Sobota, 01 Października 2022  Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
 • Stadion miejski w Kaletach fot: kalety.pl
 • Kolejne wyróżnienie w konkursie „Zielone Czeki” dla kaletańskiego Koła PZW

  Podczas dzisiejszej Gali „Zielonych Czeków” prezes Zarządu Koła PZW Kalety Robert Kuder, odebrał wyróżnienie w tym konkursie za działania na rzecz ochrony przyrody oraz edukacji ekologicznej - w szczególności na terenie parku tematycznego Ichtiopark. Burmistrz Miasta Kalety składa serdeczne gratulacje całemu zarządowi kaletańskiego Koła PZW, dziękując tym samym za działalność na rzecz naszego miasta. Jest to kolejne wyróżnienie w tym konkursie dla tego Stowarzyszenia.

  więcej
 • Statystyka bezrobocia w mieście Kalety

  Jak informuje Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach stopa bezrobocia na dzień 31.10.2021 roku przedstawiała się następująco:
  – Powiat Tarnogórski 6,0%;
  – Województwo Śląskie 4,4%;
  – Kraj 5,5%.
  W gminie Kalety, wg stanu na dzień 31.11.2021 r. było 246 bezrobotnych, w tym 147 kobiet. 21 osób uprawnionych do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, w tym 7 kobiet.

  więcej
 • Nowe lampy rozświetliły centrum Kalet

  Wiosną bieżącego roku Burmistrz miasta Kalety spotkał się z Dyrektorem ds. majątku oświetleniowego firmy Tauron, Panem Waldemarem Jemioła i wstępnie uzgodniono, że w miarę możliwości finansowych firma Tauron Nowe Technologie dokona we własnym zakresie wymiany 16 latarni w centrum miasta Kalety.

  więcej
 • Wyróżnienie dla Pani Agaty Pena w konkursie plastycznym w Jaworznie

  Nasi Artyści z grupy INSPIRACJE wzięli udział w VII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. " Pędzlem, nitką I dłutem malowane - pokaż co potrafisz", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Twórców Kultury w Jaworznie przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie. Wyróżnienie w kategorii Haft, otrzymała Pani Agata Pena za obraz z włóczki "ZACHODNI WIATR". Serdecznie gratulujemy Pani Agacie za piękny sukces dzięki któremu nasza miejscowość znów znalazła się na mapie Twórców Kultury. W ub.roku nagrodę za najpiękniejszą rzeźbę otrzymał Pan Gerard Mazur. Jesteśmy dumni z naszych artystów Plastyków INSPIRACJE i dziękujemy za piękne reprezentowanie naszej miejscowości w tym konkursie.

  Marian Lisiecki

  więcej
 • Smog – przekroczenie poziomu informowania dla PM10

  Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Katowicach Departament Monitoringu Środowiska Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska informuje, iż na terenie województwa śląskiego wystąpiło dziś (13.12.2021) przekroczenie poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM 10 w powietrzu.

  więcej
 • UWAGA wysoce zjadliwa grypa ptaków

  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tarnowskich Górach informuje o wystąpieniu ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w powiecie tarnogórskim w miejscowości Brynek, stwierdzonego na postawie wyników badań laboratoryjnych z PIWet-PIB Puławy z 28 listopada 2021 r.

  więcej
 • Zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego w Kaletach w okresie świąteczno-noworocznym

  Informujemy, że w dniach 27 grudnia 2021 r. oraz 3 stycznia 2022 r. Urząd Miejski w Kaletach będzie nieczynny (zgodnie z treścią zarządzeń Burmistrza Miasta Kalety Nr 0050.139.2021 oraz Nr 0050.141.2021). Jednocześnie w dniu 17 grudnia 2021 r. (piątek) Urząd będzie czynny w godzinach 7.30 - 15.30.

 • eSkarbonka Sztabu WOŚP w Kaletach

  Nie czekaj do 30 stycznia! Już dziś możesz wesprzeć 30 finał WOŚP wpłacając środki on-line na e-Skarbonkę Sztabu przy Miejskim Domu Kultury w Kaletach! W tym roku Orkiestra gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

  więcej
 • Ruszyła kolejna edycja dofinansowań w ramach Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów

  Minister Sportu i Turystyki ogłosił otwarty konkurs na dofinansowanie w 2022 roku organizacji zajęć sportowych finansowanych ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów. Środki otrzymać można na zadania ukierunkowane na upowszechnianie sportów zimowych, zadania organizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” oraz zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Wnioski można składać do 4 stycznia 2022 roku.

  więcej
 • Granty na projekty ekologiczne

  Organizator konkursu grantowego spółka GAZ-SYSTEM ogłosiła XII edycję Funduszu Naturalnej Energii. Partnerem tej edycji jest Fundacja Nasza Ziemia. W konkursie można starać się o dofinansowanie do 10.000 złotych na ekoprojekt, który będzie realizował jeden z wybranych w tegorocznej edycji konkursu tematów: poszanowanie wody, poszanowanie energii, zmiany klimatu, bioróżnorodność. Projekty można zgłaszać do 8 stycznia 2022!

  więcej
 • Elektrownia Kalety na Festiwalu Ekoenergetyki w Opolu

  Podczas rozpoczynającego się dziś Festiwalu Ekoenergetyki w Opolu swoje wystąpienie miał Burmistrz Miasta Kalety Klaudiusz Kandzia. W trakcie prelekcji na Politechnice Opolskiej zaprezentował założenia oraz efekty realizacji projektu, w ramach którego przy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Kaletach powstała 200kW instalacja fotowoltaiczna do produkcji zielonej energii z promieni słonecznych.

  więcej
 • Reprezentanci Rock Time Kalety zwycięzcami XVIII Ogólnopolski Turniej ROCK&ROLLA o puchar Burmistrza Miasta Kalety

  4 grudnia 2021 r. w Miejskim Domu Kultury odbył się XVIII Ogólnopolski Turniej ROCK&ROLLA o puchar Burmistrza Miasta Kalety. Z radością informujemy, że po raz kolejny wywalczyła go reprezentacja Grupy Rock Time z MDK Kalety! W konkursie wystartowało 10 par reprezentujących m.in. Kalety, Tarnowskie Góry, Warszawę, Wrocław i Gliwice. Turniej rozpoczął się o godz. 17.00 i tradycyjnie podzielony został na trzy etapy. W ścisłym finale znalazło się 6 par, w tym aż 3 reprezentujące grupę Rock Time Kalety.

  więcej
 • Od 1 stycznia 2022 r. zmiany w programie Czyste Powietrze

  Szanowni Państwo, informujemy, że od 1 stycznia 2022 r. wchodzą nowe istotne zmiany w programie Czyste Powietrze, o których warto pamiętać. Pierwszą z nich jest kwestia dotycząca kotłów węglowych. Od nowego roku nie będzie dofinansowania do tego źródła ciepła. Zakup i montaż takiego kotła będzie możliwy tylko do końca bieżącego roku. Wniosek o dofinansowanie należy zatem złożyć do 31 grudnia 2021.

  więcej
 • Zagłosuj na projekt Miasta Kalety w konkursie „Inwestycja z perspektywą”

  Trwa głosowanie w organizowanym przez Polską Agencję Prasową konkursie „Inwestycja z perspektywą” na najciekawszą samorządową inwestycję współfinansowaną z Unii Europejskiej. Miasto Kalety zgłosiło do tego plebiscytu projekt pn. „Poprawa efektywności energetycznej poprzez budowę instalacji fotowoltaicznych dla potrzeb Miejskiej Oczyszczalni Ścieków oraz placówek oświatowych w Kaletach”. Zachęcamy mieszkańców oraz sympatyków naszego miasta do oddania głosu na inwestycję Miasta Kalety. Głosowanie potrwa do końca tego roku.

  ZAGŁOSUJ
  więcej
 • Reportaż z uroczystej Gali z okazji 100-lecia działalności KS Unia Kalety

  Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z uroczystej Gali Jubileuszowej zorganizowanej w związku z obchodami 100-lecia działalności Klubu Sportowego Unia Kalety. Relację przygotował Tygodnik Gwarek.

  więcej