmistrz Miasta Kalety omawia szczegóły dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg jaką Miasto Kalety pozyskało na przebudowę ulicy Jan w Miotku.

   

 • Unia zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała w ćwierćfinale Pucharu Polski

  Po spektakularnym zwycięstwie w finale Pucharu Polski podokręgu Lubliniec apetyty kibiców Unii Kalety wyraźnie się zaostrzyły. By je zaspokoić, już w najbliższą środę będzie ku temu okazja. W tym dniu, na stadionie miejskim w Kaletach, nasza drużyna podejmie III ligowy Zespół Rekord Bielsko-Biała. Stawką meczu będzie udział w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Początek spotkania o godz. 18.00. Powodzenia KS UNIA!

 • Miasto Kalety zamierza zawrzeć umowę o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego

  W związku z dużym zainteresowaniem i zapotrzebowaniem mieszkańców naszego miasta na autobusowy transport zbiorowy, Burmistrz Klaudiusz Kandzia zamieścił na Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Kalety „Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego”. Jest to wymóg prawny umożliwiający zawarcie umowy z firmą przewozową. Teraz czekamy na oferty firm oferujących usługi transportu publicznego, z czego wybrana zostanie najkorzystniejsza, z którą zostanie podpisana stosowna umowa. Miasto może dofinansować ww. usługi tylko w obrębie terenu administracyjnego Miasta Kalety, mamy jednak nadzieją że firmy rozszerzą ofertę przewozową (bez dofinansowania Miasta) do Tarnowskich Gór.

  więcej
 • Cały świat tańczy „Jerusalemę”, niech i Kalety zatańczą!

  Zachęcamy naszych mieszkańców do polubienia naszego nowego fanpage’u na Facebooku „Jerusalema Dance Kalety”, a także przyłączenia się do projektu stworzenia kaletańskiej wersji tego popularnego w ostatnim czasie tańca. Z inicjatywą przeprowadzenia całej akcji wyszła nasza mieszkanka, p. Agata Kostka, która zaproponowała, że nauczy tańczyć wszystkie osoby, które zechcą wziąć udział w tym niecodziennym wyzwaniu. Natomiast nasz radny miejski, p. Jerzy Kloze zaoferował, że nakręci materiał i zmontuje końcowy teledysk kaletańskiej wersji „Jerusalemy”.

  więcej
 • Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej kładki pieszej w Truszczycy

  Wczoraj, 10 maja 2021 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach podpisana została umowa z firmą MOSTY I KONSTRUKCJE Ireneusz Kłysz z Opola, która wykona na zlecenie Miasta Kalety dokumentację projektowo-kosztorysową kładki pieszej w ciągu ul. Dębowej w Truszczycy. W wydarzeniu tym udział wzięli także radni miejscy, których okręgi wyborcze obejmują Truszczycę i Kuczów – Edward Drabik i Zygmunt Mirowski. Termin realizacji przedmiotu umowy ustalony został do 10 listopada 2021 roku.

  więcej