Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • MDK zaprasza na sobotnie warsztaty poetyckie

  W najbliższą sobotę, 23 października 2021 r., od godz. 10.00 zapraszamy na warsztaty poetyckie, które odbędą się w Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Prowadzone będą przez Pana Marka Bieleckiego, wybitnego aktora oraz reżysera, który wywodzi się z naszego miasta. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Warsztaty współfinansowane są z dotacji Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2021”. Szczegóły wydarzenia w audycji Radia Piekary.

   

 • X Bieg Papieski w sobotę w Miotku

  W sobotę (23.10) odbędzie się Jubileuszowy X Bieg Papieski z Miotka do kościoła w Dyrdach. Podobnie jak przed 10 laty rozpocznie się o godz. 10:00. O godz. 12:00 będzie nabożeństwo do św. Jana Pawła II, a następnie dekoracja zwycięzców i wspólne świętowanie do godz. 15:00. Zapraszamy do udziału w biegu (marszu). Zapisy poprzez stronę internetową parafii i na Facebooku Parafii Miotek.

  Zobacz regulamin biegu
  Pobierz kartę zgłoszeniową
 • Sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego

  Informujemy, że w dniu 26 października 2021 r. o godzinie 10.00 z wykorzystaniem środków komunikowania się na odległość (zdalny tryb obradowania), odbędzie się sesja Rady Powiatu Tarnogórskiego. Poniżej porządek obrad.

  więcej
 • Zmiana organizacji ruchu na Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych 30 października 2021 roku do 2 listopada 2021 roku

  Burmistrz Miasta Kalety uprzejmie zawiadamia wszystkich dojeżdżających samochodami na dzień Wszystkich Świętych w okolice cmentarza w Kaletach-Jędrysku, w dniach 30 października 2021 r. do 02 listopada 2021 r. o zmianie organizacji ruchu na ulicy Pokoju w Kaletach. Na ten czas wprowadza się zmianę organizacji ruchu na ulicy Pokoju z ruchu dwukierunkowego na ruch jednokierunkowy od ulicy ks. Rogowskiego. W związku z powyższym na wlocie od ul. ks. Rogowskiego, w ul. Pokoju, zostanie ustawiony znak D-3 (droga jednokierunkowa) zaś od ul. Sobieskiego stanie znak B-2 (zakaz wjazdu). Zgodnie z tym ruch samochodów będzie odbywał się od ul. ks. Rogowskiego - ul. Pokoju - z wyjazdem przez ul. Sobieskiego.

 • Radio Piekary o nadchodzących wydarzeniach miejskich

  Zapraszamy do wysłuchania audycji przygotowanej przez redakcję lokalnej rozgłośni Radio Piekary pt.: “Dzieje się w Kaletach”, w której dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kaletach Marian Lisiecki zaprasza na monodram pt. "Mianujom mie Hanka", który odbędzie się 20 października br. w sali widowiskowej kaletańskiego MDK-u. W audycji tej jest również zapowiedź miejskich obchodów Święta Niepodległości w dniach 10 i 11 listopada br. 

   

 • Nowy numer Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety już w punktach sprzedaży

  Informujemy, iż od dziś (19 października), od godzin popołudniowych, w punktach sprzedaży na terenie miasta nabywać będzie można najnowszy, październikowy numer "Biuletynu Informacyjnego Miasta Kalety". W numerze znajdą Państwo m.in. plakat dotyczący rozplanowania obchodów Święta Niepodległości w dniach 10 i 11 listopada oraz plakat z reklamą Ogólnopolskiego Turnieju Rock&Rolla, który odbędzie się w MDK 20 listopada, materiały dotyczące wydarzeń sportowych w mieście, artykuł dotyczący składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw, a także artykuł o Jubileuszu Złotych i Diamentowych Godów, nowy harmonogram odbioru odpadów na miesiące października, listopad i grudzień, materiały dotyczące miejskich inwestycji, a także sprawozdanie z XXVIII sesji Rady Miejskiej w Kaletach. Zachęcamy do zakupu i lektury!

 • Kalety 2 w powiecie tarnogórskim, 18 w województwie śląskim i 229 w kraju w rankingu „Liderzy inwestycji”

  W rankingu „Liderzy inwestycji” wydatków inwestycyjnych samorządów 2018–2020 tygodnika „Wspólnota”. Miasto Kalety zajęło 229 pozycję z średnimi wydatki inwestycyjnymi per capita na poziomie 957,74 zł. Klasyfikowani byliśmy w kategorii „Miasta inne”, w której uwzględnionych zostało 610 samorządów.

  więcej
 • Miasto Kalety po raz kolejny przypomina o konieczności wymiany najstarszych kotłów węglowych

  Ponownie przypominamy, że na wymianę najstarszych kotłów węglowych pozostało coraz mniej czasu. Zgodnie z zapisami uchwały antysmogowej kotły których eksploatacja rozpoczęła się przed dniem 1 września 2017 r. podlegają okresowi przejściowemu, zależnemu od wieku i klasy posiadanej instalacji.

  więcej
 • Trwa realizacja polsko-czeskiego projektu partnerskiego „Dobre rady na odpady”

  W ubiegłym tygodniu, grupa Seniorów z Kalet oraz z partnerskiego Vitkova, brała udział w wyjeździe do Bielska-Białej w ramach polsko-czeskiego projektu edukacyjnego pn. „Dobre rady na odpady”. Celem spotkania było zwiedzenie Zakładu Gospodarki Odpadami oraz uświadomienie roli jaką pełni prawidłowe funkcjonowanie systemu gospodarki odpadami. Seniorzy mieli okazję poznać metody sortowania i przetwarzania odpadów, a także do wymiany doświadczeń i wiedzy w tym zakresie.

  więcej
 • Ogłoszenie o przetargu na Termomodernizację budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach

  Burmistrz Miasta Kalety ogłasza przetarg nieograniczony na termomodernizacja budynku Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kaletach w ramach projektu „Przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez kompleksową termomodernizację budynku celu publicznego w mieście Kalety” – realizację projektu pn. „Poprawa efektywności energetycznej poprzez kompleksową termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych na terenie miasta Kalety”. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy przetargowej: https://miniportal.uzp.gov.pl, nie później niż do dnia 29.10.2021 r. do godziny 10:00. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 29.10.2021 r. o godzinie 10:30 po odszyfrowaniu i pobraniu z Platformy przetargowej złożonych ofert. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO WSL 2014-2020

  więcej
 • Kaletańska Aleja Dębów będzie jeszcze dłuższa

  Jedna z niekwestionowanych atrakcji przyrodniczych naszego miasta, jaką jest kaletańska Aleja Dębów, została niedawno wzbogacona o nowe, młode sadzonki tych wiekowych drzew. Zostały one zakupione ze środków budżetu Miasta Kalety i posadzone naprzeciwko Przedszkola Miejskiego, a także w części ulicy Powstańców Śląskich. Tym samym, można stwierdzić, że nasza Aleja została niejako przedłużona, a za kilkadziesiąt lat, dostojne już wtedy dęby, będą witać i zapraszać turystów do zwiedzenia tego miejsca. O korzyściach sadzenia nowych drzew przekonywać nie trzeba nikogo, a Kalety jako Leśny zakątek Śląska oraz najbardziej zalesiona gmina w Polsce, musi dawać dobry przykład i dbać o zielone płuca przyrody.

  więcej
 • Miejski Dom Kultury w Kaletach realizuje dwa projekty

  Pierwszy to: „DOM KULTURY +. LOKALNE INICJATYWY SPOŁECZNE 2021” Nazwa projektu: „Jeszcze bardziej kulturalne Kalety” Projekt „Jeszcze bardzie kulturalne Kalety” realizowany jest w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+.

  więcej
 • XVIII Ogólnopolski Turniej Rock&Rolla w Kaletach

  Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, na dzień 20 listopada 2021 r., zaplanowany został po raz 18. Ogólnopolski Turniej Rock&Rolla o Puchar Burmistrza Miasta Kalety. O godz. 17.00 damy sygnał do rozpoczęcia najbardziej widowiskowego tańca, w którym w ostatnich latach prym wiedli tancerze z Rock Time MDK Kalety. Gospodarzem imprezy jest Miejski Dom Kultury w Kaletach. Liczymy na udział par tanecznych z całej Polski, tak jak to było w latach ubiegłych. Zapisy przyjmuje Pan Tadeusz Tarnowski – trener/instruktor grupy Rock Time. Szczegóły na plakacie.

  więcej
 • Nabór innowacyjnych pomysłów

  Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskim projekcie grantowym „Włącznik Innowacji Społecznych” realizowanym przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. Celem udzielania grantu w wysokości około 32.000 zł. jest opracowanie innowacyjnego pomysłu oraz przeprowadzenie procesu testowania innowacyjnego rozwiązania w temacie włączenia społecznego. Poszukiwane są pomysły w obszarze minimalizowania nierówności społecznych, ubóstwa czy dyskryminacji. Nabór trwa do 30 października br.

  więcej
 • Pasowanie na ucznia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Kaletach Miotku

  Dzisiaj, 13 października 2021 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Kaletach Miotku, 15 dzieci z klasy pierwszej oficjalnie zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej. Ceremonia rozpoczęła się występami artystycznymi najmłodszych, po których dyrektor placówki p. Bożena Dziuk dokonała uroczystego pasowania na ucznia. Z ramienia władz Miasta Kalety w wydarzeniu udział wzięli Burmistrz Miasta Klaudiusz Kandzia, przewodnicząca Rady Miejskiej Janina Perz wraz z radnymi Alojzym Rupikiem i Zygmuntem Mirowskim. Burmistrz oraz przewodnicząca Rady Miejskiej złożyli najserdeczniejsze życzenia dla młodych adeptów szkoły oraz przekazali na ręce wychowawcy klasy – p. Joanny Janczyk radioodtwarzacz, który posłuży jako pomoc dydaktyczna dla pierwszoklasistó

  więcej