Poniedziałek, 08 Sierpnia 2022  Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Zapytanie ofertowe na budowę pomostu drewnianego – kładki, wokół pomnika przyrody – Cisa Donnesmarcka w Kaletach

  Poniżej prezentujemy zapytanie ofertowe Miasta Kalety na budowę pomostu drewnianego – kładki, wokół pomnika przyrody – Cisa Donnesmarcka w Kaletach na działce nr 543/1. Zakres prac ujęty został w dokumentacji technicznej – projekcie budowlanym oraz przedmiarach robót. Termin złożenia oferty: do dnia 16 sierpnia 2021 r. do godz. 12.00.

  więcej
 • Gastronomia w Zielonej zaprasza

  Wszystkich wypoczywających w weekend nad zbiornikami wodnymi w Zielonej zachęcamy do skorzystania z oferty gastronomicznej lokalnych przedsiębiorców działających na tym terenie.
  - Restauracja „Słodko i Słono” przy ul. Ofiar Katynia
  - Zajazd „Zielona Sosna” przy ul. Owocowej
  - Lodziarnia przy ul. Owocowej
  - Ośrodek Wypoczynkowy „Zielona” przy ul. Stawowej

  więcej
 • Akcja „Szczepień przy parafiach” już w najbliższą niedzielę w naszym mieście

  Przypominamy, że ramach akcji organizowanej przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach we współpracy z parafiami z województwa śląskiego, już w najbliższą niedzielę, 15 sierpnia 2021 r., mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję zaszczepić się przeciw COVID-19. Oznakowany punkt szczepień zlokalizowany zostanie w byłej salce parafialnej przy ulicy Kochanowskiego w Jędrysku. Będzie można zaszczepić się w tym dniu po każdej mszy świętej. W punkcie dostępne będą szczepionki firm Pfizer i Johnson&Johnson (jednodawkowa). Osoby chętne do zaszczepienia się proszone będą jedynie o podanie swojego numeru PESEL.
  Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia serdecznie dziękuje parafii p.w. św. Józefa w Kaletach Jędrysku oraz Ośrodkowi Zdrowia „Eskulap” za chęć włączenia się do akcji i wsparcie w procesie szczepień.

  więcej
 • Zapraszamy do Miejskiego Domu Kultury w Kaletach na spektakl artystyczny

  Zapraszamy mieszkańców Kalet na spektakl artystyczny w ramach trwającego w naszym mieście polsko-ukraińskiego projektu wymiany młodzieży. Premiera wydarzenia będzie miała miejsce na scenie Miejskiego Domu Kultury w Kaletach w sobotę, 14 sierpnia br. o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

  więcej
 • Odbiór końcowy przebudowy ulicy Kilińskiego w Kaletach

  29 lipca 2021 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Kilińskiego w Kaletach. Zakres tej inwestycji objął budowę nawierzchni utwardzonej z betonowej kostki brukowej wraz z kanalizacją deszczową na całej długości ulicy. Wykonawcą robót była firma BRUKPOL BIS z Koziegłów. W odbiorze wzięli udział: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, radny Edward Drabik, wykonawca robót, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kaletach. Koszt inwestycji wyniósł 266.975,08 zł.

  więcej
 • Jest pozwolenie na budowę ścieżki edukacyjno-ekologicznej wokół Cisa Donnersmarcka. Już wkrótce nowa atrakcja turystyczna w naszym mieście!

  Niedawno informowaliśmy o zakończeniu prac dotyczących pielęgnacji kaletańskich pomników przyrody m.in. sławnego Cisa Donnersmarcka znajdującego się w leśnictwie Jędrysek. Ten wiekowy cis jest jednym z najstarszych drzew województwa śląskiego. Jest też wspaniałym pomnikiem przyrody i nieocenioną lekcją historii naszych rodzimych terenów, którą warto się chwalić i o nią dbać. Już niedługo na jego terenie Miasto Kalety utworzy ścieżkę dydaktyczno-ekologiczną, która z pewnością stanie się bardzo ciekawą atrakcją przyrodniczą dla naszych mieszkańców oraz turystów.

  więcej
 • Złóż deklarację dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw

  1 lipca wszedł w życie obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Obowiązek składania deklaracji wynika z zapisów ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 554).

  więcej
 • Podziękowanie za przekazanie zbioru książek do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach

  Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia składa serdeczne podziękowanie Panu Henrykowi Ciciora za nieodpłatne skatalogowanie i przekazanie zbioru książek z ponad 750 pozycjami na rzecz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach. Równocześnie składam podziękowanie mieszkańcowi Kalet, Panu Waldemarowi Ogorzelskiemu, za nieodpłatne przetransportowanie tego pokaźnego zbioru z Niemiec. Te wartościowe i niejednokrotnie unikalne egzemplarze książek w znaczącym stopniu podniosą wartość oferty naszej miejskiej książnicy. W naszej bibliotece będą służyć mieszkańcom przez długie lata. Serdecznie dziękujemy!

 • Zakończono przebudowę drogi gminnej ul. Bocznej w Kuczowie

  27 lipca 2021 r. odbył się odbiór końcowy robót związanych z wykonaniem przebudowy drogi gminnej ul. Bocznej w Kuczowie. Wykonawcą prac była firma OLS Sp. z o. o. Sp. komandytowa z Lublińca. W odbiorze wzięli udział: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz, wykonawca robót, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kaletach. Koszt inwestycji brutto wyniósł 188.000 zł.

  więcej
 • Ruszył konkurs startupów dla przedsiębiorców

  Śląski Fundusz Rozwoju i akcelerator z Doliny Krzemowej – Plug and Play ogłosiły konkurs dla startupów, którego finał odbędzie się podczas Europejskiego Forum Przyszłości w dniach 6-8 października 2021 roku na Stadionie Śląskim. Oprócz szerokiej dyskusji związanej z przyszłością Europy i gospodarką, będzie okazją do rozwinięcia biznesowych skrzydeł dla startupów i firm z sektora MŚP. Na uczestników czekają nagrody o łącznej wartości 150 tys. zł. Udział w konkursie jest bezpłatny, a zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem platformy znajdującej się pod adresem: www.efp-silesia.com.

  więcej
 • Wybierz się do lasu, sfotografuj przyrodę i weź udział w konkursie fotograficznym

  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pn. "Odkryj zielone płuca Śląska" organizowanym przez Nadleśnictwo Brynek, którego celem jest przede wszystkim propagowanie i promowanie świadomości ekologicznej oraz prawidłowych zasad zachowania się w lasach. Prace konkursowe powinny przedstawiać walory przyrodnicze Nadleśnictwa Brynek. Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia 2021 r. Więcej informacji o konkursie można uzyskać pod numerem telefony 32 284 74 63.

  więcej
 • Kwieciste Kalety

  W naszym mieście znów kolorowo! Wszystko za sprawą kwiatów, które jak co roku o tej porze ozdabiają miejskie tereny zieleni w tym klomby miejskie. Na ulicach naszego miasta stoją estetyczne donice z różnokolorowymi kwiatami. Na aranżacje te złożyły się takie gatunki jak werbena, pelargonia, petunia mini, plektrantus, kaleus czy nakopa. Mamy nadzieję, że kolorowe, kwietniki będą cieszyć oczy mieszkańców i turystów aż do późnej jesieni.

  więcej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - lipiec 2021

  Szanowni Państwo, prezentujemy lipcowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
 • Dyżur eksperta ZUS w Urzędzie Miejskim w Kaletach

  Informujemy, że we wrotek 27 lipca 2021 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kaletach, w godzinach od 9.00-12.00, dyżurować będą pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którzy pomogą w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Profil ten ułatwi załatwianiu wielu spraw m.in. złożenie wniosku w ramach programu Dobry Start 300 dla ucznia. Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Stanica Donnersmarcka w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021

  Kolejny rok z rzędu Miasto Kalety przystąpiło do konkursu na najlepszą przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Tym razem zgłoszona została niedawno wybudowana stanica rowerowa Donnersmarcka. Wielkimi krokami zbliża się głosowanie internetowe, które rozpocznie się od 1.08.2021 i potrwa do 31.08.2021. Nie ukrywamy, że w głosowaniu tym liczymy na wsparcie wszystkich przyjaciół Miasta Kalety. Serdecznie zachęcamy do głosowania i mamy nadzieję, że dzięki Waszej aktywności najlepsza przestrzeń publiczna na Śląsku będzie zlokalizowana właśnie w Kaletach. O szczegółach głosowania będziemy informować.

  więcej