Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Walne zebranie sprawozdawczo wyborcze Koła PZW Kalety

  W niedzielę, 3 października 2021 r. w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Koła PZW Kalety. W gronie uczestników spotkania znaleźli się członkowie Koła, jego Zarządu, komisji, strażnicy Społecznej Straży Rybackiej, a także zaproszeni goście: burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Alojzy Rupik oraz Prezes Okręgu PZW Częstochowa Eugeniusz Bugaj. Zebranie zainaugurowano tradycyjną chwilą ciszy poświęconą pamięci wędkarzy zmarłych w ubiegłym roku. Następnie odczytane zostały i zatwierdzone stosownymi uchwałami sprawozdania z pracy zarządu Koła, skarbnika Koła, Społecznej Straży Rybackiej, Sądu Koleżeńskiego oraz Komisji Rewizyjnej.

  więcej
 • Wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety – Zachód”

  Informujemy że od dnia 28 września do 29 października 2021 roku w Urzędzie Miejskim istnieje możliwość zapoznania się z projektem zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Kalety-Zachód” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko. Projekt w siedzibie jest udostępniony do wglądu zainteresowanym osobom w godzinach 8:00-14:00, ponadto z projektem można zapoznać się na stronie biuletynu informacji publicznej Miasta Kalety (poniżej znajduje się interaktywny odnośnik do ww. materiałów).

  więcej
 • Farma fotowoltaiczna w Kaletach okiem kamery

  Zapraszamy do obejrzenia materiału video przygotowanego przez redakcjęTygodnika Gwarek, obrazującego proces powstawania największej w powiecie farmy fotowoltaicznej przy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach.

   

 • Kalety w czołówce najaktywniejszych gmin w Polsce w walce o Czyste Powietrze

  Zanieczyszczenia powietrza stanowią istotny problem w dzisiejszych czasach, który na przestrzeni ostatnich lat dotknął również wiele mniejszych miast, w tym m.in. Kalet. Częstym tego zjawiskiem jest smog, który wiąże się zwiększoną podatnością na wszelakiego rodzaju zachorowania. W związku z tym konieczne jest podjęcie przez nas wszystkich odpowiednich działań, aby temu zapobiec.

  więcej
 • Odbiór odpadów wielkogabarytowych

  Urząd Miasta Kalety informuje, że w dniach od 1 do 15 października br. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio sprzed posesji w zabudowie jednorodzinnej, zaś w zabudowie wielorodzinnej zbiórka nastąpi sprzed boksów śmietnikowych. Zbiórka ww. odpadów następuje nieodpłatnie w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Poniżej przedstawiamy harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych.

  więcej
 • Złote i Diamentowe Gody w naszym mieście

  29 września 2021 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Kaletach miała miejsce uroczystość uhonorowania par, które przeżyły ze sobą w związku małżeńskim 50 i 60 lat. Złote i Diamentowe Gody wraz z zaproszonymi świętowali: burmistrz miasta Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz wraz z radnymi Jerzym Kloze i Antonim Jeż oraz proboszcz parafii w Miotku – ks. Antoni Swadźba. Szanownym Jubilatom wręczono medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie, legitymacje oraz dyplomy, a także złożono serdeczne życzenia zdrowia i dalszej pomyślności.

  więcej
 • Konkurs literacko-plastyczny

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie literacko-plastycznym inspirowanym twórczością Cypriana Kamila Norwida z okazji 200 rocznicy urodzin artysty, zorganizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. H.Jordana w Tarnowskich Górach. Konkurs ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział: młodzież z klas VII-VIII, młodzież ze szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe. Prace można nadsyłać do 30 listopada 2021 r.

  więcej
 • Przeszło 38.000 złotych bezzwrotnej dotacji na założenie działalności gospodarczej

  Śląski Regionalny Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o. z Katowic wraz z Partnerem Zachodniopomorską Grupą Doradczą Sp. z o.o. ze Szczecina realizują projekt pt. „KOPALNIA BIZNESU! - bezzwrotne dotacje na założenie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych niezarejestrowanych w PUP w wieku 18-29 lat zamieszkujących subregion centralny województwa Śląskiego, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r." realizowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. W ramach projektu można uzyskać wsparcie finansowe nawet do 38 650,00 zł.

  więcej
 • Wkrótce rusza termomodernizacja budynku miejskiego przy ul. ks. Rogowskiego 43 w Kaletach

  Miasto Kalety przygotowuje się do przeprowadzenia postępowania przetargowego na realizację zadania pn. „Termomodernizacja budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach przy ul. ks. Rogowskiego 43”. Budynek zostanie poddany gruntownej termomodernizacji wraz z wymianą stolarki otworowej oraz zabudową instalacji fotowoltaicznej o mocy 6,5 kWp. Na realizację inwestycji Miasto Kalety pozyskało ponad 1,5 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

  więcej
 • VI edycja projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty”

  Zarząd Województwa Śląskiego wyznaczył termin II naboru Wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty – VI edycja” w roku szkolnym 2021/2022. Stypendia w wysokości 5.000 zł udzielane będą na czas trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2021/2022. Termin naboru został ustalony na okres: od 20 września 2021 r. do 22 października 2021 r.

  więcej
 • Konkurs "Aktywny Senior"

  Ruszyła czwarta odsłona konkursu organizowanego przez Wojewodę Śląskiego na najaktywniejszego seniora w województwie śląskim. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wyróżnionych ze względu na płeć, w wyniku których laureaci otrzymają tytuły „Aktywnej seniorki” oraz „Aktywnego seniora”. Kandydaci powinni mieć ukończone 60 lat i wyróżniać się swoim działaniem na rzecz środowiska osób starszych oraz integracji międzypokoleniowej. Kandydatów zgłaszać mogą osoby fizyczne, gminy, organizacje pozarządowe i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego na terenie województwa śląskiego. Zgłoszeń konkursowych dokonywać należy do 22 października 2021 roku

  więcej
 • Rowerem po kaletańskich duktach leśnych - spędź weekend zdrowo i aktywnie

  Jako, że prognoza pogody na weekend jest bardzo optymistyczna, serdecznie zachęcamy naszych mieszkańców do skorzystania z uroków złotej, polskiej jesieni i wybranie aktywnej formy spędzenia wolnego czasu. Zapraszamy na wycieczki rowerowe po naszych stanicach, a w szczególności zapraszamy do odwiedzenia Stanicy Myśliwskiej, przy której jeszcze tylko do końca października, będzie można zwiedzać ścieżkę edukacyjną z figurami zwierząt leśnych. Od listopada do końca marca, figury będą zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi, które zimą mogłyby niekorzystnie wpłynąć na stan rzeźb. Miłego zwiedzania!

  więcej
 • Niedziela z Cittaslow pod znakiem rajdowania po kaletańskich lasach

  26 września, w niedzielę, w przepięknych warunkach pogodowych polskiej złotej jesieni, odbył się VIII już z kolei rajd rowerowy na orientację "Szlakiem kuźnic Kalet i okolic". W konkurencji wystartowało sześć dwuosobowych drużyn, które miały za zadanie zebrać w terenie osiem znaczników z perforatorów umieszczonych w różnych punktach miejskich i leśnych. Oddane na mecie karty zawodników z odbiciami kompletu znaków stanowiły warunek ukończenia rajdu.

  więcej
 • Biuletyn informacyjny Miasta Kalety - wrzesień 2021

  Szanowni Państwo, prezentujemy wrześniowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety w wersji elektronicznej. Można się z nim zapoznać klikając na “więcej" w tej informacji, bądź pobrać w wersji pdf klikając w okładkę biuletynu na spodzie strony. Zapraszamy do lektury.

  więcej
 • Mobilna pracownia mammograficzna ponownie w Kaletach

  LUX MED Diagnostyka zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej 19 października 2021 w godzinach od 8.30 do 11.30 przy Urzędzie Miejskim w Kaletach. W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Uprzejmie prosimy o rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

  więcej