Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Postanowienie o zwołaniu XXVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  Informujemy, że 16 września 2021 r., (czwartek) o godz. 13.00, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbędzie się XXVIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach.
  Projekty uchwał – POBIERZ

  więcej
 • Program „Dobry Start” (300+)

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kaletach przypomina, że jeszcze do 30 listopada br. można składać do ZUSu wnioski o przyznanie świadczenia z programu "Dobry Start" dla wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli rok szkolny 2021/2022. Wnioski należy złożyć wyłącznie drogą elektroniczną poprzez bankowość elektroniczną, przez portal Emp@tia lub przez PUE ZUS.

  więcej
 • Stypendia dla studentów powiatu tarnogórskiego

  Do 15 października 2021 roku w kancelarii Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach można składać wnioski o przyznanie stypendium dla studentów. Dokumenty mogą składać studenci po pierwszym roku nauki, będący mieszkańcami powiatu tarnogórskiego. Średnia ocen studenta za rok poprzedzający ubieganie się o stypendium musi wynosić, co najmniej 4,8 oraz musi on szczycić się osiągnięciami w pracy naukowo-badawczej, działalności artystycznej, sportowej lub społecznej.

  więcej
 • Poznaj kaletańskiego strażaka

  Druhowie kaletańskiej Ochotniczej Straży Pożarnej serdecznie zapraszają mieszkańców naszego miasta na otwarte spotkanie, które odbędzie się 11 września br. na ulicy Gwoździa w Kaletach. W tym dniu będzie możliwość zapoznania się ze służbą strażaków oraz zobaczyć sprzęt ratowniczo-gaśniczy jakim dysponuje nasza jednostka. Serdecznie zapraszamy, szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze OSP Kalety

  W dniu 28 sierpnia 2021 r. w sali konferencyjnej w Miejskim Domu Kultury odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Gośćmi tego spotkania byli: Pan Klaudiusz Kandzia – Burmistrz Miasta Kalety, Pani Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaletach, st. bryg. mgr Adam Lachowicz - Zastępca Komendanta Powiatowego PSP, członek wspierający: Krzysztof Rogocz.

  więcej
 • W weekend odwiedź Ichtiopark

  Wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego w Ichtioparku zaprasza w soboty i niedziele, w godzinach od 13.00 do 17.00. Na miejscu będzie możliwość otrzymania przynęty do łowienia oraz wszystkich niezbędnych akcesoriów wędkarskich. Zachęcamy do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

 • Nowa ścieżka dydaktyczna przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku już doposażona

  Niedawno informowaliśmy, że Miasto Kalety otrzymało dotację w wysokości 17.000 zł. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na oznakowanie ścieżki dydaktycznej przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku. W ubiegłym tygodniu zostały już zamontowane wszystkie elementy wyposażenia ścieżki. Przy Stanicy Myśliwskiej stanęło pięć przystanków tematycznych o zwierzętach leśnych. Duże, drewniane modele dzików, wilków, lisów, jeleni i zajęcy pomogą z bliska i namacalnie poznać faunę zamieszkującą lokalne środowisko leśne. Przy każdym przystanku znajduje się również tablica z ciekawym opisem danego gatunku zwierząt.

  więcej
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w placówkach oświatowych miasta Kalety

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w placówkach oświatowych naszego miasta odbędzie się 1 września 2021 r. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Zespole Szkół Publicznych w Kaletach rozpoczynają rok szkolny Mszą św. o godz. 8.00, a po jej zakończeniu zapraszamy uczniów o godz. 9.30 na inaugurację roku szkolnego na placu apelowym szkoły, a w razie niepogody bezpośrednio w klasach. Oficjalna inauguracja w razie deszczu odbędzie się w sali gimnastycznej z udziałem tylko uczniów klas I i ich rodziców, zaproszonych gości i nauczycieli, którzy nie są wychowawcami klas.

  więcej
 • Nie masz możliwości samospisu przez Internet? Spisz się w Urzędzie Miejskim w Kaletach

  Do końca września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zgodnie z ustawą udział w nim jest obowiązkowy. Informujemy, że dla osób, które nie mają możliwości dokonania spisu samodzielnie przez Internet, Urząd Miejski w Kaletach uruchomił dyżury rachmistrza. Dostępny on będzie dla naszych mieszkańców od najbliższego poniedziałku (23 sierpnia) w godzinach pracy urzędu (poniedziałek 7.30-17.00, wtorek, środa, czwartek 7.30-15.30, piątek 7.30-14.00). Zapraszamy.

 • Już po raz dziewiąty obchodziliśmy gminne Święto Truszczycy

  W ostatni wakacyjny weekend, 28 i 29 sierpnia 2021 r. w naszym mieście odbyło się IX Święto Truszczycy. Organizatorem wydarzenia było Miasto Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach. Sobotnie popołudnie urozmaicała grupa PASJA, prowadząc dla najmłodszych uczestników gry i zabawy z nagrodami. O godzinie 17.00 rozpoczął się koncert Miejskiej Orkiestry Dętej, a po nim odbyły się zawody w cięciu drewna. Wieczór uświetnił występ wokalny naszej mieszkanki Dominiki Ślimok oraz zabawa taneczna z zespołem EXIT. Drugi dzień święta gminnego w Truszczycy rozpoczął „HOLI FESTIWAL”, niezwykle widowiskowy pokaz kolorów, połączony z animacjami, konkursami i nauką tańca.

  więcej
 • Szachowy Turniej Miast

  Dnia 23 sierpnia 2021 r. na terenie Miejskiego Domu Kultury w Kaletach miał miejsce drużynowy czwórmecz szachowych reprezentacji Kalet, Koszęcina, Woźnik i Psar. W każdej z drużyn wystąpiła pełna obsada. Na samym początku na prośbę zawodników zmieniliśmy pierwotne tempo z 10 na 5 minut na zawodnika celem zwiększenia ilości rund co pozwoliło zwiększyć ich ilość z 3 do 6, systemem mecz i rewanż.

  więcej
 • Pałacyk Myśliwski w Zielonej rozbłysnął

  Pałac Donnersmarcków w Zielonej odzyskał swój dawny blask. I można stwierdzić, że dosłownie rozbłysnął. W sobotę, 28 sierpnia br. odbył się event promocyjny firmy Natur Day – właściciela pałacyku w Zielonej. Miasto wykorzystało to wydarzenie do promocji największego miejskiego zabytku architektury i tym samym naszej gminy. Inicjatorem wydarzenia była firma Natur Day, Miasto Kalety oraz firma „Świeczkowy Zawrót Głowy”. Setki świec ustawionych przed budynkiem wyeksponowały nowy wizerunek pałacu, który prezentuje się teraz pięknie i okazale.

  więcej
 • Powiatowe zawody rolkowe w Kaletach już w niedzielę!

  Nasze powiatowe zawody rolkowe zbliżają się wielkimi krokami. W najbliższą niedzielę zapraszamy naszych mieszkańców i gości na tor rolkowy przy ulicy Fabrycznej na rolkowe szaleństwo. A będzie się działo! Instruktorzy szkoły ROLLER SK8 wykonają profesjonalny pokaz jazdy na rolkach, a także poprowadzą warsztaty nauki jazdy dla amatorów tej aktywności. Jedyny warunek aby wziąć udział w tych zajęciach to posiadanie kasku. Ochraniacze na łokcie i kolana również mile widziane! Ponadto wyłonimy najszybszych rolkarzy podczas zawodów, a także wybierzemy najciekawiej przebranego uczestnika tego wydarzenia. Do zobaczenia w niedzielę!

  więcej
 • Mobilny punkt spisowy

  Informujemy, że podczas niedzielnych, Powiatowych Zawodów Rolkowych na zakończenie lata, uruchomiony zostanie mobilny punkt spisowy. Osoby, które do tej pory nie dopełniły obowiązku spisu, będą mogły skorzystać z usług rachmistrza, który będzie dyżurował w budynku na stadionie miejskim od godziny 14.00. Serdecznie zachęcamy - pozostało niewiele czasu!

 • Powiatowe zawody rolkowe w Kaletach

  W niedzielę, 5 września 2021 r., od godz. 14.00 zapraszamy naszych mieszkańców na Powiatowe Zawody Rolkowe na zakończenie lata. Piknik Rodzinny odbędzie się na torze rolkowym przy ulicy Fabrycznej w Kaletach. Podczas imprezy będzie możliwość obejrzeć profesjonalny pokaz jazdy na rolkach w wykonaniu instruktorów szkoły ROLLER SK8, wzięcia udziału warsztatach dla dzieci nauki jazdy na rolkach, a także wziąć udział konkurencjach, w których wyłonieni zostaną najszybsi rolkarze w kategoriach: dziecięcej do lat 10, młodzieżowej 11-18, Open.

  więcej