Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Pozostało już tylko 100 dni na wymianę najstarszych kotłów węglowych

  Miasto Kalety przypomina, że zgodnie z uchwałą antysmogową dotyczącą województwa śląskiego, pozostało 100 dni na wymianę najstarszych kotłów węglowych. W związku z tym, zachęcamy do skorzystania z dofinansowania przewidzianego w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Program ten został stworzony z myślą o dobru nas wszystkich. Czystego powietrza nie da się wyprodukować czy kupić, musimy wszyscy razem o nie dbać, dlatego też ponownie przypominamy, że Program Czyste Powietrze pozwala na uzyskanie wsparcia finansowego nawet do 60%. Wystarczy tylko kilka kroków.

  więcej
 • Nowy paczkomat INPOST w naszym mieście

  W tym tygodniu ustawiony został w naszym mieście nowy paczkomat. Zainstalowano go w Jędrysku, na nowym parkingu przy ul. Krótkiej, po tym jak Miasto Kalety wydzierżawiło odpłatnie część tego terenu firmie INPOST. Lokalizacja urządzenia w Jędrysku nie była przypadkowa. Jest to jedna z najliczniej zamieszkanych dzielnic w Kaletach. Nowy paczkomat z pewnością będzie pomocny i wygodny dla naszych mieszkańców, a także odciąży cieszący się bardzo dużą popularnością, paczkomat w centrum Kalet.

  więcej
 • Wyniki badania wody dla miasta Kalety - sierpień 2021 r.

  Poniżej przedstawiamy raporty badań wody pitnej na terenie naszego miasta dla monitoringu kontrolnego w miesiącu sierpniu 2021 roku. Próbki do badań pobrane zostały z pięciu punktów poboru.

  więcej
 • Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej październik - grudzień 2021

  Poniżej zamieszczamy harmonogramy wywozu odpadów komunalnych z terenu Miasta Kalety w miesiącach październik – grudzień 2021 w zabudowie jednorodzinnej oraz wielorodzinnej.

  więcej
 • Konkurs plastyczny dla dzieci "Legendy z Leśnej Krainy Górnego Śląska"

  Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Leśna Kraina Górnego Śląska" ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci w ramach projektu pn. "Legendy z Leśnej Krainy Górnego Śląska". Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać prace plastyczną nawiązującą do treści ulubionej legendy z obszaru Stowarzyszenia LGD. Prace należy dostarczyć do 8 października 2021 r. Finał konkursu w listopadzie br. Szczegóły na plakacie.
  REGULAMIN KONKURSU
  KARTA ZGŁOSZENIA
  PLAKAT

 • Mieszkanka naszego miasta ponownie w teleturnieju telewizyjnym „Jaka to melodia?”

  Zachęcamy do oglądania jutrzejszego odcinka popularnego teleturnieju muzycznego „Jaka to melodia?”, w którym wystąpi mieszkanka naszego miasta - Pani Aneta Pasoń. Program zostanie wyemitowany w TVP1 (wtorek 28 września br.) o godzinie 17:15. Pani Anecie serdecznie gratulujemy ponownego udziału w popularnym programie telewizyjnym oraz trzymamy kciuki, życząc powodzenia w teleturnieju!

 • Wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód”

  W dniach od 28 września do 29 października 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Kaletach odbędzie się publiczne wyłożenie projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Projekt w siedzibie urzędu zostanie udostępniony do wglądu zainteresowanym osobom w godzinach 8:00-14:00, ponadto projekt planu zostanie zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej (www.bip.kalety.pl) oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kaletach.

  więcej
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

  Informujemy, że w dniu 28 września 2021 r. o godzinie 10.00 z wykorzystaniem środków komunikowania się na odległość (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
 • Miasto Kalety po raz dziewiąty ogłosiło przetarg na grupowy zakup energii elektrycznej

  17 września 2021 r. na stronie Europejskiego Biuletynu Zamówień Publicznych ukazało się ogłoszenie o zamówieniu dotyczącym grupowego zakupu energii elektrycznej na potrzeby oświetlenia przestrzeni publicznej Gmin oraz na potrzeby obiektów Gmin i ich jednostek organizacyjnych skupionych w Grupie Zakupowej Kalety. Obecnie GZK zrzesza 15 gmin z pięciu powiatów i dwóch województw. Gminy zrzeszone w GZK to: Boronów, Ciasna, Dąbrowa Zielona, Dobrodzień, Herby, Kalety, Kochanowice, Kolonowskie, Konopiska, Krupski Młyn, Pawonków, Przyrów, Tworóg, Woźniki i Zębowice. Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 21 października 2021 r., wtedy okaże się, które firmy i po jakich stawkach będą zaopatrywały GZK w energię elektryczną.

 • „Święto Ryby” w kaletańskim Ichtioparku

  W ubiegłą sobotę, 18 września 2021 r., w kaletańskim Ichtioparku obchodzone było „Święto Ryby” połączone z jubileuszem 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego Koła w Kaletach. Mimo, że pogoda w tym dniu nie rozpieszczała, impreza należała do bardzo udanych. Godziny przedpołudniowe poświęcone były naszym najmłodszym mieszkańcom. Rano odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci do lat 12, a także łowienie ryb na czas. W międzyczasie trwał konkurs łowienia sztucznych rybek na wodzie z łodzi wiosłowych.

  więcej
 • Niedzielna, słodka edukacja w „Stanicy Myśliwskiej”

  W kalendarzu już październik, ale nadchodzący weekend zapowiada się ciepło i słonecznie. Szkoda by było nie wykorzystać takiej pogody na wycieczki rowerowe po naszych kaletańskich duktach leśnych. Tym bardziej zapraszamy naszych mieszkańców, aby przy okazji zwiedzania stanic rowerowych, zajrzeli do Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku. Niedawno zamontowane zostały tam naturalnej wielkości modele zwierząt leśnych wraz z bardzo ciekawymi opisami, z których możemy dowiedzieć się wielu ciekawostek o życiu tych mieszkańców lasu. A dla naszych najmłodszych mieszkańców, którzy odwiedzą Stanicę Myśliwską w niedzielę, w godzinach 12.00-18.00, przygotowaliśmy niespodziankę.

  więcej
 • Radio Piekary o edukacyjnych modelach zwierząt leśnych przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję regionalnej rozgłośni Radia Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, na temat nowej ścieżki dydaktycznej, która powstała przy Stanicy Myśliwskiej w Jędrysku. Zadanie było realizowane z udziałem środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
   

 • Sprawozdanie z XXVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach

  W czwartek 16 września 2021 r. w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Kaletach odbyła się XXVIII sesja Rady Miejskiej w Kaletach. Przewodniczyła jej Janina Perz – przewodnicząca Rady Miejskiej. W obradach udział wzięło 14 radnych, co przy 15 osobowym składzie Rady Miejskiej upoważnia Radę do podejmowania prawomocnych uchwał.

  więcej
 • Radio Piekary o otwarciu największej instalacji fotowoltaicznej w powiecie tarnogórskim

  Zapraszamy do wysłuchania audycji Radia Piekary pt.: “Dzieje się”, podczas której Klaudiusz Kandzia burmistrz Miasta Kalety wypowiada się na temat otwarcia największej instalacji fotowoltaicznej w powiecie tarnogórskim, zlokalizowanej na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach. Miasto Kalety na realizację całego zadania pozyskało bezzwrotną dotację w wysokości 917.568,53 PLN.
   

 • Miasto Kalety pozyskało prawie 17.000 złotych na oznakowanie kolejnej ścieżki edukacyjnej

  Miasto Kalety uzyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, na zadanie pn. „Edukacja wokół cisa Donnersmarcka. W ramach projektu oznakowana zostanie ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna znajdująca się wokół zabytkowego cisa, jednego z najsławniejszych drzew województwa śląskiego. Staną tam gry terenowe o tematyce leśnej oraz tablice edukacyjne m.in. o budowie warstwowej lasu, drzewoterapi, a także ciekawostki na temat sławnego cisa.

  więcej