Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Wielki sukces sekcji Skata przy MDK w Kaletach

  W dniach 2-3 października 2021 r. w Rogowie odbył się Drużynowy Puchar Polski w Skacie Sportowym pod patronatem Polskiego Związku Skata. Spośród 114 sekcji z całego kraju wyłoniono 38 finalistów, wśród których zagrała drużyna z MDK Kalety w składzie: Dariusz Kompała, Jan Więcek, Krzysztof Bryła i Jerzy Zowada. Po dwóch dniach rozgrywek (4 serie w pierwszym dniu i 3 w drugim) wyłoniono zwycięzców: I miejsce - OSP Lędziny, II miejsce - KS CHSM Chorzów, III miejsce - MDK Kalety. Od 1984 roku, czyli od powstania Polskiego Związku Skata, jest to najwyższa lokata Klubu MDK Kalety. W 1989 r. indywidualnym Mistrzem Polski był Benon NIGLUS, który występował w KZCP Kalety.

  więcej
 • MDK w Kaletach po raz 30 rejestruje SZTAB Wielkiej Orkiestry

  Miejski Dom Kultury w Kaletach po raz 30 tworzy Sztab WOŚP, którego Finał został zaplanowany na 30 stycznia 2022 r. i zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci Jak tylko otrzymamy powiadomienie o pozytywnej weryfikacji i dostaniemy zielone ŚWIATŁO, zaczniemy działać. Już dzisiaj zachęcam wszystkich chętnych by zostali wolontariuszem ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

  więcej
 • Dzień Edukacji w ZUS

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Zabrzu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w „Dniu Edukacji w ZUS” organizowanym 14 października 2021 r. w formie on-line. Podczas spotkania odbędzie się: 10.00 – 11.30 szkolenie „Zasady nabywania uprawnień do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego”, 11.30 – 13.00 dyżur telefoniczny pod numerem 32 277 86 21. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby chętne do udziału w bezpłatnym wydarzeniu. Zapisy przyjmujemy pod adresem mejlowym zcrp@um.zabrze.pl

  więcej
 • IV GRAND PRIX w skacie sportowym w Miejskim Domu Kultury w Kaletach

  W minioną sobotę, 9 października 2021 r., w Miejskim Domu Kultury w Kaletach odbył się IV GRAND PRIX O/Katowice o Puchar Burmistrza Miasta Kalety w Skacie Sportowym. Zawody otworzył włodarz naszego miasta Klaudiusz Kandzia. W zmaganiach udział wzięło 53 zawodników z całego Okręgu. Barwy MDK Kalety reprezentowało 9 zawodników.

  więcej
 • Dyrektor Dorota Mańczak nagrodzona przez Ministra Edukacji i Nauki

  Miło nam poinformować, że dziś 11 października 2021 r., z rąk pana Wicekuratora Jacka Szczotka i pani Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Bytomiu Bożeny Szarama, pani Dorota Mańczak - dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Kaletach, otrzymała nagrodę Ministra Edukacji i Nauki. O przyznanie nagrody ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze zawnioskował Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki otrzymują nauczyciele posiadający wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej lub opiekuńczej, podejmujący działania na rzecz oświaty w wymiarze co najmniej regionalnym. Serdecznie gratulujemy Pani Dyrektor i życzymy dalszych sukcesów.

  więcej
 • Wyróżnienie Marka Śląskie dla Kalet odebrane

  W miniony czwartek, podczas comiesięcznego spotkania Izby Przemysłowo-Handlowej z Gliwic z przedsiębiorcami, Klaudiusz Kandzia, Burmistrz Miasta Kalety odebrał wyróżnienie Marka Śląskie. Nagrodę wręczył naszemu włodarzowi Prezydent Gliwic Adam Neumann oraz Prezes gliwickiej Izby Wiktor Pawlik. Przypomnijmy, że nasze miasto drugi rok z rzędu otrzymało to prestiżowe wyróżnienie. Kapituła nagrody przyznała je za działania na rzecz rozwoju turystyki na terenie Kalet.

  więcej
 • Rusza nabór do katalogu produktów i usług eksportowych Made inSilesia

  Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera (ŚCOIE), działające w ramach struktury organizacyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach, zamierzać wydać katalog pn. Made inSilesia, stanowiący spis produktów eksportowych województwa śląskiego

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.08.2021 roku przedstawiała się następująco:

  – Powiat Tarnogórski 6,0%;

  – Województwo Śląskie 4,6%;

  – Kraj 5,8%.

  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 30.09.2021 r. było 248 bezrobotnych, w tym 146 kobiet. 15 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 4 kobiety.

  więcej
 • Poziom zaszczepienia w Mieście Kalety

  Poniżej przedstawiony został poziom wyszczepienia mieszkańców Kalet na dzień 06 października 2021 r:

  więcej
 • Złóż deklarację dotyczącą źródeł ciepła i spalania paliw

  1 lipca wszedł w życie obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych.
  Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Obowiązek składania deklaracji wynika z zapisów ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz.U. z 2021 r. poz. 554).
   

  więcej
 • Uwaga znaleziono rower

  Komisariat Policji w Kaletach informuje, że w dniu 4 października 2021 r. w rejonie wodociągów Bibiela przy drodze wojewódzkiej 908 znaleziono rower górski marki “VISTANA”. Właściciel może odebrać zgubę po uprzednim kontakcie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Kaletach tel. 47 85 34 913 (911-916).

  więcej
 • Miasto Kalety w podsumowaniu sezonu programu "Na dwóch kołach"

  W podsumowaniu mijającego sezonu poświęconego atrakcjom turystycznym naszego kraju, nie zabrakło również Kalet! Zachęcamy do obejrzenia odcinka specjalnego programu “Na dwóch kołach”, przygotowanego przez ekipę regionalnej telewizji TVS, na temat miejsc godnych odwiedzenia w Polsce.
   

 • Kaletańskie Centrum Edukacji Ekologicznej z pozwoleniem na budowę

  Jak już ostatnio informowaliśmy, Miasto Kalety planuje rozbudowę parku tematycznego Ichtiopark poprzez utworzenie w nim Centrum Edukacji Ekologicznej. Decyzja ta została podjęta w związku z bardzo dużym zainteresowaniem jakim cieszy się pasieka edukacyjna, a także wypożyczalnia sprzętu wędkarskiego, które w sezonie generują spory ruch turystyczny na tym terenie.

  więcej
 • Są jeszcze wolne bilety na monodram "Mianujom mie Hanka"

  Miasto Kalety oraz Miejski Dom Kultury w Kaletach serdecznie zapraszają 20 października 2021 r. (środa) o godz. 18.00 na monodram pt. "Mianujom mie Hanka" autorstwa Alojzego Lysko w wykonaniu Grażyny Bułka. Spektakl przedstawia trudną historię dwudziestowiecznego Śląska. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaletach przy ul. Lubliniecka 2.

  więcej
 • Kaletańska jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej wsparta przez PSP Tarnowskie Góry

  W czwartek, 30 września 2021 r., w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach doszło do oficjalnego przekazania sprzętu na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaletach. Nasza jednostka tym samym wzbogaciła swoje wyposażenie o niezbędne narzędzia do ratownictwa drogowego. OSP otrzymało m.in. pompę, zwijadło, nożyce, rozpieracz ramieniowy i kolumnowy. Sprzęt jest pełnosprawny i posiada wszelkie niezbędne legalizacje.

  więcej