Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Słodka edukacja

  Nasza pszczela rodzina z pasieki edukacyjnej zaprasza mieszkańców w weekend do Ichtiopraku. Na żywo będzie można podejrzeć pracę tych niezwykle pożytecznych owadów, a także dowiedzieć się o nich wielu przydatnych ciekawostek. Będzie również możliwość degustacji kaletańskiego miodu oraz produktów pszczelich. Obiekt otwarty będzie dla zwiedzających w soboty i niedziele w godzinach 14.00 – 19.00. Serdecznie zapraszamy!

  więcej
 • Na kajaki do Zielonej

  Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców oraz turystów nad zbiorniki wodne w Zielonej do wypożyczalni kajaków. Podczas wakacji wypożyczalnia zaprasza codziennie w godzinach 12.00 – 19.00.

  więcej
 • Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

  Przypominamy, że do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 202. Obowiązkową i dominującą formą spisu jest samospis internetowy. Metody uzupełniające to spis telefoniczny lub za pośrednictwem rachmistrza spisowego. Zgodnie z ustawą o statystyce publicznej udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań jest obowiązkowy.

  więcej
 • Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku czynna codziennie. Zapraszamy!

  W okresie wakacyjnym wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku funkcjonuje codziennie. Od poniedziałku do piątku zapraszamy naszych mieszkańców i turystów w godzinach od 15.00 do 20.00, natomiast w soboty i niedziele od 12.00 do 20.00. Serdecznie zachęcamy do spędzania wolnego czasu na łonie natury w kaletańskim parku tematycznym.

 • Rekordowa liczba złożonych wniosków w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze w 2021 r.

  Mieszkańcy Kalet niezwykle chętnie korzystają z dofinansowania w ramach Programu Czyste Powietrze. W ostatnim półroczu nasze miasto zarejestrowało rekordową liczbę złożonych wniosków. Według WFOŚiGW miasto Kalety znajduje się w rankingu 100 najbardziej aktywnych gmin w Polsce ubiegających się o wsparcie finansowe plasując się na 37 miejscu. W pierwszym półroczu 2021 r. o wsparcie finansowe do wymiany źródła ciepła lub termomodernizacji budynku w mieście Kalety złożono ponad 95 wniosków na łączną kwotę w wysokości 1 261 089,12 złotych. Kwota ta jest o połowę większa niż w poprzednim półroczu.

  więcej
 • Oferta pracy

  Firma NaturDay, właściciel Pałacu Myśliwskiego w Zielonej, poszukuje pracownika na stanowisko Pracownik biurowy – specjalista ds. marketingu. Osoby zainteresowane współpracą mogą wysyłać swoje zgłoszenia na adres rekrutacja@naturday.pl

  więcej
 • Książki on-line dla każdego

  Od sierpnia 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Kaletach im. prof. Henryka Borka umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisie Ebookpoint BIBLIO, Legimi oraz IBUK Libra. Dostęp uzyskano w ramach zadania "Książki online dla każdego". Zadanie finansowane w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego na rok 2021.

  więcej
 • „Na dwóch kołach” w Kaletach

  W tym tygodniu, w naszym mieście gościła ekipa regionalnej telewizji TVS, która zrealizowała program poświęcony atrakcjom turystycznym Kalet, które warto odwiedzić na rowerze. W odcinku tym mowa była m.in. o rekreacyjnej dzielnicy miasta Zielonej, parku tematycznym Ichtiopark,pasiece edukacyjnej,  stadionie miejskim, a także stanicach rowerowych. O dacie emisji odcinka programu „Na dwóch kołach” powiadomimy wkrótce.

 • Młodzi ukraińscy artyści ponownie goszczą w Kaletach

  Na zaproszenie burmistrza Miasta Kalety, w piątek, 6 sierpnia 2021 r., kaletański magistrat odwiedziła młodzież z ukraińskiego Zaporoża, którą w naszym mieście gościmy już po raz piąty. Możliwe jest to dzięki współpracy Miejskiego Domu Kultury w Kaletach z Fundacją „Gloria Cultura”. Burmistrz Klaudiusz Kandzia przyjął gości w sali sesyjnej, gdzie opowiedział m.in. o walorach przyrodniczych i turystycznych naszego miasta. Młodzież miała okazję także zobaczyć filmy promocyjne o Kaletach. Zgodnie przyznali, że bardzo im się w naszym mieście podoba. Na koniec wizyty burmistrz poprosił gości do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia przed budynkiem Urzędu Miejskiego.

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 30.06.2021 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 6,1%;
  – Województwo Śląskie 4,8%;
  – Kraj 5,9%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.07.2021 r. było 249 bezrobotnych, w tym 142 kobiety. 23 osoby uprawnione do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 7 kobiet.

  więcej
 • Gdzie szukać pomocy?

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach informuje o numerach telefonów, pod którymi osoby dotknięte problemem przemocy ze strony najbliższych mogą uzyskać pomoc i wsparcie:

  więcej
 • Przebudowa ulicy Czarneckiego w Kaletach zakończona

  6 sierpnia 2021 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Czarneckiego w Kaletach. Zakres tej inwestycji objął budowę nawierzchni na długości 106 mb i szerokości 5 m z betonowej kostki brukowej, budowę zjazdów indywidualnych do posesji oraz kanału deszczowego Wykonawcą prac była firma BRUKPOL BIS z Mysłowa, Koziegłowy. W odbiorze wzięli udział: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, radny Kazimierz Złotosz , wykonawca robót, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kaletach. Koszt robót brutto wyniósł 127.280,94 zł.

  więcej
 • Program „50 kW na start” wspierający przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców

  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłasza nabór wniosków na przedsięwzięcia polegające na zabudowie mikroinstalacji fotowoltaicznych, tj. instalacji o mocy do 50 kW z terenu województwa śląskiego w ramach Programu „50 kW na start” wspierającego przedsięwzięcia z zakresu odnawialnych źródeł energii dla średnich, małych i mikroprzedsiębiorców.
  Nabór wniosków odbędzie się w terminie: 01.09.2021 r. – 30.09.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków.

  więcej
 • Szachowy turniej miast

  Po dłuższej przerwie wznowiono zajęcia szachowe w Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Najbliższe wydarzenie „SZACHOWY TURNIEJ MIAST” przewidziano jako konfrontację drużynową sekcji szachowych działających w Kaletach, Koszęcinie, Woźnikach i w Psarach. Drużyny wystąpią w składach 4-osobowych. Termin zawodów ustalono na dzień 23 sierpnia 2021 r.

  więcej
 • Zapraszamy do Miasteczka Zdrowia

  Województwo Śląskie organizuje w sobotę, 21 sierpnia 2021 r., w Parku w Świerklańcu "MIASTECZKO ZDROWIA". Na miejscu będzie możliwość m.in. bezpłatnych konsultacji i badań wykonywanych przez specjalistów szpitali wojewódzkich. Miasteczko działać będzie w godzinach od 12.00 do 18.00. Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców do udziału w wydarzeniu. Szczegółowe informacje na plakacje.

  więcej